Článek

Historik srovnal nacistické okupanty s chováním Rusů na Ukrajině

 
V souvislosti s aktuálním výročím si podle historika Jindřicha Marka zaslouží pozornost mimo události listopadu 1989 i ty z roku 1939. Tehdejší dění by se podle něj dalo srovnat i s nynějšími zločiny spáchanými Rusy na Ukrajině. „To barbarství okupantů je stejné. S jakou arogancí vraždí a znásilňují ruští vojáci, tak se arogantně chovali i nacisté jako okupanti,“ řekl a upozornil, že i náš národ čelil genocidní aktivitě od německých okupantů v podobě upírání práva na vzdělání.
17.11.2022 18:55 |

podobné články

Podobné články

Ukrajinci zahájili blokádu Krymu. Okupanty vykrmovat nebudeme, vzkazují od utěsněných hranic

 
Situace na Ukrajině dostává nový rozměr. Aktivisté z řad politiků, Pravého sektoru a především pak krymských Tatarů se rozhodli uspořádat blokádu Krymu. Brání v průjezdu nákladním autům, především pak těm s potravinami. „Nastal čas přestat krmit okupanty,“ řekl místní politik.
21.09.2015 20:16 |

podobné články

Aktivista Litvin: V ČR žije 45 tisíc Rusů. Putina podporuje polovina z nich

 
Aktivista a umělec Anton Litvin, který žije v Praze, je dlouhodobým odpůrcem Putinova režimu, spoluorganizoval několik protestů Rusů proti válce na Ukrajině, byl hostem v pořadu Prostor X, kde hovořil na téma rusko-ukrajinského konfliktu. Uvedl, že zhruba polovina Rusů v Česku válku odsuzuje a polovina ji podporuje. Na Putina podle něj má páky čečenský prezident.
07.04.2022 22:30 |

podobné články

Chtějí zpět miliardy po Salmech, fotky je však mají usvědčovat z kolaborace s nacisty

 
Neutuchající snaha dědiček šlechtického rodu Salmů domoci se miliardových majetků nedává spát odbojářům, kteří už roky poukazují na to, že Salmové v době protektorátu kolaborovali s okupanty. Po rozsudku Městského soudu v Praze, který dal dcerám Huga Mikuláše Salma šanci na znovuotevření celého případu, se proto rozhodli upozornit na archívní fotografie, které podle nich jasně dokazují spolupráci Salmů s okupanty.
11.11.2014 04:06 |

podobné články

„Pryč s muslimskými okupanty.“ Starostovi Londýna se postavili radikálové

 
Přívrženci radikální pravice Britain First vyhlásili „válku“ nově zvolenému starostovi Londýna Sadiqu Khanovi (46). Extremistům vadí, že je Khan muslim. Zároveň oznámili, že se jejich kampaň vztahuje na všechny muslimy zastávající veřejné funkce. Muslimské politiky nazývá sdružení dokonce „okupanty“.
27.05.2016 06:35 |

podobné články

Jakub Janda rozsévá FOTO. To jsou oni, čeští kolaboranti pracující pro ruské okupanty. Jmenuje i ty, kteří na něm ale vůbec nejsou

 
Zástupce lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakub Janda se na svém facebookovém profilu rozepsal o tom, jak podle něj čeští kolaboranti pracovali pro okupanty. Při svém sdílení se však dopustil nepřesností.
31.07.2018 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Janda (626 článků)

K nejpopulárnějším cílům Rusů patří v závěru roku Praha

 
Většina Rusů, kteří se rozhodli strávit novoroční dovolenou v zahraničí, zamíří do evropských států. Mezi nejpopulárnější destinace ruských turistů se letos dostaly Praha, Mnichov a Vídeň. Výsledky průzkumu novoročních cestovních plánů Rusů zveřejnil web infox.ru.
17.12.2011 10:15 |

podobné články

Nezájem Rusů o fotbal je rekordní. Připravují přitom mistrovství

 
Nezájem Rusů o fotbal zažívá historický propad, Rusko se přitom připravuje na roli pořadatele fotbalového mistrovství světa, které se bude konat za tři roky. Z průzkumu státní agentury VTsIOM vyplynulo, že fotbal je volný až 73 procentům Rusů. Ještě před 10 lety to bylo přitom jen 43 procent. Jen zoufalých osm procent lidí v Rusku se označuje za velké fanoušky. 
07.07.2015 14:36 |

podobné články

To jsou čísla. Útok na Kyjev? Většina Rusů pro. Stažení z Ukrajiny? Většina Rusů pro

