Článek

Havel se tajně léčí v lázních

 
Personál Vojenských lázní v Karlových Varech je teď na nohou. Na tajný léčebný pobyt sem totiž přijel exprezident Václav Havel (74). Po zdravotních obtížích s dýcháním by si v lázních měl dát do kupy i své zažívání.
24.05.2011 10:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4918 článků)
Podobné články

Potměšil se léčí v lázních: Zradila mě záda a klouby

 
Ladislava Potměšila (64) začalo zlobit zdraví a herec se tak poprvé v životě objevil v lázních. „Začíná se projevovat, že už nejsem nejmladší. Bolí mě klouby a začaly mi dělat problémy i záda. Musel jsem kvůli tomu dokonce zrušit natáčení pohádky,“ řekl Blesku herec, který momentálně pobývá v lázních v Hodoníně.
27.07.2010 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Ladislav Potměšil (64 článků)

Novým hejtmanem Karlovarského kraje je Martin Havel z ČSSD

 
Hejtmanem Karlovarského kraje byl dnes zvolen Martin Havel (ČSSD). Po rezignaci Josefa Novotného (ČSSD) povede novou, širokou koalici všech stran v krajském zastupitelstvu bez KSČM. Ta před dvěma lety v kraji volby vyhrála a do nedávna tvořila koalici se sociálními demokraty. Havel získal v tajné volbě 32 hlasů z 37 platných hlasů. Tři zastupitelé byli proti, dva se zdrželi. "První na řadě bude, že si musíme říct s novou radou priority. To znamená, na kterých projektech se bude pracovat přednostně a které přijdou na řadu potom. A samozřejmě příprava na nové programové období," řekl ČTK po svém zvolení Havel.
09.03.2015 11:56 |

podobné články

Osobnosti: Josef Novotný (189 článků) , Martin Havel (137 článků) , Josef Novotný (189 článků)

Zločinecké struktury v Mariánských Lázních: Řidičáky bez jediné jízdy

 
To, že lze v českých lázních získat za peníze úplně vše, ví zvláštní kategorie turistů, a to nejen domácích, ale i zahraničních. Zájemci z celé Evropy nebo Asie si zde například mohli bez problémů obstarat řidičský průkaz, aniž absolvovali testy, či jízdy. Korupční praktiky přitom umožnil legalizovat zkušební komisař, který seděl přímo na městském úřadě v Mariánských Lázních.
11.06.2012 18:55 |

podobné články

Ministr Němeček: Dnes startují ozdravné pobyty čínských dětí v českých lázních

 
Dnešním dnem zahájila první skupina nemocných čínských dětí léčebný pobyt v Horských lázních Karlova Studánka. Skupina sedmdesáti devíti čínských dětí ze Šanghaje a Tianjin postižených řadou dýchacích onemocnění se bude léčit v horských lázních s nejčistším vzduchem v České republice.
09.06.2015 19:06 |

podobné články

Karel Gott si užívá v lázních, léčí se i hudbou

 
Zpěvák Karel Gott (76) vyrazil v rámci rekonvalescence po prodělané nemoci do Mariánských Lázní. Užívá si kúry i hezké počasí. V lázních ho doprovází i rodina.
27.05.2016 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (4737 článků)

Michael Jackson se prý tajně léčí z rakoviny kůže

 
Americký zpěvák Michael Jackson se údajně tajně léčí s rakovinou kůže. O onemocnění někdejšího krále popu, který si na letošek naplánoval pompézní návrat na koncertní pódia, v sobotu informoval britský deník The Sun. Podle něj ale série koncertů, která se má uskutečnit v létě v Londýně, není ohrožena.
16.05.2009 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1646 článků) , Michael Jackson (606 článků) , Michael Jackson (606 článků)

