Hejnová posunula překážkářský rekord, Špotáková v Monaku vyhrála

Zuzana Hejnová dnes znovu vylepšila český rekord v běhu na 400 metrů překážek.
28.07.2009 23:45 |

Osobnosti: Zuzana Hejnová (151 článků)

Špotáková v Monaku vyhrála, Svoboda atakoval český rekord

Česká oštěpařka Barbora Špotáková při mítinku Diamantové ligy v Monaku potvrdila nárůst formy před mistrovstvím Evropy v Barceloně. Svůj závod vyhrála výkonem 65,76 metru z druhé série.
22.07.2010 23:15 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (339 článků)

Nejradši jsme v posteli nebo na kolech, říká přítel Špotákové

Jednatřicetiletá oštěpařka Barbora Špotáková se příští rok stane maminkou. Se svým stejně starým přítelem Lukášem Novotným očekávají v létě narození prvního dítěte. Poprvé se potkali před deseti lety, do oka si ale padli až o tři roky později. Další články k tématu: Nastávající máma Špotáková: Návrat v Riu je mou největší motivací Oštěpařka Špotáková si dá na rok pauzu, s přítelem očekávají potomka Špotáková zvažuje: světový rekord, nebo pauza? Oznámí to dnes? Hlavně, že je večírek. Špotáková slavila s Wohnoutem a Třemi sestrami
13.11.2012 14:45 |

Hejnová o medaili před ME nemluví: "Nechci to zakřiknout"

Atletka Zuzana Hejnová letos prohrála s evropskou soupeřkou na trati 400 metrů překážek jen jednou, ale před mistrovstvím Evropy mírní optimismus. Letos posunula český rekord na hodnotu 54,13 sekundy, přesto jejím hlavním cílem v Barceloně je "pouze" postup" do finále. O medaili příliš nemluví, ačkoliv je v kontinentálních tabulkách roku druhá. "Nechci to zakřiknout," říká Hejnová.
23.07.2010 18:05 |

Hejnová zlepšila český rekord, Špotáková v Římě vyhrála oštěp

Světová rekordmanka Barbora Špotáková vyhrála na mítinku Diamantové ligy v Římě soutěž v hodu oštěpem. Zlatá olympijská medailistka a mistryně světa jasně zvítězila v druhém nejdelším hodu sezony 68,66 metru, lepší letos byla pouze o 23 centimetrů Ruska Maria Abakumovová. Pro Špotákovou je dnešní její výkon pátým nejdelším hodem v kariéře.
11.06.2010 12:55 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (339 článků) , Maria Abakumovová (10 článků)

Hejnová by se mohla vrátit na trůn evropské atletiky. Nominaci má v kapse

Mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová byla  vybrána do desetičlenné nominace na vítězství v anketě o nejlepší evropskou atletku.  Hejnová anketu vyhrála už v roce 2013, kdy se stala rovněž světovou šampionkou a stejně jako letos vyhrála i Diamantovou ligu.
15.09.2015 19:55 |

Hejnová, Špotáková a Maslák brali v Oslu třetí místo

Na dalším mítinku Diamantové ligy v Oslu se čeští atleti rozhodně neztratili. Na třetím místě skončili shodně čtvrtkař Pavel Maslák, Zuzana Hejnová v běhu na 400 metrů překážek a oštěpařka Barbora Špotáková.
11.06.2015 22:30 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (339 článků) , Zuzana Hejnová (151 článků) , Pavel Maslák (12 článků)

Hejnová a Špotáková zakončily sezónu triumfem v Diamantové lize

Překážkářka Zuzana Hejnová i oštěpařka Barbora Špotáková vyhrály poslední závod Diamantové ligy v Curychu a zároveň se tak staly celkovými vítězkami svých disciplín.
03.09.2015 22:21 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (339 článků) , Zuzana Hejnová (151 článků)

ŠPOTÁKOVÁ VYBOJOVALA BRONZ! Hejnová přišla o medaili až v závěru

Obhájit dvě olympijská zlata se jí sice nepodařilo, přesto neodjede česká oštěpařka Barbora Špotáková z Ria s prázdnou. V páté sérii se česká reprezentantka vyhecovala k pokusu dlouhému 64,80 metru a o pouhé 2 cm překonala do té doby bronzovou Polku Marii Andrejczykovou, která na tuto výzvu už odpovědět nedokázala. Obrovské zklamání naopak prožívá Zuzana Hejnová, které v závěru závodu na 400 metrů překážek vyfoukla bronzovou medaili Američanka Ashley Spencerová.
19.08.2016 04:10 |

