Článek

Hlavní hygienička Svrčinová zůstává v nemocnici

 
Hlavní hygienička Pavla Svrčinová, která zkolabovala v budově ministerstva zdra­votnictví při úterním online jednání vlády, zůstává v nemocnici. Informovaly o tom SeznamZprávy.
08.04.2021 06:30 |

podobné články

Podobné články

„Bude to běh na dlouhou trať,“ tvrdí budoucí hlavní hygienička. A má za sebou první přešlap

 
Stanovit maximální limity, kolik kontaktů lidí nakažených koronavirem mají vytrasovat hygienici, by chtěla budoucí nová hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Více pomoci s trasováním mají podle ní callcentra. Řekla to dnes ČTK. V polovině března má Svrčinová, dosavadní ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice, ve funkci vystřídat nynější hlavní hygieničku Jarmilu Rážovou. Pozornost si Svrčinová zasloužila navečer na sociálních sítích, kde se mimo jiné příspěvek z jejího profilu, který má rasistický postext.
04.03.2021 19:30 |

podobné články

Nová hlavní hygienička Pavla Svrčinová: Fero Lakatoš vykradl svůj byt, dodržuje karanténu

 
Novou hlavní hygieničkou bude ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová. Česká televize (ČT) to uvedla ve čtvrtek s odvoláním na premiéra Andreje Babiše (ANO) a Svrčinová to potvrdila ČTK. Hygienička ovšem záhy šokovala veřejnost poté, co lidé narazili na její loňský facebookový příspěvek, který mnozí označují za rasistický.
05.03.2021 08:56 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21411 článků)

Svrčinová zkolabovala během jednání vlády. Hlavní hygienička skončila v nemocnici

 
Nová hlavní hygienička Pavla Svrčinová údajně zkolabovala přímo během jednání vlády. Informovaly o tom Seznam Zprávy.  S odkazem na tři zdroje médium uvádí, že se Svrčinové udělalo nevolno a musela pro ni přijet sanitka na ministerstvo zdravotnictví, kde pobývala během videokonference.
06.04.2021 20:50 |

podobné články

Dnes končí hlavní hygienička Rážová, dočasně ji nahradí Svrčinová

 
K dnešku končí ve funkci hlavní hygienička Jarmila Rážová a do doby jmenování jejího nástupce ji zastoupí ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová. O změně na postu hlavní hygieničky, která je současně náměstkyní ministra zdravotnictví, rozhodl ministr Jan Blatný (za ANO). Důvod několikrát odmítl podrobněji komentovat.
14.03.2021 06:35 |

podobné články

Hlavní hygienička Svrčinová zkolabovala při jednání vlády

 
Hlavní hygienička ČR Pavla Svrčinová zkolabovala během úterního jednání vlády; uvedl to server Seznam Zprávy. Schůze kabinetu se účastnila prostřednictvím videokonference z budovy ministerstva zdravotnictví, informuje iDNES.cz.
06.04.2021 22:10 |

podobné články

Novou hlavní hygieničkou bude od poloviny března Pavla Svrčinová

 
Novou hlavní hygieničkou bude ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová, uvedla dnes Česká televize s odvoláním na premiéra Andreje Babiše. Nynější hlavní hygieničku Jarmilu Rážovou vystřídá Svrčinová podle premiéra v polovině března.
04.03.2021 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21411 článků)

Hygienička Pavla Svrčinová a intimní hygiena: Šíří se záhadná fotka s jahodovým lubrikantem

 
Zdá se, že nová hlavní hygienička Pavla Svrčinová (57) má jeden skandál za druhým. Po internetu koluje snímek postu z jejího již smazaného facebookového profilu, který romská organizace Romea označuje za rasistický, a nyní se na sociálních sítích objevuje fotografie, jež by měla odtamtud podle spekulací pocházet také. Je na ní vidět víc, než žena pravděpodobně zamýšlela. I erotické pomůcky.
05.03.2021 14:01 |

podobné články

Svrčinová si smazala Facebook. Ke kontroverznímu příspěvku se nehlásí

 
Pavla Svrčinová, která se má stát novou hlavní hygieničkou, čelí nepříjemnému problému. Lidé na sociálních sítích sdílejí obrázek, podle nějž měla na svém facebookovém profilu publikovat rasisticky laděný příspěvek. Svrčinová uvedla, že neví, jak se jí to na profilu ocitlo, a svůj profil smazala.
04.03.2021 21:55 |

podobné články

Hlavní hygienička po roce končí: Rážovou nahradí šéfka z Ostravy Svrčinová

 
Hlavní hygieničku Jarmilu Rážovou nahradí ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová. Ujmout funkce by se měla v polovině března, března, iřekl České telvizi premiér Andrej Babiš (ANO). O chystaném konci Rážové už ve středu informoval Zdravotnický deník. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) řekl, že odvolání Rážové zvažuje.. Důvodem je podle něj nespokojenost premiéra Andreje Babiše (za ANO) s prací vysokých úředníků ministerstva zdravotnictví v době sílící epidemie koronaviru.  Hlavní hygieničku jmenuje vláda.
03.03.2021 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21411 článků)

