Článek

Hledají se dívky, které v budoucnu ochrání Británii před kybernetickými hrozbami

 
Nové talenty, které by v budoucnu chránily zemi před kybernetickými hrozbami, hledá britská zpravodajská služba GCHQ i mezi děvčaty ve věku 12 a 13 let. Vyzvala školy, aby sestavily dívčí týmy pro soutěž v luštění kódů, rébusů a křížovek, s nimiž by měli potíže i mnozí rodiče, píše britský deník The Times.
08.01.2019 13:50 |

podobné články

Podobné články

Náctileté agentky? Britská tajná služba hledá talenty i mezi dvanáctiletými dívkami

 
Nové talenty, které by v budoucnu chránily zemi před kybernetickými hrozbami, hledá britská zpravodajská služba GCHQ i mezi děvčaty ve věku 12 a 13 let. Vyzvala školy, aby sestavily dívčí týmy pro soutěž v luštění kódů, rébusů a křížovek, s nimiž by měli potíže i mnozí rodiče.
08.01.2019 07:20 |

podobné články

Poslanci schválili zákon, který má zlepšit boj s kybernetickými útoky

 
Poslanci ve středu schválili vládní návrh zákona o kybernetické bezpečnosti, který má zefektivnit boj s kybernetickými útoky. Návrh nyní putuje do Senátu.
18.06.2014 10:55 |

podobné články

Spojené státy nejsou připraveny na boj proti kybernetickým hrozbám, uvedl Obama

 
Spojené státy nejsou dostatečně připraveny na obranu před kybernetickými hrozbami, ale tento úkol bude z větší části už záležitostí příštího prezidenta. Prohlásil to dnes prezident Barack Obama na bezpečnostní poradě v Bílém domě.
17.02.2016 23:20 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2482 článků)

Průzkum: Jak se chovají české děti na internetu

 
Internet se stal neodmyslitelnou součástí životů mladé generace, a otázka bezpečnosti je dnes proto důležitější než kdy dříve. Kdo všechno ovlivňuje chování dětí na internetu a kdo hraje klíčovou roli v prevenci před kybernetickými hrozbami?
10.07.2018 17:00 |

podobné články

Středočeský kraj posiluje kyberbezpečnost

 
Podle Evropské komise bude v nejbližších letech chybět v Evropě až 900 tisíc IT profesionálů. Nedostatek lidí s „digitálními dovednostmi“ se může projevit v ochraně před rostoucími kybernetickými hrozbami v soukromém i veřejném sektoru. Aby Středočeský kraj mohl předcházet podobným případům, jako nedávné napadení benešovské nemocnice, rozhodl se investovat do vzdělávání středoškolských studentů se zájmem o informatiku. Na projektu se podílí Elektrotechnická fakulta ČVUT v Praze a Středočeské inovační centrum (SIC).
25.03.2020 22:35 |

podobné články

Přelomová smlouva podepsána. NATO a EU budou od nynějška blíže spolupracovat v těchto oblastech

 
Špičky NATO a Evropské unie dnes podepsaly historickou dohodu, jejímž cílem je prohloubit spolupráci mezi oběma subjekty. Dohoda umožní lepší boj s hybridními hrozbami, kybernetickými útoky i lépe čelit migrační krizi. Informují The New York Times.
08.07.2016 16:15 |

podobné články

Šípová (Piráti): Svět velkých korporací mi naopak k srdci nikdy nepřirostl

 
Absolvovala jsem právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Advokacii se věnuji od roku 2009, od roku 2016 se specializuji na právo veřejného zadávání, mj. v souvislosti s kybernetickými hrozbami. Žiji v Doksech u Kladna. Jsem matkou pěti dětí.
05.06.2020 11:25 |

podobné články

Spojené státy upustí od barevného systému varování před teroristickými hrozbami

 
Americká vláda hodlá zrušit systém varování před teroristickými hrozbami, který pomocí pěti barev upozorňuje Američany na míru nebezpečí teroristického útoku. Odvolán bude v dubnu, informovala ve čtvrtek televize CNN.
27.01.2011 02:55 |

podobné články

Politolog Pehe bez obalu: Voliči Zemana, připravte se na horší časy

 
Politolog Jiří Pehe zpražil ty občany, kteří si myslí, že nás Miloš Zeman jako prezident ochrání před různými mezinárodními hrozbami. Neochrání. Nejen proto, že na to není dost zdráv, ale také proto, že k tomu podle Ústavy nemá pravomoci. Ale jako by to samo o sobě nestačilo, Miloš Zeman nám ve skutečnosti na mezinárodní scéně ještě uškodí.
29.01.2018 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pehe (439 článků) , Miloš Zeman (25162 článků)

Případný kyberútok už by neměl v budoucnu řesit ministr vnitra

 
Kyberkriminalita nabývá globálních rozměrů a ani České republice se nevyhnula. Země chce na to konto vybudovat národní centrum pro boj s kybernetickými zbraněmi. V Hydeparku o tom mluvil Aleš Špidla, bývalý ředitel odboru kybernetické bezpečnosti ministerstva vnitra.
27.09.2011 22:05 |

podobné články

Klec ze stříbra ochrání varlata před poškozením z mobilů

 
Důkazů o tom, že záření z mobilních telefonů negativně ovlivňuje spermatogenezi a vede ke snížené plodnosti či neplodnosti, existuje mnoho. Jenže v době, kdy má minimálně jeden telefon každý a záření je tedy téměř všudypřítomné, se zdá, že je nemožné varlata před škodlivými paprsky ochránit zcela. Řešení nabízí známý fyzikální jev zvaný Faradayova klec. Ten lze vytvořit v pánském spodním prádle vetkáním stříbrných vláken do textilie, z nichž je ušité. A takové trenky, slipy či boxerky pak ochrání mužovy pohlaví žlázy před zářením a spermie před poškozením.
08.11.2016 12:00 |

podobné články

Prorok chtěl věřícím dokázat, že ho Bůh ochrání před lvem. Šelma mu ukousla zadek

