Článek

Hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová: Situace v Karviné je daná tím, že došlo k masivnímu testování

 
Projev v Poslanecké sněmovně dne 9. 7. 2020 ke kontrole plnění usnesení Poslanecké sněmovny k vyhodnocení průběhu první vlny pandemie koronaviru a opatření k prevenci druhé vlny a informacím vlády o aktuálním výskytu COVID v lokálních ohniscích, zejména v Moravskoslezském kraji
09.07.2020 14:35 |

podobné články

Podobné články

Hlavní hygienička Rážová má covid-19

 
Hlavní hygienička Jarmila Rážová měla pozitivní test na covid-19. Ve středu to potvrdil mluvčí pražské hygienické stanice. Podle mluvčí ministerstva zdravotnictví Gabriely Štěpanyové je Rážová v domácí izolaci. Podle premiéra Andreje Babiše má Rážová příznaky chřipky, nemá ale teplotu.
02.09.2020 10:55 |

podobné články

Hlavní hygienička Jarmila Rážová má koronavirus, Babiš s Vojtěchem jsou v ohrožení

 
Hlavní hygienička Jarmila Rážová se nakazila koronavirem. Ve středu dopoledne o tom informoval mluvčí pražské hygienické stanice. Rážová je nyní v izolaci a hygiena se snaží dopátrat, s kým přišla do styku. Účastnila se schůzek s Andrejem Babišem, ten ale do karantény nemusí, protože podle hygieny seděl daleko a měl respirátor. Do izolace jde ale ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Zpráva o nakažení Rážové ještě umocnila úterní rekordní přírůstek nově nakažených. Podle ministerstva zdravotnictví přibylo 503 lidí s covidem-19, což je nový rekord.
02.09.2020 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23105 článků)

My se neřídíme přáními politiků, bránila se hlavní hygienička Rážová u Moravce

 
Hosty druhé hodiny Otázek Václava Moravce v České televizi byli hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová a epidemiolog Petr Smejkal. Přeli se o to, kam a proč nosit roušky. Rážová odmítala, že by se v této otázce řídila názory politiků. Smejkal tady byl poněkud skeptičtější.
30.08.2020 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (950 článků)

Hlavní hygienička Rážová vysvětlovala, jak se nejspíš nakazila. Když byla s novináři...

 
Hlavní hygienička Jarmila Rážová skončila v karanténě poté, co u ní test prokázal, že ji napadl koronavirus. Rážová prý tuší, od koho se mohla nakazit. Od novináře.
12.09.2020 12:30 |

podobné články

Plošné testování začne ve středu. Otestováním pomůžete návratu do běžného života, apelovala Rážová

 
Plošné testování občanů začne ve středu a bude trvat až do 15. ledna. Hlavní hygienička Jarmila Rážová apelovla na lidi, aby se šli otestovat, protože tím pomůžou sobě, ale i zjištění reálné epidemiologické situace v Česku. Některé země již začaly proti viru očkovat, v ČR bude zatím možné se před Vánoci otestovat.
14.12.2020 16:50 |

podobné články

Dnes končí hlavní hygienička Rážová, dočasně ji nahradí Svrčinová

 
K dnešku končí ve funkci hlavní hygienička Jarmila Rážová a do doby jmenování jejího nástupce ji zastoupí ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová. O změně na postu hlavní hygieničky, která je současně náměstkyní ministra zdravotnictví, rozhodl ministr Jan Blatný (za ANO). Důvod několikrát odmítl podrobněji komentovat.
14.03.2021 06:35 |

podobné články

Hlavní hygienička: Roušky sundáme už v červenci

 
Jarmila Rážová, epidemioložka a od března pověřená hlavní hygienička ČR, předvídá, že roušky úplně sundáme na začátku července. Jejich nošení v MHD nicméně zůstane povinné až do poslední vlny rozvolňování. Šíření koronaviru je podle ní pod kontrolou a virus navíc slábne. Rážová to uvedla v rozhovoru pro Právo.
10.06.2020 08:05 |

podobné články

Hlavní hygienička Rážová: Z koncertů a divadel nákazy prakticky nemáme

 
Hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová v rozhovoru pro Právo mluvila i o své vlastní zkušenosti s nákazou koronavirem. Podle jejích vlastních zkušeností to není lehká viróza a příznaky se vracejí. Podle ní bude nutné mít roušky, dokud nebudou léky na covid-19 nebo vakcína.
12.09.2020 10:25 |

podobné články

Hygienička Rážová: Trasování se stíhá do 400 případů za den, cílem je 750

 
Hygienici stíhají trasovat do 400 nových případů koronavirové nákazy za den. Po posílení hygienických stanic a zapojení mediků a díky provozu informační linky 1221, která má fungovat od 1. září, by se mělo pak zvládat trasování u 750 nových nakažených denně. V pořadu otázky Václava Moravce (OVM) to řekla hlavní hygienička Jarmila Rážová.
30.08.2020 16:25 |

podobné články

Plošné testování odstartuje ve středu. Termíny do Vánoc Češi rozebrali během pár hodin