Rašelina není bahno! Čím se léčí v českých lázních

 
Každé z českých lázní využívají k léčbě konkrétních neduhů či zdravotních potíží určitou přírodní látku. I když je obecně známo, že se k léčbě používají minerální prameny, rašelina nebo slatina, víte, co léčí a co se třeba pod slovem slatina skrývá?
16.03.2018 13:00 |

podobné články

Havel by měl začít natáčet film Odcházení v červnu

 
Dramatik a bývalý prezident Václav Havel by měl začít natáčet celovečerní film podle své poslední divadelní hry Odcházení v červnu. S uvedením snímku do kin se předběžně počítá v březnu příštího roku, řekl ČTK a České televizi Havel. Havel si filmovou režii vyzkouší poprvé.
09.04.2010 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4918 článků)

Vojenský zásah v Libyi bude nutný, myslí si Havel

 
Bývalý prezident České republiky Václav Havel má za to, že v případě pokračování občanské války v Libyi bude nutný vojenský zásah západních zemí. Libyjského vůdce Muammara Kaddáfího Havel označil za šíleného zločince, kterého je nutné odstranit. Západ by se podle něj měl poučit ze situace v bývalé Jugoslávii, kde se zásah proti Srbsku příliš dlouho odkládal. Havel to uvedl v rozhovoru pro Hospodářské noviny (HN)
07.03.2011 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4918 článků)

Kubera se děsí třídy V. Havla. Co takhle šachta Havel I, Havel II, Havel III?

 
Podepsat petici je snadné, domyslet důsledky už těžší, komentuje snahu přejmenovat ruzyňské letiště senátor Jaroslav Kubera z ODS. Pořád je ale lepší, že podle Havla nechtějí pojmenovat některou z velkých pražských ulic. Poslanec Vítězslav Jandák naopak hodnotí kladně obě "havlovské" petice osobností české kultury- za přejmenování letiště i za to, aby komik Petr Čtvrtníček pojmenoval svého syna Havel.
11.01.2012 03:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Čtvrtníček (158 článků) , Vítězslav Jandák (385 článků) , Jaroslav Kubera (598 článků)

Rakytník a jeho léčivé účinky

 
Bylinky si zaslouží své pevné místo, coby doplněk jakékoliv léčby či výtečná prevence. Jinak tomu není ani v případě rakytníku, kterého existuje 7 druhů. Nejčastěji se u nás lze setkat s Rakytníkem řešetlákovým – Hippophare rhamnojdes. Roste buďto v keřovité nebo stromové podobě a vyskytuje se po celé Evropě a Asii. Původem je však z Ruska. S velkou oblibou se pěstuje také na českých zahrádkách a vysazuje se rovněž kolem bytových jednotek. U některých druhů rakytníků se sbírají pouze listy, které se využívají na čaj. Jiné druhy naopak umožňují i sběr plodů ke konzumaci, prevenci a léčbě. Pravděpodobně vás bude zajímat, co obsahuje takový plod rakytníku. Věřte, že je toho skutečně mnoho. Plod rakytníku a jeho obsah Vitamín C, A, sk. vitamínů B, D, E, F, K Rutin (nezbytný pro zpevnění cév) Flavonoidy Pektin Třísloviny Stopové prvky Mastné nenasycené kyseliny Alkaloid hyppopheinu (působí proti depresím a nádorovým onemocněním) Co vše lze z rakytníku vyrobit? Olej Sirup Marmeláda Čaj Obklady Víno Likér Co vše rakytník léčí? Rakytník pomáhá léčit kožní onemocnění, jako je lupénka, atopický ekzém, akné nebo opruzeniny. Rovněž napomáhá rychlejšímu hojení ran a jizev. Výtečný je také u popálenin, omrzlin a proleženin. Vlasům dodává zdravý vzhled a lesk. Má protizánětlivé účinky a léčí sliznice. Trpíte-li na opary, afty a krvácivé dásně – sáhněte po rakytníku. Výtečným pomocníkem je u onemocnění štítné žlázy. Léčí gynekologické potíže, hemeroidy. Pomáhá i pacientům po chemoterapii a ozařování. V kosmetice se z něj připravují vonné olejíčky a krémy. V kuchyni jej využijete u přípravy marmelád, kompotů, čajů, likérů. Příspěvek Rakytník a jeho léčivé účinky pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
16.03.2016 13:10 |

podobné články

Lže exprezident Havel, nebo spisovatelka? Pravda a láska v knize

 
Bývalý prezident Václav Havel nekompromisně prohlásil na adresu Tajné knihy spisovatelky Ireny Obermannové, že ji nikdy nečetl ani číst nehodlá. Spisovatelka ale pro časopis Týden uvedla, že mu poslala rukopis a nemocný Havel jí vzkázal, že její kniha je pro něj tou nejlepší součástí terapie.
11.09.2011 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4918 článků) , Irena Obermannová (114 článků) , Irena Obermannová (117 článků)

