Článek

Hejtman Krkoška: Pacienti třinecké nemocnice si pochvalují mobilní CéTéčko

 
CT vyšetření provádějí zdravotníci krajské Nemocnice Třinec od poloviny září v návěsu kamionu, který parkuje před chirurgickou ambulancí.
31.10.2023 10:30 |

podobné články

Podobné články

Hejtman Krkoška: Budeme pokračovat v tom, co jsme společně začali

 
Hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák v úvodu dnešního jednání krajského zastupitelstva rezignoval na svoji funkci. Pozici hejtmana bude nově zastávat jeho dosavadní náměstek pro regionální rozvoj a cestovní ruch Jan Krkoška z hnutí ANO.
08.06.2023 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Krkoška (6 článků)

Nemá cenu se zabývat tím, proč Vondrák rezignoval. Je třeba pokračovat v projektech, které kraj posouvají dál, říká nový hejtman Krkoška

 
„Podpora jednoho z kandidátů na prezidenta republiky nebyla jediným důvodem odchodu pana Vondráka z postu hejtmana. Ano, jeho vyjádření v době prezidentské kampaně vše nastartovalo, mnohem důležitější ale bylo, co se začalo dít potom. Pan Vondrák se začal názorově vymezovat vůči hnutí, sílila jeho otevřená kritika, která skončila jeho odchodem z Hnutí ANO,“ vysvětluje důvody rezignace svého předchůdce Ivo Vondráka Jan Krkoška, nový moravskoslezský hejtman. Ten se chce na svém postu zaměřit na pokračování transformace ostravského regionu, aby se z něj sejmula nálepka průmyslově udřeného kraje a aby z něj lidé už neutíkali jinam.
20.06.2023 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Krkoška (6 článků)

Hejtman Krkoška: Svolávám mimořádné jednání předsednictva krajské tripartity

 
Vzhledem k aktuální krizové situaci ve významných podnicích Moravskoslezského kraje, svolává hejtman Jan Krkoška na pondělí 13. listopadu mimořádné předsednictvo krajské tripartity.
10.11.2023 06:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Krkoška (6 článků)

Drazí pacienti, cétéčko přijíždí k vaší posteli!

 
Je to první přístroj toho typu na světě – mobilní, rychlá a levná magnetická rezonance.
21.07.2020 10:10 |

podobné články

Českobudějovická nemocnice: Pacienti se mohou zasytit polévkou k večeři

 
Významný posun v nabídce pokrmů pro své pacienty má za sebou českobudějovická nemocnice. Zejména dlouhodobě ležícím pacientům nabízí k večeři teplé polévky. Zpestření nabídky pokrmů si pacienti velmi pochvalují.
09.06.2016 14:40 |

podobné články

TRAGÉDIE: Při požáru třinecké restaurace zemřela majitelka

 
V třinecké restauraci U Háby, v místní části Guty, ve středu dopoledne hořelo. Při požáru utrpěli zranění dva majitelé, ženu se lékařům nepodařilo zachránit.
02.02.2011 16:25 |

podobné články

Největší znečišťovatelé? Černými ovcemi jsou Spolana Neratovice a Třinecké železárny

 
Do ovzduší uniká stále víc prachových částic a látek, které mohou způsobit rakovinu. Tvrdí to ekologické sdružení Arnika. Podle zjištění naopak formaldehyd prý zatěžuje životní prostředí čím dál méně. A kdo nejvíce zamořuje ovzduší? Spolana Neratovice, nebo Třinecké železárny.
04.10.2011 18:15 |

podobné články

FUJ! NEJVĚTŠÍMI ZNEČIŠŤOVATELI jsou Spolana Neratovice a Třinecké železárny

 
Mezi největšími znečišťovateli za rok 2010 jsou podniky Spolana Neratovice a Třinecké železárny. Za poslední rok patří navíc k těm, které své emise nebezpečných látek zvyšují, uvedla to v úterý Zora Kasíková ze společnosti Arnika, která výsledky z IRZ (Integrovaný registr znečišťování) vyhlašuje.
05.10.2011 06:30 |

podobné články

Třinecké železárny investují do dalších modernějších jeřábů

 
Po srpnové investici do nového jeřábu na mlýnici strusky nyní Třinecké železárny znovu investovaly do modernizace jeřábů.
02.11.2012 15:30 |

podobné články

„Trestní oznámení neslouží k politickému boji.“ Ústavní soud se zastal třinecké starostky

 
Trestní oznámení nemá být pokračováním politického boje jinými prostředky. Pokud je nepodložené a šikanózní, mohou soudy později přiznat nařčenému člověku náhradu od toho, kdo oznámení podal. Ústavní soud (ÚS) se v úterý v nálezu zastal třinecké starostky Věry Palkovské (Osobnosti pro Třinec), jejím sporem s opozičním zastupitelem se musí znovu zabývat Krajský soud v Ostravě.
12.09.2017 10:55 |

podobné články

Boj za lepší ovzduší: Třinecké železárny, kraj i stát slíbily, že udělají víc, než musí