 
Prorok zionistické církve Alec Ndiwane je přesvědčen, že ho Bůh ochrání před čímkoli. Jenže křesťanskému duchovnímu chybí základní vlastnost, ke které Ježíš nabádal – pokora. A tak se mu nevyplatilo chvástání před skupinou věřících, jimž chtěl dokázat své nadpřirozené schopnosti. Nebál se hladového lva a byl přesvědčen, že mu zvíře neublíží, protože je v rukou Božích. Jenže šelma na něj zaútočila a těžce mu poranila hýždě.
15.03.2016 10:05 |

podobné články

Venkovní stínicí prvky ochrání dům před sluncem, únikem tepla i zloději

 
Zatímco v létě ochrání interiér před často nepříjemně oslňujícími slunečními paprsky a také před přehříváním, v zimě se významně podílí na úsporách energií. Rovněž plní bezpečnostní funkci. Řeč je o venkovním stínění, které má nejčastěji podobu venkovních rolet nebo žaluzií.
23.11.2016 06:05 |

podobné články

Pěstujete rajčata? Před plísní je ochrání obyčejný aspirin!

 
Chcete rajčata pěstovat ekologicky bez chemie a přitom je chránit před plísní a dalšími chorobami? Snadná pomoc. Američtí vědci zjistili, že stačí zalévat tyto lilkovité rostliny aspirinem. Tedy účinnou látkou v tomto léku obsaženou. Není třeba rozpouštět drahé léčivo (Aspirin, Acylpyrin či Anopyrin), stačí si nasbírat či zakoupit vrbovou kůru. Ta obsahuje kyselinu acetylsalicylovou také. Zálivka vývarem z kůry a větviček ochrání rajčata před plísněmi a posílí růst.
14.05.2014 07:50 |

podobné články

V Británii hledají nejzaneřáděnější ložnici. Výherce dostane novou postel

 
Spousta lidí využila karantény k pořádnému generálnímu úklidu. Ve Velké Británii ale nyní hledají přesný opak, tu nejvíce zaneřáděnou ložnici, kde se kupí hromady prádla a prázdných krabic od pizzy. Na výherce, největšího britského bordeláře, čeká odměna v podobě nové postele.
10.09.2020 05:20 |

podobné články

Vyhřívané dečky, boty, podložky: Ochrání před prochladnutím

 
Elektricky vyhřívané i samovyhřívací dečky, ponožky či vyhřívané vložky do bot, Vás před zimou a prochladnutím ochrání dokonale.
10.12.2011 17:05 |

podobné články

Soutěžte s Blesk Křížovkami o 10 balíčků dětské kosmetiky Biolane!

 
Máte doma miminko? Pak pro něj zajisté také chcete to nejlepší. Soutěžte s námi a vyhrajte pro něj balíček kvalitní francouzské kosmetiky. Pokožka je součást obranného systému člověka, a právě během prvního roku dítěte se imunita dotváří, proto je nutné o pokožku dítěte vhodně pečovat. Biolane je kompletní řada kosmetických a hygienických výrobků pro péči o naše nejmenší, která ochrání dětskou pokožku před vnějšími vlivy a tím napomůže k bezpečnému vývoji imunitního systému a k adaptaci na nové prostředí. Všechny produkty Biolane jsou vyráběny z čistě přírodních látek. Díky absenci vonných esencí nedráždí dětskou pokožku a jsou vhodnou alternativou také pro děti s atopickým ekzémem či přecitlivělou problematickou pokožkou. Všechny výrobky mají pH 5,5 a obsahují unikátní složku Hydra-bléïne®. Odpovězte na soutěžní otázku a vyhrajte balíček. Nápovědu najdete na www.biolane.cz Máte doma miminko? Pak pro něj zajisté také chcete to nejlepší. Soutěžte s námi a vyhrajte pro něj balíček kvalitní francouzské kosmetiky.Pokožka je součást obranného systému člověka, a právě během prvního roku dítěte se imunita dotváří, proto je nutné o pokožku dítěte vhodněpečovat. Biolane je kompletní řada kosmetických a hygienických výrobků pro péči o naše nejmenší, která ochrání dětskou pokožku před vnějšímivlivy a tím napomůže k bezpečnému vývoji imunitního systému a k adaptaci na nové prostředí. Všechny produkty Biolane jsou vyráběny z čistěpřírodních látek. Díky absenci vonných esencí nedráždí dětskou pokožku a jsou vhodnou alternativou také pro děti s atopickým ekzémemči přecitlivělou problematickou pokožkou. Všechny výrobky mají pH 5,5 a obsahují unikátní složku Hydra-bléïne®. Odpovězte na soutěžní otázkua vyhrajte balíček. Nápovědu najdete na www.biolane.cz
04.01.2012 00:15 |

podobné články

Zázračné jahody: Zachrání sluncem spálenou pleť a ochrání vás před rakovinou!

 
Výtažek z jahod ochrání pleť před negativními účinky UV záření a zároveň snižuje její poškození nadměrným opalováním. Dokonce zabraňuje i rakovině!
13.08.2012 07:20 |

podobné články

Bezák (ČSNS): České máslo v Británii za 30 Kč - mimo EU nám bude lépe

 
Politická cenzura, kterou arogantní vládní proevropští politici uplatňují proti protiunijním stranám, nebude mít mezi občany úspěch. Následujme Británii a po BREXITU prohlasujme v referendu CZEXIT. Ten naší vlast ochrání před zlem z Bruselu.
09.10.2017 05:35 |

podobné články