Článek

Hejtman Štěpán: Domovu seniorů v Úpici pomůžou zaměstnanci z krajských sociálních zařízení

 
V krajském sídle včera zasedala bezpečnostní rada kraje. Hejtman Jiří Štěpán ji svolal z důvodu šíření nákazy covid-19 v soukromém domově pro seniory Beránek v Úpici na Trutnovsku. V sociálním zařízení jsou podle hygieniků aktuálně desítky nakažených. Kraj do zařízení vyšle na pomoc zaměstnance svých domovů pro seniory.
10.09.2020 18:00 |

podobné články

Podobné články

Dva domovy seniorů na Zlínsku hlásí nákazu: Téměř 400 lidí v ohrožení. Čunek řekl víc

 
I když se tomu celé Česko snaží všemi silami zabránit, stejně se to opět stalo. Nákaza covid-19 se rozšířila do dalších domovů seniorů. Koronavirus potvrdily testy u dvou klientů domova pro seniory v Lukově na Zlínsku, nemocná je také kuchařka podobného zařízení v Nezdenicích na Uherskohradišťsku. Klienty i personál obou zařízení čekají testy, sdělil hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek (KDU-ČSL). V Lukově budou nakažení od ostatních seniorů izolováni v samostatných jednolůžkových pokojích.
04.04.2020 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (834 článků)

Bezohlednost! Šéf seniorů Pernes: Takto zavlekli covid do domovů důchodců

 
ROZHOVOR „Chceme věřit tomu, že urychleně budou prioritně proočkovaní nejen klienti domovů pro seniory, kteří jsou nejohroženější skupinou, ale i další osoby starší 65 let,“ říká předseda Rady seniorů České republiky Zdeněk Pernes, podle něhož bude třeba rozjet obrovskou kampaň. Sám není s přístupem Čechů v druhé vlně koronavirové nákazy spokojený, na rozdíl od jarních měsíců. Vadí mu nezodpovědnost lidí, ale také skutečnost, že se nákaza do domovů pro seniory vůbec dostala.
25.11.2020 20:00 |

podobné články

Zaměstnanci Skupiny ČEZ věnovali pojedenácté čas dobré věci

 
Čas pro dobrou věc nastal opět po roce pro zaměstnance Skupiny ČEZ na severu Čech. V Ústeckém kraji pomáhali Dětskému domovu v Mašťově, občanskému sdružení RADKA v Kadani či Domovu pro seniory tamtéž, Domovu pro seniory Severní Terasa v Ústí nad Labem, Domovu u Trati Centra sociální pomoci v Litoměřicích a Skanzenu v Zubrnicích. V Libereckém kraji pak dobrovolníci zavítali do Jedličkova ústavu. Pomoc za ta léta víceméně již ostřílených 38 dobrovolníků byla více než různorodá.
22.05.2018 09:20 |

podobné články

Poplatky za odpad se asi nebudou týkat dětí a seniorů z domovů

 
Děti z dětských domovů a podobných zařízení nebo obyvatelé domovů pro zdravotně postižené a pro seniory budou zřejmě osvobozeni od poplatků za komunální odpad. Vyplývá to z doporučených úprav novely o místních poplatcích, kterou poslanci ve čtvrtek poslali do závěrečného čtení.
09.04.2015 11:01 |

podobné články

Hvězdárna v Úpici má problém kvůli zpronevěře

 
Skandál teď hýbe světoznámou hvězdárnou v Úpici. Podle policie měla její bývalá ekonomka Jana Korduláková zpronevěřit statisíce korun.
24.03.2010 19:10 |

podobné články

Lupič s nožem přepadl benzínku v Úpici, sebral desetitisíce!

