Článek

Hejtman Holiš: Tomu dám, tomu víc, tomu méně. Tak jedná stát s kraji

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k financování krajů.
09.09.2023 22:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomu Tomu (364 článků)
Podobné články

Hejtman Holiš: Jsme pod velkým tlakem a neměli jsme ani den hájení

 
ROZHOVOR Hejtman Zlínského kraje Radim Holiš (ANO) se pustil do práce. Přestože i kraj na východě Moravy čelí nelehké situaci při zvládání pandemie, hejtmanství obměnilo vedení krajských nemocnic i dalších krajem řízených organizací „Kategoricky odmítám, že ve Zlíně bude někdy fakultní nemocnice,“ uvedl v rozhovoru hejtman Holiš.
16.02.2021 12:10 |

podobné články

To je smrt! Snad se Babiš pochlapí. Premiér u Moravce dostal pořádně naloženo

 
Ve druhé hodině Otázek Václava Moravce se sešli jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL), zlínský hejtman Radim Holiš (ANO) a pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD). Netolický nenechal nit suchou na premiérovi Andreji Babišovi. Já už jsem nešťastný. Ať se premiér zachová jako chlap,“ rozohnil se před kamerami Netolický. Holiš jako zástupce hnutí ANO premiéra hájil. Grolich varoval, že Jihomoravský kraj může čekat na smrt.
06.12.2020 14:50 |

podobné články

Čunka střídá v hejtmanském křesle Holiš z ANO

 
Novým hejtmanem Zlínského kraje se v úterý na ustavujícím zasedání krajského zastupitelstva stal dosavadní starosta Rožnova pod Radhoštěm a lídr vítězného hnutí ANO Radim Holiš. První jeho náměstkyní je jednička kandidátky Pirátů Hana Ančincová. Dosavadní lidovecký hejtman Jiří Čunek míří do opozice.
10.11.2020 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (887 článků)

Primátor Holiš: Dokud řízení není uzavřeno, nechceme otevírat debatu na zastupitelstvu

 
Zastupitelstvo Zlínského kraje, které svolal hejtman Radim Holiš kvůli urychlenému schválení dotací 1,3 miliardy korun z MPSV na zajištění sociálních služeb v regionu, projednalo kromě tohoto bodu také zprávu o činnosti Rady Zlínského kraje.
19.04.2022 05:40 |

podobné články

Synové Bílé a Žbirky natočili klip pro Mekyho!

 
Miro Žbirka ani v létě nezahálí. Pro své fanoušky připravil novou písničku s názvem Tadam-dam si dám, kterou nazpíval spolu se zpěvačkou Marthou. Co je ale obzvlášť pikantní: Klip k Tadam-dam si dám natočila trojice patnáctiletých kluků, mezi nimi Mekyho syn David a jeho kamarád a spolužák, syn zpěvačky Lucie Bílé, Filip Kratochvíl. Jak je vidět, jablka od stromu nepadají za plot…
12.08.2010 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2695 článků) , Filip Kratochvíl (100 článků)

Synové Bílé a Žbirky natočili klip pro Mekyho!

 
Miro Žbirka ani v létě nezahálí. Pro své fanoušky připravil novou písničku s názvem Tadam-dam si dám, kterou nazpíval spolu se zpěvačkou Marthou. Co je ale obzvlášť pikantní: Klip k Tadam-dam si dám natočila trojice patnáctiletých kluků, mezi nimi Mekyho syn David a jeho kamarád a spolužák, syn zpěvačky Lucie Bílé, Filip Kratochvíl. Jak je vidět, jablka od stromu nepadají za plot…
19.08.2010 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Bílá (2695 článků) , Filip Kratochvíl (100 článků)

Holiš (ANO): Musíme se seznámit s úřadem a zaměstnanci

 
Starostou Rožnova pod Radhoštěm pro volební období 2014-2018 byl na úterním ustanovujícím zasedání zastupitelstva města zvolen Radim Holiš (ANO 2011) Do funkcí uvolněných místostarostů byli následně zvoleni Kristýna Kosová (Zdravý Rožnov) a Jan Kučera (Nezávislí Rožnováci).
19.11.2014 12:09 |

podobné články

Senátor Čunek ve Zlíně skončil. V křesle hejtmana ho vystřídal starosta Holiš

 
Éra lidoveckého hejtmana Jiřího Čunka skončila. Od úterý má Zlínský kraj nového hejtmana, který se stal dosavadní starosta Rožnova pod Radhoštěm pětačtyřicetiletý Radim Holiš z vítězného hnutí ANO. V nově zvolené krajské radě s ním budou vládnout kromě ANO také zástupci Pirátů, ODS a ČSSD.
11.11.2020 16:56 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Čunek (887 článků)

