Článek

Havel by měl začít natáčet film Odcházení v červnu

 
Dramatik a bývalý prezident Václav Havel by měl začít natáčet celovečerní film podle své poslední divadelní hry Odcházení v červnu. S uvedením snímku do kin se předběžně počítá v březnu příštího roku, řekl ČTK a České televizi Havel. Havel si filmovou režii vyzkouší poprvé.
09.04.2010 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4947 článků)
Podobné články

Dagmar Havlová se objeví na Českém lvovi, možná přebere cenu za manžela

 
Rekordmanem Českých lvů, alespoň co se nominací týče, je letos film Václava Havla Odcházení, který je získal ve všech dvanácti kategoriích. Na slavnostním předávání cen v pražské Lucerně se v sobotu večer objeví také bývalá první dáma Dagmar Havlová, která by mohla převzít cenu za zesnulého manžela. Další články k tématu: Lidé sázejí na Českého lva, favoritem se stalo Havlovo Odcházení Odcházení Václava Havla získalo dvanáct nominací na Českého lva Havlovo Odcházení: symbolická tečka za prací citovaného dramatika Odcházení na festivalu v Moskvě zaujalo. Hlavně proto, že je od Havla RECENZE: Jdou k sobě slova průměrný a Havel? Odcházení odpovídá jasně
02.03.2012 19:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4947 článků) , Dagmar Havlová (1162 článků) , Václav Český (452 článků)

Havel bude režírovat film Odcházení

 
Dramatik a exprezident Václav Havel se rozhodl režírovat film podle své divadelní hry Odcházení, která se s úspěchem hraje v pražském Divadle Archa i na dalších scénách. Odcházení bude Havlovým režijním debutem na filmovém plátně, k němuž se odhodlal ve třiasedmdesáti letech. Natáčení připravuje na příští rok.
23.06.2009 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4947 článků)

Václav Havel začne v červenci točit film Odcházení

 
Na jaře příštího roku se má v kinech objevit celovečerní hraný film Odcházení, který podle své stejnojmenné hry natočí poprvé v roli filmaře exprezident Václav Havel. Rozpočet projektu, s jehož realizací má začít 2. července, je 44 miliónů korun.
03.05.2010 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4947 článků)

Havel začne 1. července natáčet film Odcházení

 
Exprezident a dramatik Václav Havel se poprvé postaví za filmovou kameru jako režisér a natočí filmovou verzi své úspěšné hry Odcházení.
29.06.2010 10:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4947 článků)

Film Odcházení: Havel režíruje vlastní ženu

 
Blesku se podařilo jako prvnímu pořídit snímky z natáčení filmové verze hry Odcházení Václava Havla (73). Exprezident si konečně splnil svůj sen, poprvé v životě si stoupl jako režisér za kameru. Natáčet se začalo začátkem července a štáb sužují úmorná vedra. Havel se ale rozhodně nešetří. Přitom to není tak dávno, co v USA prodělal vážnější komplikace se srdeční arytmií.
10.07.2010 05:51 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4947 článků)

Český lev: Polívka zapíjel Havlovo Odcházení, sám měl s odchodem potíže...

 
Hvězdou nominačního večera Českých lvů byl »nečekaně« v prosinci zesnulý dramatik a exprezident Václav Havel (†75), který in memoriam získal hned tucet nominací za svůj filmový debut Odcházení! A akademik Bolek Polívka (62) z toho měl takovou radost, že to oslavil nejméně tuctem panáků, tudíž mu pak vlastní odcházení domů činilo značné potíže...
06.02.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4947 článků) , Bolek Polívka (527 článků) , Václav Český (452 článků)

Václav Havel dokončil natáčení své hry Odcházení

 
Exprezident a dramatik Václav Havel skončil natáčení filmové adaptace své hry Odcházení, oznámila mluvčí projektu Uljana Donátová. "Je to pro mne velmi zajímavá a pozoruhodná zkušenost," hodnotí svou práci Havel, který jako filmový režisér debutoval.
23.08.2010 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4947 článků)

Jak začít šetřit? S těmito tipy to zvládnete!

 
Chcete začít šetřit, ale nevíte, jak na to. Možná jen čekáte na správnou dobu, možná jen hledáte výmluvy. Ať už je to tak či onak, právě teď před sebou máte článek, který ukrývá hned několik tipů, jak konečně začít šetřit. Protože mít v dnešní době finanční rezervu rozhodně není k zahození! Poradíme vám jednoduché a poměrně nenásilné způsoby,jak začít šetřit. Neslibujeme, že se vám podaří našetřit na měsíční dovolenou v Dubaji, ale nějaké korunky přeci jen naspořit dokážete. Už se ale nezdržujme a pojďme si říci, jak začít šetřit, vytvořit finanční rezervu a mít lepší pocit sám ze sebe! Pár tipů, jak začít šetřit Pokud pro vás bylo slovíčko šetření až do dnešního dne jednou velkou neznámou, je logické, že se do toho nemůžete vrhnout po hlavě. Za prvé by vás to vůbec nebavilo a za druhé byste skončili ještě dříve, než byste vůbec stihli začít. A to by byla škoda, nemyslíte? Proto jsme pro vás našli tipy, s jejichž pomocí budete šetřit pozvolně, v klidném tempu a tak, abyste z toho neměli nepříjemný šok. Pokladnička na drobné Dávno neplatí, že by si do pokladničky ukládaly peníze pouze děti. Možná si teď říkáte, že odkládání drobných nepředstavuje kdovíjak efektivní, můžete to schválně vyzkoušet. Přesvědčíte se, že to není až tak špatná nápad. Odkládejte si především mince vyšší hodnoty, od desetikoruny výše. Domácí strava Další z možností, jak ušetřit nějaké peníze, je domácí stravování. Pro někoho je to možná samozřejmost, ale pro jiného něco nepředstavitelného. Patříte-li k lidem, kteří se stravují v restauracích, rychlých občerstveních nebo bufetech, k večeři si objednáváte pizzu nebo čínu, pak se nedivte, že vám peníze mizí pod rukama. Když si začnete vařit doma, ušetříte až 60% výdajů. Méně vody, méně elektriky Do třetice všeho dobrého se zmíníme o úsporách v domácnosti, do kterých můžete zapojit celou... Čtěte více Příspěvek Jak začít šetřit? S těmito tipy to zvládnete! pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
04.09.2017 20:30 |

