Článek

Hejtman Grolich: Fakt díky za rozumný kompromis Zbyněku Stanjurovi

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k financování krajů.
29.01.2024 04:40 |

podobné články

Osobnosti: Zbyněk Stanjura (531 článků)
Podobné články

Hejtman Grolich: Požádal jsem vládu o nový nouzový stav

 
Hejtman Jan Grolich se spolu s ostatními hejtmany obrátil na vládu s žádostí o vyhlášení nového nouzového stavu. Byl by na omezenou dobu 14 dnů. Informoval o tom dnes (14. února 2021) jihomoravský hejtman Jan Grolich.
14.02.2021 20:50 |

podobné články

Žádné peníze. Hejtman Grolich nabídl lidem trochu jinou útěchu v krizi

 
Hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich (KDU-ČSL) se snaží povzbudit občany v době krize slovy útěchy, že nejdůležitější nejsou peníze, ale rodina, přátelé nebo zdraví. „Jeden druhému pomůžeme a dokážeme se z těžkých časů dostat. To nejdůležitější je, abychom kolem sebe měli někoho, o koho se můžeme opřít,“ tvrdí Grolich.
18.08.2022 19:00 |

podobné články

Showman a křesťan Jan Grolich je nový hejtman Jihomoravského kraje: Střídá Šimka

 
Novým hejtmanem Jihomoravského kraje na ustavujícím zasedání krajského zastupitelstva stal Jan Grolich (36, KDU-ČSL). Hlasovalo pro něj všech 55 zastupitelů, nikdo nebyl proti a osm se zdrželo hlasování. V čele kraje Grolich nahradil Bohumila Šimka (za ANO).
11.11.2020 11:05 |

podobné články

To je smrt! Snad se Babiš pochlapí. Premiér u Moravce dostal pořádně naloženo

 
Ve druhé hodině Otázek Václava Moravce se sešli jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL), zlínský hejtman Radim Holiš (ANO) a pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD). Netolický nenechal nit suchou na premiérovi Andreji Babišovi. Já už jsem nešťastný. Ať se premiér zachová jako chlap,“ rozohnil se před kamerami Netolický. Holiš jako zástupce hnutí ANO premiéra hájil. Grolich varoval, že Jihomoravský kraj může čekat na smrt.
06.12.2020 14:50 |

podobné články

Koalice KDU-ČSL, Pirátů, ODS a STAN na jihu Moravy: Hejtmanem bude Jan Grolich, střídá Šimka

 
Krajští straničtí lídři Jan Grolich (36, KDU-ČSL), Lukáš Dubec (36, Piráti), Jiří Nantl (41, ODS) a František Lukl (42, STAN) podepsali ve středu ve vile Tugendhat v Brně koaliční smlouvu. Hejtmanem bude lidovecký lídr Jan Grolich, který se vzdá starostování Velatic na Brněnsku.
14.10.2020 16:15 |

podobné články

Osobnosti: František Lukl (59 článků) , Jan Morava (110 článků) , Jiří Šimek (28 článků)

„Zbyňku, podej demisi.“ Stanjurovi se ozvala stará známá. Veřejně

 
Bývalá členka ODS Liana Janáčková napsala Zbyňku Stanjurovi SMS, na kterou očekává odpověď. Ministra financí v ní vyzývá k podání demise založené na jeho neodborném, nezodpovědném, a především tristním působení ve funkci. „Buď chlap!“ vzkazuje mu. V komentářích pod jejím facebookovým příspěvkem se k ní přidaly další dvě bývalé členky ODS. Bývalá ministryně financí Daniela Filipiová a bývalá poslankyně Helena Mallotová. Janáčková kritizuje na sociálních sítích směřování ODS již dlouhodobě. Minulý rok prohlásila, že vláda Petra Fialy je „k pláči a vzteku“.
15.04.2023 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6170 článků) , Daniela Filipiová (47 článků) , Liana Janáčková (44 článků) , Helena Mallotová (14 článků)