 
Dvě třetiny Rusů souhlasí se svou hlavou státu Vladimirem Putinem, až se již rozhodne tak, nebo jinak. O průzkumu ohledně nové ofenzivy na ukrajinský Kyjev informoval deník Kommersant, v Česku o tom píše server iDNES.cz.
09.08.2022 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4738 článků)

Stovky Rusů dnes v Moskvě žádaly Putina, aby zasáhl na Ukrajině

 
Stovky Rusů dnes při demonstraci v Moskvě vyzývaly Vladimira Putina k rychlé vojenské intervenci na Ukrajině. Požadovali, aby Putin na Ukrajinu vyslal mírové jednotky.
02.08.2014 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4738 článků)

Většina Rusů věří, že jejich vojáci na Ukrajině nebojují

 
Ruský průzkum veřejného mínění ukazuje, jak je tamní propaganda úspěšná. Většina Rusů i přes nespočet důkazů věří, že ruští vojáci na Ukrajině nejsou. A co hůř - skoro polovina lidí by to uvítala...
28.11.2014 07:55 |

podobné články

Bolest, hanba. 17 tisíc umělců Ruska protestuje proti válce

 
Ruská státní média a videa kolující po internetu ukazují, že většina Rusů podporuje invazi na Ukrajinu a všude, kde mohou, hrdě vystavují velké písmeno „Z“, kterým jsou označena vozidla a další vojenská technika okupantů mířících na ukrajinské území. Ale část Rusů dává najevo, že s ruskou agresí vůči Ukrajině nesouhlasí. Na 17 tisíc umělců a dalších pracovníků z kulturní sféry podepsalo otevřený dopis, v němž ruskou válku proti Ukrajině odsoudili.
07.03.2022 09:05 |

podobné články

Dopady lživé propagandy: Rusům vymývají mozky slovy o „západní špíně“ i „pomoci“ Ukrajině

 
Co je možné se dočíst v ruských médiích, zatímco propaganda nabírá na obrátkách? Melitopol vítal Rusy, Ukrajinci jsou překvapení laskavostí ruské armády, ukrajinští uprchlíci se v Moldavsku vztekají, že nemají bazén a zdarma obsluhu, Ukrajina vyvíjela bombu a radiace Černobylu byla jen zástěrka. Lži propagandy však mají za důsledek to, že si řada běžných Rusů skutečně myslí, že Ukrajině vládnou nacisté, kteří střílejí na bezbranné, nebo že Ukrajinci padělají ruskou vojenskou techniku. „7 let trpěli civilisté kvůli těm nacistům. Špína ze Západu by měla být z Ukrajiny smetená," řekl Blesk Zprávám Alexander, který věří Vladimirovi Putinovi. Děsí jeho následná slova o tom, že ani Česko není suverénní stát. Propaganda Kremlu jede během války na plné obrátky, jenže mínění Rusů pokřivuje dlouhodobě.
11.03.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4738 článků) , Alexander Alexander (405 článků) , Alexander Alexander (140 článků) , Alexander Alexander (202 článků) , Alexander Alexander (31 článků)

Nacistické řádění! Evropa mlčí k bestiálním vraždám. Demonstrace v Praze připomene masakr na Ukrajině

 
Zkorumpované elity, presstituti, nacistické řádění, studená válka s Ruskem. I těmito slovy zve téměř desítka občanských iniciativ spolu s KSČM na připomínku tragických událostí v ukrajinské Oděse před čtyřmi lety.
30.04.2018 16:35 |

podobné články

Ruské lži se podobají propagandě nacistů, řekl Vystrčil na tryzně

 
Lživé informace a lživá obvinění nejvyšších ruských představitelů vůči Ukrajině a vůči svobodnému a demokratickému světu se čím dál víc podobají nacistické propagandě před 80 lety. Při tradiční tryzně k uctění obětí nacistické perzekuce na terezínském Národním hřbitově to v neděli řekl předseda Senátu Miloš Vystrčil.
15.05.2022 16:25 |

podobné články

Nemáte právo pamatovat na své oběti. Je to kultura zapomnění... Fištejn v ČT osvětloval poslední pobouření Rusů

