Článek

Hledači kešek si bohužel za neštěstí mohou sami, nedbali výstrah, varují odborníci

 
Geocaching je hra, při které v sobotu zemřela mladá žena, další muž se pohřešuje a dva lidé skončili v nemocnici. Vydali se ulovit pravděpodobně „kešku“ s názvem Motolský potok. Smetla je ale voda, která se na místo dostala v důsledku silných přívalových dešťů. Podle lovců kešek partička pochybila, podcenili totiž základní pravidla „lovu“. Podle Slávka Hoblíka z České asociace geocachingu se jedná o první takto fatální událost spojenou s lovem kešek.
12.06.2018 05:05 |

podobné články

Podobné články

Pátrání po lovci kešek, den čtvrtý: Potápěči prohledali Vltavu u Jiráskova mostu, stále bez výsledku

 
Tři dny pátrali policisté i hasiči včetně potápěčů po nezvěstném hledači kešek, kterého v sobotu odpoledne spláchla přívalová vlna v podzemí Motolského potoka. Zatím ale bez úspěchu. Pokračovali i v úterý, kdy se potápěči zaměřili na oblast mezi Jiráskovým mostem a Štítkovským jezem, další skupina poříčních policistů pak pátrala od Jiráskova mostu po Hlemovský jez. Ani čtvrtý den však nepřinesl žádné nové poznatky.
12.06.2018 10:50 |

podobné články

(Ne)bezpečí především: 10 lidí, kteří při práci nedbali na své zdraví!

 
V každé práci musíte podepsat listinu o bezpečnosti a naučit se patřičné předpisy. Jenže tihle magoři si evidentně neváží svého zdraví a při práci neskutečně riskují. Nic z následujících excesů prosím v práci ani nikde jinde nezkoušejte. Tohle je 10 největších šílenců, kteří v arbajtu nedbali na své zdraví.
07.06.2015 06:05 |

podobné články

Koupání v pískovnách, lov kešek? Pomáháme tím ohroženým druhům, míní vědci

 
Chystáte se v horku k vodě? Zamiřte do pískovcových zaplavených lomů a zároveň tím vykonáte i dobrý skutek. Rekreační koupání v pískovnách je totiž podle výzkumu vědců pro ohrožené rostliny a živočichy mnohem prospěšnější než jejich úpravy nebo ponechání bez zásahu člověka. Pozitiva přináší i například tzv. „lov kešek“.
13.07.2016 06:10 |

podobné články

Tonoucí lovce kešek zachránila máma dvou dětí. Martina (35): „Nepřemýšlela jsem, šlo o život“

 
Martina Součková (35), trenérka veslařského klubu pražské Slavie, máma dvou kluků (12) a (6), se po sobotní bouři stala bez přehánění hrdinkou. Neváhala ani vteřinu a vydala se v katamaránu na pomoc dvěma tonoucím lidem, pro které právě do rozbouřené Vltavy skákal z lodi Evropa také bývalý námořník Radovan Stránský. Oba tonoucí ale ke dnu stahovalo vodou nasáklé oblečení a proud byl tak silný, že život riskovali i jejich zachránci. Díky nim přežili. Jedna lovkyně kešek bouři nepřežila, po dalším muži policie stále pátrá.
11.06.2018 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stránský (100 článků)

Nacistický poklad u českých hranic: Dva hledači pokladů tvrdí, že objevili senzaci

 
U města Walbrzych v jihozápadním Polsku nedaleko českých hranic nalezli dva hledači pokladů údajně legendární ztracený vlak plný zlata a cenností zabavených nacisty během druhé světové války. Odborníci jsou však k případnému nálezu skeptičtí a zdrženlivé jsou i polské úřady. Muži chtějí zveřejnit podrobnosti, až jim stát zaručí 10 % nálezného.
21.08.2015 17:20 |

podobné články

Hledači "kešek" drží smutek kvůli smrti oblíbeného Ondřeje (†33)

 
Kolem tragické smrti geocachera Ondřeje Švejdy, jehož tělo objevili policisté v mostním pilíři v pražské Libni, je stále spousta otazníků. Jeho smrt zasáhla tisíce lidí, kteří se v Česku geocachingu věnují.
14.06.2012 06:20 |

podobné články

Pražskou zoo trápí hledači „kešek“: Vystavují se obrovskému nebezpečí!

 
Pražská zoo neláká jen milovníky zvířat. Jejími branami proudí do areálu také dobrodruhové se zcela jiným záměrem - najít pomocí GPS souřadnic skryté schránky, které do zoo umístili další hráči. Zoo ale z „geocacherů“ příliš nadšená není - lidé, kteří tzv. kešky hledají, se totiž často pohybují mimo návštěvnické prostory a vystavují se tak obrovskému nebezpečí. Česká asociace geocachingu postoj zoo respektuje a chce najít řešení, které bude vyhovovat oběma stranám.
16.04.2018 19:45 |

podobné články

Hledači kešek hrubě podcenili přípravu, říká zástupce asociace geocacherů. Pátrání po muži pokračuje