„Zbyňku, podej demisi.“ Stanjurovi se ozvala stará známá z ODS. Veřejně

 
Bývalá členka ODS Liana Janáčková napsala Zbyňku Stanjurovi SMS, na kterou očekává odpověď. Ministra financí v ní vyzývá k podání demise založené na jeho neodborném, nezodpovědném, a především tristním působení ve funkci. „Buď chlap!“ vzkazuje mu. V komentářích pod jejím facebookovým příspěvkem se k ní přidaly další dvě bývalé členky ODS. Bývalá ministryně zdravotnictví Daniela Filipiová a bývalá poslankyně Helena Mallotová. Janáčková kritizuje na sociálních sítích směřování ODS již dlouhodobě. Minulý rok prohlásila, že vláda Petra Fialy je „k pláči a vzteku“.
15.04.2023 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6170 článků) , Daniela Filipiová (47 článků) , Liana Janáčková (44 článků) , Helena Mallotová (14 článků)

Konečná (KSČM): Poslala jsem ministru Stanjurovi kalkulačku

 
Informace na svém veřejném facebookovém profilu k zásilce ministru financí Stanjurovi
13.05.2023 06:05 |

podobné články

Nemůžete chtít, abych tu seděl... Jenže poslankyně Stanjurovi ocitovala Ústavu

 
POLITICKÝ MONITORING Ve Sněmovně nadále probíhá jednání o vládním konsolidačním balíčku, který mimo jiného zahrnuje zvýšení některých daní. Během několika hodinových rozprav se ve čtvrtek znelíbilo ministru financí Zbyňku Stanjurovi (ODS), že zaznívá mnoho faktických poznámek a pohrozil, že z jednání o vládním konsolidačním balíčku odejde. „Nemůžete vyžadovat, abych tady seděl celou dobu,“ vzkázal ministr poslancům. Následně jej však zchladila poslankyně ANO Berenika Peštová a ministrovi připomenula Ústavu. „Tady sedět musíte, ne že tady sedět nebudete,“ zaznělo.
13.07.2023 22:00 |

podobné články

„Darebáci“. Holec nově o Fialově vládě

 
V dalším díle pořadu Živě naložil moderátor Petr Holec slušnou porci kritiky nejen prezidentu Pavlovi, ale i premiéru Fialovi, ministru vnitra Rakušanovi a ministru financí Stanjurovi. „Asi nejsou darebáci, jen ničemu nerozumějí,“ zaznělo od Klause. Ale ke slyšení byla i tvrdší slova. Pavel prý od Kundery četl maximálně jeho spis, Fiala je chorobný lhář, Rakušan se očividně zbláznil. Když jde do tuhého, jdu radši na Shakespeara, padlo zase o Stanjurovi. A vláda? Ta prý jen živí nenávist menšiny svých podporovatelů k ostatním lidem.
20.07.2023 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (6170 článků) , Pavel Fiala (360 článků) , Petr Pavel (2753 článků)

Benzin za 18 Kč. Zbytek Stanjurovi. A toto vás dorazí

 
Pozornosti nejen motoristů jistě neuniklo, že od začátku měsíce přestala platit sleva na dani pro motorovou naftu. Vláda ji zrušila, protože se jí zdály současné ceny nafty nízké. S pochopitelným zvýšením cen nafty ale roste i cena benzínu. Přitom největší část ceny tvoří daň. 18 Kč jde ministerstvu financí a ministru Stanjurovi za každý litr. Při každém tankování.
04.08.2023 06:45 |

podobné články

Zákon o cestovkách: Senátor Valenta zajistil kompromis

 
Poslanci dnes schválili novelu zákona o cestovním ruchu, který s pozměňovacím návrhem vrátil Senát. Jeho podstatou je kompromis mezi cestovními kancelářemi a pojišťovnami. Problém nastal poté, co letos v létě Ústavní soud rozhodl, že klient cestovní kanceláře má nárok na plné vrácení peněz v případě krachu cestovky. To vyvolalo odpor šesti pojišťoven. Kompromis zjednal senátor Ivo Valenta (SsČR) a také ho prosadil do pozměňovacího návrhu.
25.11.2015 13:31 |

podobné články

Hejtman Grolich: Rozhodující pro další osud motocyklové GP ČR bude postoj státu

 
Jihomoravský hejtman Jan Grolich se po jednání s primátorkou Markétou Vaňkovou a úterní (17. listopadu 2020) videokonferenci se zástupcem společnosti Dorna Sports Carmelo Ezpeletou vyjádřil k aktuální situaci ve věci pořádání motocyklové GP ČR v Brně.
18.11.2020 20:50 |

podobné články

Hejtman Grolich: Jižní Morava bojuje o holé přežití! Rozpočet je chudší o miliardu

