Článek

Hele, není to dezinfo? Bartoš nahlášen Rakušanovi, zatajil výhru Babiše

 
Volby do Sněmovny by v září vyhrálo hnutí ANO se ziskem 34 procent. Následovala by ODS se 13 procenty a Piráti s 11,5 procenta. Do Sněmovny by se celkem dostalo šest subjektů. Šéf Pirátů Ivan Bartoš následně děkoval na sociální síti X svým příznivcům, ale v grafu mu právě hnutí ANO vypadlo. A strhlo se pozdvižení.
01.11.2023 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2837 článků) , Ivan Ivan (415 článků)
Podobné články

Výstava v brněnském Letohrádku Mitrovských: Jů, Hele!

 
Jů, Hele... Přestože dnes není neděle, kdy se se dvěma plyšovými moderátory setkávají holky a kluci u televizních obrazovek už neuvěřitelných 32 let, můžete se s Jůheláky a jejich kamarády vidět a dokonce tváří v tvář. Zpříjemněte si zamračený a deštivý den a vyražte na výstavu »Krajina her Stanislava Holého aneb Kde si hrají Jů a Hele« do brněnského Letohrádku Mitrovských.
04.05.2013 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Holý (5 článků)

Jana Dezinfo Hamplová, posmíval se Válek. Senátorka jej požádala o omluvu, tak ještě přiložil

 
V posledních dnech jsme na sociálních sítích mohli pozorovat verbální střet ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) se senátorkou Janou Zwyrtek Hamplovou (nez.), který vyvrcholil až tweetem, v němž vládní politik udělil své kritičce přezdívku „Jana Dezinfo Hamplová“, za což senátorka nyní žádá omluvu pro urážku na jménu. Advokátka a laureátka ceny Právník roku 2019 v kategorii správního práva, která zvítězila v loňských senátních volbách v obvodu Kroměřížsko, je častým terčem verbálních útoků a vulgárních urážek ze strany svých politických oponentů od doby, kdy se začala veřejně kriticky vyjadřovat na adresu covidových opatření.
18.02.2023 19:40 |

podobné články

Vstupte do pestrobarevného světa proslulých postaviček Jů a Hele

 
Jaro je v plném proudu, tedy ten nejlepší čas na výlety s rodinou. Pokud chcete potěšit své ratolesti výletem do moravské metropole a ještě je vzít do kouzelného světa známých postaviček Jů a Hele, neváhejte a vyražte směr Brno, kde se v prostorách Letohrádku Mitrovských koná výstava s názvem Krajina her Stanislava Holého aneb Kde si hrají Jů a Hele.
01.05.2013 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Holý (5 článků)

Vizionář Ivan Mládek (73): Hele, Čecha, ješitu, nechce v Praze mešitu!

 
Před dvaceti lety Ivan Mládek složil písničku, která se až nepříjemně dotýká současnosti. Zpívá se v ní: "Hele, Čecha, ješitu, nechce v Praze mešitu, na Boha si potrpí, Alláha tu nestrpí, z Mohameda - proroka chyt by asi amoka. ... Hele, Čecha, ješitu, nechce v Praze mešitu, bojí se o jitrnice, o dvanáctku ještě více, sobě ale škodí, po štěstí si chodí, z kopce proti Nuslím halekal by muslim. Budil by nás po ránu, ale podle Koránu, nemusel by, což je u nás tabu, celej život mít jen jednu babu...“
06.12.2015 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Mládek (184 článků)

Prodavač zatajil muži výhru v loterii, vybral peníze a zmizel do Nepálu

 
Zakoupit si a vlastnit výherní los ještě nutně nemusí znamenat vydlážděnou cestu k penězům. Svůj příběh by o tom mohl povídat 67letý Američan Willis Willis, kterého o radost z výhry připravil nepálský prodavač Pankaj Joshi. Ten mu zatajil, že je jeho tiket výherní, sám si jeho miliónovou výhru vybral, převedl na několik účtů a podle policie zřejmě urychleně odletěl do svého rodného Nepálu.
23.10.2009 15:55 |

podobné články

Ivane, vzpomínáš? Bartoš dostal vzkaz z minulosti. Bývalý kamarád se ozval

 
Není žádným tajemstvím, že proti Pirátům a hlavně jejich předsedovi Bartošovi jsou používány výroky z dob, kdy Piráti o Poslanecké sněmovně jen snili. Známá je například fotka Ivana Bartoše ve vlajce Antify z roku 2016. Nicméně aktivista Tomáš Tožička, který měl být pirátský kandidát na senátora, říká, že mu Ivan Bartoš pouštěl „starý anarchistický songy“ při kampani v roce 2020. A ptá se, jestli je při cestách pouští také Vítu Rakušanovi. A pak je zde rozdíl, jak se Bartoš vyjadřuje o Havlovi v roce 2021 a jak se vyjadřoval v roce 2014.
06.10.2021 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (2837 článků)

