Článek

Hlavu vzhůru! chce urovnat spor se Svěrákem o "metelesku blesku"

 
Volební blok Hlavu vzhůru! věří, že se mu podaří urovnat spor se Zdeňkem Svěrákem o využití slovního spojení "metelesku blesku" ve volební kampani. Jako "vstřícný krok" prý strana věnovala 30.000 korun charitativní organizaci Centrum Paraple, s níž umělec spolupracuje.
07.10.2013 17:25 |

podobné články

Podobné články

Hlava vzhůru chce urovnat spor se Svěrákem o "metelesku blesku"

 
Volební blok Hlavu vzhůru věří, že se mu podaří urovnat spor se Zdeňkem Svěrákem o využití slovního spojení "metelesku blesku" ve volební kampani. Jako "vstřícný krok" prý strana věnovala 30.000 korun charitativní organizaci Centrum Paraple, s níž umělec spolupracuje.
07.10.2013 17:05 |

podobné články

Metelesku blesku, pojďme pomoct Česku! Bobošíková jde do voleb s hymnou

 
Volební blok Hlavu vzhůru vedený Janou Bobošíkovou vyrukuje ve volební kampani s vlastní hymnou. Refrén popěvku je velmi řízný: „Metelesku blesku, pojďme pomoct Česku!” Hymna pochází z dílny lídra zlínské kandidátky Hlavu vzhůru a bývalého rebela ODS Tomáše Úlehly.
30.09.2013 16:40 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Úlehla (105 článků) , Jana Bobošíková (600 článků) , Tomáš Úlehla (104 článků)

Hlavu vzhůru si s metelesku blesku nedají pokoj, do spotu vtáhli i Klause

 
Volební blok Hlavu vzhůru se nehodlá vzdát filmového sousloví metelesku blesku, jehož autorství si nárokuje Zdeněk Svěrák. Volební uskupení kolem Jany Bobošíkové se rozhodlo jej využít i ve volebním klipu, v němž jsou sestříhané i záběry z mítinku, na kterém blok podpořil exprezident Václav Klaus.
08.10.2013 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (238 článků) , Václav Klaus (9135 článků) , Jana Bobošíková (600 článků)

Svěrák žalobu kvůli metelesku blesku nepodá, protože Hlavu vzhůru hrozí zánik

 
Zdeněk Svěrák a pozůstalí po Ladislavu Smoljakovi nakonec nebudou žalovat volební blok Jany Bobošíkové Hlavu vzhůru kvůli tomu, že v předvolební hymně použil spojení „metelesku blesku“, známé právě z filmu dua Svěrák–Smoljak. Podle Svěrákova advokáta totiž hrozí, že se uskupení rozpadne, a výsledek případného soudního řízení by byl tudíž nejistý.
22.11.2013 10:12 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (238 článků) , Ladislav Smoljak (121 článků) , Jana Bobošíková (600 článků)

Svěrák chce žalovat Bobošíkovou: Kvůli hlášce metelesku blesku

 
"Hujer, metelesku blesku" to je kultovní hláška ze Svěrákova a Smoljakova filmu Marečku, podejte mi pero, jenže hnutí Hlavu vzhůru Jany Bobošíkové si ji tak trochu přisvojilo do své hymny. Oblíbený herec na ně proto chce podat žalobu.
02.10.2013 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (600 článků)

Zdeněk Svěrák to schytal za metelesku blesku: Podle Macka podlehl blbitidě!

 
Oblíbený herec Zdeněk Svěrák se dostal pod palbu kritiky. A to poté, co se ozval proti použití popěvku "metelesku blesku" v poněkud infantilní volební hymně bloku Hlavu vzhůru, za kterým stojí Jana Bobošíková. Že si Svěrák na tuto hlášku chce vymoci nárok u soudu, se však řadě lidí nelíbí. Podle exposlance Macka dokonce podlehl Svěrák "blbitidě".
03.10.2013 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (238 článků) , Jana Bobošíková (600 článků) , Jan Svěrák (176 článků)

Za metelesku blesku zasloužím od Svěráka uznání, vzkázal Úlehla

 
30 tisíc na konto charitativní organizace Centrum Paraple se rozhodl věnovat volební blok Hlavu vzhůru. A to kvůli spojení "metelesku blesku", které pro jejich kampaň použil exposlanec Tomáš Úlehla. Údajný spoluautor tohoto spojení, herec Zdeněk Svěrák, se totiž chce s Úlehlou a spol. soudit. Jenže bývalý rebel z ODS je překvapený a tvrdí, že spíš zasloužil uznání!
07.10.2013 23:20 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (238 článků) , Tomáš Úlehla (105 článků) , Tomáš Úlehla (104 článků)

Zpívající politik: Místo metelesku blesku smrdutou tresku nedám!

 
Exposlanec ODS – Tomáš Úlehla, nehodlá slevit z pověvku „metelesku blesku“, který zpívá v předvolební hymně bloku Hlavu vzhůru. Za toto spojení ho chce žalovat Zdeněk Svěrák. Podle známého herce ukradl Úlehla popěvek z filmu Marečku, podejte mi pero. A rázem se rozjela nečekaná mela.
11.10.2013 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (238 článků) , Tomáš Úlehla (105 článků) , Tomáš Úlehla (104 článků)

Metelesku blesku je z estonštiny, tvrdila Bobo. Novináři pátrali až na velvyslanectví

 
Jana Bobošíková, vůdčí postava volebního bloku Hlavu vzhůru, důrazně odmítla, že by jí vedení kandidáti zneužili autorská práva Zdeňka Svěráka k sousloví "metelesku blesku". Její slova vyvolala zájem novinářů, kteří k ověření estonského původu hlášky zalistovali ve slovnících. A když nic nezjistili, rozhodli se zavolat samotnému velvyslanci pobaltské země.
05.10.2013 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Jana Bobošíková (600 článků) , Jan Svěrák (176 článků)

