Článek

Hlavně ať netopí zase tímto! Hejtman se obává proslulého „ostravského torpéda“

 
Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) doufá, že lidé v době energetické krize nebudou topit pomocí tzv. ostravských torpéd, což je směs pilin a vyjetého oleje v PET lahvi. Lidé se podle něj možná uchýlí k tomu, že budou topit „vším možným“, což by mohlo významně zhoršit ovzduší v zimních měsících.
20.09.2022 19:55 |

podobné články

Podobné články

Hlavně ať netopí zase tímto! Hejtman se obává proslulého „ostravského torpéda“

 
Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) doufá, že lidé v době energetické krize nebudou topit pomocí tzv. ostravských torpéd, což je směs pilin a vyjetého oleje v PET lahvi. Lidé se podle něj možná uchýlí k tomu, že budou topit „vším možným“, což by mohlo významně zhoršit ovzduší v zimních měsících.
20.09.2022 17:55 |

podobné články

Jste normální? obořil se na novináře hejtman Rozbořil. Možná má prý na krku další skandál

 
Končící olomoucký hejtman Jiří Rozbořil má na krku další problém. Páteční MF Dnes Andreje Babiše (ANO) zveřejnila text, v němž tvrdí, že hejtman může být ve střetu zájmů. Od podnikatele Romana Lípy si hejtman vypůjčil 2,75 milionu korun a v témže roce kraj udělal podnikateli bezplatnou reklamu. Když se deník pídil po podrobnostech, hejtman se ohradil: „Jste normální?“
30.09.2016 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24791 článků)

Marie Doležalová procitla: Chlapi jsou prý mazlíci a lepší pohlaví!

 
Taky vám občas připadá, že to feministky už přeháněj? Stačí začít sledovat herečku Marii Doležalovou na Instagramu a hned vám svět zase bude připadat v rovnováze. Maruš ve svém postu delším než Bible vysvětluje, proč jsou chlapi lepší pohlaví než ženy. Protože se ve všem netopí, jsou to mazlíčci a je s nimi sranda. Marie, vrať se prosím do středověku, nebo zajeď na Blízký východ, oni ti tam ukážou, jaký jsou mazlíci. Více v Síťovinách na Mall.tv.
25.06.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Marie Doležalová (300 článků)

Vašek z proslulého dua se opřel do médií. A ukázal i na ty, co nemají v politice co dělat

 
JINÝMA OČIMA Všichni lžou. Populární Vašek z proslulého dua nemůže přijít na jméno médiím. Ubližují prý totiž nejen jemu, ale také hnutí, které je mu blízké. Právě duo Eva a Vašek vystoupilo na koncertě na podporu kandidáta do Senátu Pavla Talaše (Úsvit). Ani v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se Václav Ševčík netajil svou náklonností k Okamurovi, připustil i sympatie k Babišovi.
29.12.2013 07:58 |

podobné články

Osobnosti: Václav Ševčík (50 článků)

Záhadná smrt proslulého primáře v Opavě: Porodníka našli ležet pod okny činžáku

 
Ze třetího patra činžovního domu v Opavě vypadl muž. Když k bezvládnému tělu dorazili záchranáři a policie, zjistili, že jde o místního proslulého gynekologa Jiřího S. (†76). Policie nyní prošetřuje, jak k tragédii došlo. Jednou z vyšetřovacích verzí je sebevražda.
19.11.2019 10:25 |

podobné články

Opravené Divadlo Petra Bezruče uvede drama Na větrné hůrce

 
Příznivci proslulého ostravského Divadla Petra Bezruče se konečně dočkali. Půl roku trvající a velkorysá rekonstrukce interiérů je u konce a již v pátek zde bude mít premiéru úplně nová inscenace. Tou bude dramatizace světoznámého románu Emily Brontëové Na větrné hůrce.
03.02.2012 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bezruč (62 článků) , Emily Brontëová (3 články)

VIDEO: Hosté ostravského baru přeprali lupiče s pistolí

 
Velkou odvahu prokázali v pondělí nad ránem hosté jednoho ostravského baru. Nevystrašila je ani pistole.
19.10.2009 16:30 |

podobné články

Ostravského komisaře autoškoly obvinili z braní úplatků

 
Čtyři lidi, mezi nimi i zkušebního komisaře, obvinila ostravská policie ze zneužití pravomoci a braní úplatku od žadatelů o řidičský průkaz a zatkla je v budově ostravského magistrátu.
28.08.2010 11:00 |

podobné články

Fanoušci Baníku protestují a hanobí ostravského primátora

 
Příznivci ostravského Baníku před pondělním utkáním se Spartou opět hlasitě vyjádřili svůj nesouhlas s plánovaným stěhováním na vítkovický stadión. Protože Bazaly nesplňují kritéria pro konání zápasů v nejvyšší fotbalové soutěži, má se Baník stěhovat do Vítkovic. S tím ale fanoušci nesouhlasí.
19.09.2011 18:05 |

podobné články

Ostravského Greguše rozplakal Nezmar: Bulel jako želva...

