Článek

Hlavní hygienička Rážová vysvětlovala, jak se nejspíš nakazila. Když byla s novináři...

 
Hlavní hygienička Jarmila Rážová skončila v karanténě poté, co u ní test prokázal, že ji napadl koronavirus. Rážová prý tuší, od koho se mohla nakazit. Od novináře.
12.09.2020 12:30 |

podobné články

Podobné články

Hlavní hygienička Rážová má covid-19

 
Hlavní hygienička Jarmila Rážová měla pozitivní test na covid-19. Ve středu to potvrdil mluvčí pražské hygienické stanice. Podle mluvčí ministerstva zdravotnictví Gabriely Štěpanyové je Rážová v domácí izolaci. Podle premiéra Andreje Babiše má Rážová příznaky chřipky, nemá ale teplotu.
02.09.2020 10:55 |

podobné články

Hlavní hygienička Jarmila Rážová má koronavirus, Babiš s Vojtěchem jsou v ohrožení

 
Hlavní hygienička Jarmila Rážová se nakazila koronavirem. Ve středu dopoledne o tom informoval mluvčí pražské hygienické stanice. Rážová je nyní v izolaci a hygiena se snaží dopátrat, s kým přišla do styku. Účastnila se schůzek s Andrejem Babišem, ten ale do karantény nemusí, protože podle hygieny seděl daleko a měl respirátor. Do izolace jde ale ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Zpráva o nakažení Rážové ještě umocnila úterní rekordní přírůstek nově nakažených. Podle ministerstva zdravotnictví přibylo 503 lidí s covidem-19, což je nový rekord.
02.09.2020 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (19323 článků)

My se neřídíme přáními politiků, bránila se hlavní hygienička Rážová u Moravce

 
Hosty druhé hodiny Otázek Václava Moravce v České televizi byli hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová a epidemiolog Petr Smejkal. Přeli se o to, kam a proč nosit roušky. Rážová odmítala, že by se v této otázce řídila názory politiků. Smejkal tady byl poněkud skeptičtější.
30.08.2020 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (871 článků)

Hlavní hygienička vysvětlovala: V hobby marketu nejste tak dlouho jako v kostele, proto jsme je otevřeli. Roušky nejspíš až do podzimu

 
Do pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu zavítala hlavní hygienička Jarmila Rážová. Posluchačům mimo jiné vysvětlila, proč vláda v čase Velikonoc kývla na otevření hobby marketů, ale kostely nechala zavřené. Poté lidem sdělila, že se sice naše situace vyvíjí slibně, ale prý rozhodně nemáme vyhráno.
13.04.2020 18:35 |

podobné články

Hlavní hygienička: Roušky sundáme už v červenci

 
Jarmila Rážová, epidemioložka a od března pověřená hlavní hygienička ČR, předvídá, že roušky úplně sundáme na začátku července. Jejich nošení v MHD nicméně zůstane povinné až do poslední vlny rozvolňování. Šíření koronaviru je podle ní pod kontrolou a virus navíc slábne. Rážová to uvedla v rozhovoru pro Právo.
10.06.2020 08:05 |

podobné články

Hlavní hygienička Rážová: Z koncertů a divadel nákazy prakticky nemáme

 
Hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová v rozhovoru pro Právo mluvila i o své vlastní zkušenosti s nákazou koronavirem. Podle jejích vlastních zkušeností to není lehká viróza a příznaky se vracejí. Podle ní bude nutné mít roušky, dokud nebudou léky na covid-19 nebo vakcína.
12.09.2020 10:25 |

podobné články

Šéfka hygieniků Rážová má koronavirus. Babiše zachránil od karantény vysoký strop a respirátor

