Článek

Hlaváček (STAN): Stojím za kulturou v Kasárnách Karlín

 
Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na zákaz činnosti kulturně-společenského centra Kasárna Karlín stavebním úřadem
06.06.2024 17:25 |

podobné články

Podobné články

Novým ředitelem pražského IPR je architekt Petr Hlaváček

 
Pražský institutu plánování a rozvoje (IPR) má nového ředitele. Stal se jím architekt Petr Hlaváček (1961). Jeho jmenování dnes schválili pražští radní. Hlaváček nahradil ve funkci Tomáše Ctibora, který byl odvolán na konci loňského roku. Od 1. ledna byla v čele IPR architektka Pavla Melková, která byla pověřena vedením organizace. Do funkce nastoupí Hlaváček od 1. března.
24.02.2015 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nový (560 článků) , Tomáš Hlaváček (6 článků) , Petr Pavel (2919 článků)

Těchonínské tajemství 50. let: V kasárnách žily stovky uprchlíků, v márnici končili i živí

 
V 50. letech žilo v Těchonických kasárnách velké množství řeckých uprchlíků. Šlo především o partyzány z řecké občanské války, kteří museli po porážce komunistické strany ze země z politických důvodů uprchnout. Kdyby zůstali, čekalo by je vězení, nebo dokonce trest smrti. O tom, že žijí v Orlickoústeckém okrese, v té době téměř nikdo nevěděl. Mnozí z Řeků přišli do Česka ve strašném stavu a v kasárnách jich velké množství zemřelo. Někteří však začali nový život. O Těchoníně promluvil Konstantin Papasavoglu, který tam žil jako dítě. Na pobyt vzpomíná s láskou a to i přesto, že tam viděl umírající a těžce nemocné.
21.03.2021 13:30 |

podobné články

Jak vybrat stan

 
Prázdniny jsou obdobím, kdy nejčastěji kupujeme stan. Stanování je mezi Čechy stále ještě hodně oblíbené, především u mladší populace. Hodí se na víkendové pobyty i dovolené v jednom z mnoha autokempů, i na objíždění letních hudebních festivalů. A někteří z nás ho potřebují i v zimě, při slézání impozantních horských štítů. Pro výběr stanu je rozhodujících několik kritérií. Především je to účel užití, počet osob, pro něž stan pořizujeme a klima, v němž ho budeme stavět. Důležitá je také jeho hmotnost, protože když ho nesete v krosně na zádech, je znát každý dekagram. Stanování ve dvou nebo rodinná dovolená? První, co rozhoduje o výběru vašeho stanu je počet osob, které budou stan současně používat. Jestli se chystáte na dovolenou k moři s dvěma dětmi, je jistě ideální rodinný dvouložnicový stan s předsíňkou, případně stříškou, díky níž budete mít i v nejžhavějších dnech aspoň trochu stínu. V takovém případě ani nezáleží na tom, jak těžký stan bude, protože ho povezete autem. Jestliže se chystáte ve dvou na túru po Čechách nebo dokonce do hor, je hmotnost zásadní. Také nepotřebujete luxusní dvouložnicový stan, stačí pro dvě osoby, maximálně s prostorem pro uložení batohů. Malé, lehčí stany pro jednoho nebo pro 2 osoby, obvykle snadno postavíte i sbalíte. Váha takového stanu se pohybuje kolem 1,5 kg. Jak často chcete stanovat? Jestli chcete stanovat i mimo letní měsíce, je dobré se soustředit na voděodolnost. Na pláži v Itálii to řešit nemusíte, ale když vás přepadne průtrž mračen, jistě nechcete být ihned mokří. V případě podlážky se vyplatí nekupovat nic s odolností nižší než 5 000 mm – 12 000 mm, u stanu pro horskou turistiku počítejte s odolností nejméně 4000 mm. Podle toho, jak často budete stan stavět, je nutné zaměřit se na materiál prutů. Pro četné využívání je lepší pořídit si stan s... Čtěte více Příspěvek Jak vybrat stan pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.07.2018 17:10 |

podobné články

Zemřel největší český obuvnický expert Petr Hlaváček

 
V pátek večer náhle zemřel jeden z největších tuzemských odborníků na boty, docent zlínské Univerzity Tomáše Bati (UTB) Petr Hlaváček. Informoval o tom na svém webu Zlínský deník. Hlaváček byl mezinárodně uznávaným expertem, zkoumal i obuv pravěké mumie Ötziho.
11.01.2014 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hlaváček (6 článků)

