Článek

Hejtmanka Pecková: Unikátní projekt středočeské policie získal ocenění

 
Informace na facebookovém profilu o bezpečné videoslužbě pro lidi, kteří se obávají jít na policejní služebnu
22.01.2023 22:25 |

podobné články

Podobné články

Zvládneme půl milionu Ukrajinců, věří hejtmanka Pecková. Vláda dá peníze

 
Vláda se dohodla s kraji na přerozdělení uprchlíků. Stát zaplatí za ubytování 200 až 250 korun. „Za mě je to oukej, věřím, že si s tím poradíme,“ uvedla hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (za STAN) v pořadu 360° na CNN Prima News. V Česku je nyní podle dat od mobilních operátorů odhadem 270 tisíc uprchlíků a hledají se další kapacity. „Česko by zvládlo až půl milionu ukrajinských uprchlíků,“ věří hejtmanka Pecková.
17.03.2022 20:55 |

podobné články

Pecková: Nejsem rasista, ale čínských operních pěvců je v Evropě moc

 
Operní zpěvačka Dagmar Pecková si v Show Jana Krause z italského Milána posteskla nad současným trendem operních scén v Evropě. Podle ní je tam až příliš mnoho zpěváků z Asie. Další články k tématu: Pecková trhla rekord, recitál vynesl 56 tisíc na poklady Broumovska Na Janáčkově festivalu vystoupí Bittová, Pecková i Demeterová Pecková představila Pět tváří hudby, došlo i na Carmen a podpisy
28.06.2013 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kraus (1227 článků) , Dagmar Pecková (97 článků)

„Rezignuji.“ Hejtmanka Pecková končí jako starostka Mnichovic, vedení obce předá pravé ruce

 
Středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN) končí ve funkci starostky Mnichovic u Prahy. Nahradit by ji měla nynější místostarostka Margita Valentová (nez.). Pecková ve vedení města zůstane jako neuvolněná, tedy neplacená místostarostka, informovala dnes na facebooku.
29.06.2021 10:35 |

podobné články

Nejsme pavlačové drbny. Podezření Marvanové k Dozimetru byla na bázi dohadů, vypálila Pecková

 
Hejtmanka Středočeského kraje a nová místopředsedkyně hnutí STAN Petra Pecková stojí za staronovým předsedou Vítem Rakušanem. „Má naši podporu a důvěru,“ uvedla Pecková s tím, že Rakušan zvládl všechny problémy, které Starosty v poslední době potkaly, a vyvodil rychlé důsledky zejména v kauze Dozimetr.
26.07.2022 19:40 |

podobné články

Primátor Hřib a hejtmanka Pecková jsou proti omezení pohybu mezi Prahou a krajem

 
Středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN) a pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) v sobotu vyzvali vládu, aby nezaváděla omezení pohybu mezi metropolí a středními Čechami, neboť jde o jednu provázanou aglomeraci.
06.02.2021 18:45 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Petr (189 článků)

Středočeská hejtmanka Pecková: Není to bianco šek Babišovi

 
Hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (STAN) v neděli v rozhovoru pro Právo uvedla, že žádost krajů o vyhlášení nového nouzového stavu nemá být bianco šekem premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Zdůraznila, že se předseda kabinetu na její žádost veřejně zavázal, že vláda v pondělí projedná pandemický zákon.
14.02.2021 20:20 |

podobné články

Hrozilo, že celá země vyrazí do Prahy a středních Čech do bazénů a nakupovat. Hejtmanka Pecková o nouzovém stavu

 
Středočeská hejtmanka Petra Pecková popsala, jak jí lidé vyhrožovali a nadávali po tom, co s ostatními hejtmany požádali vládu o vyhlášení nouzového stavu. „Musím říct, že jsem z toho byla naprosto šokována, a tak vytryskla ta totální frustrace českého národa, který je už evidentně zoufalý a který nevěří tomu, co se v téhle zemi děje, a těm opatřením,“ myslí si. Rétorika a vystupování premiéra Andreje Babiše se mezi pátkem a sobotou výrazně změnily.
17.02.2021 16:31 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25722 článků) , Petr Čech (1218 článků) , Petr Čech (104 článků)

Stres, nevděk, zničené rodiny. Tragická smrt starostky: Hejtmanka Pecková sdílí smutek

 
Nešťastná událost v Kouřimi. Místní oblíbená starostka je po smrti. Skok nebo pád z okna radnice? „Je to lidská tragédie,“ říká k tomu hejtmanka Pecková a rodině a blízkým vyjadřuje upřímnou soustrast. „Je mi to nesmírně líto, dýchala pro lidi!“
04.08.2021 16:25 |

podobné články

Vedení Vedení Středočeského kraje pokračuje v navazování vztahů s významnými lokálními firmami

 
Hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková spolu s náměstky Martinem Kupkou a Věslavem Michalikem navštívila společnosti Rakona. K návštěvě firmy, která je součástí nadnárodní firmy Procter&Gamble, se připojili i senátor Ivo Trešl a starosta Rakovníka Luděk Štíbr. „Právě od moderních firem se můžeme ve veřejné správě učit,“ uvedla hejtmanka Peckova.
09.08.2021 18:05 |

podobné články

Vedení Středočeského kraje pokračuje v navazování vztahů s významnými lokálními firmami

