Článek

Hejtman Martin Kuba s francouzským velvyslancem poprvé osobně

 
Již podruhé během necelých dvou měsíců se jihočeský hejtman Martin Kuba sešel s velvyslancem Francie v ČR J. E. Alexisem Dutertrem.
29.05.2021 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (480 článků)
Podobné články

Hejtman Kuba načůral do kaváren: Pokud jde o Rusko a Dukovany...

 
Někdejší ministr průmyslu a obchodu a dnes jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) ukazuje, že se nezdráhá jít proti proudu. Zatímco předseda ODS Petr Fiala tvrdí, že vláda by neměla Rusko a Čínu pouštět do tendru na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech, Kuba to vidí zcela jinak. V rozhovoru pro Deník N se rozhodl vyložit, proč by Rusko nemělo být dopředu odmítnuto.
06.02.2021 18:51 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (1902 článků) , Martin Kuba (480 článků)

Německý ovčák Orin trpí bez jídla a vody: Jeho příběh lidi dojal, pomoct mu chce i hejtman Kuba

 
Na hrozný případ týrání zvířat upozornil na sociální síti předseda jihočeské ODS a hejtman JIhočeského kraje Martin Kuba. Pejsek Orin je podle politika dlouhodobě zavřený v kotci bez jídla a vody. Jeho majitel žije mimo Českou republiku a nebohé zvířátko zachraňují pouze lidé z okolí, kteří ho chodí krmit. Přestože veterinární zpráva v tomto případu už jedná, vše trvá příliš dlouho. Kuba proto nabízí, že Orina od majitele odkoupí.
19.04.2021 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (480 článků)

Asociace krajů ČR: Předsedou se stal hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba

 
V čele Asociace krajů ČR stojí od včerejška hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba. Byl zvolen 13 hlasy hejtmanek a hejtmanů ze 14 hlasujících. Místopředsedou se na prvním ustavujícím zasedání asociace v novém složení stal hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.
03.12.2020 13:36 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (480 článků)

Kuba se loni před kongresem ODS setkal s Rittigem

 
Úřadující předseda občanských demokratů Martin Kuba se před kongresem strany loni v listopadu setkal s lobbistou Ivo Rittigem. Mapoval prý situaci ve straně. Kuba to v pátek oznámil ČTK v tiskové zprávě. Podle České televize (ČT) údajně obsahuje tuto informaci policejní spis k případu tří bývalých poslanců ODS, uvedl Kuba.
16.08.2013 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (480 článků)

Exministr Martin Kuba z ODS: EU nám víc dává, než bere. Nikdo neví, co by bylo, kdybychom stáli mimo

 
ROZHOVOR „Celá diskuse o padesáti sirotcích mi připomíná předvolební kauzu lithium,“ říká exministr průmyslu a obchodu, dlouholetý člen ODS a kandidát na českobudějovického primátora Martin Kuba. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz promluvil o migraci, ochraně hranic a vyjádřil se i ohledně Maďarska a rozhodnutí Evropského parlamentu. „Bohužel mi připadá, že někteří politici v Bruselu dělají všechno pro to, aby občany států EU spíš otrávili. A mluvit suverénním evropským státům do vnitřních věcí je jedna z nich,“ míní bývalý místopředseda ODS Martin Kuba.
26.09.2018 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (480 článků)

Stropnický v politice končí. Bude velvyslancem v Izraeli

 
Ministr zahraničí v demisi Martin Stropnický by se měl brzy stát velvyslancem v Izraeli. Informaci přinesl server Aktuálně.cz na základě informací z prostředí vlády i hnutí ANO. O tom, že Stropnický se znovu stane českým velvyslancem, mluvil nedávno i prezident Miloš Zeman
04.05.2018 19:05 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1808 článků) , Miloš Zeman (25620 článků)

SANEP: Nejlépe hodnoceným hejtmanem je Martin Kuba (ODS), nejhůře dopadl karlovarský hejtman Petr Kulhánek (KOA)

 
Dubnový průzkum společnosti SANEP zaměřený na hodnocení zvolených představitelů čtrnácti územně samosprávných celků – krajů (mezi něž patří i hl. město Praha) ukazuje, že nejlépe si vede hejtman Jihočeského kraje a předseda Asociace krajů ČR Martin Kuba (ODS) s aktuálním ziskem 45,2% kladných hlasů.
15.04.2021 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (480 článků)

Ricky Martin začíná nový rok sám, rozešel se s přítelem

 
Zpěvák Ricky Martin je znovu single. Po třech letech soužití se rozešel s přítelem Carlosem Gonzalezem Abellou, o němž v minulosti hovořil jako o lásce svého života a chtěl si ho vzít. V Portoriku ale svatby homosexuálů nejsou povoleny. Další články k tématu: Ricky Martin: Za matku svých dvojčat bych dal život Ricky Martin: Ke klukům dvojčatům bych chtěl letos holčičku Zpěvák Ricky Martin si převezme cenu amerických gayů a leseb Ricky Martin si chce vzít svého přítele, v rodném Portoriku to ale nejde Ricky Martin si poprvé vyrazil jako gay, podpořila ho Kylie Minogue Idol dívek Ricky Martin se veřejně přiznal, že je gay Ricky Martin ukázal dvojčata, která porodila náhradní matka
03.01.2014 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Kylie Minogue (380 článků) , Ricky Martin (108 článků) , Carlos Gonzalez (7 článků)

