Článek

Hejtman Kuba k Afgháncům. Je tu háček, pozor. Hamáčkova akce

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) chce řešit integraci Afghánců s kraji. S předsedou Asociace krajů ČR a hejtmanem Jihočeského kraje Martinem Kubou (ODS) chce dojednat možné uplatnění Afghánců, které se na naše území podařilo dopravit celkem třemi lety armádního speciálu. Zatím postoj hejtmanů podle Kuby není jasný, stále čekají, co přesně od nich bude Hamáček požadovat. Zároveň upozorňuje na jisté bezpečnostní riziko.
19.08.2021 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3326 článků)
Podobné články

Školákům delší podzimní prázdniny, navrhuje kvůli covidu hejtman Kuba. Bral by i další testy

 
Jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) doporučuje školám v regionu, aby podzimní prázdniny v příštím týdnu prodloužily o dva dny. Opatření má podle něj zpomalit zrychlující šíření koronaviru. Podzimní prázdniny ve školách by tak trvaly celý příští týden. Kuba to ve středu řekl při zasedání krajského zastupitelstva. Prodloužení prázdnin závisí na jednotlivých školách. Kraj je zřizovatelem středních škol, Kuba by prodloužení přivítal i na základních školách. Zároveň by uvítal, pokud by po prázdninách všichni žáci absolvovali testy na covid-19.
20.10.2021 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (517 článků)

Hamáček: EU chce pomáhat Afgháncům v regionu, ne je brát do Evropy

 
Země Evropské unie chtějí pomáhat Afgháncům prchajícím před radikálním hnutím Tálibán najít útočiště v sousedních státech, nikoli však v Evropě. Podle českého ministra vnitra Jana Hamáčka se na tom shodla většina unijních ministrů odpovědných za problematiku migrace.
01.09.2021 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3326 článků)

„Nejtěžší rozhodnutí.“ Exprezident se omluvil Afgháncům za rychlý útěk. Krádež milionů popřel

 
Afghánský exprezident Ašraf Ghaní se z bezpečí Dubaje veřejně vyjádřil ke svému urychlenému útěku ze země. Afgháncům se v prohlášení omluvil, že situace nedopadla lépe. Někteří ho nadále obviňují z krádeže velkého množství peněz, se kterými podle ruské agentury RIA utekl v helikoptéře. Ghaní toto tvrzení odmítá a vybízí OSN, aby prošetřila jeho přiznané majetky. Informoval o tom server DailyMail.
09.09.2021 13:20 |

podobné články

Hejtman Kuba načůral do kaváren: Pokud jde o Rusko a Dukovany...

 
Někdejší ministr průmyslu a obchodu a dnes jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) ukazuje, že se nezdráhá jít proti proudu. Zatímco předseda ODS Petr Fiala tvrdí, že vláda by neměla Rusko a Čínu pouštět do tendru na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech, Kuba to vidí zcela jinak. V rozhovoru pro Deník N se rozhodl vyložit, proč by Rusko nemělo být dopředu odmítnuto.
06.02.2021 18:51 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3437 článků) , Martin Kuba (517 článků)

Německý ovčák Orin trpí bez jídla a vody: Jeho příběh lidi dojal, pomoct mu chce i hejtman Kuba

 
Na hrozný případ týrání zvířat upozornil na sociální síti předseda jihočeské ODS a hejtman JIhočeského kraje Martin Kuba. Pejsek Orin je podle politika dlouhodobě zavřený v kotci bez jídla a vody. Jeho majitel žije mimo Českou republiku a nebohé zvířátko zachraňují pouze lidé z okolí, kteří ho chodí krmit. Přestože veterinární zpráva v tomto případu už jedná, vše trvá příliš dlouho. Kuba proto nabízí, že Orina od majitele odkoupí.
19.04.2021 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (517 článků)

Kuba se loni před kongresem ODS setkal s Rittigem

 
Úřadující předseda občanských demokratů Martin Kuba se před kongresem strany loni v listopadu setkal s lobbistou Ivo Rittigem. Mapoval prý situaci ve straně. Kuba to v pátek oznámil ČTK v tiskové zprávě. Podle České televize (ČT) údajně obsahuje tuto informaci policejní spis k případu tří bývalých poslanců ODS, uvedl Kuba.
16.08.2013 22:15 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (517 článků)

Asociace krajů ČR: Předsedou se stal hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba

 
V čele Asociace krajů ČR stojí od včerejška hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba. Byl zvolen 13 hlasy hejtmanek a hejtmanů ze 14 hlasujících. Místopředsedou se na prvním ustavujícím zasedání asociace v novém složení stal hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.
03.12.2020 13:36 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (517 článků)

Plošné testy už nemají smysl, zrušme je, navrhuje šéf hejtmanů Kuba. Uvolnil by i restrikce

 
Jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS) navrhuje ukončit plošné testování na koronavirus a zrušit některé restrikce. Byl by třeba pro ukončení restrikcí pro návštěvníky restaurací nebo pro některé služby, jako jsou kadeřnictví. Vychází z dat o epidemii z posledních dnů. Podle Kuby už plošné testování a řada opatření postrádá smysl. Jihočeský hejtman, který je zároveň předsedou Asociace krajů ČR, to dnes řekl ČTK. Opačný postoj k plošnému testování zastává moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO). Bez testů podle něj bude nakažených přibývat stále více, řekl České televizi.
01.02.2022 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (517 článků)