 
Dobrovolné plošné testování antigenními testy začne v Česku ve středu 16. prosince, oznámila hlavní hygienička Jarmila Rážová. Původně se počítalo se startem o dva dny později. Podle Petra Šnajdárka, který má za armádu na starosti Chytrou karanténu, se na testy zatím registrovalo více než 18.000 lidí. Zájem v průzkumu projevilo asi 40 procent populace. Za test na místě lidé nic platit nebudou, uhradí ho zdravotní pojišťovna. Opakovat testování je možné jednou za pět dní až do 15. ledna. Testovat bude zejména zhruba 170 stávajících míst a zapojit se mohou dobrovolně i praktičtí nebo ambulantní lékaři, kteří budou test provádět u svých pacientů.
14.12.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23105 článků) , Radek Petr (232 článků)

Situace je křehká, hrozí návrat do čtvrtého stupně, varuje Rážová

 
Hlavní hygienička Jarmila Rážová v rozhovoru pro deník Právo připustila, že situace kolem koronaviru je stále křehká a vážná. Restrikce se budou podle jejích slov odvíjet podle toho, jak lidé budou dodržovat opatření. Návrat ke čtvrtému stupni rizika je však dle jejích slov velmi reálný.
07.12.2020 12:05 |

podobné články

Hygienici sotva stíhají trasovat nakažené. Rážová dostala na pomoc mediky i armádu

 
Hygienici stíhají trasovat do 400 nových případů koronavirové nákazy za den. Po posílení hygienických stanic a zapojení mediků a díky provozu informační linky 1221, která má fungovat od 1. září, by se mělo pak zvládat trasování u 750 nových nakažených denně. V pořadu otázky Václava Moravce (OVM) to v neděli řekla hlavní hygienička Jarmila Rážová. Podle hlavního epidemiologa pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Petra Smejkala bude podstatné hlavně testování. Měl by se při něm dát odlišit druh nákazy i to, jak moc je pacient infekční.
30.08.2020 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (950 článků)

Nechte se před Vánoci zdarma otestovat, nabádá Čechy Rážová. Jak budou fungovat rezervace?

 
Plošné testování na covid-19 se v Česku blíží, odstartovat má již 18. prosince. Antigenní testy budou moci zdarma podstoupit všichni plátci zdravotního pojištění. Hlavní hygienička Jarmila Rážová dnes představila, jak bude celý systém fungovat, a vyzvala k tomu, aby se Češi nechali před Vánoci otestovat. Upozornila, že je možnost nechat se otestovat opakovaně – jednou za 5 dní.
11.12.2020 15:20 |

podobné články

Jak bude vypadat plošné testování na koronavirus

 
Plošné testování občanů začne ve středu a bude trvat až do 15. ledna. Hlavní hygienička Jarmila Rážová apelovla na lidi, aby se šli otestovat, protože tím pomůžou sobě, ale i zjištění reálné epidemiologické situace v Česku.
14.12.2020 17:50 |

podobné články

Chorvatsko na vrcholu epidemie: Zčervená na českém semaforu? Rážová má dobrou zprávu

 
Chorvatsko by se nejspíš nemuselo ani po 7. září po aktuálním vyhodnocení zařadit na seznam nebezpečných zemí s vysokým rizikem koronavirové nákazy. Situace v přímořském státu je obdobná jako v Česku. V pořadu Otázky Václava Moravce (OVM) to dnes řekla hlavní hygienička Jarmila Rážová. V Chorvatsku je nyní podle odhadů nejméně 60.000 turistů z ČR. Testy na koronavirus po návratu mít nemusí.
30.08.2020 15:40 |

podobné články

Lidi těm hygienikům prostě neberou telefon. Blatný si postěžoval na tiskovce a předložil nové zprávy ke covidu

 
Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Jan Blatný se znovu vyjádřil k vývoji pandemie v Česku. Po boku mu seděla hlavní hygienička Jarmila Rážová a ředitel ÚZIS Ladislav Dušek. Rážová konstatovala, že se situace zlepšuje, ale jedním dechem dodala, že Česko stále musí řešit jeden velký problém. Varovný prst zvedal i Ladislav Dušek. „Já teď zaznamenávám až optimistický tón hlasu při hodnocení těch čísel a ono to optimistické není,“ prohlásil.
20.11.2020 15:56 |

podobné články

Rážová: Návrat ke čtvrtému stupni rizika je velmi reálný

 
Situace je stále vážná a křehká. Další restrikce se budou odvíjet podle toho, jak budou lidé dodržovat opatření, řekla v rozhovoru pro Právo hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová.
07.12.2020 13:10 |

podobné články

Hlavní hygienička vysvětlovala: V hobby marketu nejste tak dlouho jako v kostele, proto jsme je otevřeli. Roušky nejspíš až do podzimu

 
Do pondělních Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu zavítala hlavní hygienička Jarmila Rážová. Posluchačům mimo jiné vysvětlila, proč vláda v čase Velikonoc kývla na otevření hobby marketů, ale kostely nechala zavřené. Poté lidem sdělila, že se sice naše situace vyvíjí slibně, ale prý rozhodně nemáme vyhráno.
13.04.2020 18:35 |

podobné články

Úleva se blíží: Hlavní hygienička prozradila, kdy konečně sundáme roušky

 
Češi se budou moct brzy zbavit roušek. Hlavní hygienička Jarmila Rážová předvídá, že by je lidé mohli odložit v rámci jednoho z posledních rozvolňování. Zároveň ale upozorňuje, že se vše může změnit. Záležet bude na vývoji koronavirové situace.
10.06.2020 12:35 |

podobné články