Článek

Havlíček odhalil podmínky covidových kompenzací: Pokles obratu o 30 procent jako klíč

 
Podmínkou pro vstup do kompenzačních programů bude podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (ANO) pokles obratu o 30 procent. Zástupci vlády tak vyhověli požadavku profesních svazů. Stát podnikatelům ale poskytne nižší podporu, než na kterou měli nárok, když se požadoval propad tržeb o 50 procent. Dotace se budou týkat období od 22. listopadu. Havlíček to dnes řekl v České televizi (ČT).
21.11.2021 20:15 |

podobné články

Podobné články

Kompenzační programy pro podnikatele budou přístupné od poklesu obratu o 30 procent

 
Podmínkou pro vstup do kompenzačních programů bude podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (ANO) pokles obratu o 30 procent. Zástupci vlády tak vyhověli požadavku profesních svazů. Stát podnikatelům ale poskytne nižší podporu, než na kterou měli nárok, když se požadoval propad tržeb o 50 procent. Dotace se budou týkat období od 22. listopadu, řekl dnes Havlíček v České televizi (ČT).
21.11.2021 21:45 |

podobné články

Hotely a restaurace šijí do nového systému kompenzací: Přijdeme o 75 procent podpory

 
Nový plošný systém kompenzací, který na tiskové konferenci po pondělním jednání vlády představil ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO), podle Asociace hotelů a restaurací ČR (AHR) sníží dosavadní podporu uzavřeným provozům až o 75 procent. Taková pomoc nebude účinná pro záchranu mnoha podniků, ale představuje nejméně nákladnou variantu pro státní rozpočet. ČTK to dnes řekl prezident AHR Václav Stárek.
09.02.2021 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Nový (212 článků)

Ivanka Trump zařizuje zásnuby na klíč

 
Perfektní svatbu na klíč umí zařídit na Manhattanu stovky firem. Ale dokonalé zásnuby pro nervózní či zmatené muže, kteří se v klenotnictví při výběru prstenu pohybují jako sloni v porcelánu, to umí jen Ivanka Trump . Začala totiž podnikat v zásnubách na klíč. A nachystá nejen kroužek s diamantem, ale také dokonalou restauraci s nápaditým menu a hotelový pokoj se záplavou růží a nejlepšího šampaňského.
03.12.2009 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Ivana Trump (172 článků)

Každá obec dostane kompenzaci 1200 korun na občana, schválila Sněmovna

 
Poslanci v úterý odpoledne schválili senátní návrh, aby každá obec dostala jako kompenzaci 1200 korun ze státního rozpočtu na občana. Peníze mají být kompenzací za bonus pro OSVČ, který byl hrazen z rozpočtového určení daní, tedy i z peněz obcí a krajů. Pro kraje zatím peníze nejsou.
16.06.2020 15:40 |

podobné články

Video, které bolí i na pohled. Ukázka z komedie Alibi na klíč vás překvapí!

 
Tak tohle musí bolet! Nová komedie Alibi na klíč je o partě, která umí vyrobit alibi na cokoliv. Pomáhají lidem z průšvihů a taky jim umožňují dopřávat si života a neřestí. Jednou z nich je samozřejmě i nevěra. Někdy ale věci nevyjdou podle plánu a pokud se nevěra na hříšníka provalí, může následovat trest. Pomsta za jednu nevěru je ve filmu, který jde do kin 12. října, hodně krutá a bolestivá. Ve Francii se komedie Alibi na klíč stala kasovním trhákem a jedním z nejnavštěvo­vanějších filmů roku. Přináší totiž to nejlepší, co jsme kdy ve francouzských komediích viděli. Kromě přirozeného šarmu je to originální námět, divoká zápletka, šílené situační gagy a skvělé postavy, které vrší jeden karambol za druhým.
08.10.2017 07:30 |

podobné články

Pokles, pokles, pokles, pokles. Češi přestávají věřit elitním politikům

 
Andrej Babiš, Martin Stropnický, Bohuslav Sobotka a Milan Chovanec. I přestože stále opanovávají přední místa žebříčku popularity agentury STEM, počty příznivých hodnocení klesají.
04.04.2016 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23829 článků) , Martin Stropnický (1822 článků) , Bohuslav Sobotka (9573 článků) , Milan Chovanec (1426 článků)

Andrej Babiš promluvil o kompenzaci při zavření provozů: Slibuje sto procent

 
Provozy, jimž vláda nařídí kvůli koronavirové epidemii znovu zavřít, dostanou stoprocentní kompenzaci. Po pondělním zasedání tripartity to řekl premiér Andrej Babiš (66). Vicepremiér a ministr průmyslu Karel Havlíček (51) programy zatím neupřesnil, dokončují se a odpoledne je projedná vláda. Kompenzace by se měly týkat ubytovacích služeb, restaurací i dalších provozoven.
14.12.2020 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23829 článků)