Bartoš o Pirátech: Nám se daří. Podívejte se třeba na Lipavského

 
MONITORING Pirátští europoslanci podle předsedy Pirátů a ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše hlasují v europarlamentu nejblíže tomu, jaké jsou oficiální postoje Česka v EU. „Pirátští europoslanci jsou jedni z mála, co hlasují v souladu s oficiálními pozicemi České republiky, a naopak reprezentanti jiných – i vládních – politických stran hlasují pro jinou politiku ne své domácí strany, ale jinou politiku, než tam prezentuje Česká republika,“ uvedl Bartoš v rozhovoru pro TV Nova. A jmenoval příkladem postoje, které Česko razilo v rámci evropského předsednictví. Naznačil též, s čím se musí jeho strana denně potýkat. „Jsme neustále terčem hejtu u dezinfo scény,“ posteskl si.
17.07.2023 14:35 |

podobné články

FOTO Den před Václavákem uspořádali v Liberci Babišovi mimořádné divadlo. Aby se lidé dozvěděli, jak krade

 
REPORTÁŽ Liberecká pobočka spolku Milionu chvilek pro demokracii zvala na pondělní večer na krátkou, ale výraznou happeningovou akci. Nazvali ji Stane se Jů a Hele s tím, že odkazuje na současnou situaci předsedy vlády Andreje Babiše. Kdo však čekal nějakou humornou scénku ve stylu večerníčkových postaviček Jů a Hele, byl překvapen. Chvilkaři totiž na libereckém Benešově náměstí nastoupili na velké obří ruské kolo umístěné vedle vánočního stromku a točíce se na něm třímali transparenty vyzývající například k demisi premiéra.
10.12.2019 15:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26069 článků)

Hele...vol!, vyzývá mladé projekt internetového komiksu

 
Vzbudit u mladých lidí zájem o volby chce internetový projekt s prvky komiksu 'Hele...vol!', který v úterý v Praze představili jeho tvůrci. Zapojili se do něj přední čeští kreslíři a karikaturisté. Na www.helevol.cz naleznou zájemci jejich krátké komiksové příběhy s prázdnými bublinami, do nichž mohou vymyslet svůj text. Dva nejlepší návrhy budou odměněny sadou triček s protikomunistickým motivem.
04.05.2010 15:05 |

podobné články

Ota Jirák: Nejlepší lék je pivo a panák!

 
Vystudoval loutkářskou katedru, maloval obrazy a svůj hlas propůjčil i plyšové postavičce Hele z dětmi milované dvojice Jů a Hele. Herec Ota Jirák (63), díky televiznímu seriálu všeobecně známý jako MUDr. Pantoflíček, se od své seriálové postavy příliš neliší. Je stejně mírný a usměvavý, ale jak sám říká, dříví si nechá na hlavě štípat jen do určitých mezí. Tvrdí také, že je hypochondr a čtenářům Nedělního Aha! prozradil, proč má u nich doma hlavní slovo jeho manželka.
04.02.2013 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Ota Jirák (26 článků)

Všechno nejlepší: Jů a Hele! dnes slaví 33. narozeniny!

 
Jeden je štíhlý a zelený, druhý žlutý a tlustý… Dohromady tvoří nerozdělnou dvojici Jů a Hele. A ta právě dnes slaví 33. narozeniny! Psal se 4. leden1981, kdy se plyšáci poprvé objevily v pořadu tehdy ještě Československé televize Studio Kamarád. Vzpomenete si ale i na jejich kamarády? A víte, kdo jim propůjčil hlas?
04.01.2014 12:10 |

podobné články

Obrazem: Hele, Havel! Tak zachytili bývalého prezidenta amatérští fotografové

 
Češi i lidé v zahraničí si letos připomenou nedožité 80. narozeniny Václava Havla. Jednou ze vzpomínkových akcí je i vydání knihy Hele, Havel!, kterou tvoří kolekce amatérských fotografií dramatika a bývalého českého prezidenta.
13.01.2016 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6450 článků)

Jů a Hele jsou s námi již skoro 40 let! Tipnete si, který slavný zahraniční pořad byl pro ně předlohou?

