Článek

Hlasy pro církevní restituce jsou ohroženy, spočítala si Hanáková

 
Strana LIDEM si podmínila hlasování pro církevní restituce odsouhlasením zvýšení DPH a zbytku daňového balíčku. Proto se ministryně kultury Alena Hanáková obává, že restituce nakonec sněmovnou neprojdou.
09.09.2012 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Alena Hanáková (319 článků)
Podobné články

Ministryně kultury Hanáková rezignovala

 
Ministryně kultury Alena Hanáková ve středu oznámila, že ke konci června rezignuje. Ministryně byla kritizována opozicí za nekompetentnost i církevní restituce. Hanáková ve středu jednala skoro dvě hodiny s předsedou poslaneckého klubu TOP 09 a Starostové Petrem Gazdíkem a šéfem TOP 09 Karlem Schwarzenbergem.
12.06.2013 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3731 článků) , Petr Gazdík (887 článků) , Petr Gazdík (876 článků) , Alena Hanáková (319 článků)

Mládek (ČSSD): Církevní restituce – vládní hra s ohněm

 
Církevní restituce jsou problém, který se již vleče velmi dlouho. Skutečně by bylo dobré tento problém již uzavřít, více se o věci nebavit a odblokovat pro rozvoj obcí státní majetek, který je blokován pro případné církevní restituce.
18.01.2012 21:55 |

podobné články

Pravoslavný kněz: Na církevní restituce je už pozdě

 
Církevní restituce jsou dle pravoslavného kněze Eugena Bakoše pro církve nutností. Bakoš chválí jejich přínos a tvrdí, že majetkové vyrovnání státu s církvemi mělo přijít mnohem dříve. Zároveň však varuje, že restituce nemusí každé farnosti prospět. Restituce totiž znamenají peníze a ty dle Bakoše kazí charakter.
17.07.2012 12:25 |

podobné články

Církevní restituce zamířily k Ústavnímu soudu: Právníkovi vykradli auto s důkazy

 
Spor o církevní restituce a jejich výši se dnes přesunul před Ústavní soud. Proti vládnímu vyrovnání s církvemi za 134 miliard podala stížnost skupina senátorů. Napadli způsob, jakým byly církevní restituce vypočítány. Prý se na tom mohla podílet i korupce, uvedl u soudu Karol Hrádela, právník senátorů, kterému však v Brně údajně vykradli auto s podklady pro dnešní jednání.
29.05.2013 12:40 |

podobné články

V Senátu začal boj o církevní restituce, opozice mluví o prolomení dekretů

 
Senát začal ve středu projednávat vládou navržené církevní restituce. Zatímco ve Sněmovně vládní většina normu prosadila, v Senátu by ji měla levice odmítnout. Opoziční senátoři varovali, že církevní restituce nahrazují jednu křivdu jinou, prolamují tzv. Benešovy dekrety a přesouvají majetek do područí Vatikánu.
15.08.2012 13:05 |

podobné články

A jejda. Brousí se kosa na církevní restituce

 
Před volbami v roce 2013 ČSSD a komunisté slibovali, že si posvítí na církevní restituce schválené ještě vládou Petra Nečase. Jenže poté vznikla koalice, jejíž součástí byli také lidovci – a ti odmítli na církevní restituce sahat. Teď komunisté vynesli jasný požadavek. Podle deníku Právo hodlají tolerovat menšinovou vládu Andreje Babiše, pokud dojde na zdanění církevních restitucí.
08.11.2017 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13471 článků) , Petr Nečas (9271 článků)

Kněz dává za pravdu Troškovi: Restituce byly odporné vydírání. Pán Ježíš by jim měl nakopat p*del!

 
JINÝMA OČIMA Katolický duchovní středních let, který poskytl pro ParlamentníListy.cz už několik rozhovorů, ale kvůli možnému postihu nechce říct své jméno, o sobě opět dal vědět. O názorových úvahách režiséra Zdeňka Trošky na církevní restituce a chystané nové vládní koalici říká: „Troška má bohužel pravdu a církevní restituce jsou největší a nejodpornější vydíráním politiků v zemi…“
17.11.2013 05:26 |

podobné články

A je to tu: Závažné otázky kolem provádění církevních restitucí

 
Už rok probíhají církevní restituce, ale stát stále nevrátil většinu původního majetku. Vládní výbor pro církevní restituce se v prosinci zabýval podněty a připomínkami poslanců. Ti se domnívají, že restituce jsou tajemné a není o nich dostatek volně a jednoduše dostupných informací. Obávají se, že by mohlo také dojít ke dvojím platbám, což prý v zákonu není dostatečně ošetřeno.
07.01.2015 08:32 |

podobné články

Danit církevní restituce? Pozdě, zásadní chyby se staly už v minulosti

 
Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola by chtěl zdanit církevní restituce. Stejně to vidí i jeho kolega z Jihomoravského kraje Milan Hašek. Ministr financí Andrej Babiš návrh rovněž podporuje a říká, že restituce jsou předražené o 54 miliard a celý proces je zmanipulovaný ve prospěch církví. Naopak ministr zemědělství Marián Jurečka nekompromisně trvá na tom, že pokud někdo hodlá měnit podmínky restitucí, koleduje si o pád vlády.
23.05.2016 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13471 článků)