Blesk zatočil s antibiotiky v medech. Inspekce stahuje 21 šarží Včelpa

 
Test Blesku odhalil již v průběhu října antibiotika v medech, které mají na etiketách jako výrobce uvedené Včelpo. Tento vážný prohřešek oficiálně potvrdily i ministerstvo zemědělství a dozorové orgány. Státní zemědělská a potravinářská inspekce nyní musela stáhnout dalších devatenáct šarží medů této značky z regálů obchodů. Celkově jich tedy zmizelo 21. To ale neznamená, že byste nemohli mít jeden z nich schovaný ve spíži. Podívejte se raději na náš přehled, abyste se ujistili, že tomu tak není. Test Blesku odhalil antibiotika v medech, které mají na etiketách jako výrobce uvedené Včelpo spol. s r. o.Test Blesku odhalil antibiotika v medech, které mají na etiketách jako výrobce uvedené Včelpo spol. s r. o. Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/356810/kdo-a-proc-lze-o-antibiotickem-medu-blesk-se-vydal-po-stopach-skandalu.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copybbb Test Blesku odhalil antibiotika v medech, které mají na etiketách jako výrobce uvedené Včelpo spol. s r. o. Více na http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/356810/kdo-a-proc-lze-o-antibiotickem-medu-blesk-se-vydal-po-stopach-skandalu.html?utm_source=blesk.cz&utm_medium=copy
26.11.2015 17:15 |

podobné články

Zdravotníci chtějí kompenzaci poplatků, pokud se většina zruší

 
Pokud politici zruší poplatky v ambulancích a lékárnách a neobnoví je v nemocnicích, dostane zdravotnictví od pacientů za rok místo 5,53 miliardy korun jen 180 milionů. Vyplývá to z dat ministerstva zdravotnictví. Další dvě až čtyři miliardy z ročního rozpočtu resortu, který je 235 miliard, mu podle odborných odhadů vezme umělý pokles kurzu koruny. Oslovení zdravotníci varují, že konec poplatků dopadne na soukromé praxe i na nemocnice "velmi špatně" a požadují kompenzaci.
12.12.2013 18:20 |

podobné články

Maláčová u Moravce odmítla Babišovu kritiku za „trafiku“. České „pracáky“ povede exministr z ČSSD?

 
Andrej Babiš (ANO) má svého Havlíčka. Je jím „superministr“ Karel Havlíček (za ANO), který je vicepremiérem, nově ministrem dopravy a také šéfem resortu průmyslu a obchodu. Ten za Sobotkovy éry vedl jiný Havlíček - Jiří Havlíček (ČSSD), který byl Babišovým rivalem ve střetech o české lithium. A právě Jiří Havlíček by se podle Otázek Václava Moravce měl nyní stát generálním ředitelem Úřadu práce, což Babiš označil za trafiku a špatný vtip. Jana Maláčová (ČSSD) mu však oponuje.
09.02.2020 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23829 článků) , Honza Havlíček (63 článků)

Ministr Havlíček spustil e-shop, jaký svět neviděl: Prodej dálničních známek nefungoval celý den!

 
Tak tohle se nepovedlo. Nákup elektronických dálničních známek na příští rok má od včerejška fungovat přes internetový obchod edalnice.cz. Jenže zatímco se ministr dopravy, průmyslu a obchodu Karel Havlíček (51, za ANO) chvástal, jak nový systém funguje, reálně vůbec nefungoval! Papírové dálniční kupony budou od ledna minulostí. Včera tak ministr Karel Havlíček představil nový systém virtuálního kuponu. Ten půjde koupit nejen přes internet, ale i na všech poštách nebo čerpacích stanicích EuroOil. „Bude to rychlé, bezpečné, systém bude odpovídat 21. století,“ chlubil se včera ráno Havlíček.
02.12.2020 05:15 |

podobné články

Restaurace dál odmítají povinnou „zavíračku“. Babiš s Havlíčkem budou jednat o kompenzacích