 
Neznámý pachatel přepadl v úterý večer benzinovou čerpací stanici v Úpici na Trutnovsku. Odnesl si několik desítek tisíc korun, řekl ve středu agentuře Mediafax mluvčí trutnovské policie Udo Ertner.
04.01.2012 14:15 |

podobné články

Sebevražda na policejní služebně v Úpici: Zadržený se zabil střílející tužkou

 
Sebevražda zadrženého opilého muže otřásla policejní služebnou v Úpici na Trutnovsku. Muž (†57) z Trutnova, kterého sem hlídka přivezla, protože se dobýval v paneláku do cizího bytu, se na toaletě zabil střílející tužkou.
22.11.2014 05:20 |

podobné články

Za volantem i na kole. Na českých silnicích zemřelo nejvíc seniorů za posledních 20 let

 
Na českých silnicích za letošní první pololetí v důsledku dopravních nehod zemřelo 59 seniorů, nejvíce od roku 2008. Loni za stejné období zemřelo kvůli nehodám 37 seniorů, uvedlo v pátek v tiskové zprávě Centrum dopravního výzkumu. Meziročně se podle centra snížil o 22 počet těžce zraněných seniorů. V uplynulém půlroce bylo při haváriích na českých silnicích těžce zraněno 214 seniorů, podle centra tedy lidí nad 65 let.
13.07.2018 19:05 |

podobné články

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR informuje o Týdnu sociálních služeb

 
V pondělí 5. 10. 2015 byl zahájen Týden sociálních služeb pořádaný Asociací poskytovatelů sociálních služeb ČR ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR, jenž se koná letos již po sedmé. Týden sociálních služeb je obdobím prezentací, setkávání se a odborných diskuzí, hlavní cíl však zůstává stejný: akcentování a zviditelnění sociálních služeb jako přirozené a nutné součásti každé moderní společnosti. K Týdnu sociálních služeb, během kterého proběhnou konference, kongresy, workshopy, veletrhy sociálních služeb, výstavy, setkání, ale i celostátní den otevřených dveří poskytovatelů sociálních služeb, se přihlásily stovky zařízení poskytujících sociální služby po celé ČR.
06.10.2015 15:31 |

podobné články

Senioři bez příznaků jako problém domovů: „ Je jich většina. Nákaza se šíří o to rychleji,“ říká expert

 
Testy v domovech seniorů  a sociálních zařízeních měly být původně hotové do středy. Od začátku týdne ale bylo jasné, že se to nestihne a nakonec do tohoto termínu obdržela teprve necelá půlka zařízení testovací sady. Někde se k testování dostanou dokonce až příští týden. Podle prezidenta Asociace poskytovatelů sociálních služeb Jiřího Horeckého bude konečné číslo nakažených po prvním plošném testování vysoké, protože většina z klientů domovů je bezpříznakových.
13.11.2020 05:35 |

podobné články

Klienti sociálních služeb mohou od středy znovu na vycházky

 
Klienti domovů seniorů a domovů se zvláštním režimem mohou po přísném lockdownu znovu na vycházky, schválila v pondělí vláda. Pokud však opustí objekt či areál zařízení na déle než šest hodin, musejí po návratu na dva testy na covid-19. Na Twitteru to uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).
15.12.2020 09:55 |

podobné články

Úřad vlády odstartoval vánoční soutěž pro děti z dětských domovů, zapojte se do hlasování

 
Úřad vlády ČR dnes odstartoval vánoční výtvarnou soutěž pro děti z dětských domovů tentokrát s názvem „České vánoční tradice“. Jde již o čtvrtý ročník výtvarné soutěže, do které se každoročně zapojují desítky dětských domovů z celé republiky. Letos se soutěže účastní děti z 57 dětských domovů s téměř 200 obrázky.
15.11.2017 15:55 |

podobné články

Štěpán Křeček: Zaměstnanci se mají hůř, reálná výše mezd poklesla

 
„Zaměstnanci se bojí o práci a přestávají žádat zaměstnavatele o zvyšování mezd. Spotřebitelské ceny však rychle narůstají, což v konečném důsledku znamená, že si zaměstnanci mohou ze svých mezd koupit méně zboží a služeb,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
04.09.2020 11:10 |

podobné články

Nákaza v domově důchodců v Hradci Králové: Stopa vede na chorvatskou „megakýbl party“

