Článek

Herec Bjelac utekl do Česka před válkou, teď dojíždí do Srbska za dětmi

 
Filmový herec jugoslávského původu Predrag Bjelac (61), který si zahrál třeba ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár, opustil kvůli válce rodnou zemi a odešel do Česka. Prodával tu videokazety a kabelky než se vrátil k profesi. Do rodného Srbska teď dojíždí za dětmi, ale Bělehrad považuje za dobrovolné vězení.
08.11.2023 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Predrag Bjelac (22 článků) , Harry Potter (1625 článků) , Harry Harry (1876 článků)
Podobné články

Predrag Bjelac z Harryho Pottera slaví 60. Charismatického herce uhranula tahle ohnivá kráska

 
Známý herec Predrag Bjelac dnes slaví šedesát let. Proslavil se v jednom z dílů o Harrym Potterovi, ovšem jak přiznal v pořadu 7 pádů Honzy Dědka, tak se k této roli dostal jako slepý k houslím. Bjelac sice pochází z bývalé Jugoslávie, po vypuknutí války ale odešel do Československa. V Srbsku však žijí jeho dvojčata, a tak neustále mezi těmito zeměmi pendluje.
30.06.2022 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Predrag Bjelac (22 článků) , Harry Potter (1625 článků) , Harry Harry (1876 článků)

Proč hvězda Ducha a Slunečné Predrag Bjelac utekl do Česka? Poprvé za láskou, pak před válkou!

 
Nebýt studentského festivalu a zakoukání se do Češky Andrey, věčný »mafián« a hvězda z Harryho Pottera Predrag Bjelac (59) by možná do naší země nepřišel. Přestože o přestěhování nejdřív neuvažoval, jugoslávská válka rozhodla za něj!
03.03.2022 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Predrag Bjelac (22 článků) , Harry Potter (1625 článků) , Harry Harry (1876 článků)

V seriálu Slunečná bude hrát vzácný host, Predrag Bjelac

 
Vysoká postava a poněkud démonický vzhled způsobují, že herec Predrag Bjelac dostává nabídky na záporné role. V seriálu České televize Rapl hrál nedávno balkánského mafiána, teď přišla z Česka nabídka od televize Prima, aby ztvárnil jednu z postav v seriálu Slunečná. Jako albánský podnikatel by se v něm měl „motat” kolem hlavního hrdiny Marka Lambory a jeho firmy. Bude to tentokrát „klaďas”, nebo zase „záporák”?
28.03.2020 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Predrag Bjelac (22 článků) , Marek Lambora (244 článků)

Ohnivý Karkarov z Harryho Pottera: Jsem mrtvý Jugoslávec, říká o sobě Predrag Bjelac

 
Herec Predrag Bjelac (61) se narodil v Srbsku, ovšem kvůli válce odešel do Čech. Známým se stal účinkováním v mnoha filmech a seriálech, mimo jiné se objevil například ve snímku Harry Potter a Ohnivý pohár. V dokumentu 13. komnata, který vysílá Česká televize, promluvil o svém soukromém životě.
03.11.2023 22:40 |

podobné články

Osobnosti: Predrag Bjelac (22 článků) , Harry Potter (1625 článků) , Harry Harry (1876 článků)

Predrag Bjelac slaví 58: Od smrtijeda z Harryho Pottera k Albánci ze Slunečné

 
Jugoslávský herec Predrag Bjelac slaví 58. narozeniny. Diváci si jeho tvář mohou pamatovat z filmů Harry Potter a Ohnivý pohár, Letopisy Narnie: Princ Kaspian či ze seriálu Slunečná, kde se v nedávné době objevil jako nová postava. Úspěchy v herectví už léta sbírá po celém světě.
30.06.2020 12:26 |

podobné články

Osobnosti: Predrag Bjelac (22 článků) , Harry Potter (1625 článků) , Harry Harry (1876 článků)

Tisková konference Babiše a představitelů Srbska

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu přicestoval do Srbska, kde bude jednat s premiérkou Anou Brnabičovou a srbským prezidentem Aleksandarem Vučičem. V rámci návštěvy chce česká delegace jednat o epidemii koronaviru, zkušenostech z využití ruské vakcíny Sputnik i o integraci Srbska do EU. Tiskovou konferenci Babiše a představitelů Srbska nabízejí Novinky živě.
10.02.2021 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26068 článků)

Vydírání Srbska od EU. Okamura rázně odmítl nátlak na uznání Kosova

 
Srbský prezident Aleksandar Vučić minulý týden prohlásil, že „Srbsko je suverénní stát a Kosovo je součástí Srbska. Odmítáme vydírání Srbska ze strany EU. Srbsko odmítne členství v EU, pokud by bylo nuceno uznat Kosovo.“ K tomu se na svém facebooku vyjádřil předseda SPD Tomio Okamura: „Srbsko je suverénní stát a Kosovo je součástí Srbska! Hnutí SPD žádá odvolání uznání Kosova českou vládou.“
28.06.2020 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3087 článků)

