Článek

Hasiči evakuovali v Třeboni 18 lidí: V pivovaru unikl čpavek!

 
Mobilní chemická laboratoř a přes dvě desítky hasičů s těžkou technikou zasahovaly včera dopoledne v areálu pivovaru Regent. V objektu unikl nebezpečný čpavek. Hasiči evakuovali 18 lidí.
17.10.2020 12:15 |

podobné články

Podobné články

V Litvínově unikl při přečerpávání čpavek

 
Čpavek unikl v pondělí v areálu Chemopetrolu v Litvínově. Potvrdil to starosta města Daniel Volák (ODS). Únik nastal krátce před 8:30, kdy externí pracovník firmy přečerpával čpavek z cisterny.
16.08.2010 10:35 |

podobné články

V prachatické Madetě unikl čpavek. Evakuace 60 lidí

 
V prachatickém podniku Madeta unikl v pátek v půl deváté ráno čpavek, z prostoru evakuovali 60 lidí. Mluvčí hasičů Vendula Matějů řekla, že jednoho člověka, který se nadýchal par, ošetřili záchranáři.
30.07.2010 11:00 |

podobné články

V Příbrami unikl nebezpečný čpavek: Šest lidí skončilo v nemocnici!

 
Na příbramském zimním stadionu ve středu ráno kvůli poruše unikl nebezpečný čpavek. Stadion i akvapark musely být evakuovány, hasiči zkrápěli okolí vodou, aby zabránili případnému rozšíření čpavkového mraku do okolí. Šest lidí skončilo v nemocnici s podezřením na otravu.
09.05.2018 12:15 |

podobné články

V Setuze v Ústí nad Labem unikl čpavek

 
V provozu společnosti Setuza v Ústí nad Labem unikl v sobotu večer čpavek. Vyšší koncentrace jsou v areálu. Okolí únik neohrožuje.
03.11.2012 22:20 |

podobné články

Únik Čpavku v Kladně: Dva zaměstnance pekárny museli ošetřit!

 
V Kladně unikl z továrny La Lorraine čpavek. Museli proto evakuovat z prostoru asi sto zaměstnanců, při čemž se dva zranili. Hasiči po zajištění místa budovy odvětrávají a ventil, kterým čpavek unikal, se už podařilo spravit. Zřejmě se jedná o chybu při nedávné rekonstrukci po požáru.
16.08.2014 19:45 |

podobné články

VIDEO: V pražských Vokovicích unikal čpavek. Byla evakuována škola

 
Na zimním stadionu Hvězda v pražských Vokovicích unikl v úterý dopoledne čpavek a zamořil okolí.
15.06.2010 09:40 |

podobné články

V prachatické továrně unikl čpavek, muž skončil v nemocnici

 
V areálu prachatického podniku Madeta uniklo v pátek ráno ze zásobníku 40 litrů čpavku, z toho deset litrů se dostalo do ovzduší. Jednoho muže čpavek popálil, záchranáři ho museli převézt do nemocnice.
30.07.2010 13:20 |

podobné články

V Chebu unikal čpavek ze stadionu. Zasahovali hasiči

 
Čidlo elektronické signalizace zaznamenalo ve středu v půl sedmé ráno únik čpavku v kompresorovně na zimním stadionu v Chebu. Hasiči z chebské stanice na místě únik nebezpečné látky potvrdili, čpavek se ale nedostal mimo stadion, obyvatelé města tak nebyli ohroženi, řekl mluvčí hasičů Martin Kasal.
02.11.2011 09:30 |

podobné články

V Medlově na Olomoucku uniká do ovzduší čpavek ze zásobníku. Evakuace neproběhla

 
V Medlově na Olomoucku uniká do ovzduší čpavek ze zásobníku firmy zabývající se výrobou mraženého pečiva. Jeho množství zatím není známo, zásobník má podle hasičů kapacitu jedné tuny. Na místě jsou hasiči, nikdo nebyl zraněn. Podle starosty Medlova Jana Zahradníčka nebyla evakuace obce s 1500 obyvateli nutná. 
13.01.2014 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zahradníček (6 článků)

Protichemický zásah v Komořanské: Do ovzduší unikl jedovatý chlor, hasiči evakuovali 100 lidí

 
Hasiči i chemici v ochranných oblecích od 15:25 zasahovali v Komořanské ulici. Podle informací z hasičského Twitteru tu z poškozeného ventilu speciálního kotle do ovzduší unikl chlor. Mrak chloru se podařilo udržet v areálu. Hasiči ho kropili pomocí vodní mlhy s tím, že chlor se navázal na vodu. „Kontaminovaná voda pak odtekla do kanálu. Štěstí bylo, že k události došlo v prostorách průmyslového areálu, kde je na to kanalizace vybavená,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.
11.12.2017 16:10 |

podobné články

Genderová neziskovka se pustila do pivovarníka Bernarda. Jde o jeho lechtivé reklamy

