Článek

Hnis z rozříznutého vředu: Vyšehrad ve třetí lize končí, tři sudí dostali osmiletý trest

 
Etická komise Fotbalové asociace ČR v korupční kauze okolo bývalého místopředsedy FAČR Romana Berbra vyloučila Vyšehrad z třetí ligy. Klub může od příští sezony startovat nejvýš v pražském přeboru. Rozhodčím Zdeňku Kovalovi, Jiřímu Musilovi a Miloši Vitnerovi komise zakázala osm let působit ve fotbale a zároveň jim uložila pokutu 25 tisíc korun. Miroslav Svoboda nesmí 18 měsíců zastávat funkci delegáta.
21.12.2021 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Svoboda (50 článků) , Miroslav Svoboda (173 článků) , Jiří Svoboda (495 článků) , Jiří Svoboda (495 článků)
Podobné články

Skupina Albatros Media pokračuje v expanzi. Koupila nakladatelství Vyšehrad

 
Společnost Albatros Media a. s. dnes oznámila, že pokračuje ve své intenzivní akviziční expanzi a ve čtvrtek 15. března koupila 100% obchodní podíl v Nakladatelství Vyšehrad spol. s r.o. Albatros Media novou akvizicí opět posiluje svou suverénní pozici největší české nakladatelské skupiny. Součástí transakce je také dohoda o dalším využívání značky Vyšehrad. Albatros Media bude i nadále pokračovat ve vydávání stávajícího portfolia nakladatelství pod značkou Vyšehrad, a to v ČR i na Slovensku.
16.03.2018 10:05 |

podobné články

Praskají vředy a vytéká hnis, barvitě popsal krizi vlády kněz Halík

 
AKTUALIZOVÁNO Podle filozofa a teologa Tomáše Halíka je současná krize vlády hlavně krizí důvěry v politiky a politiku jako takovou. Praskají vředy a vytéká hnis, glosoval poslední dění na politické scéně Halík. K9 se mezitím dohodla, že vypracuje dodatek ke koaliční smlouvě. Údajně se hraje jen o čas.
11.04.2011 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (593 článků)

Sen se stal realitou! Průšvihář Lavi nastoupí za Vyšehrad! Jakub Štáfek si zahraje třetí fotbalovou ligu

 
Fotbalový Vyšehrad se stal seriálovým fenoménem! A fiktivní postava Julius Lavický v podání Jakuba Štáfka rozhodně baví davy. Příznivci Laviho se teď dočkají jeho skutečného výkonu na fotbalovém hřišti - zasáhne totiž do utkání ČFL mezi týmy FC Slavoj Vyšehrad a Loko Vltavín.
05.06.2017 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Štáfek (211 článků) , Julius Julius (81 článků)

Kdo z vás to má, pánové? Čeští sudí berou desítky tisíc

 
Kolik berou za fotbalový zápas v Lize mistrů nebo Evropské lize tuzemští sudí?
22.08.2012 06:05 |

podobné články

Tři červené a tři penalty proti Anderlechtu! Sudí se vyznamenal

 
Největším otloukánkem v Lize mistrů je Anderlecht. Málokdy se vidí, aby rozhodčí týmu vyloučil tři hráče a ještě proti němu pískl dokonce tři penalty. Německý sudí Wolfgang Stark to dokázal a trenér Anderlechtu zuřil.
11.12.2013 20:45 |

podobné články

Padající plot u nádraží Vyšehrad ohrožoval chodce. Praha 2 ho po upozornění Blesk.cz nechala opravit

 
Nádraží Vyšehrad rok od roku chátrá. Jeho majitelem je zahraniční firma RailCity, která se o něj má starat. Budovu však dosud nezrekonstruovala. Donedávna tam kromě žalostného stavu samotné budovy také padal plechový plot, jenž pozemek ohrazuje, a ohrožoval tak chodce. Praha 2, jež stav nádraží Vyšehrad pravidelně kontroluje, ho po upozornění Blesk.cz nechala opravit.
05.02.2018 06:30 |

podobné články

Nastoupí za Vyšehrad nový „Lavi“? Místní fotbalový klub hledá děti do přípravek

 
Fotbalový klub Slavoj Vyšehrad v poslední době proslavil zejména komediální seriál „Vyšehrad“ herce a režiséra Jakuba Štáfka. Za klub v něm hrála fiktivní postava jménem Julius „Lavi“ Lavický, Slavoj teď ale hledá mladou krev. Pokud vaše dítě hýří nadšením pro fotbal, můžete to zkusit právě tady.
08.03.2018 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Štáfek (211 článků) , Julius Julius (81 článků)

