Článek

„Hnus!“ Vezmou peníze podnikatelů, kteří krachují, a dají je nepracujícím. Šichtařová ukázala jinou tvář „dobra“ Fialovy vlády

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) čeká na indikátory, aby mohl zacílit opatření a pomohl firmám spuštěním kurzarbeitu překonat dopady války na Ukrajině a prudkého růstu cen. „Kdo ale za flákání se lidem platí? Stát ne, to se jen tak říká, stát peníze, které nepracujícím rozdává, nejdřív někomu musí vzít. Komu? Živnostníkům a dalším podnikatelům, kteří krachují, a pak tyhle peníze dá velkým firmám, které nechají své zaměstnance doma,“ upozorňuje Markéta Šichtařová. Tvrdí, že v realitě kurzarbeit nikomu nepomůže, jen to tak vypadá, protože ve finále máme inflaci, zmrazené pracovní síly v neproduktivních firmách a vyšší státní dluh.
17.04.2022 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (955 článků)
Podobné články

Nepracujícím lidem se nevyplatí pracovat, díky dávkám mají vlastně více peněz než ti, kteří pracují. Senátor Zeman přináší konkrétní výpočty. A Dežo z mojí z fabriky...

 
ROZHOVOR Senátor ODS Jaroslav Zeman dokladuje na konkrétních údajích o dvou modelových rodinách, že lidem žijícím na dávkách od státu se nevyplatí pracovat. Jasným logickým řešením dle něj je, aby se pracujícím vyplatilo pracovat a aby se nepracujícím nevyplatilo nepracovat. Uvedl i příklad člověka, který pracovat chtěl, ale finančně se mu to nevyplatilo, a tak přestal pracovat. Současný sociální systém lidi nutí, aby se flákali.
16.06.2016 13:40 |

podobné články

Malé firmy krachují, politici jsou v pohodě. Doplatí na to všichni, varuje Šichtařová

 
Ekonomka Markéta Šichtařová kroutí hlavou nad počínáním vlád řady zemí, které se v covidových časech tváří, jako by měly k dispozici nekonečné množství peněz a mohly uměle udržovat zaměstnanost a dotacemi pomoct firmám, které samy zavřely. Šichtařová však upozorňuje, že jednoho dne peníze dojdou. Trpět budou především menší firmy.
25.12.2020 10:35 |

podobné články

Proč se nechutným věcem říká zrovna 'hnus fialovej'?

 
Fialová barva asi nepatří mezi obecně nejoblíbenější, ale proč čeština při představě čehosi odporného používá zrovna označení "hnus fialovej"? Proč ne třeba "hnus zelenej" nebo "hnus hnědej"?
26.05.2020 10:20 |

podobné články

Šichtařová: Mně by nevadilo, kdyby nám EU stopla dotace! Víme, co by s námi udělalo euro, zažili jsme to

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Díky intervencím jsme měli možnost si nanečisto vyzkoušet, jak by se nám žilo s eurem, tvrdí ekonomka Markéta Šichtařová, která chválí rozhodnutí vlády nestanovovat cílový termín pro přijetí společné evropské měny. Myšlenka zelené energie, která se momentálně v Evropě tlačí, je podle ekonomky naivní a nedomyšlená. Země, které skutečně ekologii zatěžují, z nás mají tak akorát srandu. Čína se stává velmi nebezpečnou velmocí. A ta si rozhodně s nějakými ekologickými předpisy nedělá hlavu. Naší slabosti využije. A může se jí otevřít cesta k naší kolonizaci podobně, jako už dnes Čína zkolonizovala polovinu Afriky," ukazuje Šichtařová druhou stranu mince. Věří také, že zastavení dotací ze strany EU v rámci kauzy Agrofert nepostihne celé Česko, kdyby ale zastaveny byly, žádná velká škoda by to prý nebyla. "Podporují se tím projekty, které by bez dotací patrně nebyly životaschopné," uzavírá Šichtařová problém společných evropských peněz.
16.12.2018 20:35 |

podobné články

Okamura: Firmy krachují, lidé bez práce a Piráti chtějí dotaci na homosexualistický festival?

