Článek

Hasiči odstraňovali sloup spadlý na vrátnici Budvaru

 
Českobudějovická profesionální jednotka zasahovala v sobotu 12. července od 18:53 hodin v Kněžskodvorské ulici v Českých Budějovicích, kde po dopravní nehodě, při které osobní automobil narazil do sloupu veřejného osvětlení, tento přibližně čtyřsetkilový sloup spadnul na vrátnici Budějovického Budvaru, n. p.
13.07.2014 02:15 |

podobné články

Podobné články

Škody po bouři na jižní Moravě odstraňovali hasiči celou noc

 
Jihomoravští hasiči celou noc odstraňovali škody po prudké večerní bouřce. Likvidovali spadlé kmeny a sesuvy půdy na silnicích, čerpali vodu z obytných domů i nemocnic, zachraňovali ohrožené lidi a zvířata.
13.06.2010 11:40 |

podobné články

Šéf Budvaru mi odmítl vydat dokumenty ke kontrole, stěžuje si Bendl

 
Ředitel Budějovického Budvaru Jiří Boček údajně odmítl vydat kontrole z ministerstva zemědělství doklady, dokud mu ministr Petr Bendl (ODS) nevysvětlí její důvod. Ministr Bendl to uvedl na úterním jednání se Svazem měst a obcí. Bendl minulý týden zahájil v Budvaru mimořádný audit, údajně proto, že zde od roku 2003 kontrola nebyla.
07.02.2012 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků)

Mezi Palmovkou a Bulovkou nejezdily tramvaje: Po nehodě spadl sloup na troleje

 
Spadlý sloup na tramvajovou trolej zablokoval dopravu mezi Palmovkou a zastávkou Ke Stírce v pátek kolem dvanácté hodiny. Mezi nimi jezdila asi hodinu a půl náhradní autobusová doprava a hasiči s dopravním podnikem lampu odstranili. Nehoda se obešla bez zranění.
22.09.2017 13:10 |

podobné články

Václav Sloup z Chalupářů: Vážná operace!

 
Herec Václav Sloup (76) se konečně nemusí pořád ptát: „Cože?“ Herce trápilo, že neslyší na jedno ucho, a tak se podrobil operaci. Dopadla dobře. „Vejskal bych si, ale pro změnu jsem si zase vymknul kotník. Ono je pořád něco,“ říká Sloup vyrovnaně.
30.07.2012 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Sloup (73 článků)

Zemřel herec Václav Sloup

 
V 78 letech zemřel o víkendu Václav Sloup. Novinkám to sdělily zdroje blízké rodině. Sloup byl nezapomenutelným představitelem postav bodrých a prostoduchých mužů, kteří někdy byli využíváni druhými, jindy naopak těžili z hlouposti ostatních. Diváci si ho v současné době mohou připomenout v televizním seriálu Chalupáři.
20.07.2014 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Sloup (73 článků)

Zapomenutá dominanta »Staromáku«: Mariánský sloup svrhli anarchisté. Ukazoval čas, připomínal válku

 
Mariánský sloup byl někdejší dominantou Staroměstského náměstí v Praze. Stavba od poloviny 17. století symbolizovala hrdinství Pražanů, kteří se v historickém centru města za třicetileté války úspěšně ubránili švédské přesile. Jen několik dnů po vzniku samostatného Československa roku 1918 na náměstí vtrhnul rozběsněný dav a sloup strhnul. Dalšímu ničení historických památek zabránila armáda. Od té doby se už v Praze tato architektonická památka nikdy neobjevila. Další mariánské sloupy však dodnes existují v jiných českých městech.
09.12.2016 18:10 |

podobné články

Letounu L-159 spadly u Drnovic palivové nádrže

 
O velkém štěstí mohou mluvit obyvatelé Drnovic na Blanensku. Vojenskému letounu L-159 blízko jejich obce spadly dvě prázdné palivové nádrže. Není jasné, zda piloti nádrže shodili úmyslně, nebo spadly samy.
15.09.2010 16:55 |

podobné články

Jižní Čechy zasáhla silná bouřka, přihnala se z Rakouska

 
Hasiči na jihu Čech ve středu večer zasahovali po velmi silných bouřkách zatím na zhruba 50 místech. Většinou odstraňovali stromy, které spadly na komunikace. Na Prachaticku evakuovali dětský tábor. Hasili také několik stromů zapálených bleskem. Požáry jsou zatím menšího rozsahu, beze škod. Řekla to mluvčí hasičů Vendula Matějů.
07.08.2013 23:25 |

podobné články

Spadlý strom v Brně zdemoloval šest aut, škody vyjdou na statisíce

 
Šest aut poškodila v sobotu odpoledne vzrostlá vrba, která při bouřce spadla na parkoviště v Brně-Bystrci. Tři hodiny brněnští hasiči strom odstraňovali. K nehodě vyjely tři jednotky.
31.05.2015 09:40 |

podobné články

Auto porazilo sloup a další dva vozy spadly do potoka: Hasiči na severu Moravy měli pernou službu