 
Přívalové deště, které se o víkendu prohnaly republikou, za sebou zanechaly pořádnou spoušť. O život kvůli prudkému lijáku přišla mladá dívka, která se s přítelem a dalšími dvěma kamarády vydala do podzemní části Motolského potoka hledat tzv. kešku. Podle zástupce České asociace geocachingu (ČAGeo) Slávka Hoblíka parta hrubě podcenila přípravu, když se do tunelu vydala nehledě na nepříznivé předpovědi počasí.
11.06.2018 06:05 |

podobné články

Přítelkyně zmizelého keškaře Honzy (27) promluvila: Roztrhl nás splav, pak už jsem slyšela jen volání z dálky

 
Vyhrála hororový boj o život, když ji v pražském podzemí spláchla spolu s dalšími třemi hledači kešek přívalová vlna a odnesla ji až do Vltavy. Dívka, která přežila sobotní tragédii v Motolském potoce, stále věří, že její přítel Honza (27), po kterém policie a záchranáři pátrají už čtvrtým dnem, může být stále naživu.
12.06.2018 12:55 |

podobné články

Česko čeká silné sněžení a vítr. Meteorologové varují před kalamitou

 
Kdo v prosinci toužil po pořádné sněhové nadílce, dočká se jí patrně již v následujících dnech. Na většině území Česka bude postupně dle meteorologů od úterního večera až do čtvrtka intenzivně sněžit. Ve vyšších polohách se mohou tvořit závěje a sněhové jazyky. Ve středu bude také foukat silný vítr a v noci ze středy na čtvrtek se může tvořit náledí. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), který vydal několik výstrah.
03.01.2017 14:50 |

podobné články

Jantarová komnata je ve Frýdlantu na zámku, tvrdí to němečtí hledači

 
Generace hledačů pokladů pátrají po Jantarové komnatě, jejíž osud je od druhé světové války neznámý. Je prý ukryta ve sklepích zámku v severočeském Frýdlantu. Přesvědčeni jsou o tom dva hledači z Německa Erich Stenz a Georg Mederer. Podle Miloše Kadlece, ředitele Územní památkové správy na Sychrově, pod kterou frýdlantský zámek spadá, to není poprvé, co se něco takového říká. Je tomu ale skutečně tak?
11.02.2016 16:41 |

podobné články

Hledači pokladů dostali zelenou ke kopání nacistického zlata z legendárního vlaku

 
Je nacistický vlak plný zlato pohřbený u polského Valbřichu, nebo ne? Již za pár týdnů to bude vědět celý svět. Hledači pokladů totiž konečně dostali povolení k zahájení kopacích prací. A to jak od armády, tak železniční společnosti PKP, které prostory kolem tratě patří. Kopat se začne v třetím dubnovém týdnu, informoval Mirror.
29.03.2016 19:25 |

podobné články

Hledači pokladů našli v Ďáblickém háji nevybuchlou munici. Zasahuje pyrotechnik

 
Hledači pokladů dnes vyrazili do Ďáblického háje v Praze s vidinou nálezu vzácných předmětů, nakonec objevili pět granátů a nábojnice k tomu. Policie proto uzavřela místo nálezu, o dalším postupu rozhodne pyrotechnik.
22.08.2017 11:20 |

podobné články

Hledači objevili v lese zlomky kovů: Je to poklad starý přes 3000 let!

 
Většina lidí by nález nechala bez povšimnutí. Amatérští hledači ale tušili, že zlomky kovů mají historickou hodnotu. Nemýlili se. Poté, co je odevzdali archeologům, ukázalo se, že jde o poklad.
06.12.2017 12:05 |

podobné články

Předpověď na víkend: bouřky, kroupy a průtrže mračen

 
Meteorologové v pátek už poněkolikáté prodloužili platnost výstrah před bouřkami a doprovodnými nebezpečnými jevy. Podle nynějších dat by měly bouřky sužovat Českou republiku minimálně do nedělního večera. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu platí pro všechny kraje.
03.07.2009 12:30 |

podobné články

NEBEZPEČÍ! Meteorologům selhává systém varování

 
Český hydromoteorologický ústav řeší vážný problém. Systém výstrah a varování před extrémním počasím a nebezpečím selhává.
11.06.2011 21:50 |

podobné články

Jez zabiják dostane výstražné cedule a zábradlí

 
Olomouc – U nebezpečného jezu v Olomouci-Řepčíně, který si od počátku roku vyžádal tři lidské životy, bude do prázdnin několik výstrah a bezpečnostních prvků.
15.06.2011 11:30 |

podobné články

VIDEO A FOTO: Takhle hurikán smetl USA. Zbyly jen trosky...

 
Hrdí Američané museli sklonit hlavu. Dostali úder od protivníka, proti kterému nemá šanci žádná armáda a kterého si nejde ani koupit. Příroda se rozhodla ukázat svou sílu, kterou demonstruje na východním pobřeží země. Ačkoliv výborně zafungoval systém výstrah, země utržila rány, ze kterých se bude dlouho sbírat. Podívejte se, jak hurikán Sandy během pár hodin změnil životy milionů lidí.
30.10.2012 17:00 |

podobné články

Česko zavádí čtyři stupně výstrahy před terorismem

 
O nebezpečí terorismu bude nyní v Česku informovat čtyřstupňový systém výstrah. O vyhlášení jednotlivých stupňů bude rozhodovat vláda na návrh ministerstva vnitra. Podle premiéra Bohuslava Sobotky je nyní v Česku stupeň nula, úřady tedy nemají žádné informace o hrozně útoku.
25.01.2016 16:05 |

podobné články