 
„To mi hlava nebere. Firmy krachují, lidé přicházejí o práci a Piráti a jejich koaliční partneři chtějí schválit dotaci 650 tisíc korun na homosexualistický festival Prague Pride! Kvůli nepřítomnosti některých pražských koaličních zastupitelů dotace neprošla, ale bude se o tom hlasovat znovu a Piráti slibují, že už to projde. Myslím, že v současné krizové době by se tyto peníze daly využít mnohem lépe,“ pozastavil se Tomio Okamura nad rozhodnutím pražského magistrátu.
26.03.2021 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2850 článků)

To je ta změna po Babišovi?! Ekonomka Šichtařová s hrůzou sleduje, co provádí Fiala s veřejnými penězi

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ „Berme to tak, že všichni ti, kdo volili rádoby protestně a uvěřili koalici SPOLU, že má se státem dobré úmysly, nebo dokonce (!) snad že je pravicová, se nechali šeredně napálit,“ shrnuje Markéta Šichtařová dosavadní kroky Fialovy vlády. K dvaceti letům společné evropské měny poznamenává, že euro poškodilo jih Evropy, takže ten vyklidil společný evropský trh, a země jako Německo toho nově uvolněného prostoru využily a posílily své postavení. Česko by s eurem dopadlo stejně a začalo by chudnout. A komentuje i svět, v němž se schopní a pracovití mají stejně jako neschopní lemplové.
16.01.2022 17:55 |

podobné články

5 důvodů, proč je chlupaté podpaží u holky odporný a nechutný hnus

 
Pokud máte chlupaté podpaží, češete si ho pomocí hřebínku, hnojíte pomocí vitaminů a považujete ho za znak vlastní krásy a výjimečnosti, pak tento text nečtěte. Nebo se u něj hrozně moc naštvete. Už jste překlikla jinam? O.K. Takže pro všechny ostatní, takhle vidí chlupatou módu chlap. Je to hnus a tady máte 5 důvodů, proč je to odporný hnus.
24.06.2015 11:06 |

podobné články

České technoparky spolkly miliardy a krachují. Nikde v Evropě jich není tolik

 
Česko se v uplynulých letech rozhodlo, že štědře podpoří výstavbu technologických parků a inovačních center. Celkem na tyto projekty zamířilo 8,1 miliardy korun. Dnes tady stojí přes 80 technologických parků, což je při přepočtu na obyvatele naprostý evropský unikát. Třeba ve Španělsku jich je desetkrát méně. Některé parky už přitom krachují, protože se neuživí. Dotace už ale stát nemusí získat zpátky.
04.04.2017 06:05 |

podobné články

Autobazary krachují, o práci už přišly stovky lidí. Nechte nás otevřít, žádají vládu

 
Prodejci „ojetin“ přicházejí o své místo na trhu. V důsledku pandemie koronaviru a vládních nařízení o uzavření prodejen totiž postupně krachují. Podle Asociace prodejců použitých automobilů (APPA) už muselo uzavřít svou prodejnu 15 bazarů. O práci tak přislo téměř 250 lidí. Varují ale před mnohem černějším scénářem, kdy zmiňují i stamilionové ztráty pro stát a upozorňují také na nebezpečí přesunutí trhu s auty na ulici.
03.04.2020 12:00 |

podobné články

Je to vyjádření zbabělce. Zálom rozcupoval plány Fialovy vlády. Pekarová? Jen deklarace poslušnosti

 
„Naprosto odmítám představu premiéra Fialy, že evropská zelená politika je pro nás výzvou a představuje cestu k inovacím. Je to vyjádření zbabělce, který ví, že nemůže jinak,“ řekl po prostudování programového prohlášení nové vlády Luboš Zálom, místopředseda Svobodných, který však zároveň od Fialovy vlády nic neočekává, protože jen pár hodin poté, co získala důvěru ve Sněmovně, naznačuje zvyšování daní. „Ti, kdo očekávali nějakou systémovou změnu, po éře Babišova agrobolševismu, budou zklamáni. Zásadní slib spočíval vlastně jen v tom, že ze scény zmizí Babiš. Vše ostatní byly jen vágní proklamace,“ domnívá se Zálom.
17.01.2022 09:50 |

podobné články

Další krize je na spadnutí! Ekonomka Šichtařová odhaluje jasné ukazatele. A měli bychom vážně zpozornět