„Nějakým způsobem se to děje,“ komentuje Blatný výměnu hlavní hygieničky. Přišlo též vážné upozornění od organizace Romea

 
Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) nechce vysvětlit, proč má na pozici hlavní hygieničky nahradit Jarmilu Rážovou Pavla Svrčinová. Myslí si, že není nutné zdůvodňovat úplně všechna svá rozhodnutí včetně tohoto a změna v této nyní velmi důležité funkci se podle něj prostě „nějakým způsobem děje“. Nastávající hlavní hygienička Pavla Svrčinová přitom již teď naráží na první problémy; kromě připomínek jejího loňského selhání na Karvinsku se s vážným upozorněním ozval i server Romea. Premiér Andrej Babiš (ANO) se ji přesto zastává.
05.03.2021 21:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21411 článků)

Vojtěch chce po chaosu na severu Moravy hlavu šéfky hygieniků. „Ať mě odvolá,“ vzkazuje Svrčinová

 
Poté, co lidé v Moravskoslezském kraji museli v pátek s okamžitou platností nasadit roušky a zrušit větší akce, ocitla se šéfka krajské hygieny Pavla Svrčinová pod palbou kritiky. V neděli její rychlé rozhodnutí sepsul ve svém pravidelném hlášení Čau lidi premiér Andrej Babiš (ANO), ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) šel ještě dál a vyzval hygieničku k rezignaci.  Svrčinová uvedla, že jí to ministr naznačil už v sobotu.
19.07.2020 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21411 článků) , Vojtěch Adam (1215 článků) , Adam Vojtěch (947 článků)

Ředitelka hygieny Pavla Svrčinová: První chyba nové šéfky!

 
Už třetí hlavní hygienička. Tu dosavadní Jarmilu Rážovou (59) má v půlce března vystřídat Pavla Svrčinová (57), která dosud šéfovala hygienikům na severu Moravy. Jako cíl si stanovila zlepšit trasování, a také na sebe upozornila rasistickým příspěvkem na Facebooku, který si nakonec smazala!
06.03.2021 05:10 |

podobné články

Svrčinová: Trasování nyní funguje velmi dobře

 
Nová hlavní hygienička ČR Pavla Svrčinová poskytla deníku Právo rozhovor. Mluví o tom, že opatření musí být rychlá a razantní.
08.03.2021 10:35 |

podobné články

Hlavní hygienička upraví systém PES: Chceme jasná kritéria, hřímá Hamáček

 
Hlavní hygienička Pavla Svrčinová připraví do příštího týdne úpravy protiepidemického systému PES, řekl po dnešním zasedání Ústředního krizového štábu jeho předseda a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Měl by obsahovat také jasná kritéria, která bude nutné splnit, aby bylo možné rozvolňovat opatření proti covidu-19. Kabinet bude ve čtvrtek jednat o podobě opatření po neděli 21. března, podle Hamáčka nelze očekávat zásadní změny.
17.03.2021 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2719 článků)

Lidé pořád nehlásí kontakty. Blatný ani hlavní hygienička to nechápou

 
Očekávaný nárůst hlášených kontaktů po zavedení příspěvku v karanténě či izolaci se nekoná. Hlavní hygienička Pavla Svrčinová uvedla, že lidé s potvrzeným covidem hlásí dál v průměru zhruba jednoho člověka, s nímž se setkali. Hygienici přitom očekávali nárůst až o 30 či 40 procent, informuje iROZHLAS.cz.
01.04.2021 22:30 |

podobné články

Při jednání vlády zkolabovala hlavní hygienička

 
Během úterního jednání kabinetu zkolabovala hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Jednání se účastnila videokonferencí z budovy ministerstva zdravotnictví. Tam také zasahovali záchranáři.
06.04.2021 20:45 |

podobné články

Novou hlavní hygieničkou bude Svrčinová

 
Novou hlavní českou hygieničkou se stane dosavadní ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová. Od poloviny března nahradí ve funkci Jarmilu Rážovou. České televizi to řekl premiér Andrej Babiš (ANO).
04.03.2021 14:00 |

podobné články

Rážová končí. Vláda ji odvolala, Blatný důvod tutlá. Hlavní hygieničkou bude Svrčinová

 
Vláda odvolala hlavní hygieničku Jarmilu Rážovou. V polovině března ji nahradí zatím jako pověřená řízením dosavadní šéfka hygieniků Moravskoslezského kraje Pavla Svrčinová. Na tiskové konferenci po jednání vlády to oznámil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Důvody odvolání Rážové Blatný ani po opakovaných dotazech neřekl.
08.03.2021 18:50 |

podobné články

Chodila do práce i s příznaky koronaviru, tvrdila o sestře hygienička. Pak se omlouvala

 
Nákaza koronavirem byla prokázána u zdravotní sestry z onkologické ambulance na poliklinice v Novém Jičíně. Podle informací hygieniků žena chodila do práce, i když měla příznaky nemoci. Proti těmto informacím se sestra ohradila. Hygienička Pavla Svrčinová se jí odpoledne omluvila. Informaci prý dostala od podřízených a neověřila ji.
27.03.2020 12:25 |

podobné články