 
Kdo by neznal Jůheláky neboli známou dvojku Jů a Hele? Oblíbené postavičky baví děti po celé generace, přitom vznikly před 37 lety, kdy byl také odvysílán první díl Studia Kamarád.
03.03.2018 08:00 |

podobné články

Jů a Hele baví už 40 let! Tušil tehdy vůbec Lábus, k čemu se to upsal?

 
Když před řadou let kývl Jiří Lábus (70) na možnost namlouvat ve známém dětském pořadu velké plyšové dobračisko jménem Jů, nejspíš ani sám netušil, že s ním už tato postavička zůstane navždy spojená… Dnes Jů a Hele ze Studia Kamarád slaví neuvěřitelných čtyřicet let své existence!
03.09.2020 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Lábus (250 článků)

Studio Kamarád slaví 40: Jů a Hele pro eXtra.cz promluvili o kažení dětí, zákazu i cenzuře

 
Je to přesně čtyřicet let od chvíle, kdy se na obrazovkách Československé televize poprvé objevil víkendový dětský pořad Studio Kamarád, v němž za pomocí loutkoherců ožili roztomilí chlupáči Jů a Hele. Jak jejich představitelé pro naši redakci vzpomínají na úplné začátky a kdy proti nim zasáhla totalitní moc?
04.01.2021 15:06 |

podobné články

Jů a Hele slaví 40 let! Cenzura kvůli Palachovi

 
Dnešní rodiče si bez nich nedokázali představit žádné nedělní ráno. Zelené Jů a žluté Hele nás svou rozpustilostí i přátelstvím těšili od prvního vysílání Studia Kamarád. A to už před čtyřiceti lety.
05.01.2021 05:05 |

podobné články

Au. To si Bartoš odnese: Pláč a ztracené hlasy, ač to myslel dobře

 
Slova předsedy Pirátů Ivana Bartoše o muslimské Evropě se stala terčem posměšků. Herní vývojář Daniel Vávra si rýpl, že teď Bartoš zní jako Okamura a politici a komentátoři na internetu se shodovali, že u voličů Pirátů tyto výroky nebudou přijaty s povděkem. „Tohle je větší salto mortale, než Jurečkova omluva. Jestli on to Bartoš s tou středovostí už kapku nepřehnal?“ trefoval se do Bartoše publicista David Petrla. Youtuber Bratříček se přidal, že Bartoš teď používá termíny, které on raději nevyslovoval. A dle arabisty Singera bylo přistoupit na termín „muslimská Evropa“ Bartošovou chybou.
23.09.2021 07:25 |

podobné články

Osobnosti: David Vávra (38 článků) , Ivana Bartošová (54 článků) , David Daniel (17 článků) , David Singer (1 článek) , Daniel David (7 článků) , Daniel Daniel (1044 článků) , David David (1729 článků) , Daniel Daniel (1044 článků) , Daniel Daniel (1044 článků) , David David (1298 článků) , Daniel Daniel (618 článků) , Daniel Daniel (1044 článků) , Daniel Daniel (1044 článků) , Daniel Daniel (1044 článků) , Daniel Daniel (1044 článků) , David Daniel (7 článků)

Dezinformace. „Popravený“ Bartoš vysvětlil výsledek Pirátů

 
Předseda Pirátů Ivan Bartoš a šéf STAN Vít Rakušan se vyjádřili k výsledkům, kdy jejich společná koalice skončí na pásce třetí. Jejich kampaň - zejména pirátskou - podle všeho ovlivnily dezinformace, hovořil o tom Bartoš. "Ovlivnilo to to, jak se choval premiér v průběhu celé kampaně," uvedl Bartoš.
09.10.2021 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (722 článků) , Ivan Ivan (2837 článků)

Bartoš byl už podruhé u Pavla. Oceňuje prezidentův zájem o regiony

 
Vicepremiér a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) na schůzce s prezidentem Petrem Pavlem mluvil o problematice regionálních nerovností v Česku. Bartoš ocenil, že se Hrad o tyto otázky intenzivně zajímá a spolupracuje s jeho ministerstvem, které je má v gesci. Oba politici spolu mluvili také o dostupném bydlení, zrychlení stavebního řízení, podpoře regionů, dotačních programech či digitalizaci, řekl Bartoš novinářům po schůzce na Pražském hradě.
14.07.2023 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2640 článků) , Ivan Ivan (2837 článků) , Pavel Bartoš (60 článků) , Ivan Ivan (415 článků)