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Ekonomka Markéta Šichtařová se podivuje nad všeobecným mediálním humbukem ohledně výnosové křivky amerických dluhopisů. "Tyto „zprávy“ jsou maličko úsměvné. Na varovný tvar americké výnosové křivky totiž upozorňuji již řadu měsíců," říká ekonomka a nerozumí tomu, proč na to slovutní zahraniční ekonomové přišli až nyní. "Kdyby před realitou nezavírali oči, mohli příchod krize někdy v průběhu roku 2019 identifkovat už před mnoha měsíci," dodává Šichtařová a v rozhovoru přináší varování pro všechny, jejichž mzda patří k českému podprůměru.
09.12.2018 17:35 |

podobné články

Babišova EET se rozjíždí: Účtenky už posílá přes 2 tisíce podnikatelů

 
Do pondělních 20:00 se do pilotního provozu elektronické evidence tržeb (EET) přihlásilo 2396 podnikatelů, kteří zaslali 241.000 účtenek. ČTK to sdělila mluvčí Finanční správy Petra Petlachová. Finanční správa začala ukládat údaje o tržbách podnikatelů, kteří se k ní dobrovolně připojí, 1. listopadu. Evidence tržeb pak bude v ostrém provozu spuštěna 1. prosince pro hotely a restaurace a měla by se týkat zhruba 40.000 podnikatelů.
08.11.2016 14:50 |

podobné články

Dojná kráva číslo jedna. Šichtařová vysvětluje, na jaké všechny nesmysly přispíváte u benzínek

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Ministerstvo financí je připraveno nastavit prodejcům pohonných hmot maximální limit marží. Pokud by šla vláda ještě dál a chtěla ceny stropovat, okamžitě bude z pohonných hmot nedostatkové zboží a na černém trhu jejich cena vysoce překoná ty dnešní. „Nezlobím se na pana Stanjuru, že ekonomice nerozumí. Odsuzuji to, že o tom, čemu nerozumí, rozhoduje,“ reaguje Markéta Šichtařová na záměry jeho resortu. Skeptická je k tomu, že by vláda tváří v tvář narůstající inflaci odolala tlaku státních zaměstnanců na zvýšení jejich platů. „Neodolá. Rozdává z cizího, z cizího krev neteče. To teče jenom krev podnikatelů, kteří to musí zaplatit ze svých daní,“ dodává.
10.04.2022 17:10 |

podobné články

Fialovy splněné sliby v realitě: Plivnutí do moře. Šichtařová ukazuje pravdu

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Vláda schválila s účinností od 1. dubna změnu systemizace služebních a pracovních míst, která sníží počet úřednických míst o 325. Podle premiéra Petra Fialy plní to, co slíbila voličům. „Přiznejme si, že 325 pracovních míst je v desetimilionové zemi plivnutím do moře. Až vláda propustí deset nebo dvacet procent státních zaměstnanců, pak budu mít pocit, že to vzala za správný konec,“ komentuje tento krok ekonomická analytička Markéta Šichtařová. Chystanému prodloužení platnosti covid pasů vytýká, že jsme pod záminkou rýmy v zóně, která vznikla na základě volného pohybu osob, zakázali cestování jako v bývalém sovětském bloku.
27.03.2022 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3683 článků)

Markéta Šichtařová naštve mnohé: Rozebrala, jak neziskovky šíří fake news

 
Ekonomka Markéta Šichtařová se ještě jednou vrátila k tématu „fake news", k tématu lživých či zavádějících zpráv. Někteří lidé tvrdí, že takové fake news šíří americký prezident Donald Trump, jiní z toho viní Rusko. A třetí skupina obviňuje ze lhaní Brusel. Šichtařová však ukázala na ještě jednoho údajného šiřitele fake news - na neziskové organizace.
24.08.2018 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5854 článků)

Dají přednost deviantům! Foldyna sesekal Piráty kvůli LGBT. „Pitomost,“ hájila je Němcová

 
Jaká bude letošní předvolební kampaň? Bude pořádně ostrá, nebo ospalá? V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News o této otázce debatovali Miroslava Němcová z ODS, Patrik Nacher z hnutí ANO, pirát Jan Lipavský a Jaroslav Foldyna z SPD. Nacher s Foldynou bušili do Pirátů i do TOP 09 a Foldyna přidal navrch ještě „fialový hnus z Holandska“, který si vozíme do Česka, a devianty, které chce EU podporovat na úkor tradiční rodiny.
20.06.2021 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1683 článků) , Jaroslav Foldyna (725 článků)

Jak rozjasnit tvář?