 
Restaurace chtějí pokračovat v protestu proti vládním opatřením, některé budou mít otevřeno i po 20:00. Provozovatelé žádají o kompenzaci z tržeb z minulých období. S vládou o kompenzačním balíčku chtějí jednat. K restauratérům se přidávají hoteliéři, majitelé hudebních klubů a další živnostníci. Novinářům to v pondělí řekli v Teplicích zástupci restaurací. Provozy, jimž vláda nařídí kvůli koronavirové epidemii znovu zavřít, dostanou stoprocentní kompenzaci nákladů. Po zasedání tripartity to zmínil premiér Andrej Babiš (ANO). Vicepremiér a ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO) programy zatím neupřesnil, dokončují se a odpoledne je projedná vláda. Bude rozhodovat o zpřísnění opatření kvůli zhoršení šíření covidu v Česku. Kompenzace by se měly týkat ubytovacích služeb, restaurací i dalších provozoven.
14.12.2020 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23829 článků)

Uzavřené provozy dostanou další kompenzaci, 400 korun na den a pracovníka

 
Všechny provozovny uzavřené kvůli epidemii nového koronaviru budou mít nárok na kompenzaci 400 korun za každého pracovníka a den. V pondělí to schválila vláda. Na Twitteru to uvedl ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO).
04.01.2021 16:35 |

podobné články

Obchody příští týden, služby možná v březnu: Havlíček má pro rozvolnění plán i podmínky

 
Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) navrhne v příštích dnech vládě otevření obchodů. V případě, že to vláda schválí, by se mohly otevřít od 22. února. Dohodl se na tom s představiteli krajů. Havlíček to společně s předsedou Asociace krajů ČR Martinem Kubou (ODS) řekl na dnešní tiskové konferenci. Služeb a ostatních provozů se návrh zatím týkat nebude, jejich uvolňování by v případě příznivého vývoje epidemie mohlo následovat v březnu. Obchody mohou nyní prodávat jen nezbytně nutné zboží, otevřeny jsou tak prodejny potravin, drogerie nebo lékárny. Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR  to vítá, ale vnímá jako snahu být rychlejší než Ústavní soud, který má právě příští pondělí vynést ve věci omezení maloobchodu rozhodnutí. Konečný termín otevření prodejen by měla vláda zveřejnit alespoň s dvoudenním předstihem, řekl dnes ČTK prezident SOCR Tomáš Prouza.
15.02.2021 19:45 |

podobné články

Peněžní kompenzaci církvím odmítá 91 pct účastníků ankety ČSSD

 
Peněžní kompenzaci církvím v době hospodářské recese a dluhové krize odmítá 91 procent účastníků internetové ankety ČSSD. Vyplývá to z výsledků zveřejněných na stranickém webu. Opoziční sociální demokracie dlouhodobě opakuje, že jsou pro ni finanční kompenzace pro církve nepřijatelné, protože by zavazovaly příští generace. Počet odpůrců vyrovnání státu s církvemi se ve výzkumech různých agentur pohybuje kolem 70 procent.
10.01.2012 18:20 |

podobné články

Havlíček promluvil o podzimních covidových omezeních: Nikdo nedá garance, že nebudou, tvrdí

 
Nikdo soudný nemůže dát garanci, že na podzim nebudou kvůli koronaviru další omezení, uvedl dnes v diskusi ministr průmyslu, obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). Doufá v dostatečné proočkování společnosti.
11.06.2021 11:05 |

podobné články

Havlíček nevyloučil podzimní zpřísnění koronavirových opatření

 
Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) v neděli v Partii na Primě nevyloučil, že dojde na podzim k opětovnému zpřísnění covidových opatření. Pokud se ale bude podle něj dostatečně očkovat, testovat a sekvenovat, tak by k tomu nemělo již dojít.
13.06.2021 12:45 |

podobné články

Havlíček: Na seriózní odhady vývoje ekonomiky je brzy

 
Na seriózní odhady vývoje ekonomiky v důsledku šíření koronaviru je brzy. Záleží i na tom, jak ekonomické dopady zvládnou jiné země. ČTK to na dotaz sdělil vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Hlavní ekonom firmy Deloitte David Marek dnes uvedl, že odhaduje letošní pokles české ekonomiky o deset procent. Podle bývalého ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) by v takovém případě schodek rozpočtu přesáhl 300 miliard korun. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) pokládá prognózu z dnešního pohledu za pesimistickou.
22.03.2020 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7446 článků) , David David (1075 článků) , David David (806 článků)

Česku vládne politická deprese. Klesá důvěra v prezidenta i vládu

 
Pouze 18 procent Čechů je spokojeno se současnou politickou situací v zemi. Ukázal to výsledky výzkumu veřejného mínění  Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Pokles důvěry zažívají všechny politické instituce v zemi. Zatímco prezidenta pozitivně hodnotí 50 procent lidí, kabinet Andreje Babiše se těší důvěře 35 procent. Mírný pokles postihl i hejtmany.
03.04.2018 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23829 článků)