Článek

Hladovějící disidenti před úřadem vlády tepou Jurečku: Estébáci a funkcionáři berou důchod čtyřicet tisíc, my máme osmnáct, říkají

 
Před úřadem vlády to vypadá trochu jako ve stanovém městečku. Kromě improvizovaného petičního stánku spolku kolem Ivana Smetany, jenž žádá demisi vlády, tam přibyli i dva bývalí disidenti, kteří drží hladovku kvůli nuzným důchodům lidí, jež perzekvoval komunistický režim. Naši reportéři byli na místě a hovořili s aktivistou Johnem Bokem, jedním z hladovkářů. Pro ministra Jurečku a jeho návštěvy na místě příliš pochopení neměl.
20.11.2023 19:45 |

podobné články

Podobné články

REPORTÁŽ: Dva světy před budovou vlády. Na jedné straně ulice dezinformátoři, na druhé zoufalí disidenti

 
Před úřadem vlády se sešly dvě protestní akce. Jejich základny na první pohled vypadají podobně, jak zachytil fotoreportér redakce eXtra.cz. Jedni ke druhým se mají, druzí nad prvními kroutí hlavou. V čem je akce za odstoupení vlády, kterou pořádá eso české dezinformační scény, odlišná od té, kdy dva významní disidenti žádají odstoupení ministra práce Mariana Jurečky? Je tu mnoho podstatných rozdílů.
21.11.2023 05:10 |

podobné články

Sobotka naposledy hodnotí vládu. Jurečku pochválil za ochranu spotřebitele

 
Poslední hodnocení kabinetu před sněmovními volbami v říjnu začal premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Jako prvního si pozval ministra zemědělství Mariana Jurečku (KDU-ČSL), který ještě v pondělí odpoledne lobboval za řešení dvojí kvality potravin v Bruselu. Jurečka označil za hlavní úspěch pomoc zemědělcům v živočišné výrobě v době krize a větší ochranu spotřebitelů v souvislosti s označením „česká potravina“ i s bojem proti dvojí kvalitě potravin. Opozice považuje Jurečku anopak za zklamání.
18.07.2017 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9582 článků)

Hladovka kvůli Petru Fialovi. Disidenty před Úřadem vlády drží i plané sliby Jurečky

 
Týden už drží hladovku disidenti Jiří Gruntorád a John Bok před Úřadem vlády. Žádají odstoupení ministra práce Jurečky kvůli nízkým důchodům účastníků třetího odboje. Nepohnuly s nimi ani návštěvy z nejvyšších státnických postů, ani výzva od premiéra, aby hladovku přerušili, že jejich problém řeší. Redakce eXtra.cz se vydala oba muže po pěti dnech navštívit.
25.11.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5947 článků) , Jiří Fiala (381 článků) , Jiří Fiala (381 článků)

Povodí Moravy se zapojilo do cvičení Povodeň 2018

 
Ve dnech 16. – 18. května 2018 proběhlo krajské cvičení složek IZS a orgánů krizového řízení s názvem „Povodeň 2018“. Do cvičení se s Hasičským záchranným sborem Olomouckého kraje zapojilo Povodí Moravy společně s Krajským úřadem Olomouckého kraje, Krajským ředitelstvím policie Olomouckého kraje, Českým hydrometeorologickým ústavem, Městským úřadem Zábřeh, Městským úřadem Mohelnice a Městským úřadem Litovel.
23.05.2018 14:05 |

podobné články

Stop ruskému plynu a fosilním palivům. Aktivisté demonstrovali před Úřadem vlády

 
Několik lidí dnes ráno před Úřadem vlády v Praze protestovalo proti dodávkám ruského plynu do Česka a dalších zemí Evropské unie. Demonstranti požadovali rychlé ukončení nákupu fosilních paliv z Ruska. Uvedli, že těmito platbami evropské země pomáhají financovat ruskou invazi na Ukrajině. Poklidný protest uspořádalo hnutí Limity jsme my, které chce před Úřadem vlády demonstrovat každé ráno do středy.
10.03.2022 10:05 |

podobné články

Česká správa sociálního zabezpečení: Odchod do důchodu je důležitý životní krok. Je vhodné se na něj připravit

 
Podání žádosti o starobní důchod bývá zpravidla jednorázovou záležitostí. Jak žádat o důchod bod po bodu shrnuje stručný návod s 20 praktickými radami, co udělat a nač nezapomenout. Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ) v průměru ročně obdrží 81 tisíc žádostí o starobní důchod a 33 tisíc žádostí o předčasný starobní důchod.
23.01.2017 17:40 |

podobné články

Zeman „pálí“ na Jurečku kvůli zemřelému lékaři: „Nejhloupější ministr Sobotkovy vlády“

 
Za „nejhloupějšího ministra Sobotkovy vlády“ označil prezident Miloš Zeman Mariana Jurečku (KDU-ČSL). Hlava státu se na někdejšího ministra zemědělství rozohnila v dnešním rozhovoru pro Mladou frontu Dnes (MfD). Jurečka ostře kritizoval protokol kanceláře prezidenta za návrat z návštěvy Číny, kde zemřel Zemanův lékař Petr Halata.
23.11.2018 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27993 článků)

Před Obamovým příletem do Číny zatýkáni disidenti

 
Nejméně čtyři čínští disidenti byli zatčeni krátce před nedělním zahájením první oficiální návštěvy amerického prezidenta Baracka Obamy v Číně. S odvoláním na blízké zadržených to v sobotu uvedla agentura AFP.
14.11.2009 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2515 článků)