Klaus, metelesku blesku. Na novém videu vystupuje se slavnou písní i exprezident

 
Volební blok Hlavu vzhůru! použil sousloví „metelesku blesku“ i v předvolebním spotu, přestože jím vyvolal již dříve rozporuplné reakce a Zdeněk Svěrák bloku dokonce hrozil žalobou.
08.10.2013 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (238 článků)

Metelesku blesku: Bobošíková se Zdeňka Svěráka nelekla a možná ho ještě víc naštvala

 
Režisér a umělec Zdeněk Svěrák zvažuje žalobu na volební blok Hlavu vzhůru!. Politický subjekt Jany Bobošíkové totiž nevyhověl jeho žádostem a nepřestal ke své propagaci používat píseň exposlance ODS Tomáše Úlehly, v níž se objevuje slovní spojení "metelesku blesku", jehož autorství si Svěrák nárokuje.
18.10.2013 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (238 článků) , Tomáš Úlehla (105 článků) , Jana Bobošíková (600 článků) , Tomáš Úlehla (104 článků)

Hlavu vzhůru!: Námitky Zdeňka Svěráka odmítáme, konto Paraple ale podporujeme

 
Volební blok HLAVU VZHŮRU na dnešní tiskové konferenci odmítl požadavek Zdeňka Svěráka, aby dále nepoužíval volební píseň „Metelesku blesku, pojďme pomoct Česku“.
07.10.2013 19:25 |

podobné články

Hitparáda volebních spotů: Metelesku blesku, hodinový Úsvit Evy a Vaška, Jágr s kuřetem i senilní Bond!

 
Předvolební kampaně nejsou samozřejmě jen nudné televizní debaty a více či méně nápadité billboardy a anti-billboardy. Ale také nejrůznější spoty na podporu politických stran. Ať už ty oficiální, nebo neoficiální. Jak vypadají letošní dílka partají, které mají reálnou šanci dostat se do Sněmovny? A na co jednotlivé strany lákají své voliče? Třeba na dobrodružství alá James Bond, Evu a Vaška, nebo odstaveného Kalouska. Podívejte se na ně, metelesku blesku!
18.10.2013 15:05 |

podobné články

Osobnosti: James Bond (543 článků)

Hřebejk: Nemám rád Bobošíkovou. Být na místě Svěráka, neváhal bych s žalobou

 
Po sporu Zdeňka Svěráka a politického subjektu Hlavu vzhůru! o výraz „metelesku blesku“ je na světě další podobný spor. Tentokrát vdova po Jiřím Kodetovi Soňa Kodetová požaduje na TOP 09, aby přestala používat slavný citát jejího manžela.
07.10.2013 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Kodet (54 článků)

Bobošíková: Blok Hlavu vzhůru! zaregistroval všechny kandidátky pro volby 2013

 
Volební blok Hlavu vzhůru! dnes odevzdal kandidátní listiny ve všech krajích. Jsou na nich zastoupeny osobnosti všech politických subjektů, které se rozhodly pro svou účast v pravicovém volebním bloku Hlavu vzhůru!.
16.09.2013 18:10 |

podobné články

Helena Vondráčková a cukrová vata zdarma. Hlavu vzhůru zakončilo kampaň

 
Politické strany vědí, jak v rámci volební kampaně zapůsobit na voliče. Řada z nich sází na rozdávání pochutin a mnohdy i na známé a populární tváře. Obojí využil i volební blok Hlavu vzhůru pod vedením Jany Bobošíkové. Tu již poněkolikáté podpořila i zpěvačka Helena Vondráčková. Na zakončení kampaně Hlavu vzhůru na pražském Andělu proto nemohla chybět.
23.10.2013 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Helena Vondráčková (933 článků) , Jana Bobošíková (600 článků)

Zdeněk Svěrák se zlobí. A chce žalovat Bobošíkovou

 
Nové politické uskupení Jany Bobošíkové Hlavu vzhůru! čelí nečekaným komplikacím. A to kvůli svému předvolebnímu popěvku „Metelesku blesku, pojďme pomoct Česku“. Kvůli tomu bude čelit žalobě Zdeňka Svěráka. Informuje o tom Mladá fronta Dnes.
02.10.2013 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (238 článků) , Jana Bobošíková (600 článků)

Boris Šťastný vrátil úder Zdeňku Svěrákovi

 
Exposlanec ODS Boris Šťastný označil herce Zdeňka Svěráka za děsivou a sebestřednou osobu. Svěrák chce totiž žalovat politické uskupení Jany Bobošíkové Hlavu vzhůru! za použití úsloví „Metelesku blesku, pojďme pomoct Česku“ v předvolebním klipu. Šťastný se k hnutí Bobošíkové rovněž hlásí.
02.10.2013 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Boris Šťastný (405 článků) , Jana Bobošíková (600 článků)

Štěpánkova jedovatá slina: Svěrák je ještě větší vůl, než jsem myslel

 
Exposlanec ODS Boris Šťastný označil herce Zdeňka Svěráka za děsivou a sebestřednou osobu. Svěrák chce totiž žalovat politické uskupení Jany Bobošíkové Hlavu vzhůru! za použití úsloví „Metelesku blesku, pojďme pomoct Česku“ v předvolebním klipu. Teď se ke kritice připojil i mediální expert a člen ODS Petr Štěpánek. Herce a režiséra Svěráka označil za vola.
02.10.2013 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Štěpánek (612 článků) , Petr Štěpánek (612 článků) , Boris Šťastný (405 článků) , Jana Bobošíková (600 článků)