 
Perný večer za sebou mají hasiči z Moravskoslezského kraje. Ve čtvrtek ke konci dne zasahovali u třech dopravních nehod. Kromě vyprošťování dvou cestujících z auta, které narazilo do sloupu veřejného osvětlení, museli pomoci zpět do sucha dvěma vozům, které skončily v potoce.
01.09.2017 13:45 |

podobné články

Stromy padaly jako na povel. Hasiči zachraňovali lidské životy

 
AKTUALIZOVÁNO. Noční silný vítr poničil v Královéhradeckém kraji chatovou oblast Svinary, odkud v noci hasiči evakuovali deset dětí a šest dospělých. Následky bouří na Hradecku byly vetší než v Pardubickém kraji, kde museli hasiči vyjíždět k desítkám zásahů. Odstraňovali následky silného větru, spadlé stromy a větve. Déšť velké škody nezpůsobil. "Nejvíce byla zasažena oblast obcí Býšť, Bělečko a Holice na Pardubicku a také Litomyšlsko," řekl dnes operační důstojník krajských hasičů. Dvě trafostanice hořely po zásahu bleskem.
06.07.2012 09:15 |

podobné články

Hasiči v Moravskoslezském kraji odstraňovali následky silného větru

 
U více než sedmdesáti událostí zasahovali hasiči v noci na středu v souvislosti se silným větrem, který fouká na celém území Moravskoslezského kraje. Nejvíce výjezdů hasiči absolvovali na Frýdecko-Místecku, Novojičínsku a v Ostravě.
05.11.2014 09:30 |

podobné články

Budvaru se nelíbí, jak o něm ministerstvo informuje

 
Vedení Budějovického Budvaru se nelíbí, jak o něm v souvislosti s nadcházejícím auditem a ještě před jeho začátkem a po krátké kontrole vedené náměstkem ministra zemědělství Romanem Bočkem, která proběhla minulý čtvrtek, ministerstvo zemědělství informovalo Právo a následně i další media.
02.02.2012 18:25 |

podobné články

Bendl chce odvolat šéfa Budvaru Bočka za vleklé právní tahanice

 
Ministr zemědělství Petr Bendl(ODS) se chystá odvolat dlouholetého šéfa Budějovického Budvaru Jiřího Bočka. Stát by se tak mohlo už v nejbližších dnech. Důvodem jsou prý například vleklé spory o známku Budweiser Bier s americkým pivovarem Anheuser Busch. Bočkův nástupce zatím není znám, píšou Hospodářské noviny (HN).
03.02.2012 10:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků)

Hašek: Budvaru se chtějí zmocnit kmotři, Bendl jim jde na ruku

 
Ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) by měl podle místopředsedy ČSSD Michala Haška zveřejnit výsledky kontroly v Budějovickém Budvaru a zadat v pivovaru audit provedený nezávislou firmou. Jinak podle Haška nebude věrohodné případné odvolání dlouholetého ředitele firmy Jiřího Bočka.
03.02.2012 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2333 článků) , Petr Bendl (499 článků)

ČSSD se nelíbí postup Bendla: Ať zveřejní, čím ředitel Budvaru pochybil

 
Ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) by měl podle místopředsedy ČSSD Michala Haška zveřejnit výsledky kontroly v Budějovickém Budvaru a zadat v pivovaru audit provedený nezávislou firmou. Jinak podle Haška nebude věrohodné případné odvolání dlouholetého ředitele firmy Jiřího Bočka. Pokud audit nepotvrdí výrazné pochybění nynějšího managementu firmy, potvrdí se domněnky, že "kmotři ODS se snaží Budvar nejdříve ovládnout, potom možná podojit a následně také zprivatizovat", řekl dnes novinářům Hašek.
03.02.2012 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2333 článků) , Petr Bendl (499 článků)

Výsledky kontroly v Budvaru rozhodnou o osudu Bočka

 
Ministr zemědělství Petr Bendl (ODS) v pátek odmítl spekulovat o možném odchodu ředitele budějovického Budvaru Jiřího Bočka. Probíhající audit vysvětluje tím, že v podniku již devět let neproběhla standardní kontrola hospodaření. Určité pochybnosti má i o právních krocích pivovaru ve sporu o ochranné známky s americkou firmou Anheuser Busch.
04.02.2012 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Bendl (499 článků)

Nečas vyloučil, že by byla v plánu privatizace Budvaru

 
Premiér Petr Nečas (ODS) prohlásil, že vláda nemá v úmyslu privatizovat pivovar Budějovický Budvar. V pondělí tak reagoval na jihočeského hejtmana Jiřího Zimolu (ČSSD), který chtěl záruku, že nedojde k privatizaci Budvaru. Informuje server Novinky.cz.
07.02.2012 08:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků)

Bendl: Ministerská kontrola ve státním Budvaru není žádným prohřeškem

 
Ministr Bendl informoval zástupce politických stran o situaci v Budějovickém Budvaru.
10.02.2012 22:35 |

podobné články