Pět milionů za zvolení Zemana! U Soukupa řešili ČSSD, přišel i David Rath a někdo to zle schytal

 
Včerejším tématem pořadu Jaromír Soukup LIVE na TV Barrandov byl ústup levice z české politické scény. „Odliv voličů od levice musí být asi větší, než si myslíme, protože si ho dokonce všiml i šéf sociálních demokratů, Jan Hamáček,“ uvedl téma Jaromír Soukup lehkým rýpancem. Hosté byli opět kontroverzní, byla to Tereza Čechová za Mladé komunisty, Vladimír Franta z webu Sputnik, Radek Hlaváček z Mladých sociálních demokratů, Stanislav Grospič, místopředseda KSČM, novinář Štěpán Kotrba, jehož názory vám občas přinášíme, Jana Volfová z České suverenity a trestně stíhaný bývalý kandidát na senátora a zastupitel v Hostivicích David Rath. Otloukánkem pořadu byl Hlaváček, který schytal všechny útoky na Hamáčka, Sobotku a sociální demokracii vůbec. Hlaváček se zase trefoval do Adama B. Bartoše v publiku. „Bezvýznamný český nácek,“ komentoval mladý sociální demokrat.
11.10.2018 10:36 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4633 článků) , Jan Hamáček (3332 článků) , Stanislav Grospič (189 článků) , Vladimír Sobotka (96 článků) , Radek Štěpán (8 článků) , Radek Bartoš (27 článků) , Štěpán Soukup (4 články) , Adam Kotrba (1 článek)

„Střídání“ u Spojených sil pro Prahu: Hlaváček nebude kandidovat za TOPku, ale za STAN. A rovnou na primátora!

 
Do komunálních voleb zbývá zhruba půl roku. V Praze už se čile pracuje na jednotlivých kandidátkách, přičemž nezřídka se některé strany „vytasí“ s překvapivým jménem. Zatímco řady STAN opouští nynější pražská radní pro legislativní oblast Hana Kordová Marvanová, která bude kandidovat za uskupení SPOLU (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL), opačným směrem míří dosavadní náměstek primátora pro oblast územního rozvoje Petr Hlaváček (TOP 09). Ten se v nadcházejících volbách stane lídrem a tudíž kandidátem na primátora za STAN.
08.04.2022 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Korda (27 článků)

Projděte se po lešení. Kasárna Karlín poprvé ukázala své prostory veřejnosti

 
V Kasárnách Karlín zpřístupnili majitelé vůbec poprvé prostory staré budovy veřejnosti. V pátek 6. října se tady sešly stovky Pražanů, kteří se procházeli po lešení, aby si prohlédli neopakovatelnou výstavu třiceti autorů v rámci festivalu 4 plus 4 dny v pohybu. Vernisáž výstavy tak odstartovala osmidenní festival současného umění.
07.10.2017 19:40 |

podobné články

Lehátka na opalování nahradil led: V Kasárnách Karlín otevřeli veřejné kluziště

 
Kasárny Karlín nekončí sezonu. Na místě, kde přes léto byla lehátka k projekcím letního kina, vzniklo ledové kluziště. Na něm si můžete od 11. prosince zabruslit od pondělí až do neděle.
11.12.2017 09:15 |

podobné články

Prokop (ANO): Za neúnosný hluk v Kasárnách Karlín nese odpovědnost město Praha

 
Komentář k jednání kontrolního výboru ZHMP k bodu “Problém hluku-Kasárna Karlín”
27.03.2024 21:10 |