 
Do reklamy pivovaru Bernard se opřela Stínová rada pro reklamu. Na protest napsala dokonce otevřený dopis majiteli pivovaru. Na toho se, jak její zástupci píší, obracejí v souvislosti s reklamní kampaní s názvem „Rotující pípa“. Upozorňují především na reklamu s označením „feminist edition“. Na ní je sklenice piva, o kterou je opřeno ženské tělo s obličejem právě ředitele pivovaru. „Udělal jste si legraci, ale zároveň jste ponížil ženy. Přes zřejmě dobrý úmysl zůstává nová verze kampaně sexistická a uráží řadu lidí,“ píše se v dopise. Autoři dopisu vysvětlují také, jaké další reklamy pivovaru se jim nelíbily a proč.
10.06.2017 14:10 |

podobné články

Astronauté Mezinárodní vesmírné stanice jsou v ohrožení. Úniká čpavek z chladicího systému

 
Z chladicího systému na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) uniká čpavek. Problém je podle ruských zdrojů "velmi vážný". Rusové jej proto budou konzultovat odpoledne s Američany. Pak by se mělo rozhodnout o případném výstupu amerických astronautů do otevřeného vesmíru. Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) dříve ujistil, že závada posádku ISS nijak neohrožuje.
10.05.2013 11:25 |

podobné články

Na stadionu v Jablonci unikal čpavek, za areál se naštěstí nedostal

 
Ze strojovny zimního stadionu v Jablonci nad Nisou unikal v pátek večer čpavek. Šlo o malé množství, lidem nebezpečí nehrozilo, řekla agentuře ČTK mluvčí jablonecké radnice Markéta Hozová.
06.08.2016 08:50 |

podobné články

V Hulíně se našlo 80 let staré pivo z pivovaru Zubr

 
V pivovaru Zubr se chystají na analýzu více než 80 let starého piva z produkce pivovaru, které bylo nalezeno ve 20 kilometrů vzdáleném Hulíně. Historickou lahev s původním obsahem věnoval pivovaru pan Josef Hrabák, který ji našel ukrytou na půdě.
25.08.2015 08:56 |

podobné články

Český pivní klenot vlastní Japonci: Zisk pivovaru stoupl o třetinu na 14 miliard

 
Koupili Plzeňský Prazdroj a prosperují. Japonskému pivovaru Asahi Group Holdings, vzrostl v pololetí provozní zisk o 34 procent na 70,7 miliardy jenů. Tedy v přepočtu na 14,1 miliardy korun. Japonci přitom investovali i do dalších pivovarů. Centrálu pro Evropu si však zřídili v Praze, zastřešuje 11 pivovarů z pěti zemí. Prazdroj je pro Japonce z hlediska postavení an trhu nejúspěšnější značkou.
03.08.2017 12:40 |

podobné články

Hasiči v Praze 4 evakuovali šest lidí kvůli požáru v obytném domě

 
Šest lidí a psa evakuovali dnes ráno hasiči z domu v Praze 4 kvůli požáru bytu v šestém patře. Dva ze zachráněných skončili v péči záchranné služby. Proč začalo v bytě hořet, hasiči dál vyšetřují, sdělila ČTK mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová. Hasiči současně vyjeli ještě k dalším třem případům.
13.07.2014 09:35 |

podobné články

Záplavy si vyžádaly zřejmě už osmou oběť. Hasiči evakuovali 8340 lidí

 
Hasiči do dnešních 06:00 evakuovali v Čechách před velkou vodou 8340 lidí, z toho 5329 v Ústeckém kraji. Přes tři stovky lidí v povodněmi postižených oblastech zachránili. Většinu českých krajů trápí záplavy od neděle, v noci na dnešek kvůli nim hasiči nejčastěji zasahovali v hlavním městě a ve středních Čechách, sdělila mluvčí hasičů Nicole Zaoralová. O život přišlo při povodních už zřejmě osm lidí. 
03.06.2013 10:05 |

podobné články

V Plesné na Chebsku unikl z potrubí plyn, hasiči evakuovali ulici

 
Hasiči preventivně evakuovali celou ulici. Plynové potrubí překopl bagr při stavebních pracích.
05.07.2010 10:50 |

podobné články

Nájemníky z hořícího domu evakuovali hasiči a policisté

 
Profesionální hasiči ze Svitav a Moravské Třebové spolu s dobrovolnými hasiči ze Starého Města zasahovali ve čtvrtek 20. března v 3.13 hodin u požáru v Moravské Třebové. Hořelo na půdě bytového domu. Hasiči spolu s policisty evakuovali 11 osob ze vchodu bytového domu, nad kterým hořela střecha. Evakuované osoby byly v pořádku, část z nich si našla dočasné ubytování u příbuzných.
20.03.2014 15:15 |

podobné články