Článek

Historie železnice v Horních Měcholupech: O zastávku tu nestáli: Vzdor tomu jim přinesla rozvoj i lidskou tragédii

 
Bez metra, tramvaji, ale i vlaků si dnes pražskou metropoli nelze představit. První koleje, které se v ní objevily, náležely posledně jmenovanému dopravnímu prostředku – vlakům. Kdekdo zná ty největší a nejstarší pražské nádraží – v Dejvicích, Hlavní či Masarykovo. Samostatně a ne úplně nezajímavě se vyvíjela nádraží pozdější na pražských periferiích. Třeba to v Horních Měcholupech kvůli rozporům se sousedy málem nevzniklo. Zároveň jej poznamenala lidská tragédie.
07.01.2022 05:05 |

podobné články

Podobné články

Brutální pokus o vraždu dívky v Horních Měcholupech: Obžalovaní jsou dva mladiství, hrozí jim deset let

 
Neuvěřitelně brutální čin se odehrál loni v listopadu v Horních Měcholupech – 18letou studentku gymnázia na ulici brutálně pobodali. Další šok pak přineslo odhalení možných pachatelů – tím je její spolužák, který útočil, a další dívka, která ho měla navádět. Státní zastupitelství oba mladistvé obžalovalo.
16.10.2018 12:40 |

podobné články

Central Group postaví v pražském Zličíně a Horních Měcholupech 600 bytů

 
Developer Central Group postaví v Praze dalších 597 nových bytů. Informovala o tom dnes společnost s tím, že dvě etapy v pražském Zličíně a Horních Měcholupech vyjdou na 1,2 miliardy korun. Výstavba má být dokončena do konce příštího roku. 
26.08.2013 13:25 |

podobné články

V Horních Měcholupech roste »Dudlíkovník«: Děti se pod ním loučí s dudlíkem

 
Na Praze 15 roste kdejaký strom, minulý týden v Horních Měcholupech ale přibyl úplně nový přírůstek, a to Dudlíkovník. Tak se nazývá strom, který jen tak někde nemají. „Rostou“ na něm dudlíky. Úplně první dudlík si na něj přišel minulý čtvrtek pověsit tříletý Filípek, který se s ním po stromem symbolicky také rozloučil.
08.06.2016 12:05 |

podobné články

V Horních Měcholupech zemřel bezdomovec (39): Stal se další obětí mrazu

 
Mrazy v Praze mají během této zimy svou další oběť. V Horních Měcholupech zemřel devětatřicetiletý bezdomovec, úmrtí bez cizího zavinění potvrdila policie.
07.01.2017 13:15 |

podobné články

Pokus o vraždu studentky v Horních Měcholupech: Mladík si odsedí čtyři roky, dívka tři. K činu ho navedla

 
Otřesný čin otřásl loni v listopadu celým Českem. Tehdy teprve 17letý mladík brutálně zaútočil v Horních Měcholupech na spolužačku přímo na ulici a zasadil jí 65 bodných ran. Dívka jeho řádění jen stěží přežila. Záhy vyšlo najevo, že mladík v tom „nejede“ sám. K pokusu o vraždu ho navedla jeho dívka, taktéž ještě nezletilá, která na napadenou studentku žárlila a chlapci vyhrožovala svou sebevraždou, pokud se sokyně nezbaví. Městský soud v Praze 2 dnes nad oběma vynesl rozsudek - 18letý student si odsedí čtyři roky, dívka, která ho navedla, stráví za mřížemi tři roky.
30.11.2018 12:35 |

podobné články

Čtyři promile pod kůží! Řidič (40) proháněl audi po Horních Měcholupech, byl namol a zfetovaný

 
Řidič proháněl svoji stříbrnou audinu v Horních Měcholupech. Zapomněl si ale rozsvítit světla. Projíždějící auto proto zaujalo hlídku strážníků, která okamžitě vyrazila za ním. Divné chování řidiče strážníky přimělo k provedení testu na drogy a alkohol. Oba testy vyšly pozitivně. Je s podivem, že byl muž vůbec schopný řídit.
22.09.2020 15:15 |

podobné články

Johnová (Praha sobě): Praha přispěla na rekonstrukci domova v Horních Měcholupech

 
Domov se zvláštním režimem v Horních Měcholupech je v novém. Praha výrazně přispěla na rekonstrukci, vznik přístavby i na novou zahradu.
06.09.2021 17:45 |

podobné články

Autoservis v Horních Měcholupech shořel na prach: Střecha se zřítila, škoda 6 milionů

 
Ohnivé peklo se rozpoutalo v noci na úterý v Horních Měcholupech v Praze. Začal hořet autoservis, plameny pohltily celou jeho vnitřní část včetně zaparkovaných aut. Uvnitř bylo několik tlakových lahví, které se žárem roztrhly. Spadla i střecha. S ohledem na vysoký počet zasahujících jednotek hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu. Škoda šplhá k 6 milionům.
07.12.2021 07:55 |

podobné články

Štědrovečerní bašta v Praze: Rybí polévka se rozlévala na Václaváku, v Měcholupech i Vršovicích

 
Bývá milým zvykem, že se v hlavním měste na Štědrý den rozlévá tradiční vánoční rybí polévka. Nezřídka k tomu přistupuje buď primátor, potažmo starostové jednotlivých městských částí. Ani letos tomu nebylo jinak. Polévka se v úterý rozlévala k obědu v centru, ve Vršovicích i v Horních Měcholupech. Zájem byl veliký.
24.12.2019 14:15 |

podobné články

Hrůzný útok v Měcholupech: „Jsme z toho zdrceni, zničilo nám to život,“ řekl otec mladíka