 
U jedné pracovnice krajského domova seniorů U Biřičky v Hradci Králové byl potvrzen covid-19, zařízení je v karanténě. Novinářům to v úterý řekl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán (ČSSD). Domov U Biřičky je největší zařízení svého druhu v Královéhradeckém kraji, podle hejtmana má 330 klientů a 210 pracovníků. Tento týden by měli projít testy na covid-19 lidé, kteří se s nakaženou setkali. Domov vede Daniela Lusková, která se v dubnu ostře vymezila proti počínání ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) a ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD).
11.08.2020 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1199 článků) , Vojtěch Štěpán (30 článků)

Hejtman Štěpán: Dohromady všechny nemocnice v kraji žádají o výpomoc 247 studentů

 
Studenti medicíny, budoucí zdravotní sestry a ošetřovatelky – ti všichni by mohli v následujících dnech nastoupit do nemocnic a sociálních zařízení v Královéhradeckém kraji. Ty aktuálně potřebují na výpomoc až 247 studentů. Hejtman Jiří Štěpán proto tento týden podepsal povolávací dokument, který zajistí studentskou výpomoc v boji s covidem-19.
16.10.2020 12:15 |

podobné články

Královéhradecký kraj začne s očkováním pedagogů, pomůže jim i s registrací

 
Od soboty 27. února mají učitelé a zaměstnanci škol a školských zařízení možnost registrace v centrálním systému k očkování proti onemocnění covid-19. Prioritně budou očkovaní zaměstnanci dětských domovů a zaměstnanci škol určených hejtmanem Královéhradeckého kraje k poskytování péče o děti zdravotníků, záchranných složek a dalších profesí v první linii.
26.02.2021 22:45 |

podobné články

Penzisté s koronavirem zůstanou v Česku v domovech pro seniory. Jinde není místo

 
Seniorů nakažených koronavirem přibývá. Česko se obává, aby nedopadlo jako Španělsko, kde čísla nakažených důchodců rapidně rostou. Problémové jsou u nás hlavně domovy seniorů. Právě z pražských domovů pro seniory pocházeli už tři lidé, kteří koronaviru podlehli. Nákaza se rozšířila i mezi většinu jedné části oddělení LDN Thomayerovy nemocnice. Ministerstvo proto nově přidává několik nařízení, mezi nimi je větrání, kontroly, pravidelné měření teploty a to i u zaměstnanců sociálních zařízení. Všechny domovy také budou muset vyčlenit 10 procent své kapacity na takzvanou covidzónu, kde se budou izolovat senioři s příznaky a s nákazou. Do nemocnic mají zamířit jen ti ve vážném stavu.
28.03.2020 05:10 |

podobné články

Náměstek hejtmana Zdeněk Syblík gratuloval nejstarší klientce domovů seniorů v kraji

 
Klientka v Domově seniorů ve Vlašimi, paní Růžena Havelková, oslavila 106. narozeniny. Je nejstarší z klientů, kteří obývají domovy seniorů ve Středočeském kraji. Náměstek hejtmana pro oblast sociální péče Zdeněk Syblík oslavenkyni předal kytici a broušenou vázu.
25.10.2013 10:35 |

podobné články

Hejtman Štěpán poblahopřál prvním miminkům v krajských nemocnicích

 
První miminko narozené v nemocnicích Královéhradeckého kraje je chlapec. Nicolas Alexander přišel na svět 22 minut po půlnoci v jičínské porodnici. O dvě hodiny a deset minut později se narodila také první holčička – Karolínka. Oběma novorozencům v úterý osobně blahopřál hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán, který šťastným maminkám předal dárkové poukazy v hodnotě pěti tisíc korun.
03.01.2018 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Alexander Nicolas (1 článek)