Špotáková vyhrála Diamantovou ligu, překážkářka Hejnová slaví druhé místo

Česká oštěpařka Barbora Špotáková vyhrála první ročník Diamantové ligy.
19.08.2010 21:30 |

Špotáková vyhrála Diamantovou ligu, Hejnová byla v Curychu druhá

Česká oštěpařka Barbora Špotáková vyhrála první ročník atletické Diamantové ligy. V Curychu obsadila druhé místo, zatímco její jediná konkurentka v boji o celkové prvenství Kara Pattersonová předvedla až devátý nejdelší pokus 59,50 metru a nepostoupila ani do užšího finále. Američanka mohla jedině v případě svého vítězství v dnešním závodu světovou rekordmanku ohrozit.
20.08.2010 13:30 |

Špotáková vyhrála i v Lausanne. Vede Diamantovou ligu

Olympijská vítězka Barbora Špotáková je stále ve formě. Čtvrteční mítink Diamantové ligy v Lausanne vyhrála pokusem dlouhým 67,19 metru. Zuzana Hejnová doběhla v závodu na 400 metrů překážek čtvrtá.
23.08.2012 21:35 |

Bára Špotáková: Tyčinky na rekord!

Pohoda, klídek. Dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem Bára Špotáková (31) dostala od svého sponzora houpací deku, 72 krabic müsli tyčinek a dalších 29 kousků k tomu. Že číslu nerozumíte? „Věřím, že osobní rekord 72,28 metru překonám ještě letos,“ věštila Špotáková.
07.09.2012 12:10 |

Hejnová a Bergrová postoupily na ME do semifinále 400 m překážek

Zuzana Hejnová a Zuzana Bergrová postoupily na atletickém mistrovství Evropy v Barceloně do středečního semifinále závodu na 400 metrů překážek. Hejnová, která je považována za jednu z českých medailových nadějí, svůj rozběh vyhrála a celkově dosáhla pátého času 55,36 sekundy.
27.07.2010 14:00 |

Hejnová má DIAMANTY! Osmý závod, osm vítězství a rekord navrch!

Zuzana Hejnová vyhrála na mítinku Diamantové ligy v Londýně i svůj osmý letošní závod na 400 metrů překážek a časem 53,07 sekundy opět vylepšila český rekord.
26.07.2013 21:35 |

Špotáková vyhrála v Římě hodem 68,65 m, skvělý Bolt běžel stovku za 9,76

Oštěpařka Barbora Špotáková vyhrála závod Diamantové ligy v Římě. Vlastní letošní světové maximum posunula na 68,65 metru a zvítězila o 70 centimetrů před Jihoafričankou Sunette Viljoenovou. Mistryně světa Maria Abakumovová z Ruska skončila výkonem rovných 62 metrů až pátá. O vrchol mítinku se postaral jamajský sprinter Usain Bolt, který po nevýrazné stovce na Zlaté tretře v Ostravě (10,04) své zaváhání napravil a výkonem 9,76 sekundy vylepšil své letošní světové maximum o šest setin. Druhý doběhl do cíle se ztrátou 15 setin jeho krajan Asafa Powell.
01.06.2012 09:55 |

Osobnosti: Barbora Špotáková (339 článků) , Asafa Powell (38 článků) , Usain Bolt (372 článků) , Maria Abakumovová (10 článků)

Hejnová, Špotáková i Bába vylepšili své letošní osobáky

Hejnová navíc v Paříži vylepšila i český rekord
08.07.2011 20:35 |

ME družstev: Překážkářka Hejnová vyhrála v českém rekordu

Zuzana Hejnová vyhrála na mistrovství Evropy atletických družstev ve Stockholmu běh na 400 metrů překážek a časem 53,87 překonala svůj vlastní český rekord.
18.06.2011 15:30 |

Hejnová slavila, Špotáková nadávala. Taková byla Zlatá tretra

Zuzana Hejnová vyhrála na Zlaté tretře v Ostravě závod na 400 metrů a časem 55,13 porazila i svoji bývalou tréninkovou partnerku Denisu Rosolovou. Ta doběhla na druhém místě v čase 55,45. Oštěpařce Barboře Špotákové mítink nevyšel podle představ a skončila až na páté příčce. Pavel Maslák také zaostal za vlastním očekáváním a na netradiční třístovce podlehl Polákovi Zalewskimu.
26.05.2015 20:45 |