 
Zlepšit stav ovzduší na severu Moravy i nad rámec zákonných požadavků se rozhodl kraj, Třinecké železárny a ministerstvo životního prostředí. Podniknou nejrůznější aktivity, které snad alespoň částečně uleví tamním obyvatelům.
24.04.2018 13:40 |

podobné články

Z Třineckých železáren unikal plyn: Místní nemají větrat

 
Sedm jednotek hasičů zasahuje v Třinci na Frýdecko-Místecku kvůli úniku hutního plynu z Třineckých železáren. Jednotky uzavřely okolí, obyvatelé jsou varováni sirénami. Třinecké železárny podle mluvčí Petry Mackové Juráskové odstavily vysoké pece i válcovny, zjišťují příčinu úniku plynu a nabádají obyvatele, aby nevětrali. Koncentrace nejsou podle ní velké. Podle informací třinecké primátorky Věry Palkovské je situace pod kontrolou.
23.11.2021 23:20 |

podobné články

Pacienti se bouří, léčebné konopí není k sehnání

 
Rok od přijetí zákona umožňujícího využívání léčebného konopí mají čeští pacienti stále smůlu. Ministerstvu zdravotnictví se totiž nepodařilo zprovoznit elektronický registr receptů, který musí lékaři pro předepisování konopí používat. Pacienti, kterým by mohlo pomoci nebo jim ilegálně již pomáhá, se proto sdružili do spolku KOPAC (konopí pacientům), který má za úkol konečně prosadit, aby se sušená droga dostala do lékáren a pacienti by si ji mohli beze strachu pořídit.
24.06.2014 14:25 |

podobné články

Pacienti s plicní fibrózou jsou covidem-19 ohroženi nejvíc. A trpí depresí z izolace

 
Dušanovi (59) před rokem diagnostikovali idiopatickou plicní fibrózu (IPF). Do té doby o zákeřné plicní nemoci neslyšel. Zdeněk (73) má tuto chorobu již tři roky. Idiopatická plicní fibróza poškozuje plicní sklípky, jizví je – bere plochu k dýchání, plíce tuhnou a člověk se nemůže nadechnout. Pacienti s touto nemocí patří do skupiny, která je nejvíce ohrožena covidem-19, ale zároveň velmi trpí sociální izolací. Lékaři přesto radí, aby pacienti nezanedbávali léčbu. Jak pacienti zvládají pandemii koronaviru?
15.09.2020 05:35 |

podobné články

Dluhy za poplatky dosáhly už 15 milionů. Z bezdomovců je vymámit nelze

 
Přes patnáct milionů korun za regulační poplatky dluží pacienti nemocnic jen na severní Moravě. Z toho osmi krajským nemocnicím dluží pacienti k poslednímu září letošního roku 9,13 milionu korun, 2,5 milionu eviduje dluh Fakultní nemocnice v Ostravě a 3,7 milionu korun dluží pacienti nemocnici Městské nemocnici Ostrava. Dluhy se v drtivé většině týkají lůžkové péče. Pro ParlamentníListy.cz to uvedly oslovené nemocnice a kraj. Ty za velký problém označují i ošetření bezdomovců. Za ně dluhy neplatí nikdo. A neexistzpuje ani způsob, jak je vymáhat.
08.11.2011 16:05 |

podobné články

Nemocnice Blansko má nové cétéčko

 
Pacientům blanenské nemocnice slouží nový CT přístroj
11.01.2018 20:10 |

podobné články

Američané si pochvalují přivítání v Česku, část konvoje se zpozdila

 
Američtí vojáci, kteří se přes Českou republiku přesouvají z Pobaltí na základny do Německa, si dosavadní průjezd Českem pochvalují. Ocenili přivítání, které se jim cestou dostalo, i zájem české veřejnosti. Odpůrců prý zaznamenali minimum, uvedli po příjezdu do kasáren v Ruzyni, kde se všechny tři části konvoje setkají a přenocují před další cestou.
30.03.2015 15:46 |

podobné články

Práce je dost, pochvalují si Pražané. Ostravanům vadí zdravotní péče

 
Se zdravotní péčí ve svém městě jsou nejméně spokojení ze všech Evropanů lidé v Ostravě, jak vyplývá z výsledků průzkumů Eurobarometr, který mapuje vnímání kvality života ve městech. Zato Pražané si nejvíc ze všech Evropanů pochvalují pracovní příležitosti. Ankety za loňský rok se zúčastnilo přes 40 tisíc ve více než osmi desítkách měst včetně Prahy a Ostravy. 
30.01.2016 15:40 |

podobné články

Nové písmo ve školách: Obavy se zatím nenaplňují, učitelé si ho pochvalují

 
Jednoduchost, čitelnost, hezký vzhled. To je nové školní písmo Comenia Script . Ministerstvo školství před pěti lety rozhodlo, že ho školy mohou při výuce psaní začít používat místo klasických kudrlinek. A Česká školní inspekce tvrdí, že si to ve školách pochvalují.
02.10.2017 10:30 |

podobné články