Článek

Hlavní Oscary získala Země nomádů. Nejlepšími herci jsou Hopkins a McDormandová

 
Země nomádů získala Oscara pro nejlepší film i za režii, nejlepšími herci se stali Frances McDormandová a překvapivě Anthony Hopkins.
26.04.2021 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Anthony Hopkins (90 článků) , Oscar Oscar (264 článků)
Podobné články

Hollywood rozdal Oscary: Nejlepší film je Země nomádů, Hopkins se stal nejstarším držitelem sošky

 
V Hollywoodu proběhl slavnostní 93. ročník předávání cen americké filmové akademie, po odkladu kvůli přetrvávající pandemii koronaviru o měsíc později, než bývá běžné. Frances McDormandová získala cenu americké filmové akademie Oscar v kategorii nejlepší herečka v hlavní roli za výkon ve snímku Země nomádů. Za nejlepšího herce označila akademie Anthonyho Hopkinse ve filmu The Father. V 83 letech se tak stal Hopkins dosud nejstarším výhercem pověstné zlaté sošky napříč všemi kategoriemi, píše agentura Reuters. Kdo další si sošky odnesl?
26.04.2021 05:30 |

podobné články

Oscara za nejlepší film má Země nomádů

 
Oscara za nejlepší film roku získalo v noci na pondělí v Los Angeles drama Země nomádů režisérky Chloé Zhaové. Další sošky si odnesly jak režisérka, tak i Frances McDormandová, která si ve snímku zahrála hlavní roli. Země nomádů tak obsadila hlavní oscarové kategorie a dá se považovat za vítěze letošní ceremonie.
26.04.2021 05:25 |

podobné články

Osobnosti: Oscar Oscar (264 článků)

Cenu BAFTA za nejlepší film získala Země nomádů

 
Ceny BAFTA za nejlepší film, herečku i režii získal v neděli snímek Země nomádů. V road movie čínské režisérky Chloé Zhao hraje Američanka Frances McDormandová šedesátnici, která cestuje napříč Amerikou v dodávce. Cenu BAFTA za nejlepšího herce má 83letý Anthony Hopkins, který ve filmu The Father (Otec) ztvárnil starého muže zápasícího s demencí.
11.04.2021 23:05 |

podobné články

Osobnosti: Anthony Hopkins (90 článků) , Zhao Zhao (4 články)

Oscara za nejlepší film získal snímek Země nomádů. Překvapením večera byl Anthony Hopkins

 
Oscara za nejlepší film získal letos snímek Země nomádů od režisérky Chloé Zhao. Slavnostní vyhlášení proběhlo dnes v noci. Mezi herci v hlavních rolí uspěli Frances McDormand a Anthony Hopkins. Podívejte se na výsledky 93. ročníku předávání slavných filmových cen. 
26.04.2021 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Anthony Hopkins (90 článků) , Oscar Oscar (264 článků) , Zhao Zhao (4 články)

Země nomádů, která uspěla na Oscarech, má mít českou premiéru v květnu

 
Snímek Země nomádů, který letos ovládl většinu hlavních kategorií cen americké filmové akademie Oscar, by měl mít českou premiéru 13. května, uvedla za distribuční společnost Falcon Marta Nosková Žurková. Kina jsou ale kvůli epidemii koronaviru od loňského 12. října uzavřena. Země nomádů si odnesla hlavní ocenění za nejlepší film, režisérka snímku Chloé Zhaoová dostala zlatou sošku za režii. Akademie rovněž ocenila Frances McDormandovou, která ve filmu ztvárnila hlavní roli.
27.04.2021 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Oscar Oscar (264 článků) , Falcon Falcon (9 článků)

Oscary poprvé vyhrála Číňanka a Čína ji ignoruje. Kritizovala vládu

 
Letošní Oscary nevstoupí do dějin jen jako první ročník, kdy hlavní ceny posbíral film čínské režisérky (Země nomádů), ale také jako první Oscary v dějinách, kdy rodná země oficiálně ignoruje svou vítězku.
26.04.2021 09:20 |

podobné články

Odvážná McDormandová (63): Nahotou ke třetí sošce Oscara?!

 
Většina filmových fanoušků ji obdivuje, pozná její obličej, ale málokdy si vzpomene na její jméno. Přesto má už dva Oscary, o čemž si může většina hollywoodských hvězd leda tak nechat zdát. A Frances McDormandová (63) má nyní políčeno na třetí zlatou sošku!
24.02.2021 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Oscar Oscar (264 článků)

Ceremoniál ve vlakové stanici. Letošní Oscary ovládl snímek Země nomádů

 
Snímek Země nomádů převládl ve většině hlavních kategorií cen americké filmové akademie Oscar, jejichž předávání se letos odehrávalo v netradičním a podle řady médií poměrně rozpačitém formátu, který si vynutila pandemie covidu-19.
26.04.2021 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Oscar Oscar (264 článků)

Zlatý glóbus za nejlepší filmovou režii získala žena, je to teprve podruhé v historii

 
Zlatý glóbus za nejlepší filmové drama vyhrál snímek Země nomádů režisérky Chloé Zhao, která si odnesla jako první žena s asijskými kořeny také ocenění za nejlepší režii. Jde o teprve druhou režisérku, která toto ocenění získala. První byla Barbra Streisand za film Jentl. Road movie Země nomádů pojednává o šedesátnici, která cestuje napříč Amerikou v bílé dodávce, porazilo favorizovaný snímek Mank režiséra Davida Finchera. V kategorii komedie či muzikálu získal ocenění druhý díl filmu Borat, za roli ve snímku Ma Rainey - matka blues dostal posmrtně cenu za nejlepšího herce Chadwick Boseman, který loni ve 43 letech podlehl rakovině.
01.03.2021 07:25 |

podobné články

Osobnosti: David Fincher (35 článků) , Chadwick Boseman (16 článků)