 
Hlavní hygienička Jarmila Rážová, která je přední tváří boje s koronavirem v Česku, se sama nakazila nemocí covid-19. Má příznaky chřipky, ale je bez teploty. Ještě včera se přitom setkala s vedoucím týmem chytré karantény. V kontaktu byla také s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO) a premiérem Andrejem Babišem (ANO). Zatímco Vojtěch míří společně se šéfem zdravotnických statistik Ladislavem Duškem do karantény, Babiš se izolaci vyhnul. Vojtěchovi vyšel test negativně, oznámil ve středu večer.
02.09.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1061 článků) , Vladimír Dzurilla (15 článků) , Adam Vojtěch (836 článků)

Hygienička Rážová: Trasování se stíhá do 400 případů za den, cílem je 750

 
Hygienici stíhají trasovat do 400 nových případů koronavirové nákazy za den. Po posílení hygienických stanic a zapojení mediků a díky provozu informační linky 1221, která má fungovat od 1. září, by se mělo pak zvládat trasování u 750 nových nakažených denně. V pořadu otázky Václava Moravce (OVM) to řekla hlavní hygienička Jarmila Rážová.
30.08.2020 16:25 |

podobné články

Chorvatsko na vrcholu epidemie: Zčervená na českém semaforu? Rážová má dobrou zprávu

 
Chorvatsko by se nejspíš nemuselo ani po 7. září po aktuálním vyhodnocení zařadit na seznam nebezpečných zemí s vysokým rizikem koronavirové nákazy. Situace v přímořském státu je obdobná jako v Česku. V pořadu Otázky Václava Moravce (OVM) to dnes řekla hlavní hygienička Jarmila Rážová. V Chorvatsku je nyní podle odhadů nejméně 60.000 turistů z ČR. Testy na koronavirus po návratu mít nemusí.
30.08.2020 15:40 |

podobné články

Hlavní hygienička pro Blesk: Pozor na hřbitovech, pokuty u cyklostezek a roušky i v létě

 
Na letošní Velikonoce asi jen tak nezapomeneme. Koledníci musejí oželet výslužky, rodinné návštěvy jsou také pasé a hlavní hygienička České republiky Jarmila Rážová varuje i před občerstvením na cyklostezkách. Provoz stánků je podle ní diskutabilní a policisté by lidem, kteří na veřejnosti pijí pivo nebo jedí párky, mohli rozdávat pokuty. V rozhovoru pro Blesk Zprávy přišla řeč také na to, že s rouškami musíme počítat nejspíš i v létě.
10.04.2020 05:35 |

podobné články

Noví nakažení v Česku? Hygienici sedli ke stolu. Rážová: V ohniscích se asi přitvrdí

 
Podle hlavní hygieničky Jarmily Rážové je možné, že se v určitých regionech nedočkáme výraznějšího uvolňování opatření. K němu má dojít 1. července. Kvůli vysokému nárůstu nakažených v posledních dnech se o víkendu sejdou epidemiologové a budou jednat o tom, jak na situaci zareagovat. Hlavní hygienička si ale nemyslí, že by v Česku docházelo ke katastrofě. Rážová o tom mluvila pro Radiožurnál. Podobně jako ona reaguje na nárůst případů i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). V rozhovoru pro ČT navíc konstatoval, že je celkem zřejmé, že virus není sezónního charakteru, a proto bychom měli zůstat obezřetní.
27.06.2020 14:30 |

podobné články

Rážová: Studenti na kolejích při mejdanech ztrácejí zábrany. Nastavíme pravidla pro VŠ

 
Hlavní hygienička Jarmila Rážová v případě vysokoškolských studentů a rizika šíření koronaviru spoléhá na jejich zodpovědnost. Jak řekla v rozhovoru pro Právo, jde o inteligentní lidi, kteří vědí, jak se chovat. I tak bude například na kolejích riziko nákazy vyšší.
25.08.2020 09:25 |

podobné články

Někteří Češi se koronavirem nakazili už opakovaně. Maďar a Rážová Blesku řekli víc

 
I v České republice jsou první případy, kdy se koronavirem nakazili někteří jedinci opakovaně. Prvotní informace Světové zdravotnické organizace (WHO) potvrdila Blesk Zprávám hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová. Přesný počet takových pacientů neupřesnila. Epidemiologům a dalším odborníkům nicméně přidělává starosti chování viru, protože není jasné, jak dlouho protilátky v lidském těle po nákaze zůstanou.
06.08.2020 05:15 |

podobné články

Koronavirus v Partii: Pozor na party, pozor na bruslení na ledu. Elektronické volby? Nezodpovědní Češi...

