Článek

Hejtman Vondrák: Krajský krizový štáb se rozhodl KACPU zachovat

 
Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (tzv. KACPU) doposud fungovalo na ostravském výstavišti Černá louka. Od 26. září bude uprchlíkům k dispozici na adrese Dr. Malého 1356/17 v Ostravě.
22.09.2022 15:55 |

podobné články

Podobné články

Ústecký kraj: Krizový štáb zhodnotil dosavadní činnost KACPU

 
V pondělí 7. března 2022 zasedal Krizový štáb Ústeckého kraje (KŠÚK), aby zhodnotil dosavadní činnost Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU). To od čtvrtka 3. března navštívilo přes 1 200 občanů Ukrajiny, kteří prchají před válkou.
08.03.2022 18:05 |

podobné články

Hejtman Grolich: KACPU stěhujeme, protože přichází méně lidí

 
Hněvkovského 65 v městské části Brno-Jih, to bude od 1. června 2022 nová adresa Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU). Počet uprchlíků z válkou zasažené Ukrajiny se v posledních týdnech snížil, proto se Jihomoravský kraj rozhodl hledat menší prostory. V soukromém objektu bude mít KACPU ve dvou podlažích k dispozici celkem 1407 m2.
28.05.2022 14:10 |

podobné články

Krizový štáb JMK se věnoval situaci způsobené výpadky dodávek elektřiny

 
V Brně na dispečinku energetické společnosti EON mimořádně zasedal ve středu 3. prosince 2014 Krizový štáb Jihomoravského kraje. Pod vedením hejtman Michala Haška se věnoval situaci způsobené výpadky dodávek elektřiny v souvislosti s ledovou námrazou. Krizový štáb navštívil prezident Miloš Zeman.
03.12.2014 10:56 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2449 článků) , Miloš Zeman (27437 článků)

MHMP: Krizový štáb hlavního města dnes řešil umístění Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině

 
Na dnešním zasedání Krizového štábu hlavního města Prahy se jeho členové zabývali zejména aktuální situací v Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině (KACPU) a také problémem jeho umístění. Celkem bylo za dobu fungování KACPU odbaveno již 51 000 osob a ubytování bylo zajištěno pro více než 4 000 lidí. S ohledem na plánované akce v Kongresovém centru, kde asistenční centrum aktuálně sídlí, Praha dlouhodobě hledala jinou budovu či lokalitu. Členové krizového štábu dnes doporučili přesunutí centra do bývalé budovy Komerční banky ve Vysočanech nejpozději do 14. dubna.
25.03.2022 09:55 |

podobné články

MHMP: Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině se přesune od čtvrtka do Vysočan

 
Krizový štáb hl. m. Prahy se na svém pravidelném zasedání opět zabýval aktuální situací v souvislosti s migrační vlnou z Ukrajiny. Členové štábu projednali přesun Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině (KACPU) do Vysočan a i dnes se zabývali ubytováním větších skupin osob se specifickými potřebami. KACPU se na náměstí OSN v Praze 9 přesune od čtvrtka 14. dubna. V rámci Velikonoc bude také upravena provozní doba.
12.04.2022 20:40 |

podobné články

MHMP: Krizový štáb hl. m. Prahy projednal uzavření Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině

 
Krizový štáb hl. m. Prahy se na dnešním jednání zabýval aktuální situací v Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině (KACPU) a také jeho uzavřením.
14.06.2022 20:40 |

podobné články

„Valí se na nás tsunami omikronu.“ Pražský krizový štáb řešil připravenost složek IZS i pracovní karanténu

 
Pražský krizový štáb se na svém pátečním jednání zabýval připraveností městských služeb a složek integrovaného záchranného systému. Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) zmínil, že začíná nová vlna pandemie. „Valí se na nás tsunami omikronu a my jsme pochopitelně první na ráně,“ řekl. V Praze za posledních sedm dní laboratoře ve městě odhalily 13 819 případů nemoci covid-19. Krizový štáb se zabýval také tzv. pracovní karanténou.
14.01.2022 14:30 |

podobné články

Krizový štáb ministerstva zahraničí odpoledne vyhodnotí vývoj na Ukrajině

 
Krizový štáb ministerstva zahraničí ČR dnes odpoledne probere krizi na ukrajinských hranicích s Ruskem a ohrožení Ukrajiny. Zabývat se bude posledními informacemi, které z východu Evropy přicházejí. Naposledy krizový štáb ministerstva zasedal v pondělí. Od té doby napětí na východě Ukrajiny stále stoupá a západní země se obávají rozsáhlého válečného konfliktu. Česká diplomacie opakovaně vyzvala k mírovému a diplomatickému řešení. Rusko vyzvala, aby přestalo situaci eskalovat.
20.02.2022 06:25 |

podobné články

Hejtman Vondrák ustavil kalamitní štáb pro boj s kůrovcem

 
Plošné napadení smrkových lesů v Moravskoslezském kraji vygradovalo do nouzového stavu. Hejtman kraje Ivo Vondrák se proto rozhodl zřídit kalamitní štáb, který se bude situací intenzivně zabývat. První jednání této pracovní skupiny je svoláno na 18. července 2018.
27.06.2018 10:50 |

podobné články

Jak se zachovat, když vás uštkne had?