Babišovy noviny: Bývalý zástupce ředitele tajné služby se stane velvyslancem v Afghánistánu

 
Někdejší náměstek Úřadu pro zahraniční styky a informace Miroslav Toman se má už v létě stát velvyslancem naší země v Afghánistánu. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes. S ročním zpožděním tak bude následovat svého bývalého šéfa Ivo Schwarze, který se v květnu stal velvyslancem v Izraeli. Listu to měly potvrdit nezávisle na sobě dva informované zdroje blízké Ministerstvu zahraničí.
04.04.2015 16:06 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (201 článků)

Velvyslancem USA v ČR zřejmě nebude kongresman King

 
Velvyslancem USA v Česku zřejmě nebude kongresman z Iowy Steve King. Uvedl to dnes server Aktuálně.cz, který původně informoval o tom, že velvyslancem bude. Údajně se jedná o záměnu jmen, post získá jiný Steve King.
19.05.2017 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Steve King (6 článků) , Steve King (6 článků)

Hejtman Kuba: V jihočeských nemocnicích počet pacientů s covid-19 klesá a nemocnice situaci zvládají

 
Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba vyzval ministra zdravotnictví Jana Blatného ke zrušení mimořádného opatření o zastavení plánované péče v nemocnicích.
21.11.2020 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (480 článků)

Hejtman Kuba: Krajská pokladna bude o 1,5 miliardy chudší

 
Investice ve výši 3,5 miliardy korun plánuje v příštím roce uskutečnit vedení Jihočeského kraje. A to i přesto, že očekává propad daňových příjmů o 1,5 miliardy korun. Díky financování z fondu rozvoje navíc nebude nutné brát si úvěr. Potvrdili to hejtman Martin Kuba a jeho náměstek pro oblast financí a investic Tomáš Hajdušek.
06.12.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (480 článků)

Fiala selhává! Hejtman ODS Kuba proti vedení strany

 
Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba si nebral servítky. Zkritizoval vládu Andreje Babiše (ANO), ale obul se i do svých kolegů v ODS. Na adresu stávajícího šéfa strany Petra Fialy konstatoval, že mu v ODS chybí lídrovství. Nevyloučil povolební koalici s hnutím ANO. Stranou jeho pozornosti nezůstal ani boj celé společnosti s koronavirem. „Já mám trochu obavu, že umíme žít buď v režimu lockdown, nebo v režimu mejdan,“ upozornil.
09.12.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22235 článků) , Petr Fiala (1902 článků) , Martin Kuba (480 článků)

Hejtman Kuba: 975 vakcín? To je naprosto symbolická dávka

 
Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba vyzývá k rychlejšímu postupu vakcinace.
23.12.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (480 článků)

Hejtman Kuba: Chceme jít cestou specializovaných vakcinačních center

 
Hejtman Martin Kuba dnes představil vakcinační strategii Jihočeského kraje. Naočkovat je nutno čtyři až šest tisíc lidí denně!
04.01.2021 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (480 článků)

Hejtman Kuba chce ukázat vládě, jak se dělá očkovací kampaň. Poučil se v Izraeli

 
Jihočeský hejtman Martin Kuba se představil strategií pro očkování proti koronaviru. Podle svých slov se chce inspirovat Izraelem. Píše o tom server Echo24.cz.
04.01.2021 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (480 článků)

Hejtman Kuba spráskl v ČT ruce: Vládní návrh vakcinace? Slabá bakalářská práce. Prostě převezeme něco zmraženého

 
O připravenosti nemocnic v krajích na velkou očkovací akci hovořil v pořadu Interview na ČT24 hejtman Jihočeského kraje a předseda Asociace krajů ČR Martin Kuba (ODS). Ve vládní očkovací strategii podle něj nedostali hejtmani žádané informace, proto si někteří tvoří vlastní strategie v krajích. Popsal, jak se kraje připravuji na velké převozy pacientů. Poukázal na problém, který představuje omezení elektivní péče. „Počet lidí, kteří na to doplatí, může být podobný číslům lidí, kteří budou umírat na covid,“ obává se.
06.01.2021 21:06 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (480 článků)

Hejtman Kuba: Bohužel stále nevíme přesné podmínky pro pendlery

 
Pokud bude rakouská strana požadovat povinné testování před vstupem na své území, chce Jihočeský kraj opět vyjít vstříc našim pendlerům. Hejtman Martin Kuba komunikuje s rakouskou ambasádou, aby bylo možno na nastalou situaci okamžitě reagovat.
03.02.2021 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (480 článků)

Hejtman Kuba: Jestli prodloužit nouzový stav, tak maximálně o 14 dní

 
Pokud by měla vláda na žádost hejtmanů prodloužit nouzový stav, nejvýš o 14 dní, jako prostor pro vyřešení krize. Pro některé hejtmany je nouzový stav jedinou možností, jak vymáhat všechna opatření, řekl dnes ČTK jihočeský hejtman a šéf Asociace krajů Martin Kuba. V novém nouzovém stavu by podle Kuby mohly otevřít menší obchody a provozovny, naopak ho zaskočila úvaha ministra zdravotnictví, že by přestal platit zákaz nočního vycházení.
14.02.2021 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (480 článků)