Informace ze Srbska, kam odjel Babiš. „Měsíce o tom nikdo nemluvil. A dodnes si vlastně nejsme jistí...“

 
Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) odletěl jednat o řešení koronavirové epidemie do Srbska. Pode pravicové opozice do Srbska utekl, aby nemusel řešit složitou situaci ve vlastní zemi. Nad Babišovým počínáním kroutil hlavou také srbský novinář Sasa Dragojlo, který se rozhodl popsat, co se v Srbsku skutečně děje. Děje se to, že po obyčejných lidech se chce, aby dodržovali koronavirové restrikce, ale sami politici si dělají, co chtějí.
10.02.2021 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26068 článků)

Cestování s dětmi nemusí být noční můra

 
S nadcházejícím se létem se ruku v ruce blíží i pro rodiče děsivé cestování s dětmi. Možná i vy máte před sebou minimálně jeden rodinný výlet či dovolenou, na kterou se sice již nemůžete dočkat, ale zároveň vás ubíhající dny ke dni D naplňují obavami. Cestování s dětmi – zvláště pak na dlouhé trasy – je pro většinu rodičů noční můrou. Dítka se nudí a jakmile vás na cestě potká dopravní zácpa, zaseknete se v několika kilometrové kalamitě, je udržení jejich pozornosti doslova nadlidským úkolem. Chcete-li cestování s dětmi přežít bez úhony, přečtěte si dnešní článek.  Zabalte s sebou nějakou dobrůtku Znuděné dítě je jedna věc, znuděné a hladové dítě je věc druhá – často mnohonásobně horší. Snažte se podobné kombinaci předcházet a před jakoukoli cestou – ať už bude dlouhá nebo krátká – s sebou zabalte něco na zub. Cestujete-li s dětmi, není dobré spoléhat se na benzínku či nějaký fasto food, který byste mohli potkat – nejenže je to nezdravé, ale zároveň to leze do peněz. Mnohem lepší je vsadit na kousky ovoce, zeleniny, obložené chleby… Dítka se nesmí nudit – zabavte je Má vše dítě oblíbenou hračku, u které nějaký čas vydrží? Pak není nic jednoduššího, než mu ji zabalit s sebou. Ať už je to tablet, lego panáček, panenka či omalovánky – než vyrazíte, ujistěte se, že jste dítěti něco podobného přibalili. Alespoň na čas se tím zabaví. Film do auta? Jen pro otrlé žaludky Mnoho dnešních aut má tu možnost promítat dětem film či pohádku. Zpravidla je k tomu využíváno zadních částí sedaček řidiče a spolujezdce. Máte-li během cestování s dětmi tuto možnost, neváhejte jí využít. Děti zabavíte i na několik hodin. Ovšem pozor – ne všechny děti zvládají jízdu autem bez žaludečních potíží, proto stává-li se vaší ratolesti, že během jízdy zvrací, nenuťte ji soustředit se na obrazovku.... Čtěte více Příspěvek Cestování s dětmi nemusí být noční můra pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.10.2015 09:21 |

podobné články

Klaus v Bělehradě podpořil přibližování Srbska k EU

 
Prezident Václav Klaus se ve čtvrtek během své pracovní návštěvy Srbska setkal se svým protějškem Borisem Tadićem. Hlavním tématem jednání bylo samotné Srbsko, Balkán a přibližování se zemí tohoto regionu Evropské unii. Klaus i celá česká diplomacie vstup Srbska do EU velmi podporují.
20.01.2011 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11035 článků)

Skoro milión Čechů dojíždí za prací. Přináší to únavu i stres

 
Téměř milión Čechů z celkem 4,5 miliónu zaměstnanců vyjíždí denně za prací mimo město či obec, kde má trvalé bydliště. Většina z nich dojíždí do zaměstnání v rámci okresu, další statisíce našly práci nejen v jiných okresech, ale i krajích. Na dvacet tisíc pracovníků pak jezdí denně do práce dokonce mimo republiku.
23.07.2013 17:25 |

podobné články

Tři týdny bez rodiny, nebo výpověď? Pendleři se zlobí: Spíš se nakazíme v Německu

 
Eva je na mateřské a má tři děti. Nyní jejího manžela čeká těžké rozhodování, patří totiž mezi tzv. pendlery, tedy mezi Čechy, kteří dojíždí do ciziny za prací. Do čtvrtka má tak možnost se rozhodnout: Seknout s prací, nebo se na tři týdny ubytovat v cizí zemi. Podobný problém tíží dalších asi 50 tisíc Čechů, kteří do Rakouska či Německa dojíždí za prací. Štěstí má například Lenka, která Blesk Zprávám řekla, že má možnost home office. Zlobí se ale na vládu, že neřeší finanční dopady ostatních a zmiňuje výpovědi i problémy samoživitelek. Pendleři se pak shodují, že větší rizika jsou pro ně v zahraničí.
25.03.2020 05:40 |

podobné články

Srbská top-tenistka Jelena Janković si na kurtu převlékala kalhotky

 
Srbská teniska a reprezentantka Srbska ve Fed Cupu Jelena Janković, šokovala v úterý všechny diváky na kurtu. Během krátké přestávky uprostřed zápasu uzanla za vhodné převlíknout si kalhotky. A jak si usmyslela, tak se i stalo! Podívejte se...
28.04.2009 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Jelena Janković (3 články)