 
Poprvé od pondělního brutálního útoku v Horních Měcholupech se rozhodl promluvit také otec útočníka. Podle jeho slov je celá rodina z takového činu zdrcena a zničilo jim to život. Zároveň si nikdo nedovede představit, co teď prožívají. Mladík skončil ve vazbě a bude obviněn z vraždy ve stádiu pokusu. Podle otce dívky se její stav v nemocnici zlepšuje a měla by být mimo ohrožení života. O případu informovala TV Prima.
16.11.2017 20:35 |

podobné články

Na svobodě se neohřáli. Dva recidivisté (oba 28) řádili v Měcholupech, jednoho zklidnil taser

 
Komu není rady, tomu není pomoci. Známé pořekadlo dokonale ilustruje počínání dvou recidivistů (oba 28), kteří se v pondělí vydali do Modenské ulice v Horních Měcholupech. Vloupávali se tam do sklepních kójí, které chtěli vykrást. Neúspěšně, policisté šli najisto a oba muži skončili v poutech. Přitom sotva opustili věznici za podobné krádeže.
22.06.2021 13:35 |

podobné články

Česká železnice oslaví svůj svátek Den železnice v Hradci Králové i v regionech

 
Každoroční zářijové Dny železnice se letos uskuteční v sobotu 26. září v Hradci Králové. V železniční stanici a místním depu se představí historická i nejmodernější vozidla včetně railjetu nebo nejmodernější jednotky InterPanter. Regionální Dny železnice se uskuteční v dalších místech po celé republice.
11.09.2015 10:05 |

podobné články

Pražský Den železnice bude ve znamení oslav 25. výročí PID

 
V sobotu 23. září se v metropoli koná regionální Den železnice spojený s oslavami 25. výročí zapojení železnice do Pražské integrované dopravy. Centrem oslav se stane nádraží Praha-Smíchov, kde bude od 9:00 do 17:30 připravený bohatý program. Jeho součástí bude i slavnostní křest jednotky CityElefant v nátěru „25 let železnice v PID“. Na své si přijdou i fanoušci městské hromadné dopravy, kteří se svezou historickými autobusy a tramvajemi.
18.09.2017 14:55 |

podobné články

Výbuch bomby v autě v Měcholupech policie šetří jako pokus vraždy

 
Středeční výbuch bomby nastražené v osobním autě v Praze - Horních Měcholupech policie vyšetřuje jako pokus o vraždu, obecné ohrožení a poškození cizí věci. ČTK to dnes sdělil mluvčí Jan Daněk. Podle zjištění kriminalistů byl výbušný systém umístěn v přední části vozu, jak byl aktivován, zatím nevědí. Explodoval ale ve chvíli, kdy ve voze seděla čtyřicetiletá žena, která utrpěla vážná zranění.
23.04.2015 12:45 |

podobné články

Horor v Měcholupech: Na ulici pobodali dívku (18)! Ležela v kaluži krve, zadrželi mladíka

 
Napadení přímo na ztemnělé ulici. Tak vypadal pondělní večer v Horních Měcholupech na Praze 15. Pobodaná osmnáctiletá žena útok přežila, policie už v souvislosti s případem zadržela jednoho člověka.
13.11.2017 23:50 |

podobné články

Pokus o vraždu v Měcholupech: Na kamarádku (18) číhal, když šla z tréninku! Kluk se k činu doznal

 
Ani ne osmnáctiletý mladík v pondělí večer brutálně pobodal svou kamarádku v Horních Měcholupech. Ta skončila s těžkými zraněními v nemocnici a jen zázrakem přežila. Útočník se k činu kriminalistům přiznal, jeho motiv zůstává nejasný. Policisté vzhledem k jeho věku nechtějí sdělit další podrobnosti. Nyní s ním bude zahájeno trestní stíhání pro vraždu ve stadiu pokusu a zřejmě zamíří také do vazby.
15.11.2017 10:35 |

podobné články

Zvrat v pokusu o vraždu dívky (18) v Měcholupech: Navedla mě holka, brání se útočník

 
Ani ne osmnáctiletý mladík 13. listopadu brutálně pobodal svou kamarádku v Horních Měcholupech. Ta skončila s těžkými zraněními v nemocnici a jen zázrakem přežila. Útočník se k činu kriminalistům přiznal, nyní byla ale obviněna i dívka z mladíkova okolí - ta ho totiž k vraždě údajně navedla.
28.05.2018 11:35 |

podobné články

Podezírali vietnamskou mafii, nakonec byla za bombou pod autem žárlivost: eXtra na místě dalšího případu 1. oddělení

 
Čtvrtý díl oblíbeného seriálu Případy 1. oddělení, který v pondělí vysílá Česká televize, nás tentokrát zavede na pražské sídliště v Horních Měcholupech. Jen několik stovek metrů od místa, kde proběhla jedna z nejznámějších vražd devadesátých let, explodoval vůz s vietnamskou ženou uvnitř. Policisté měli nejdříve podezřejní na vyřizování účtů mafie, nakonec se však ukázalo, že motiv ke spáchání činu byl úplně jiný. Redakce eXtra.cz mluvila s lidmi, kteří události v Měcholupech pamatují.
26.09.2022 18:55 |

podobné články

JCDecaux: Vysočany mají novou zastávku tramvaje

 
Od začátku tohoto týdne mohou cestující tramvajových linek 8, 25 a 52 využívat novou zastávku, která byla instalována na stanici U Elektry na ulici Poděbradská v pražských Vysočanech. Kvůli zvýšení komfortu i bezpečí cestujících přemístila společnost JCDecaux zastávku z pozice u chodníku přímo na tramvajový ostrůvek.
17.07.2015 12:46 |

podobné články