podobné články

Tuniský voják v kasárnách zaútočil na své kolegy. Sedm zabil, 10 zranil

 
Jeden z tuniských vojáků začal v kasárnách v centru Tunisu z nejasných důvodů střílet po svých kolezích. Sedm z nich zabil a dalších 10 zranil, šlo zřejmě o vnitřní spory. Ostatním vojákům se ho podařilo zneškodnit a zabít. 
25.05.2015 13:51 |

podobné články

Voják se v kasárnách zmocnil cizí zbraně a postřílel sedm kolegů

 
Násilím se zmocnil cizí zbraně a spustil palbu na všechny strany. Tuniský voják postřílel v kasárnách sedm svých kolegů. Sám z přestřelky ale živý nevyvázl…
25.05.2015 15:50 |

podobné články

Grois (ČSSD): Kaplička v Kasárnách je jako nová

 
Kaplička v Kasárnách, jedna z dominant městské části, prošla kompletní rekonstrukcí. Pyšní se novou fasádou, opravenými dveřmi i okny a brzy se k ní vrátí i zrestaurovaná socha sv. Jana Nepomuckého.
17.08.2020 12:20 |

podobné články

Uprchlíci našli azyl v židenických kasárnách: 208 lůžek a jedno teplé jídlo denně

 
Brno má nově přes 200 lůžek pro uprchlíky z Ukrajiny v židenických kasárnách. Ubytováno je nyní zhruba 40 lidí. Město chce zajišťovat jedno teplé jídlo denně, k dispozici jsou i potraviny z potravinové banky.
16.03.2022 11:35 |

podobné články

Za sexy mozkem si stojím. Řekla bych to zas, míní Paroubková

 
Výraz sexy mozek, za nějž se manželce šéfa ČSSD Jiřího Paroubka smějí, nepovažuje Petra Paroubková za něco, co by chtěla odvolat. „Já si za tím výrokem stojím a pořád si to o manželovi myslím,“ pronesla Paroubková v pořadu televize Barrandov Politická střelnice.
13.05.2010 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4825 článků) , Petra Paroubková (552 článků)

Velebný (ČSSD): Stojím si za tím, že politik musí být pro občany užitečný

 
VIDEO Na mých spoluobčanech mi záleží po celou dobu, co jsem v politice. Nezajímám se o ně jen před volbami. A stojím si za tím, že politik musí být pro občany užitečný.
29.09.2016 16:35 |

podobné články

Nesmiřitelný generál Blaško o pedofilní vraždě syna: Opět stojím nad rakví a nenávidím tento svět

 
Před 8 lety přišel generálmajor Hynek Blaško o svého devítiletého syna Jakuba, kterého znásilnil a zavraždil slovenský pedofil Antonín Novák. 8 let žije Blaško v bolesti nad ztrátou syna, s níž se nikdy nesmíří. „Znovu stojím nad rakví syna a nenávidím tento svět, který se nedokáže vypořádat s takovým lidským odpadem jako je jeho vrah“ napsal ve své osobní zpovědi, kterou vztáhl i na nedávný teroristický útok v Berlíně, který má zřejmě na svědomí „nevyhostitelný“ Tunisan Anis Amri, který byl zastřelen v Milánu.
30.12.2016 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Antonín Novák (13 článků)

VIDEO: Stojím, teto! Maxík se SMA se postavil na vlastní nohy, jeho radost vám vžene slzy do očí

 
Malý Maxík, který trpí spinální svalovou atrofií (SMA), začal dělat obrovské pokroky už několik dní po aplikaci zázračného léku Zolgensma. Ale to, co předvedl na konci srpna, snad ani nikdo nečekal! Maxík se dokázal postavit na vlastní nohy jen s mírnou oporou a všem udělal obrovskou radost. Tu měl i on sám. „Stojím, teto,“ prohlásil s ohromným úsměvem na tváři.
28.08.2020 13:05 |

podobné články

Hamáček k tvrdým zásahům policistů: Stojím za nimi

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se postavil za policisty, kteří v minulých dnech provedli zákroky proti civilistům bez nasazené roušky či respirátoru. „Dokud nebude policistům cokoli prokázáno, tak za nimi stojím,“ prohlásil v pondělí. Zásahy se ale podle něj musí prověřit.
15.03.2021 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3332 článků)