Článek

Hejtman Schiller: Z Fondu Ústeckého kraje jsme podpořili několik projektů

 
Po víkendu opět do pracovní reality. Z Fondu Ústeckého kraje jsme podpořili několik projektů, které náš kraj udělají zase o krapet lepší místo k životu.
15.08.2021 19:55 |

podobné články

Podobné články

Hejtman Schiller: Situaci kolem počasí a silného větru sledujeme i na území našeho regionu

 
Vedení Ústeckého kraje deklaruje připravenost poskytnout pomoc jižní Moravě zasažené ničivým tornádem. O konkrétní humanitární či finanční pomoci bude jednat hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller v rámci Rady Asociace krajů ČR se svým kolegou hejtmanem Jihomoravského kraje Janem Grolichem.
25.06.2021 18:55 |

podobné články

Hejtman ústeckého kraje Jan Schiller odchází ze Sněmovny

 
Poslanec za ANO a hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller opustí koncem letošního roku Sněmovnu, do které byl zvolen v roce 2017.
22.12.2020 16:35 |

podobné články

Pokud skončí „nouzák“: Je to prů*er. Odpojování pacientů od ventilátorů. Kolaps do čtrnácti dnů, prorokuje hejtman Schiller

 
ROZHOVOR Konec nouzového stavu neznamená konec pandemie! Ale znamená třeba povinnost vrátit ventilátory a nemožnost povolat studenty, vojáky, hasiče… Hejtman Ústeckého kraje a bývalý poslanec Jan Schiller (ANO) se obává, že lidé nechápou… V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz upozorňuje na další rizika, která si veřejnost neuvědomuje, zvláště v regionech u hranic. O to víc teď hrozí zdravotní kolaps, konec kompenzací.
12.02.2021 12:00 |

podobné články

Pokud skončí „nouzák“: Je to prů*er. Nebudou ventilátory. Kolaps do čtrnácti dnů, prorokuje hejtman Schiller

 
ROZHOVOR Konec nouzového stavu neznamená konec pandemie! Ale znamená třeba povinnost vrátit ventilátory a nemožnost povolat studenty, vojáky, hasiče… Hejtman Ústeckého kraje a bývalý poslanec Jan Schiller (ANO) se obává, že lidé nechápou… V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz upozorňuje na další rizika, která si veřejnost neuvědomuje, zvláště v regionech u hranic. O to víc teď hrozí zdravotní kolaps, konec kompenzací.
12.02.2021 12:26 |

podobné články

SČS: Vyhlášení výsledků ceny Spokojený zákazník Ústeckého kraje 2021

 
V letošním roce byl Sdružením českých spotřebitelů, z. ú., (SČS) vyhlášen v pořadí již 21. ročník Národní ceny českých spotřebitelů „Spokojený zákazník Ústeckého kraje“. Záštitu nad cenou převzal hejtman Ústeckého kraje Ing. Jan Schiller.
06.10.2021 12:45 |

podobné články

Ústecký kraj: Memorandum o spolupráci otevírá prostor k dalšímu rozvoji Labe arény Ústeckého kraje

 
Výjimečnou událostí v dalším rozvoji Labe arény Ústeckého kraje byl v neděli 2. srpna 2020 podpis Memoranda o vzájemné spolupráci a podpoře. Své podpisy připojili hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval, ředitel Labe arény Ústeckého kraje Michal Kurfirst a další.
04.08.2020 10:50 |

podobné články

Hejtman Schiller: Kraj uzavřel s Českou spořitelnou úvěr ve výši 1,5 miliardy

 
V důsledku propadu ekonomiky v souvislosti s koronavirovou pandemií a v souvislosti se zrušením superhrubé mzdy uzavřel včera Ústecký kraj smlouvu o úvěru ve výši 1,5 miliardy korun s Českou spořitelnou, a. s. Smlouvu podepsal za Ústecký kraj hejtman Jan Schiller a za Českou spořitelnu Jan Parýzek, manažer útvaru Veřejný sektor.
27.12.2020 07:40 |

podobné články

Hejtmanem Ústeckého kraje bude Jan Schiller z ANO

 
Hejtmanem Ústeckého kraje v pondělí zvolili zastupitelé na ustavujícím zasedání Jana Schillera z ANO. Nahradí komunistu Oldřicha Bubeníčka, který stál v čele kraje osm let.
16.11.2020 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Bubeníček (3 články)

První ročník Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost zná své vítěze

 
Na Krajském úřadě Ústeckého kraje převzali tento týden ocenění vítězové historicky prvního ročníku Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost, kterou Ústecký kraj společně s krajskou tripartitou Hospodářskou a sociální radou Ústeckého kraje (HSR-ÚK) a Radou kvality České republiky vyhlásili letos v květnu. Ústecký kraj se tak stal pátým krajem, který toto ocenění uděluje. Do prvního ročníku se přihlásilo celkem 23 subjektů z řad malých a velkých podniků, obcí i dalších organizací veřejného sektoru.
19.12.2015 19:11 |

podobné články

Generální ředitel ŘSD navštívil ústeckého hejtmana

 
Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller se sešel s generálním ředitelem Ředitelství silnic a dálnic Radkem Mátlem, aby prodiskutovali zejména realizaci a přípravu staveb v kraji. Hlavním bodem jednání, kterého byl přítomen také ředitel Správy Chomutov Martin Vidimský, byla příprava tunelu v Bílině.
14.08.2021 10:45 |