Výjimečný pohlavek jako součást výchovy dětí? Jurečku tepou neziskovky. Marně

 
Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) v rozhovoru pro DVTV.cz odmítl kritiku za své výroky o fyzických trestech. „Trestejme surové rodiče, kriminalizovat pohlavek v mezní situaci ale nechci,“ uvedl mimo jiné.
08.02.2022 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Marian Jurečka (1122 článků)

Ombudsman objevil nesrovnalosti v důchodech stěžovatelů, dostali tak vyšší důchod i doplatek

 
Na ombudsmana se obrátili stěžovatelé, kterým se nezdála výše jejich důchodu dostatečná. Oba dostali po šetření ombudsmana vyšší důchod i doplatek za neprávem odepřené dávky. V prvním případu ženě přednostně započetli dobu zaměstnání v Kazachstánu místo doby, kdy pečovala o malé dítě. Ve druhém případu byl muži zvýšen invalidní důchod, až když si vyřizoval starobní důchod.
08.12.2021 21:55 |

podobné články

Zootechnik Devátý, zákaz sledování Sudeťáků a Zemanův kufřík. Přečtěte si, jak disidenti budovali naši rozvědku

 
ROZHOVOR Disidenti, Vladimír Hučín i vedení zpravodajských služeb po sametové revoluci - to jsou témata rozhovoru s bývalým příslušníkem Bezpečnostní informační služby. Popsal, nutno říci, že v jistých bodech shodně jako exředitel BIS Jiří Růžek v nedávno vydané knize, co vše tuto službu v devadesátých letech paralyzovalo, poškozovalo a jaké to mohlo mít dopady.
06.04.2014 07:20 |

podobné články

Východoevropští disidenti moc netrpěli, Západ je protežoval, míní filozof Chomsky

 
Disidenti v komunistických státech východní Evropy byli podle amerického filozofa Noama Chomského protežováni západními velmocemi a jejich utrpení nebylo ve srovnání například s odpůrci režimů v Latinské Americe nijak výjimečné. Americký filozof, lingvista a logik Noam Chomsky, který bývá považován za nejvýznamnějšího žijícího jazykovědce a zakladatele moderní jazykovědy, to ve čtvrtek řekl na tiskové konferenci v Olomouci.
05.06.2014 14:40 |

podobné články

Chomsky: Východoevropští disidenti moc netrpěli a byli protežováni

 
Disidenti v komunistických státech východní Evropy byli podle amerického filozofa Noama Chomského protežováni západními velmocemi a jejich utrpení nebylo ve srovnání například s odpůrci režimů v Latinské Americe nijak výjimečné. Americký filozof, lingvista a logik Noam Chomsky, který bývá považován za nejvýznamnějšího žijícího jazykovědce a zakladatele moderní jazykovědy, to dnes řekl na tiskové konferenci v Olomouci.
05.06.2014 15:10 |

podobné články

Chomsky se opřel do Havla a ostatních 'rozmazlených' disidentů

 
Disidenti ve východoevropských zemích, kde desítky let vládl komunistický režim, nijak zvlášť netrpěli, prohlásil americký filosof a lingvista Noam Chomsky. Západ je podle něj protěžoval a rozhodně netrpěli tak, jako disidenti například v Latinské Americe. 
05.06.2014 16:10 |

podobné články

Rusové, kteří protestovali proti okupaci naší země v roce 1968, kritizují Zemana

 
Dva ruští disidenti ze skupiny "osmi statečných", kteří roku 1968 protestovali proti okupaci Československa, kritizují prezidenta Miloše Zemana za postoj k Ukrajině. Oznámili to dnes disidenti Viktor Fajnberg a Pavel Litvinov při příležitosti udílení českých státních ocenění, které in memoriam dostane další disidentka ze skupiny, Natalja Gorbaněvská.
28.10.2014 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27993 článků)

Historický zlom: Na Kubě kandidují disidenti

 
Je to vůbec poprvé v historii Kuby - disidenti kandidují v obecních volbách! Hned dva členové protivládní opozice se rozhodli utkat o politické křeslo. Muži doufají v úspěch - stali by se tak prvními nekomunistickými činiteli.
19.04.2015 09:10 |

podobné články

Dva disidenti kandidují ve volbách na Kubě

 
V obecních volbách na Kubě vůbec poprvé v historii kandidují dva disidenti, kteří se ucházejí o křesla v zastupitelských orgánech v Havaně. V neděli o tom informoval britský zpravodajský server BBC News. 
19.04.2015 10:35 |

podobné články

Polští disidenti převezmou cenu za svědectví o totalitě

 
Někdejší polští disidenti Alicja a Zbigniew Gluzovi dnes v Praze převezmou Cenu Jaromíra Šavrdy udělovanou lidem, kteří zveřejňují svědectví o totalitě. Cena předávaná každoročně u příležitosti Dne lidských práv je určena osobnostem, které se aktivně snaží šířit pravdu o době komunismu.
10.12.2016 06:25 |

podobné články

Helena Válková ustála i krvelačného Urválka: Překvapivě ji podrželi disidenti!

 
Ombudsmankou sice nebude, ale vládní zmocněnkyní pro lidská práva zůstává. Helenu Válkovou (69, ANO) ve čtvrtek podpořila vládní rada pro lidská práva. Dva členové na protest odstoupili. Ale zastali se jí překvapivě disidenti!
18.01.2020 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (441 článků)