 
Rozbrečel se už na hřišti, v šatně pak bulel jako želva. Mladého ostravského záložníka Jána Greguše (20) zdeptal gól Liberce v poslední minutě, kvůli kterému Baník na severu Čech prohrál 2:3.
23.10.2011 12:15 |

podobné články

Pracovníka pneuservisu zabila odmrštěná část kola nákladního auta

 
Pracovníka ostravského pneuservisu zabila v úterý po poledni odmrštěná část kola nákladního automobilu. Policie zjišťuje, kdo za tragickou událost nese odpovědnost. Dnes to oznámila mluvčí ostravského ředitelství policie Gabriela Holčáková.
16.11.2011 09:15 |

podobné články

Chvála ostravského továrního snění na Dream Factory

 
Spíláním publiku Petra Handkeho v režii Dušana D. Pařízka v zanikajícím, letos v březnu Cenou Alfreda Radoka v kategorii Divadlo roku 2011 oceněném Pražském komorním divadle v Divadle Komedie, skončil čtvrtý ročník ostravského festivalu Dream Factory. Všechna představení hlavního i vedlejšího programu včetně nedělního Dne Divadla Komedie byla beznadějně vyprodaná. Co je ale potěšitelné víc: všude byli mladí lidé.
12.06.2012 10:40 |

podobné články

Romské rodiny z ostravského ghetta přišly o vodu. Kvůli dluhům

 
Rodinám z ostravského ghetta Přednádraží v městské části Ostrava – Přívoz byla vypnuta voda. Domy patří podnikateli Oldřichu Roztočilovi a žije v nich kolem 200 lidí. Ti ale neplatí dluhy, a tak pracovníci vodáren došli ke krajnímu řešení.
28.07.2012 18:25 |

podobné články

Úředníci naběhli do ostravského ghetta zkontrolovat stav domů

 
Na vlastní nebezpečí zůstávají podle úředníků lidé v ghettu Přednádraží v Ostravě-Přívoze. Zdejší domy přitom měly být vyklizeny do sobotní půlnoci, jak znělo páteční rozhodnutí stavebního úřadu centrálního ostravského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz.
06.08.2012 15:45 |

podobné články

Stavební úřad stáhl návrh na vystěhování Romů z ostravského ghetta

 
Lidem z ostravského ghetta svitla naděje. Okresní soud v Ostravě nebude rozhodovat o exekučním vystěhování obyvatel domů v ulici Přednádraží v Ostravě-Přívoze. Návrh na soudní výkon rozhodnutí byl totiž vzat zpět.
28.08.2012 15:20 |

podobné články

Romové chystají návrat do ostravského ghetta. Majitel je vystěhovat nemusel

 
Krajský soud v Ostravě rozhodl, že nařízení stavebního úřadu centrálního ostravského obvodu o tom, že majitel domů v ostravském ghettu Přednádraží Oldřich Roztočil měl vystěhovat své nájemníky, nebylo oprávněné. Nejen že Roztočil nemusí zaplatit pokutu 30 tisíc korun, kterou po něm úřad požadoval za nevystěhování Romů, ale také nyní chystá nové nájemní smlouvy.
26.04.2013 14:15 |

podobné články

Vystěhování Romů z ostravského ghetta nebylo oprávněné, rozhodl soud

 
Nařízení stavebního úřadu centrálního ostravského obvodu o vystěhování nájemníků z domů v ostravském ghettu Přednádraží nebylo oprávněné. Rozhodl o tom Krajský soud v Ostravě. Majitel domů Oldřich Roztočil navíc nemusí platit pokutu 30 tisíc korun za nevystěhování Romů. Informuje server Novinky.cz.
26.04.2013 16:00 |

podobné články

Kupte ode mě ghetto, vyzval Ostravu majitel Přednádraží

 
Majitel domů v ostravském ghettu Přednádraží Oldřich Roztočil vyzval ve středu otevřeným dopisem ostravského primátora, aby přemýšlel nad odkoupením jeho nemovitostí. Chtěl by se s vedením města Ostravy sejít a dohodnout se o budoucnosti této mediálně proslulé lokality. Ostravského primátora Petra Kajnara (ČSSD) jeho výzva překvapila. Jednání o odkoupení Přednádraží se však nebrání.
22.05.2013 15:25 |

podobné články

Boj o ostravské Přednádraží pokračuje. Obvod chce domy koupit v dražbě

 
Radní centrálního ostravského obvodu se rozhodli zapojit do dražby o zchátralé nemovitosti ghetta Přednádraží. Ta se má podle Exekutorské komory ČR konat 30 září. Radnice proto v úterý požádala o schůzku ostravského primátora Petra Kajnara (ČSSD).
03.09.2013 15:00 |

podobné články