 
Hosty nedělní Partie Terezie Tománkové byli hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová a epidemiolog Roman Prymula. Diskutovali o tom, jak zlé je to v České republice s koronavirem. Prymula chválil armádu, Rážová uklidňovala občany, že se neděje nic dramatického. Prozradili také, kdy se zase v Česku začnou povinně nosit roušky v městské hromadné dopravě v celé zemi. Prymula Čechům vyčinil, že se občas chovají velmi nezodpovědně.
09.08.2020 12:40 |

podobné články

Hygienici sotva stíhají trasovat nakažené. Rážová dostala na pomoc mediky i armádu

 
Hygienici stíhají trasovat do 400 nových případů koronavirové nákazy za den. Po posílení hygienických stanic a zapojení mediků a díky provozu informační linky 1221, která má fungovat od 1. září, by se mělo pak zvládat trasování u 750 nových nakažených denně. V pořadu otázky Václava Moravce (OVM) to v neděli řekla hlavní hygienička Jarmila Rážová. Podle hlavního epidemiologa pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Petra Smejkala bude podstatné hlavně testování. Měl by se při něm dát odlišit druh nákazy i to, jak moc je pacient infekční.
30.08.2020 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (871 článků)

Rážová chce utišit lidi i hudbu v barech. Virus pronikl už do 144 škol, vypočetla

 
Hlavní hygienička České republiky Jarmila Rážová nevylučuje další regulaci života obyvatel Česka. Navrhuje například omezení v barech tak, aby tam nehrála hlasitá hudba a lidé se zbytečně nepřekřikovali. V rozhovoru pro deník Právo promluvila i o tom, jak se s nákazou potýkala sama. A zmínila i 144 škol, ve kterých už se objevila nákaza. V karanténě minulý týden bylo přes 6 000 lidí, čímž se počet za poslední měsíc navýšil o 2 500 lidí. Intenzivní péče nemocnic situaci zatím zvládají.
12.09.2020 12:50 |

podobné články

„Jsme pokusnými králíky politického populismu!“ Václav Moravec je podruhé v karanténě. A pěkně zuří

 
Hlavní hygienička Jarmila Rážová, která byla na konci srpna hostem Otázek Václava Moravce, se nakazila koronavirem. I když Václavu Moravcovi vyšel test negativní, na Twitteru oznámil, že jde do druhé karantény. Přesto diváci ČT24 o pravidelný nedělní pořad nepřijdou, debata prý bude probíhat pomocí telemostu.
03.09.2020 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Moravec (583 článků)

Rážová: Zavírat kluby nebudeme

 
Hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová v rozhovoru pro Právo vyzvala, aby lidé nepolevili v pozornosti před koronavirem, ale utahování šroubů zatím neplánuje.
04.08.2020 11:15 |

podobné články

Po karanténě rychlejší návrat do práce a školy? Zkrácení na 10 dní podporuje i Rážová

 
Experti na ministerstvu zdravotnictví se nyní zabývají délkou karantény, která je prozatím určena na dva týdny. Nově by ale mohla trvat o čtyři dny méně. Desetidenní karanténu už zavedlo například Rakousko, Norsko a Švýcarsko. Hlavní hygienička Jarmila Rážová řekla v rozhovoru pro iDnes.cz, že s návrhem souhlasí.
07.08.2020 15:45 |

podobné články