Vznik rybníčku, obnova studen i zpřístupnění podzemí: Šéf Vyšehradu má s památkou velké plány

 
Může Vyšehrad co do turistické atraktivity konkurovat Pražskému hradu? Podle nového ředitele Národní kulturní památky Vyšehrad Petra Kučery (35) vlastně není oč stát. „Pražský hrad je více uzpůsoben zahraničním turistům, Vyšehrad je spíše celonárodní klenotnicí pražských památek s parkem pro Čechy a obzvlášť Pražany,“ hodnotí. O tom, jaké plány s majestátní citadelou nad Vltavou má, se rozhovořil pro Blesk.cz.
18.06.2020 05:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kučera (90 článků) , Petr Kučera (90 článků)

Chátrající kus historie: Nádraží Vyšehrad se začala propadat střecha! Praha 2 podala trestní oznámení

 
V památkově chráněné budově pražského nádraží Vyšehrad se začala propadat střecha, uvedl ve středu pražský radní pro majetek Jan Chabr (TOP 09). Nevyužívaná secesní budova je v dezolátním stavu a soukromý vlastník, firma RailCity Vyšehrad, do ní neinvestuje. Podle radního nyní zřejmě střechu opraví Praha 2 s finanční podporou magistrátu a po majiteli bude náklady vymáhat. Město by nádraží rádo získalo do svého vlastnictví, jednání se však zatím nedaří a magistrát uvažuje i o vyvlastnění. Na situaci zareagovala také radnice Prahy 2, která podala trestní oznámení.
14.10.2020 14:15 |

podobné články

Praha chce vyvlastnit nádraží Vyšehrad, už podnikla kroky. Majitel: „Balancování na hraně zákona!“

 
Kdysi honosné nádraží Vyšehrad pozvolna chátrá. Podle pražského magistrátu za to může liknavý přístup majitele, kterým je společnost RailCity Vyšehrad. Ta obdržela už pět pokut kvůli správě nemovitosti, přičemž uhradila jen jednu. Situaci nezlepšila ani poničená střecha, kterou podle majitele poškodili neznámí pachatelé. Magistrát hodlá památku vyvlastnit.
29.10.2020 13:15 |

podobné články

Nečekaný dárek pro Vyšehrad. Barokní poklad vykopali stavbaři na Florenci

 
Ve čtvrtek odpoledne přijali zaměstnanci Národní kulturní památky Vyšehrad velký poklad z pražské Florence. Stavební dělníci se v Praze 8 chystají postavit nové administrativní centrum a při výkopech objevili pro Vyšehrad velkou cennost. Odkryli totiž pozůstatky barokního opevnění, z něhož se dochovaly ručně vyráběné cihly v dobrém stavu. K čemu Vyšehradu budou?
27.02.2021 10:55 |

podobné články

Chátrající nádraží Vyšehrad: Pražský magistrát ho chce s majitelem vyměnit, nabízí parcely pro rodinné domy

 
Vedení Prahy jedná s vlastníkem chátrajícího nádraží Vyšehrad o možnosti památkově chráněnou budovu vyměnit za městské pozemky v Dolních Počernicích určené ke stavbě rodinných domů. Ve čtvrtek to po schůzce s právníky vlastníka řekl radní města pro majetek Jan Chabr (TOP 09). Situaci by mohl zkomplikovat fakt, že nádraží bude namísto dosavadní české společnosti RailCity Vyšehrad vlastnit firma MIQUELIRA LIMITED registrovaná na Kypru. Podle Chabra by i tak jednání o směně měla pokračovat.
11.03.2021 19:50 |

podobné články

Filmové premiéry: Black Widow, Annette, Vyšehrad Seryjál, Ubal a zmiz, Mazel a tajemství lesa a Světáci

