Článek

Hejtman Kuba: Nesmíme zapomínat na investice, které umožní restartovat ekonomiku

 
Jihočeský kraj finančně podpoří rozvoj nové infrastruktury pro kemping a karavaning. Reaguje tak na rostoucí popularitu kempování a cestování s obytnými auty či přívěsy v celé Evropě.
26.11.2021 11:05 |

podobné články

Podobné články

Školákům delší podzimní prázdniny, navrhuje kvůli covidu hejtman Kuba. Bral by i další testy

 
Jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) doporučuje školám v regionu, aby podzimní prázdniny v příštím týdnu prodloužily o dva dny. Opatření má podle něj zpomalit zrychlující šíření koronaviru. Podzimní prázdniny ve školách by tak trvaly celý příští týden. Kuba to ve středu řekl při zasedání krajského zastupitelstva. Prodloužení prázdnin závisí na jednotlivých školách. Kraj je zřizovatelem středních škol, Kuba by prodloužení přivítal i na základních školách. Zároveň by uvítal, pokud by po prázdninách všichni žáci absolvovali testy na covid-19.
20.10.2021 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (505 článků)

Hejtman Kuba načůral do kaváren: Pokud jde o Rusko a Dukovany...

 
Někdejší ministr průmyslu a obchodu a dnes jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) ukazuje, že se nezdráhá jít proti proudu. Zatímco předseda ODS Petr Fiala tvrdí, že vláda by neměla Rusko a Čínu pouštět do tendru na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech, Kuba to vidí zcela jinak. V rozhovoru pro Deník N se rozhodl vyložit, proč by Rusko nemělo být dopředu odmítnuto.
06.02.2021 18:51 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2402 článků) , Martin Kuba (505 článků)

Německý ovčák Orin trpí bez jídla a vody: Jeho příběh lidi dojal, pomoct mu chce i hejtman Kuba

 
Na hrozný případ týrání zvířat upozornil na sociální síti předseda jihočeské ODS a hejtman JIhočeského kraje Martin Kuba. Pejsek Orin je podle politika dlouhodobě zavřený v kotci bez jídla a vody. Jeho majitel žije mimo Českou republiku a nebohé zvířátko zachraňují pouze lidé z okolí, kteří ho chodí krmit. Přestože veterinární zpráva v tomto případu už jedná, vše trvá příliš dlouho. Kuba proto nabízí, že Orina od majitele odkoupí.
19.04.2021 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (505 článků)

Hejtman Kuba: Krajská pokladna bude o 1,5 miliardy chudší

 
Investice ve výši 3,5 miliardy korun plánuje v příštím roce uskutečnit vedení Jihočeského kraje. A to i přesto, že očekává propad daňových příjmů o 1,5 miliardy korun. Díky financování z fondu rozvoje navíc nebude nutné brát si úvěr. Potvrdili to hejtman Martin Kuba a jeho náměstek pro oblast financí a investic Tomáš Hajdušek.
06.12.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (505 článků)

Kuba se loni před kongresem ODS setkal s Rittigem

 
Úřadující předseda občanských demokratů Martin Kuba se před kongresem strany loni v listopadu setkal s lobbistou Ivo Rittigem. Mapoval prý situaci ve straně. Kuba to v pátek oznámil ČTK v tiskové zprávě. Podle České televize (ČT) údajně obsahuje tuto informaci policejní spis k případu tří bývalých poslanců ODS, uvedl Kuba.
16.08.2013 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (505 článků)

Tito lidé jsou karikaturou člověka a nezaslouží si odpuštění. Jana Černochová o tom, proč mají naši vojáci bojovat v Afghánistánu, o budoucnosti mladého Klause v ODS i o Babišovi

 
ROZHOVOR „Pokud Afghánistán nebude stabilní, můžeme očekávat další a dlouhodobý příliv uprchlíků do Evropy. Jsem proto přesvědčena, že bychom se měli vrátit zpátky k modelu provinčních rekonstrukčních týmů a ke snaze napomoci ekonomickému rozvoji země. Nesmíme také zapomínat, že v Afghánistánu není aktivní jen Tálibán, ale na dvě desítky různých dalších organizací. Nesmíme zapomínat ani na organizovaný zločin, který má poměrně silnou základnu,“ říká předsedkyně výboru pro obranu a místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová.
13.08.2018 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Jana Černochová (575 článků)

Asociace krajů ČR: Předsedou se stal hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba

 
V čele Asociace krajů ČR stojí od včerejška hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba. Byl zvolen 13 hlasy hejtmanek a hejtmanů ze 14 hlasujících. Místopředsedou se na prvním ustavujícím zasedání asociace v novém složení stal hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.
03.12.2020 13:36 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (505 článků)

Ekonomiku nastartují investice do zelených technologií, plánuje Niedermayer. A vznesl obvinění vůči Sašovi Vondrovi, který je odmítá

 
Europoslanec Luděk Niedermayer (TOP 09) na svém Facebooku píše, že si myslí, že hlavním driverem restartu ekonomiky možná budou „investice do nových technologií, spojené s dekarbonizací, stejně jako další investice, které souvisejí se snahou zpomalit změny klimatu“. Zkritizoval snahu zastavit přijímání nové legislativy týkající se klimatické politiky a také europoslance Alexandra Vondru (ODS). Jeho snahy považuje za lobbistické.
02.05.2020 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1312 článků)