podobné články

Hejtman Bubeníček: Ústecký kraj kompletuje požadavky zdravotnických zařízení

 
Hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček svolal na dnešní odpoledne Krizový štáb Ústeckého kraje k projednání aktuální situace v regionu v souvislosti s výskytem koronaviru a jeho šíření na území regionu. Důležitými hosty byli ředitelka Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje Lenka Šimůnková a její zástupce Jozef Král.
04.03.2020 20:36 |

podobné články

Ústecký kraj: Uskutečnilo se online jednání s Evropskou komisí

 
Na Krajském úřadu Ústeckého kraje se ve středu 14. července konalo online jednání se zástupci Evropské komise, Ministerstva životního prostředí a Ministerstva pro místní rozvoj. Ústecký kraj zastupovala radní pro oblast strategie, přípravy a realizace projektů Iva Dvořáková. Zástupcům Evropské komise byl poprvé představen Plán transformace Ústeckého kraje a strategické projekty doporučené Regionální stálou konferencí Ústeckého kraje k financování z Operačního fondu Spravedlivá transformace.
26.07.2021 19:35 |

podobné články

Ministr Brabec: Ministerstvo posílá do Ústeckého kraje miliardy korun z EU fondů i národních zdrojů

 
Ústecký kraj patří hned po Moravskoslezském kraji mezi lokality s nejproblematičtější kvalitou ovzduší v ČR. Na překračovaných denních imisních limitech pro prachové částice PM10 a ročních imisních limitech pro benzo(a)pyren se podepisuje koncentrace průmyslu, lomů a těžební činnosti. Čistotu vzduchu ovlivňuje i rostoucí vliv dopravy a lokální topeniště, proto sem ze zdrojů MŽP putuje stále více finančních prostředků na řešení těchto problémů. Do Ústeckého kraje směřovaly necelé 2 miliardy z OPŽP 2007-2013 na zlepšování ovzduší a snižování emisí zejména u velkých průmyslových zdrojů, z programu Zelená úsporám putuje do Ústeckého kraje téměř 1 miliarda a další prostředky ministerstvo vyplácí z národních zdrojů SFŽP ČR, např. na ozdravné pobyty dětí z kraje.
26.10.2015 07:31 |

podobné články

Ústecký kraj je připraven zvýšit finanční podporu úprav běžeckých stop

 
Rada Ústeckého kraje se zabývala podporou projektů programu Rodinné stříbro Ústeckého kraje. Jedním z projektů je i úprava běžeckých stop na území Ústeckého kraje.
14.02.2021 10:55 |

podobné články

Babišův hejtman se v Partii obul do vlády: Dají vám pár vakcín a chtějí, ať očkujete miliony

 
Hejtmani si stěžují na další chaotické kroky ze strany vlády. Po střetu o nouzový stav a vakcíny se do kabinetu Andreje Babiše (ANO) obul kvůli testování i hejtman Ústeckého kraje a bývalý poslanec ANO Jan Schiller. V Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News řekl, že vláda by měla víc řešit realitu a neřídit se grafy. Vadí mu i to, že kabinet nejprve nařídil povinné testování a teprve pak se začalo řešit, jestli je v Česku dostatek antigenních testů. A výhrady má i k očkování a rozdělování vakcín.
07.03.2021 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24005 článků)

Ústecký kraj: Studenty, kteří se podíleli na zvládnutí pandemie, ocenil hejtman

 
Tři studenty zdravotnických škol ocenil za odvedenou práci v rámci pomoci při obou vlnách pandemie COVID–19 hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller. Ocenění odpracovali v rámci pracovních povinností největší počet hodin, ať už při pomoci ve zdravotních, nebo sociálních službách.
03.05.2021 11:55 |

podobné články

Paroubek: Kasaři většinou bankovní sejfy nehlídají

 
Na další rozdělování peněz z Fondu Ústeckého kraje – dříve Fondu hejtmanky Ústeckého kraje – budou dohlížet lidé, kteří čelí celé řadě obvinění z velmi podivného rozdělování dotací z tohoto fondu v minulém volebním období. Hlavní persónou v tomto slova smyslu je právě bývalá hejtmanka Vaňhová.
28.01.2013 20:45 |

podobné články

V Lounech byla otevřena výstava 15 let Ústeckého kraje

 
Za účasti představitelů Ústeckého kraje a předních zástupců samospráv Lounska zahájila v úterý poslední předprázdninovou vernisáží v lounském Oblastním muzeu v pořadí již šestá výstava k projektu „15 let Ústeckého kraje – 15 let práce pro Vás“, která postupně prochází všemi okresními městy regionu. Pro návštěvníky zde bude ke zhlédnutí až do neděle 26. června.
15.06.2016 15:50 |

podobné články

Bezpečnostní situace v Ústeckém kraji se pomalu zlepšuje, soudí kandidát do zastupitelstva Ústeckého kraje

 
ROZHOVOR „Problémem Ústeckého kraje je trvale vysoká nezaměstnanost. V kraji také narůstá počet osob žijících v chudobě a v sociálně vyloučených lokalitách. Sociálně vyloučených lokalit je v kraji 80, což je absolutně nejvyšší počet v celé ČR. V sociálně vyloučených lokalitách žije více než 38 tisíc lidí, což je více než jedna třetina všech obyvatel sociálně vyloučených lokalit v celé ČR. S nezaměstnaností a chudobou lidí žijících v sociálně vyloučených lokalitách souvisí napětí mezi obyvateli regionu a vyšší kriminalita, zejména pak krádeže," vypočítává chyby kraje Martin Klika, kandidát za ČSSD do zastupitelstva Ústeckého kraje.
05.10.2016 13:10 |

podobné články