 
Do kin vstupuje dlouho očekávaná superhrdinka Black Widow. Rovnou z právě probíhajícího festivalu v Cannes přijíždí Anette. Jako ochutnávku na Vyšehrad Fylm sestříhali jeho tvůrci Vyšehrad Seryjál. Ubal a zmiz je nová česká gangsterská komedie. Děti ze skautského oddílu jsou hrdiny dalšího českého filmu Mazel a tajemství lesa. V obnovené premiéře jdou do kin legendární Světáci.
08.07.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Black Widow (32 článků)

Jakub Štáfek alias Lavi láká na Vyšehrad Fylm: Nic takového v Česku nemáme!

 
Jakub Štáfek (31) se herecky vypracoval do mnoha typů rolí. Kluk Matěj z Ulice, policista ve Specialistech, Morthy z komediálního filmu Shoky&Morthy nebo svérázný sportovec Lavi z velmi úspěšného seriálu Vyšehrad. Která z nich ho bavila nejvíc? V kinech se brzy můžete těšit i na FYLM Vyšehrad, kde se Jakub podílel dokonce i na scénáři a režii. V pořadu Život ve hvězdách na TV Nova láká diváky na filmovou premiéru. "Nic takového na českém trhu není!" 
02.04.2022 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Štáfek (211 článků)

Fotbalista Lavi ovládl české kinosály! Na Vyšehrad: Fylm vyrazil o Velikonocích rekordní počet diváků

 
Tvůrci dlouho očekávaného filmu s názvem Vyšehrad: Fylm slaví veliký úspěch. Fanoušci seriálu o kontroverzní fotbalové hvězdě Juliovi Lavickém v podání herce Jakuba Štáfka (31) se v hojném počtu nahnali do kina, aby si nenechali zbrusu nový snímek ujít. Návštěvnost byla doslova rekordní. Napříč Českou republikou se na Vyšehrad během prvních dvou dní přišlo podívat více než 204 tisíc lidí!
20.04.2022 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Štáfek (211 článků)

IVETA BARTOŠOVÁ: Akutní operace prasklého vředu na dvanácterníku!

 
Zpěvačka Iveta Bartošová podstoupila v Praze operaci prasklého vředu na dvanácterníku. Předešlá informace o kolabujících játrech se nepotvrdila.
22.07.2013 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6954 článků)

Džambulce Bartošové se v břiše vrtali nejen kvůli vředu. Pryč muselo ještě něco

 
Iveta Bartošová  (47) za sebou nemá jen urgentní operaci prasklého vředu , kvůli čemuž byla v neděli urychleně převezena do nemocnice krátce po návštěvě své bývalé hospodyně Goldy, která se s ní usmířila a říká, že se o ni partner Rychtář stará jako o miminko , ale také akutní operaci slepého střeva! Organismus se jí zkrátka pod náporem alkoholu, prášků a nedostatku jídla hroutí.
23.07.2013 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6954 článků)

Čeští lékaři vyvinuli unikátní léčbu bércových vředů a nehojících ran

 
 Unikátní léčbu bércových vředů a nehojících se ran vyvinuli lékaři a biologové Fakultní nemocnice Plzeň a PrimeCell Therapeutics a.s. Praha, která vyvíjí a vyrábí léčivé produkty regenerativní medicíny. Léčebná metoda využívá lidské buňky. Výsledky výzkumného projektu jednoznačně prokázaly její pozitivní vliv na hojení ran, často vedoucí až k plnému vyléčení nemocného, řekla dnes ČTK Andrea Gutová z PrimeCell Therapeutics.
24.03.2014 13:05 |

podobné články

Panáka s Číňany musel odmítnout. Němeček se zotavuje po prasklém vředu

 
Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) se už několikátý měsíc zotavuje z prasklého vředu, který ho dostal do nemocnice. Přísnou dietu včetně abstinence už sice může lehce porušovat, hostitelům při pobytu v Číně ale přece jen musel některá omezení vysvětlovat.
06.09.2015 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (388 článků)