Václavu Havlovi docházejí síly! Manželka Dagmar pro Aha!: Mám o něj strach

 
Dlouhodobě nemocný bývalý prezident Václav Havel (74) se stále neuzdravil ze zánětu dýchacích cest, se kterým se léčí od března. Nepomáhá každodenní péče lékařů ani nedávný pobyt v lázních. Kvůli péči o svého muže musela dokonce bývalá první dáma Dagmar Havlová (58) zrušit osobní program!
12.07.2011 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4918 článků) , Dagmar Havlová (1160 článků)

Tak tohle je překvápko: Agáta Hanychová se v Mariánských lázních vdala za Jakuba Prachaře

 
Tak tohle opravdu nikdo nečekal. Agáta Hanychová  (27) , která se vrátila před nedávnem z hodně romantické dovolené na Maledivách, se dnes v Mariánských lázních tajně vdála za svého současného přítele Jakuba Prachaře  (29) , se kterým poslední měsíce žije.
20.04.2013 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Jakub Prachař (891 článků) , Agáta Prachařová (2579 článků)

Havel: Cenu za něj převezme manželka, cestu mu zakázali

 
Bývalý prezident Václav Havel obdrží Cenu Alcida De Gasperiho, pojmenovanou po někdejším premiérovi Itálie. V Trentu ji za Havla v pondělí večer převezme jeho manželka Dagmar. Bývalému prezidentovi cestu do Itálie lékaři nedoporučili, protože nyní je v lázních.
06.06.2011 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4918 článků)

Václav Havel bez privilegií. Na léčení do hotelu Prezident ho nepřijali

 
V naprosté tichosti a bez mediálního humbuku se v Karlových Varech léči bývalý prezident Václav Havel. Tentokrát ovšem nenašel azyl v luxusním hotelu Prezident, který po něm byl pojmenován, ale ve Vojenském lázeňském ústavu. Lázeňští lékaři i zdejší politici v souvislosti s tím upozorňují na absurdní snahy omezit úhradu lázeňské péče v naší zemi.
18.06.2011 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4918 článků)

Havel neodletěl do Moskvy na festival, zastoupila ho Dagmar

 
V naprosté tichosti a bez mediálního humbuku se v Karlových Varech léčí bývalý prezident republiky Václav Havel. Jak ParlamentníListy.cz informovaly, tentokrát ovšem nenašel azyl v luxusním hotelu Prezident, který po něm byl pojmenován, ale ve Vojenském lázeňském ústavu.
24.06.2011 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4918 článků)

Německé tajné služby prý selhaly. O hrozbě útoků měly vědět dopředu

 
Německý list Die Welt přináší informace o tom, že německé tajné služby měly indicie o tom, že hrozí teroristický útok. České čtenáře o tom informoval SecurityMagazin.cz, podle něhož se německé tajné služby zařadily po bok francouzských a belgických. Tajné služby prý do třetice selhaly.
20.12.2016 20:45 |

podobné články

Simona Krainová se tajně vdala v modrém: Nepozvala rodiče ani Daru!

 
Těhotná modelka Simona Krainová (37) si v pátek tajně vzala Karla Vágnera (34), otce dítěte, které se má narodit v prosinci. Obřadu přihlíželo jen několik hostů. Rodina ani rodiče nebyli na svatbu zváni. „Já jsem už tři týdny v lázních v Třeboni. Nevím o tom. Já synovi volat nebudu, když mi Kája nezavolá a neřekne nic o svatbě... My jsme tam prostě nebyli,“ řekl deníku Aha! Karel Vágner starší, otec ženicha...
05.09.2010 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Simona Krainová (1911 článků) , Karel Vágner (389 článků) , Karl Simon (168 článků)