Anthony Hopkins se proměnil v novém filmu v Alfreda Hitchcocka, jsou od sebe k nerozeznání

 
Velšský herec Anthony Hopkins (74) je herecké eso, které se do své role dokáže maximálně vžít. Jeho novým počinem je film Hitchcock, kde ztvárňuje hlavní roli, tedy samotného slavného režiséra Alfreda Hitchcocka. Sir Anthony Hopkins nejen, že bedlivě studoval jeho gesta a mluvu, ale rovněž se za pomoci maskérů stal téměř jeho kopií.
26.04.2012 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Anthony Hopkins (90 článků) , Alfred Hitchcock (99 článků)

Podle Hopkinse anorektické modelky nemají duše!

 
Herec Anthony Hopkins (72) nedávno komentoval pro E! Online současný stav zábavního průmyslu a populární kultury. Oskarový vítěz měl poznámky na Paris Histon a modelky. „Když se díváte na červený koberec, na něm Paris Hilton, a vy i ti lidi si pomyslíte, co se asi odehrává tam nahoře? Žijeme v dost divné době,“ říká Hopkins.  Hopkins také nedávno [...]
26.05.2010 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Anthony Hopkins (90 článků) , Paris Hilton (640 článků)

Anthony Hopkins: „Hodně jsem pil“

 
Sir Anthony Hopkins (73) přiznal, že se ve svých mladých letech oddával alkoholu víc, než by bylo zdrávo. V rozhovoru pro CNN oskarový herec připustil, že pravidelné a časté pití ho dostalo až na propastnou hranici duševního zdraví. „Mojí kořalkou byla tequilla,“ říkal. „Ta mě málem dostala, musel jsem přestat.“  Hopkins dále vysvětlil, že než v roce [...]
14.03.2011 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Anthony Hopkins (90 článků)

Krvavý Hannibal Lecter ukázal svou druhou tvář: Takhle byl Hopkins dojat, když poprvé slyšel po 50 letech svůj vlastní valčík!

 
Předtím, než se sir "Anthony Hopkins":http://www.extra.cz/tema/anthony-hopkins stal slavným a mezinárodně uznávaným hercem, skládal hudbu. Jedním z jeho děl je i valčík s názvem And The Waltz Goes On, který zkomponoval před více než padesáti lety. Nikdy jej však neslyšel přímo v hudebním provedení. Až tu jednou...
04.04.2014 14:55 |

podobné články

Anthony Hopkins promluvil o vlastní smrti: Přemýšlím o ní každý den, říká filmový Hannibal

 
Přední hollywoodský herec Anthony Hopkins toho ve svém životě stihl už hodně. Na kontě má spoustu slavných rolí a některé ještě možná přidá. Moc dobře ale ví, že všechno jednou skončí. Hopkins dokonce přiznal, že často přemýšlí o vlastní smrti.
31.12.2020 08:31 |

podobné články

Osobnosti: Anthony Hopkins (90 článků)

Oscarový film Země nomádů: Jen v malých kinech!

 
Film Země nomádů v hlavní roli s Frances McDormandovou (63, na snímku), který letos vyhrál Oscara, u nás budou promítat zatím jen jednosálová kina.
10.06.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Oscar Oscar (264 článků)

Herečka McDormandová nesnáší plastiky, nechce si ani barvit vlasy

 
Držitelka Oscara za film Fargo Frances McDormandová (57) by nikdy na plastiku nešla a vadí jí, že se některé kolegyně ve snaze vypadat mladě mění k nepoznání. Její manžel režisér Coen ji prý musí krotit, aby jim něco neřekla.
23.10.2014 17:10 |

podobné články

Překvapení Zlatých glóbů: Favorité ostrouhali, úspěch slaví Země nomádů a Borat 2

 
Zlaté glóby byly uděleny a některé výsledky jsou poměrně překvapující. Zatímco někteří favorité ostrouhali, jiné, nenápadnější snímky se dostaly do popředí. Mezi nejúspěšnější snímky se zařadily Země nomádů a pokračování Borata. Favorizovaný Mank nakonec ze šesti nominací nezískal ani jeden Zlatý glóbus.
01.03.2021 14:01 |

podobné články

Zlatého lva si z Benátek odváží snímek Země nomádů

 
Zlatého lva na 77. filmovém festivalu v Benátkách dnes získal film Země nomádů (Nomadland) americké režisérky čínského původu Chloé Zhaové. Oznámila to předsedkyně poroty australská herečka Cate Blanchettová. Cenu za nejlepší mužský herecký výkon dostal Ital Pierfrancesco Fabino a nejlepší herečkou se stala Britka Vanessa Kirbyová.
12.09.2020 21:15 |

podobné články

Největším favoritem letošních Oscarů je Země nomádů

 
Se Zlatým lvem z loňského festivalu v Benátkách, Zlatým glóbem za nejlepší drama a nejlepší režii a se šesti oscarovými nominacemi jde do finále o zlatou sošku Americké akademie umění a věd Země nomádů.
25.03.2021 12:55 |

podobné články