podobné články

Havel dotočil Odcházení: Producent měl strach o zdraví exprezidenta!

 
V závěru minulého týdne úspěšně skončilo natáčení filmové adaptace hry Havla Odcházení. Podle vlastního scénáře snímek natočil exprezident a dramatik Václav Havel (73), pro kterého je to první režijní počin.
23.08.2010 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4947 článků)

Havlovo Odcházení v kinech: Splněný sen neznamená dobrý film

 
Dramatik Václav Havel natočil poprvé v životě celovečerní hraný film. Přesněji řečeno přivedl na plátno vlastní divadelní hru Odcházení. Jejím tématem je výměna politických garnitur, při níž se střídají osoby, ale proklamace a mocenské struktury zůstávají.
22.03.2011 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4947 článků)

Havel natočil Odcházení pro nohsledku Holubovou, píše kritika

 
Dnešní novinářskou projekci dlouho očekávaného filmu Odcházení si nechal ujít jak jeho autor a režisér Václav Havel (74), který je stále hospitalizován ve vojenské nemocnici ve Střešovicích, tak jeho manželka Dagmar (57). Ta ve snímku hraje jednu z hlavních rolí.
14.03.2011 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4947 článků)

Premiéra Odcházení: Havel upadl na pódiu!

 
Úterní premiéru snímku Václava Havla Odcházení vystřídala obava o jeho zdraví. Václav Havel sice do Lucerny přišel mezi prvními, jeho nedávná hospitalizace se na jeho stavu výrazně odrážela. Exprezident byl zesláblý, při chůzi se jistil hůlkou. Když po projekci vystupoval na pódium, neudržel rovnováhu a upadl. Na nohy mu museli pomáhat herci.
22.03.2011 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4947 článků)

Václav Havel v Lucerně uvedl premiéru svého filmu Odcházení

 
Dramatik, bývalý prezident a nyní i filmový režisér Václav Havel uvedl v úterý večer v pražském kině Lucerna slavnostní premiéru svého prvního filmu Odcházení. Natočil ho podle vlastní stejnojmenné divadelní hry.
22.03.2011 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4947 článků)

VÁCLAV HAVEL si nenechal ujít premiéru svého filmu ODCHÁZENÍ

 
Exprezident Václav Havel se v Praze osobně zúčastnil slavnostní premiéry filmu Odcházení, který natočil podle své stejnojmenné divadelní hry. Projektu, ve kterém jako režisér debutoval, dal však zcela jinou atmosféru. Další projekce se uskutečnily v multikině ve Slovanském domě.
23.03.2011 00:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4947 článků)

Václav Havel na premiéře Odcházení: Pád na pódiu!

 
Do poslední chvíle nebylo jasné, jestli se kvůli zdravotnímu stavu Václav Havel (74) zúčastní slavnostní premiéry svého filmu Odcházení. Nakonec si akci nenechal ujít, při stoupání na pódium se ale neubránil nepříjemnému pádu.
23.03.2011 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4947 článků)

Dvanáct nominací na České lvy získalo Odcházení Václava Havla

 
Nejvíce nominací na České lvy mají snímky debutujících režisérů Václava Havla Odcházení - dvanáct - a Zdeňka Jiráského Poupata - deset. Odcházení zabodovalo ve všech kategoriích. Po osmi nominacích mají snímky Nevinnost Jana Hřebejka a Alois Nebel Tomáše Luňáka.
04.02.2012 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4947 článků) , Jan Hřebejk (340 článků) , Tomáš Luňák (15 článků)

Dvanáct nominací na České lvy získalo Odcházení Václava Havla

 
Nejvíce nominací na České lvy mají snímky debutujících režisérů Václava Havla Odcházení - dvanáct - a Zdeňka Jiráského Poupata - deset. Odcházení dramatika a bývalého prezidenta Havla, který v prosinci zemřel, zabodovalo ve všech kategoriích.
04.02.2012 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4947 článků)

Dvanáct nominací na České lvy získalo Odcházení Václava Havla

 
Nejvíce nominací na České lvy mají snímky debutujících režisérů Václava Havla Odcházení - dvanáct - a Zdeňka Jiráského Poupata - deset. Odcházení zabodovalo ve všech kategoriích.
05.02.2012 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4947 článků)

Havlovo Odcházení: Víme, kolik stál propadák

 
Taky vás zajímalo, proč film může stát čtyřicet milionů? Blesk získal exkluzivně účet za Havlův film Odcházení. Je o to smutnější, že po velké mediální kampani zaznamenal film jen minimální divácký zájem.
09.05.2011 07:15 |

podobné články