Výzva Markéty Šichtařové: Zastavte to! Nesmíme pít, nesmíme kouřit, nesmíme rodit. Je to jako gulag

 
Ekonomka Markéta Šichtařová totálně strhala ministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou (ČSSD). Tato dáma a spolu s ní i celá sociální demokracie chce snad ovládat každičký aspekt lidského života. Bez EET už si prý nemůžeme koupit ani nanuk, ženy údajně nesmějí rodit, jak by si přály, a teď už ani nebudeme moct pracovat z domova. „Lidé v Poslanecké sněmovně a senátu – proboha probuďte se a smeťte tuhle zrůdnost!“ volá Šichtařová.
15.12.2016 07:30 |

podobné články

FOTO Stovky lidí si na Ukrajině připomněly slavnou bitvu u Sokolova. Také ministryně Šlechtová: Nesmíme zapomenout na naše osvoboditele, a to všechny

 
REPORTÁŽ Česká Republika si připomíná výročí bitev u Bachmače a Sokolova. Přímo na místa bitev zamířila česká delegace vedená šéfkou resortu obrany Karlou Šlechtovou. “Nikdy nesmíme zapomenout na to, co se dělo, a nesmíme zapomenout na naše osvoboditele, a to všechny. Před pětasedmdesáti lety tu naše národy společně bojovaly proti zlu. Doufám, že to špatné se už nikdy, nikdy neobjeví,” řekla ministryně Šlechtová po rekonstrukci bitvy u Sokolova.
10.03.2018 11:30 |

podobné články

Hajnová (Piráti): Krajská ekonomika a koronavirus

 
Nastupující hospodářská krize vyvolaná koronavirovou epidemií zdá se býti bezprecedentní. Politici si tak poslední týdny nelámou hlavu jenom čísly nakažených, ale také tím, jak „zamrzlou“ ekonomiku restartovat.
24.05.2020 12:20 |

podobné články

Senátor Canov: Pouze silné obce a silné kraje mohou pomoci restartovat ekonomiku

 
Projev na 28. schůzi Senátu dne 29. 10. 2020 k návrhu zákona o kompenzačním bonusu v souvislosti se zákazem nebo omezením podnikatelské činnosti v souvislosti s výskytem koronaviru SARS CoV-2
29.10.2020 20:55 |

podobné články

Hejtman Kuba: Je důležité vědět, jakou pomoc a kde je potřeba

 
Jihočeský kraj je připraven pomoci obcím v Jihomoravském kraji, které ve čtvrtek 24. června zpustošilo tornádo. Hejtman Martin Kuba pomoc Jihočeského kraje nabídl jihomoravskému hejtmanovi Janu Grolichovi už ve čtvrtek večer.
27.06.2021 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (505 článků)

Ministr Kuba: Nesmíme ztrácet technicky vzdělané lidi

 
Česká ekonomika nesmí ztrácet technicky vzdělané lidi, proto je potřeba podporovat silnější propojování vzdělávání s praxí - zdůraznil to během své návštěvy Zlínského kraje ministr průmyslu a obchodu a první místopředseda ODS Martin Kuba.
23.04.2013 11:40 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (505 článků)

Hejtman Kuba: V jihočeských nemocnicích počet pacientů s covid-19 klesá a nemocnice situaci zvládají

 
Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba vyzval ministra zdravotnictví Jana Blatného ke zrušení mimořádného opatření o zastavení plánované péče v nemocnicích.
21.11.2020 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (505 článků)

Fiala selhává! Hejtman ODS Kuba proti vedení strany

 
Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba si nebral servítky. Zkritizoval vládu Andreje Babiše (ANO), ale obul se i do svých kolegů v ODS. Na adresu stávajícího šéfa strany Petra Fialy konstatoval, že mu v ODS chybí lídrovství. Nevyloučil povolební koalici s hnutím ANO. Stranou jeho pozornosti nezůstal ani boj celé společnosti s koronavirem. „Já mám trochu obavu, že umíme žít buď v režimu lockdown, nebo v režimu mejdan,“ upozornil.
09.12.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23831 článků) , Petr Fiala (2402 článků) , Martin Kuba (505 článků)

Hejtman Kuba: 975 vakcín? To je naprosto symbolická dávka

 
Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba vyzývá k rychlejšímu postupu vakcinace.
23.12.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (505 článků)

Hejtman Kuba: Chceme jít cestou specializovaných vakcinačních center

 
Hejtman Martin Kuba dnes představil vakcinační strategii Jihočeského kraje. Naočkovat je nutno čtyři až šest tisíc lidí denně!
04.01.2021 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (505 článků)

Hejtman Kuba chce ukázat vládě, jak se dělá očkovací kampaň. Poučil se v Izraeli

 
Jihočeský hejtman Martin Kuba se představil strategií pro očkování proti koronaviru. Podle svých slov se chce inspirovat Izraelem. Píše o tom server Echo24.cz.
04.01.2021 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (505 článků)