 
Hra o přežití. Tak nazval rozpočet Jihomoravského kraje pro příští rok nový hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL).
04.12.2020 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (110 článků)

Hejtmani budou po vládě chtít nový nouzový stav, míní Vondrák. Grolich Babiše varoval

 
„Hejtmani budou žádat vládu o vyhlášení nouzového stavu,“ řekl dnes ČTK moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO). Je to podle něj jejich povinností. Podle libereckého hejtmana Martina Půty (SLK) není možné přejít z lockdownu do úplného uvolnění a otevřít všechny provozovny, sportoviště apod. Od ministerstva zdravotnictví chce proto slyšet, jaká opatření mají fungovat i mimo nouzový stav. Šéf Asociace krajů Martin Kuba (ODS) varuje, že není možné vytvářet dojem, že v tuto chvíli boj s pandmií povedou hejtmani. Nemají na to dle něj adekvátní nástroje. Jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL) pak přidal varování pro Andreje Babiše (ANO) před jednáním s vládou.
12.02.2021 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Martin Kuba (557 článků)

Opravdu jsme nečekali, že vláda přijde s nulovým návrhem, říká hejtman Grolich

 
O dalším postupu po konci nouzového stavu jednal v sobotu večer kabinet s hejtmany. Jednání, které zástupci vlády i někteří hejtmani označili za konstruktivní, bude pokračovat v neděli. Jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL) v sobotu večer uvedl, že hejtmani stále nejsou ohledně dalšího nouzového stavu jednotní.
13.02.2021 19:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26148 článků)

Hejtman Grolich: V centru zdravotníci zvládnou naočkovat až tisíc lidí denně

 
Hejtman Jan Grolich dnes představil očkovací centra v ostrém provozu. Konkrétně v Hodoníně v kulturním domě ještě dnes vakcínu dostane 52 lidí. Zatím je to pouhý zlomek zájemců, kteří projdou očkovacím centrem v příštích měsících, až přijdou větší dávky očkovacích látek.
01.03.2021 15:55 |

podobné články

Hejtman Grolich vyzýval v ČT k vyvíjení tlaku na očkování v domovech pro seniory. Chystá se prý i systémová změna pro rozdělování dotací

 
Roušky při výuce už dál nebudou od července povinné v žádném kraji, do obchodu a za kulturou bude také moct více lidí, rozhodla o tom vláda. Ta dnes jednala i s hejtmany. Jak se kraje vracejí k normálnímu životu a jak zvládají očkování, popsal v pondělním Interview ČT24 hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich (KDU-ČSL). Věnoval se také případu, kdy v domově zemřel nakažený senior. „Měl by být vyvíjen tlak na očkování těch, kteří s nimi přicházejí do styku,“ uvedl. Kromě jiného prozradil, že se zřejmě budou měnit podmínky pro rozdělení evropských dotací pro nemocnice a zařízení sociálních služeb.
14.06.2021 20:40 |

podobné články

Hejtman Grolich: Je možné zavést pracovní povinnost

 
Zatímco u zemětřesení rozlišujeme deset stupňů síly otřesů, v případě tornád odlišujeme celkem 6 stupňů. Podle meteorologů se v noci na dnešek jižní Moravou prohnalo tornádo třetího, možná až čtvrtého stupně. Tornádo napáchalo na Hodonínsku a Břeclavsku obrovské materiální škody a bohužel také zabíjelo. Lidovecký hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich má plné ruce práce.
25.06.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Morava (110 článků)