 
Odborník na postsovětský prostor Jan Šír komentoval ruskou kritiku zavedení Dne památky obětí invaze z roku 1968. Nejde podle něj o izolovanou událost. „Moskva se prostřednictvím nástrojů narativního válčení snaží si vykolíkovat prostor,“ uvedl v pořadu Události, komentáře. Publicista Jefim Fištejn zase poukázal na to, že „Rusy uráží připravenost Čechů pokládat je za okupanty a za vrahy“.
21.12.2019 20:45 |

podobné články

Nemáte právo pamatovat na své oběti. Je to kultura zapomnění... Fištejn v ČT osvětloval poslední pobouření Rusů

 
Odborník na postsovětský prostor Jan Šír komentoval ruskou kritiku zavedení Dne památky obětí invaze z roku 1968. Nejde podle něj o izolovanou událost. „Moskva se prostřednictvím nástrojů narativního válčení snaží si vykolíkovat prostor,“ uvedl v pořadu Události, komentáře. Publicista Jefim Fištejn zase poukázal na to, že „Rusy uráží připravenost Čechů pokládat je za okupanty a za vrahy“.
22.12.2019 06:55 |

podobné články

Senilita, nebo ironie? Lukašenko popřál Ukrajině ke Dni nezávislosti klidné nebe, překvapil i Erdogan

 
Ukrajina paradoxně půl roku od začátku ruské invaze slaví Den nezávislosti, ke kterému se dočkala nečekané gratulace. Lidu, který brání své domovy před okupanty, popřál podle portálu Newsweek "klidné nebe a úspěch při obnově důstojného života" běloruský prezident Alexandr Lukašenko. Ten je však spojencem Vladimira Putina, kterému poskytl své území jako základnu pro výpady na Ukrajinu. Blahopřání tak působí spíš jako výsměch. Okupovaná země se však dočkala i pozitivní zprávy. Alespoň verbálně se za ni postavil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, podle kterého by se Krym měl navrátit Ukrajině.
24.08.2022 18:00 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4738 článků) , Alexandr Lukašenko (263 článků)

Zelenskyj: Zřídit tribunál pro ruské zločiny. Varování pro agresory

 
Při debatě v Paříži na téma „válka a právo“ prezident Volodymyr Zelenskyj všem připomínal, že válečné zločiny spáchané na Ukrajině jsou hrozné. Ale vůbec nejhorší je samotný zločin rozpoutání války. Zelenskyj v Paříži volal po tom, aby byli tvrdě potrestáni i ti, kteří válku proti Ukrajině nechali rozpoutat. Ve své druhé promluvě se obrátil na ruské okupanty. Neodpustil si ironickou poznámku a poté Rusům sdělil, že už prohráli.
06.10.2022 08:05 |

podobné články

eXtra vyvrací fake news: Denacifikace Ukrajiny? Pouhá záminka pro napadení státu, kterému vládne zčásti Žid

 
Mezi největší a zároveň nejbizarnější dezinformace šířené Ruskem patří ta, která hovoří o denacifikaci Ukrajiny. Právě tím Kreml zdůvodnil agresi, která si vyžádala tisíce mrtvých civilistů, čehož je příkladem masakr v městě Buča. Ukrajinci přitom v posledních letech minimalizovali ve své zemi vliv ultrapravicových a nacionalistických hnutí, která se nedostala ani do vlády. Ta má být podle Rusů prolezlá nacisty, jenže například prezident Volodymyr Zelenskyj má židovský původ a sám mnohokrát mluvil o nelidskosti nacistické ideologie. Redakce eXtra.cz ve svém seriálu článků vyvrací další z ruských hoaxů, které se vyrojily během války na Ukrajině.
07.04.2022 05:20 |

podobné články