 
Léto se pomalu blíží a společně s ním i čas strávený v přírodě, nejrůznější výlety, turistické procházky a podobně. Ačkoli za čas strávený na čerstvém vzduchu vás nikdo kárat nebude, ba naopak, může se stát, že při svých toulkách narazíte na hada.  Jen taková malá zvídavá otázka: víte, jak se zachovat, když vás uštkne had?! Byli byste možná nemilé překvapení, kolik lidí by si v takové situaci nedokázalo poradit. Přitom alespoň první pomoc při uštknutí by měl znát úplně každý. Nikdy přece nevíte, kdy se vám taková znalost bude hodit! Jak se zachovat, když vás uštkne had Byli bychom samozřejmě jedině rádi, pokud byste se do takové situace nikdy nemuseli dostat. Jenže příroda umí být v mnoha směrech pěkně nevyzpytatelná, a proto určitě nebude na škodu, pokud si přečtete dnešní článek. Poradíme vám v něm, jak se zachovat, když vás uštkne had. První pomoc Pokud dojde k uštknutí hadem, pokuste se ránu lehce dezinfikovat. Následně jí něčím sterilním překryjte, zbavte se věcí, které by mohly v případě otoku nějakým způsobem poškodit tělo (sundejte boty, ponožky, náramky, prstýnky atd) a dopravte postiženého co možná nejrychleji k lékaři. Co rozhodně nedělat při uštknutí hadem Pojďme si ještě společně říci, co byste určitě neměli udělat, když vás uštkne had. Některé chyby vás mohou ohrozit na životě. 1. Žádné prudké pohyby Když vás uštkne had, nedělejte žádné prudké pohyby. Pohybujte se pomalu, nikam nespěchejte a už ho vůbec ve snaze dojít k lékaři co nejrychleji neběhejte. 2. Žádné odsávání jedu Možná jste to viděli v nějakém filmu, určitě to ale není správný postup. Snahou odsát jed z rány byste akorát způsobili její zvýšené prokrvení a tím byste zrychlili vstup jedu do krevního oběhu. 3. Žádné zaškrcení rány Další velice častou a okouknout chybou je zaškrcení rány.  Možná byste to mysleli dobře, efekt by to... Čtěte více Příspěvek Jak se zachovat, když vás uštkne had? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.06.2017 06:40 |

podobné články

Kvůli otravám metanolem zasedne na jižní Moravě krizový štáb

 
Vzhledem k množícím se případům otrav a úmrtí lidí po požití pančovaného alkoholu svolal jihomoravský hejtman Michal Hašek na středu krajský krizový štáb. Na jednání by se mělo rozhodnout o reakci odpovědných složek kraje na aktuální vývoj v případu a rizik pro obyvatele kraje.
11.09.2012 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2449 článků)

Hejtman Bubeníček: Krizový štáb se sešel naposledy

 
O půlnoci 28. června končí v Ústeckém kraji nouzový stav vyhlášený Vládou ČR 2. června. Proto se dnes naposledy sešel krizový štáb, aby vyhodnotil práci v průběhu povodní a navrhnul opatření pro případné další krizové situace. Hejtman Bubeníček (KSČM) všem poděkoval za jejich práci.
28.06.2013 21:15 |

podobné články

Hejtman Štěpán: Krizový štáb projedná úkoly, stanovené opatřeními státu

 
Bezpečnostní rada Královéhradeckého kraje ve čtvrtek projednala nová nařízení vlády, související s vyhlášením nouzového stavu z důvodu šíření koronaviru v ČR. Hejtman Jiří Štěpán na páteční 11. hodinu svolal krizový štáb, který v celé věci šíření nákazy bude dále jednat.
13.03.2020 09:46 |

podobné články

Babišův hejtman Vondrák o fungování Sněmovny: My jsme za ty tři dny nic neudělali

 
Poslanec a hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák je přesvědčen, že proti hnutí ANO je veden nesmiřitelný boj, který by mohl relativně rychle skončit, kdyby ODS ustoupila ze svých požadavků a utvořila s hnutím ANO pravicovou koalici. I proto, že k tomu zatím nedošlo, má Vondrák pochopení pro Babišova kritická slova vůči Sněmovně. Teď prý poslanci jednali tři dny a neodpracovali vůbec nic.
10.03.2018 17:10 |

podobné články

Paní Witowská! Nemáte pravdu! Hejtman Vondrák šel do otáček. A začalo to lítat

 
Počty pozitivně testovaných na covid stále rychle rostou a i lidí v nemocnicích přibývá. V příštích dvou týdnech statistici předpokládají zhoršování situace, to už nyní potvrzuje hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO). „Čísla jsou dramatická, situace se zhoršuje,“ uvedl v pořadu Interview ČT24. Lidi k očkování podle něj přinutí nyní jen obavy. Že je „covid za námi“, byla prý jen Babišova „předvolební rétorika“. „Nikdo, kdo tomu rozumí, tohle nemůže říct,“ dodal Vondrák.
27.10.2021 20:35 |

podobné články

Hejtman Červíček: Za první den KACPU kompletně odbavilo dvě stovky uprchlíků z Ukrajiny

 
Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) pro Královéhradecký kraj za první den provozu kompletně odbavilo 201 ukrajinských uprchlíků, první administrativní pomoc zde nalezlo přes 350 lidí.
04.03.2022 09:15 |

podobné články

Hejtman Červíček: KACPU se na konci března přestěhuje do krajské budovy Na Okrouhlíku

 
Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) bude od 31. března v budově Na Okrouhlíku v Hradci Králové.
26.03.2022 07:35 |

podobné články

Hejtman Červíček: KACPU zahájilo provoz v krajské budově Na Okrouhlíku

 
Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) začalo dnes dopoledne registrovat uprchlíky na nové adrese.
31.03.2022 20:10 |

podobné články

Hejtman Kulhánek: Kraj ve spolupráci s hasiči připravuje stěhování KACPU

 
Krajské asistenční centrum pomoci Ukrajině (KACPU) se přesune z multifunkční KV Areny v Karlových Varech do nového působiště.
18.04.2022 15:15 |

podobné články