 
Hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková spolu s náměstky Martinem Kupkou a Věslavem Michalikem navštívila společnosti Rakona. K návštěvě firmy, která je součástí nadnárodní firmy Procter&Gamble, se připojili i senátor Ivo Trešl a starosta Rakovníka Luděk Štíbr. „Právě od moderních firem se můžeme ve veřejné správě učit,“ uvedla hejtmanka Peckova.
09.08.2021 20:15 |

podobné články

Půl milionu dokončených očkování ve Středočeském kraji, informovala hejtmanka Pecková

 
V Česku je již více jak 5 milionů kompletně očkovaných osob, přesné číslo je 5 319 061, celkově bylo podáno již téměř 11 milionů dávek. I když čísla nově naočkovaných pomalu klesají, očkovací místa hlásí zájem, nejvíce ty bez registrace, kterých je v současné době již přes sto. Ministerstvo zdravotnictví dokonce uvedlo, že zájem je větší, než se čekali. Na tempo očkování a velký počet podaných dávek upozornila i hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková.
16.08.2021 19:10 |

podobné články

Hejtmanka Pecková: Kdyby nebylo před volbami, lokálky by se do zájmu vládních politiků nedostaly

 
Ministerstvo dopravy nepředložilo Středočeskému kraji žádné konkrétní návrhy ve věci omezení dopravy na vybraných nevytížených tratích. „Kdybychom nebyli před volbami, téma lokálek by se do popředí zájmu vládních politiků nikdy nedostalo,“ konstatuje hejtmanka Petra Pecková (STAN).
30.08.2021 17:05 |

podobné články

Hejtmanka Pecková se setká s obyvateli Hořovic, jde o první z plánovaných návštěv

 
Vedení Středočeského kraje v čele s hejtmankou Peckovou a radními naplánovali harmonogram výjezdů do kraje. První z nich se koná v úterý 12.října, a to do Hořovic. Nejdříve se hejtmanka Pecková setká se starosty okolních obcí a následně proběhne setkání i s občany Hořovic.
08.10.2021 10:40 |

podobné články

Hejtmanka Pecková: Chceme spolupracovat při zpřístupnění Hrabalovy chaty

 
Ministr kultury Lubomír Zaorálek a hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková s radním Václavem Švendou dnes podepsali „Memorandum o spolupráci mezi Středočeským krajem a Ministerstvem kultury za účelem zpřístupnění chaty Bohumila Hrabala v Kersku veřejnosti“.
18.10.2021 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Bohumil Hrabal (126 článků) , Lubomír Zaorálek (2844 článků) , Petr Václav (1023 článků)

Hřib a Pecková chtějí zrušit omezení mezi Prahou a okresy

 
V současných opatřeních uzavřené hlavní město Praha by se mohlo rozrůst o dva středočeské okresy, Praha-východ a Praha-západ. Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN) požádali ministerstvo vnitra, aby se na Prahu a dva příměstské okresy, které spadají do Středočeského kraje, pohlíželo jako na jeden celek.
22.03.2021 02:40 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Petr (189 článků)

Stanařská hejtmanka: Vládní představitelé na Vánoce zešíleli

 
Pondělí se nese ve jménu prvního dne uzamčení české společnosti do domovských okresů. Policie je zatím k občanům benevolentní, spíše doporučuje a informuje, od středy už by měla přitvrdit. O tom, jak vypadají uzamčené střední Čechy – region silně spojený s hlavním městem – přišla do pořadu Interview ČT24 promluvit hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková (STAN). Prozradila svůj osobní pohled na případné zavření průmyslu, po kterém volají odboráři i opozice. „Situace je taková, protože vládní představitelé na Vánoce zešíleli, vláda se nemůže řídit tím, co chce veřejnost,“ uvedla hejtmanka, že epidemiologickou situaci musejí řídit především odborná stanoviska. Pro vyčerpané zdravotníky ve Středočeském kraji prý sehnala psychologickou pomoc.
01.03.2021 21:55 |

podobné články

„Velké riziko,“ zamítl Hamáček rozšíření Prahy o okresy východ a západ. „Nedává to logiku,“ diví se hejtmanka

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) po konzultaci s ministerstvem zdravotnictví nevyhověl žádosti o to, aby Praha, Praha-západ a Praha-východ byly považovány za jeden okres pro účely opatření zakazujícího pohyb mezi okresy. Sdělil to dnes na dotaz ČTK. O výjimku požádali v pátek pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) a středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN). Hejtmanka ČTK řekla, že Hamáčkovo rozhodnutí respektuje, byť jí to logiku příliš nedává.
23.03.2021 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3329 článků) , Zdeněk Petr (189 článků)

Vyměňte ho! Hejtmanka nafasovala řidiče. Ten čte špatné knihy, hubují zastánci EU

 
První jízda středočeské hejtmanky se služebním řidičem mířila na Národní třídu, kde se slavil konec komunismu a obnovení svobody slova. Ale když se hejtmanka pochlubila tím, čím se řidič vzdělává, začaly pršet názory, že by měla „pana Milana“ vyhodit. Kniha amerického konzervativce Bena Shapira totiž byla nejednomu ochránci EU a proklamovaným levičákům trnem v oku. Ale hejtmanka se za svého řidiče postavila.
18.11.2020 10:30 |

podobné články

Hejtmanka Pecková: Odvaha, odhodlání a duchapřítomnost profesionálů a civilistů zaslouží obrovský vděk

 
Středočeská hejtmanka udělila ocenění za mimořádné činy při záchraně lidských životů
07.11.2022 10:50 |

podobné články