SANEP: V únoru je nejlépe hodnoceným hejtmanem Martin Kuba, nejhůře Zdeněk Hřib

 
Únorový průzkum společnosti SANEP zaměřený na hodnocení zvolených představitelů čtrnácti územně samosprávných celků – krajů (mezi něž patří i hl. město Praha) ukazuje, že nejlépe si i nadále vede hejtman Jihočeského kraje a předseda Asociace krajů ČR Martin Kuba (ODS) s aktuálním ziskem 48,1% kladných hlasů. Oproti šetření z října loňského roku si Kuba polepšil o 1,7 procentního bodu.
16.02.2022 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (517 článků)

Vykládali mi, že plyn je komerční komodita a nakoupí se vždycky. Kuba hovořil a Takáč se mračil

 
Válečným uprchlíkům z Ukrajiny se musí začít pomáhat jinak, podle toho, kolik je kde míst ve školách, co zvládne zdravotnictví a kde je pro ně dostatek volných pracovních míst, říká jihočeský hejtman a předseda Asociace krajů ČR Martin Kuba (ODS) s tím, že běžencům se nesmí nadržovat. To vše je podle něj úkol vlády. Moderátor Daniel Takáč namítal, že samosprávy by si mohly udělat samy přehled o uprchlících. Kuba jej poučil, jaké jsou pravomoci krajů. Kromě toho také okomentoval možné odstřihnutí od dodávek ruského plynu.
03.05.2022 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Takáč (82 článků) , Martin Kuba (517 článků) , Daniel Daniel (797 článků) , Daniel Daniel (797 článků) , Daniel Daniel (797 článků) , Daniel Daniel (797 článků) , Daniel Daniel (797 článků) , Daniel Daniel (797 článků) , Daniel Daniel (797 článků) , Daniel Daniel (67 článků)

Hejtman Kuba: V jihočeských nemocnicích počet pacientů s covid-19 klesá a nemocnice situaci zvládají

 
Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba vyzval ministra zdravotnictví Jana Blatného ke zrušení mimořádného opatření o zastavení plánované péče v nemocnicích.
21.11.2020 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (517 článků)

Hejtman Kuba: Krajská pokladna bude o 1,5 miliardy chudší

 
Investice ve výši 3,5 miliardy korun plánuje v příštím roce uskutečnit vedení Jihočeského kraje. A to i přesto, že očekává propad daňových příjmů o 1,5 miliardy korun. Díky financování z fondu rozvoje navíc nebude nutné brát si úvěr. Potvrdili to hejtman Martin Kuba a jeho náměstek pro oblast financí a investic Tomáš Hajdušek.
06.12.2020 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (517 článků)

Fiala selhává! Hejtman ODS Kuba proti vedení strany

 
Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba si nebral servítky. Zkritizoval vládu Andreje Babiše (ANO), ale obul se i do svých kolegů v ODS. Na adresu stávajícího šéfa strany Petra Fialy konstatoval, že mu v ODS chybí lídrovství. Nevyloučil povolební koalici s hnutím ANO. Stranou jeho pozornosti nezůstal ani boj celé společnosti s koronavirem. „Já mám trochu obavu, že umíme žít buď v režimu lockdown, nebo v režimu mejdan,“ upozornil.
09.12.2020 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24331 článků) , Petr Fiala (3437 článků) , Martin Kuba (517 článků)

Hejtman Kuba: 975 vakcín? To je naprosto symbolická dávka

 
Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba vyzývá k rychlejšímu postupu vakcinace.
23.12.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (517 článků)

Hejtman Kuba: Chceme jít cestou specializovaných vakcinačních center

 
Hejtman Martin Kuba dnes představil vakcinační strategii Jihočeského kraje. Naočkovat je nutno čtyři až šest tisíc lidí denně!
04.01.2021 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (517 článků)

Hejtman Kuba chce ukázat vládě, jak se dělá očkovací kampaň. Poučil se v Izraeli

 
Jihočeský hejtman Martin Kuba se představil strategií pro očkování proti koronaviru. Podle svých slov se chce inspirovat Izraelem. Píše o tom server Echo24.cz.
04.01.2021 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (517 článků)

Hejtman Kuba spráskl v ČT ruce: Vládní návrh vakcinace? Slabá bakalářská práce. Prostě převezeme něco zmraženého

 
O připravenosti nemocnic v krajích na velkou očkovací akci hovořil v pořadu Interview na ČT24 hejtman Jihočeského kraje a předseda Asociace krajů ČR Martin Kuba (ODS). Ve vládní očkovací strategii podle něj nedostali hejtmani žádané informace, proto si někteří tvoří vlastní strategie v krajích. Popsal, jak se kraje připravuji na velké převozy pacientů. Poukázal na problém, který představuje omezení elektivní péče. „Počet lidí, kteří na to doplatí, může být podobný číslům lidí, kteří budou umírat na covid,“ obává se.
06.01.2021 21:06 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (517 článků)

Hejtman Kuba: Bohužel stále nevíme přesné podmínky pro pendlery

 
Pokud bude rakouská strana požadovat povinné testování před vstupem na své území, chce Jihočeský kraj opět vyjít vstříc našim pendlerům. Hejtman Martin Kuba komunikuje s rakouskou ambasádou, aby bylo možno na nastalou situaci okamžitě reagovat.
03.02.2021 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (517 článků)

Hejtman Kuba: Jestli prodloužit nouzový stav, tak maximálně o 14 dní

 
Pokud by měla vláda na žádost hejtmanů prodloužit nouzový stav, nejvýš o 14 dní, jako prostor pro vyřešení krize. Pro některé hejtmany je nouzový stav jedinou možností, jak vymáhat všechna opatření, řekl dnes ČTK jihočeský hejtman a šéf Asociace krajů Martin Kuba. V novém nouzovém stavu by podle Kuby mohly otevřít menší obchody a provozovny, naopak ho zaskočila úvaha ministra zdravotnictví, že by přestal platit zákaz nočního vycházení.
14.02.2021 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (517 článků)