Zrušme ministerstva, důležité jsou jen finance, smála se Hanáková

 
Církevní restituce by rozhodně měly projít, věří nová ministryně kultury Alena Hanáková z TOP 09, která byla hostem čtvrtečního pořadu Interview ČT24. Podle jejího mínění je nárok církví opodstatněný a součástí jeho splacení má být i odpuštění daně z převodu nemovitosti při jeho případném prodeji. Hrozba zneužití je podle ministryně naprosto minimální a s případnými provinilci se prý snadno vypořádá soud.
26.04.2012 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Alena Hanáková (319 článků)

Církevní restituce: Maltézští rytíři hrozí fackami

 
Církevní restituce se v některých případech dostávají do slepé uličky. Zejména velké církevní řády – benediktini, premonstráti či maltézští rytíři – které žádají stát o vrácení desetitisíců hektarů půdy a lesů, mohou v řadě případů vyjít naprázdno, anebo si budou muset majetek vybojovat u soudů.
04.10.2013 06:00 |

podobné články

Církevní náhrady byly podvod, hřímal Babiš. Toto se chystá

 
V roce 2013 šli sociální demokraté a komunisté do voleb se slibem, že si posvítí na církevní restituce, zdaní je. Jenže po volbách vznikla koalice s lidovci a KDU-ČSL bránila tomu, aby se zákon o majetkovém vyrovnání s církvemi měnil. V roce 2017 je vše jinak. Volby vyhrál Andrej Babiš (ANO) a s podporou komunistů chce církevní restituce opravdu zdanit. Informují o tom páteční Lidové noviny.
10.11.2017 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (13471 článků)

K novinářům jsem měla blok. Ale léčím se, tvrdí ministryně Hanáková

 
Ministryně kultury Alena Hanáková se kvůli svému vystoupení v televizní diskusi už v médiích neobjevuje. Sama toho lituje, podle ní to tehdy poškodilo i církevní restituce. Snaží se ale svůj blok překonat.
28.07.2012 21:05 |

podobné články

Osobnosti: Alena Hanáková (319 článků)

Kdo povede ministerstvo kultury? Mírnou favoritkou je Hanáková, ve hře je i Mathé

 
Poslankyně Alena Hanáková by nominaci na funkci ministryně kultury přijala. V České televizi to dnes řekl předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Petr Gazdík. Míní, že Hanáková má všechny předpoklady pro to, aby ve vládě nahradila odstupujícího Jiřího Bessera. Ve hře jsou však podle Gazdíka i rektor Akademie múzických umění Ivo Mathé a děkan Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Michal Stehlík.
12.12.2011 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (887 článků) , Jiří Besser (318 článků) , Petr Gazdík (876 článků) , Alena Hanáková (319 článků)

Hanáková má všechny předpoklady, aby byla ministryní kultury, míní Gazdík

 
Poslankyně Alena Hanáková by nominaci na funkci ministryně kultury přijala. V České televizi to v pondělí potvrdil předseda hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Petr Gazdík. Míní, že Hanáková má všechny předpoklady pro to, aby ve vládě nahradila odstupujícího Jiřího Bessera. Ve hře jsou však podle Gazdíka i rektor Akademie múzických umění Ivo Mathé a děkan Filozofické fakulty Univerzity Karlovy Michal Stehlík. Informuje ČTK.
12.12.2011 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Gazdík (887 článků) , Jiří Besser (318 článků) , Petr Gazdík (876 článků) , Alena Hanáková (319 článků)

Církevní restituce jsou nepřijatelné, rozčiluje se šéf ČSSD

 
Šéf sociálních demokratů Bohuslav Sobotka zopakoval, že církevní restituce jsou pro ČSSD nepřijatelné, protože jsou nespravedlivé a pro stát údajně představují velké riziko.
02.10.2013 20:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9490 článků)

Hanáková chce dát další peníze na živé umění. Ze svého

 
Ministerstvo kultury chce na takzvané živé umění letos poskytnout stejně peněz, jako bylo pro tuto kapitolu schváleno v loňském roce. Ministryně Alena Hanáková již kvůli tomu svému ekonomickému náměstku Martinu Sankotovi vydala pokyn, aby co nejdříve vyčlenil další finanční prostředky. Ministerstvo o tom informovalo v tiskové zprávě. Kvůli klesající podpoře živého umění Hanáková čelí sílícímu tlaku zástupců kulturní obce. 
14.02.2013 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Alena Hanáková (319 článků)

Hanáková nerozumí svému resortu, napsal slavný spisovatel. A ministryně odpovídá

 
Ministryně kultury Alena Hanáková (STAN) ve svém příspěvku pro deník MF Dnes reaguje na slova spisovatele a dramatika Pavla Kohouta, který se ve svém komentáři s titulkem "O velkém umění odcházet a nemenším umění přicházet" ministryně zeptal: "Stojí Vám ministerská epizoda za to, abyste si zkazila pověst?" a kromě toho v něm tvrdil, že Hanáková netuší, o co v jejím resortu běží.
15.03.2013 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Kohout (223 článků) , Alena Hanáková (319 článků)

Hanáková potvrdila, že je připravena nastoupit do vlády

 
Poslankyně Alena Hanáková (STAN) potvrdila, že je připravena nastoupit do vlády jako ministryně kultury. Hanákovou v pondělí nominoval do této funkce celostátní výbor hnutí Starostové a nezávislí společně s rektorem Akademie múzických umění (AMU) Ivo Mathém. V noci se Mathé sešel s předsedou TOP 09 Karlem Schwarzenbergem, ale nedohodli se. Hanáková, která zůstává jedinou kandidátkou na místo po Jiřím Besserovi (STAN), se ještě s předsedou partnerské strany sejde.
13.12.2011 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (3731 článků) , Jiří Besser (318 článků) , Alena Hanáková (319 článků)