 
Trápíte se pro unavenou pleť, které chybí zdravá krása? Máte pocit, že je vaše pokožka zašedlá a vůbec nezáří? Přemýšlíte, jak rozjasnit tvář, která bude vypadat svěže, odpočatě a přirozeně? Pak jste na správném místě! Jak rozjasnit tvář, ale zároveň nepřijít o přirozený vzhled, který – co si budeme nalhávat – vypadá zkrátka nejlépe? Dnešní doba je hodně náročná, my jsme často unavení, postrádáme energii a jsme zoufalí z toho, jak naše tvář působí. Netrapte se pro svůj vzhled a raději si přečtěte naše tipy pro rozjasnění pleti. Jak rozjasnit tvář ve třech krocích! Jestliže si na svém vzhledu zakládáte, pak vám pohled do zrcadla na zašlou pokožku bez známek života a zdraví úsměv od ucha k uchu rozhodně nevykouzlí. Nikdo z nás nechce vypadat, jako by týden před tím proflámoval a péči o sebe zanedbával. Ptáte se, jak rozjasnit tvář? Pojďme se na to společně podívat! Tip první: Pečující maska Rozmazlujte se! Není nic příjemnějšího, nežli si na pleť nanést masku, do uší pustit oblíbenou hudbu, zavřít oči a několik minut nerušeně relaxovat. Nejenže tak na chvilku vypnete, pustíte z hlavy všechny starosti a dopřejete čas jen sami sobě, ale zároveň pomůžete své pleti vypadat lépe, svěže a odpočatě. Na masku si ve svém vlastním zájmu udělejte čas alespoň jedenkrát týdně a radíme investovat do kvalitních výrobků. Ty totiž vaší pleti nejen dodají potřebnou hydrataci a výživné látky, ale zároveň – jako třešničku na dortu – pokožku příjemně zvláční, zjemní a sjednotí její tón. Tip druhý: Odstranění buněk Samozřejmě jen těch odumřelých a tím pádem i naprosto zbytečných! Jestli může vaší pleti něco pomoci k tomu, aby zářila na dálku a vypovídala o vás v tom nejlepším světle, pak na ni myslete a pravidelně jí věnujte peeling, díky kterému odstraníte odumřelé buňky a pokožku tak rozjasníte. Pokud máte citlivou pleť, doporučujeme... Čtěte více Příspěvek Jak rozjasnit tvář? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
31.12.2016 20:35 |

podobné články

Přichází skrytá cenzura od Facebooku? To bude problém s Ústavou ČR, tuší Markéta Šichtařová

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Je ironií pojmenovat komisi „pro spravedlivé důchody“, když vymyslí něco tak nespravedlivého, aby živnostníci platili mnohem vyšší odvody než dosud. Markéta Šichtařová vysvětluje, že živnostník podstupuje obrovské riziko, a na oplátku za to odvádí menší odvody. To, že dnes něco zaplatí, navíc vůbec neznamená, že za třicet let, až bude v důchodu, na něj stát taky dokáže sehnat peníze. V souvislosti s iniciativou společnosti Facebook, která začne v Česku ověřovat pravdivost článků psaných česky, Šichtařová upozorňuje na nepřípustnost cenzury a na to, že u nás je zaručena svoboda slova v Ústavě, což je právní norma nadřazená tomu, že Facebook je soukromý.
16.02.2020 15:50 |

podobné články

Nevěřte státu! Ekonomka Šichtařová varuje před „ohromným rizikem pro vaše peníze“

 
Ekonomka a blogerka Markéta Šichtařová tvrdí, že se v současném světě stále méně používá rozum nebo racionální argumenty, ale převládla dojmologie a pocity. To se podle ní ukazuje také v politice, která se prý již dávno nedělí na pravici a levici nebo liberalismus a konzervatismus. „Ta zcela zásadní dělicí čára ve společnosti je narýsovaná podle dvou myšlenkových schémat, racionálního rozumu versus iracionální víry,“ tvrdí Šichtařová, podle níž hrozí konec kapitalismu.
06.05.2021 21:30 |

podobné články