Sobotka zahajuje dvoudenní návštěvu Srbska. Jednat bude i o migrantech

 
Premiér Bohuslav Sobotka dnes po poledni zahájí dvoudenní návštěvu Srbska. Se svým srbským protějškem Aleksandarem Vučičem bude jednat o obchodních příležitostech pro české firmy na sedmimilionovém srbském trhu, o přistoupení Srbska do Evropské unie a o proudu uprchlíků směřujících přes západní Balkán dále do Evropy.
01.09.2015 06:21 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9582 článků)

„Bombardování Srbska? Aby nebyla genocida.“ Generál Pavel měl rušno. Srbové prý NATO i děkovali? Divák se nedal odbýt

 
REPORTÁŽ Bombardování Srbska bylo nezbytností, aby nedošlo k další Srebrenici. Svolení k němu podepsal i nynější prezident, tehdejší předseda vlády Miloš Zeman. To prohlásil na besedě v Plzni generál Petr Pavel za přítomnosti více než stovky příznivců. Po tomto tvrzení poté vypukla slovní přestřelka s jedním Srbem v auditoriu, který poukazoval na vypalování kostelů kosovskými Albánci. Na to generál uvedl, že o takových případech neví, ale že si Srbové pochvalovali hlídání památek vojáky NATO. Současný prezident Srbska prý jen naoko hartusí na Severoatlantickou alianci, ale na jednáních je k ní vstřícný „jako milius“. Tehdejší vojenský zásah NATO byl však podle generála s mizivým výsledkem. Nyní je třeba, aby se Srbsko přimklo k Západu, a nikoliv šlo do náruče Putina.
22.07.2020 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27993 článků) , Petr Pavel (2639 článků)

Ukrajinským maminkám Julii, Natalii a Marii poskytla Praha azyl před válkou: Jejich muži zatím brání domov

 
Od 24. února až doposud se ruská vojska snaží obsadit Ukrajinu. Hlavní boje nyní probíhají o Kyjev a další velká města. Ruská agrese spustila obrovskou migrační vlnu, ze země před válkou prchají hlavně ženy s dětmi. Azyl v Česku nalezly také tři matky s dětmi, pocházející ze střední Ukrajiny – z města Kremenčuk. Jejich muži zůstali na Ukrajině, aby se mohli postavit nepřátelům. Co dělaly dámy před válkou? Jak zvládají odloučení od partnerů? A jak se k nim chovají Češi?
23.03.2022 18:45 |

podobné články

Uprchlík z bývalé Jugoslávie dodává informace, které se zde nepíšou: Bosnu ovládají muslimové z celého světa, Makedonie je na hranici války...

 
ROZHOVOR Válkou rozdělená Bosna a Hercegovina nemá klid ani za ta léta po daytonských smlouvách, jejichž výročí si v těchto dnech připomínáme. Naopak, vnitřní krize se prohlubuje, sociální rozdíly se zvětšují. Města stagnují, bují korupce, rostoucí muslimskou komunitu, podporovanou Saúdy a Turky, nikdo nekontroluje. Podle mnohých odborníků, ale i místních, je další válka na dosah. Srbská Krajina se při nedávných volbách rozhodla pro osamostatnění. Vnitřní nestabilita Makedonie dosahuje kritické meze. To vše v rozhovoru pro ParlamentniListy.cz rozebírá Goran Jozič. Od začátku devadesátých let, co utekl z válkou a národnostními spory rozbité Jugoslávie za sestrou do Čech, žije Goran Jozič v České republice. Z poloviny po otci Chorvat, po matce Srb, se stal uznávaným odborníkem na kávu.
08.12.2017 07:55 |

podobné články

Co dělat s dětmi doma? 10 způsobů, jak s dětmi trávit čas smysluplně!

 
Když musí rodiče zůstat doma s dětmi déle než přes víkend, řada z nich přemýšlí, jak trávit společný čas smysluplně a užitečně. Tento problém se většinou objevuje o prázdninách, vánočních svátcích nebo když je dítě nemocné. Otázka, co dělat s dětmi, vyskočí zkrátka vždy, když je zavřená škola. Níže najdete 10 způsobů, jak trávit čas s dětmi doma kreativně a užitečně!
05.05.2020 00:10 |

podobné články

Zeman před návštěvou Srbska vzpomíná, co mu slibovali lidé z NATO před bombardováním

 
Prezident Miloš Zeman zamíří na začátku příštího týdne na státní návštěvu Srbska. ParlamentníListy.cz se hlavy státu při poslední příležitosti zeptaly na některé souvislosti a témata, která by během cesty do Bělehradu mohla být otevřena. Pokud by někdy Srbsko uvažovalo o vstupu do NATO, měli by o tom podle Zemana, i ve vztahu k bombardování před patnácti lety, rozhodnout Srbové v referendu.
28.03.2014 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27993 článků)