Spor o přesunuté trhy ve Zlíně: Hejtman z ANO je kritizuje, primátor z ANO brání

 
Hejtman Zlínského kraje Radim Holiš (ANO) kritizuje trhy ve Zlíně a vyzval vedení města, aby je zrušilo. Přestože vláda vánoční trhy zakázala, trhy na zlínském náměstí Míru jsou otevřené od středy. Umožnila to novela tržního řádu, která rozšířila tržiště Pod Kaštany i na náměstí. Podle zlínského primátora Jiřího Korce (ANO) je venkovní prodej bezpečný a na náměstí platí opatření, jako jsou bezpečné rozestupy či zákaz prodeje potravin ke konzumaci na místě. První den konání trhů na náměstí zasahovala policie a přišla na 17 prohřešků, na místě se také konzumoval alkohol. Podle Korce poslal policejní kontrolu na náměstí hejtman, píše dnešní Mladá fronta Dnes (MfD).
10.12.2021 09:45 |

podobné články

Školy a obchody otevřou i na Zlínsku. Hejtman: „Vir jsme neporazili, náš boj se mění“

 
Ve Zlínském kraji se od pondělí 12. dubna otevřou školy a část obchodů a služeb jako v ostatních částech země. Novinářům to dnes řekl hejtman Radim Holiš (ANO).
08.04.2021 13:15 |

podobné články

Omezíme společenský život, vyhlásil hejtman Zlínského kraje

 
„Jsme v situaci, kdy naše nemocnice jsou těsně před naplněním maximálních kapacit. Od příštího týdne omezíme v kraji společenský život, a to minimálně na 14 dní. Je to to nejmenší, čím můžeme nemocnicím pomoci,“ uvedl pro ČT24 hejtman Zlínského kraje Radim Holiš (ANO).
23.11.2021 13:30 |

podobné články

Hejtman Holiš: Rozvíjení vědecké činnosti zajistí našemu kraji být ve špičce

 
Komentář na facebookovém profilu ke Zlínskému kraji a vědě.
17.04.2022 10:10 |

podobné články

Neočkují se, nedodržují pravidla. Chceme vyvolat tlak, inspirovat národ, zlínský hejtman k tomu, proč kraj tlumí společenský život

 
Vedení Zlínského kraje chce na dva týdny omezit společenský život v regionu, opatření má platit od pondělí. Hygienici zřejmě zakážou všechny akce nad 100 lidí, důvodem jsou rychle plnící se nemocnice s covidovými pacienty. Hejtman Zlínského kraje Radim Holiš (ANO) v pořadu Interview ČT24 prozradil, co vše kraj zakáže a co jej k tak radikální změně přimělo.
23.11.2021 20:00 |

podobné články

Nouzový stav není potřeba, shodli se s vládou hejtmani. Hrozí pořádná krize, varuje Grolich

 
Šéf Asociace krajů Martin Kuba (ODS) po jednání s představiteli vlády v demisi uvedl, že se shodli, že není potřeba v tuto chvíli vyhlásit nouzový stav. Pro jeho zavedení se však vyjádřili jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL) či zlínský hejtman Radim Holiš (ANO). Se zástupci krajů chtějí dnes pomocí videokonference mluvit i politici budoucí vládní koalice.
23.11.2021 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26013 článků) , Jan Hamáček (3331 článků) , Vojtěch Adam (1790 článků) , Adam Vojtěch (1384 článků)

Zdechovský (KDU-ČSL): Tobě dám, tobě dám, tobě nedám, tobě dám...

 
Komentář na facebookovém profilu k rozdělování evropských dotací
03.11.2018 21:31 |

podobné články

Hejtman Holiš: Ve vakcinaci vidím jasnou naději, jak se vrátit do normálního života

 
První zdravotníci včera ve Zlínském kraji dostali vakcínu proti covid-19. Nemocnice ve Zlíně, Uherském Hradišti, Vsetíně a Kroměříži zahájily očkování svých zaměstnanců a také personálu zdravotnické záchranné služby. Během dvou dnů by tak první dávku očkovací látky mělo dostat bezmála dvanáct set zdravotníků.
05.01.2021 10:46 |

podobné články

Nedávalo nám to smysl. Zlínský kraj nakonec tvrdší režim mít nebude

 
Školy i obchody ve Zlínském kraji se od pondělí otevřou stejně jako ve zbytku republiky. Uvedl to ve čtvrtek zlínský hejtman Radim Holiš (ANO). Podle krajských hygieniků není stav tak alarmující, aby zůstaly školy pro první stupeň uzavřené.
08.04.2021 12:45 |

podobné články

Hejtman Holiš: Na veřejnost se vakcína dostane někdy v průběhu února, možná až v březnu

 
Aktuální epidemická situace ve Zlínském kraji, naplněnost nemocnic a plán očkování patřily k hlavním tématům, kterými se prostřednictvím videokonference zabýval zúžený Krizový štáb Zlínského kraje, svolaný hejtmanem Radimem Holišem.
28.12.2020 06:40 |

podobné články

Hejtman Holiš: Mezi mladými lidmi se nákaza šíří nejrychleji

 
Takzvané incidenční číslo, tedy počet nakažených na 100 000 obyvatel za posledních sedm dní, kleslo ve Zlínském kraji k 6. červenci na hodnotu 2,2, což je nejméně v České republice. V nemocnicích Zlínského kraje také značně ubylo covid pozitivních pacientů.
11.07.2021 22:15 |

podobné články