Článek

Hašek: Vládní vyrovnání s církvemi je chybné. Čísla jsou příliš vysoká

 
Podle místopředsedy ČSSD Michala Haška je vyrovnání s církvemi nesprávně vyčíslené. Jeho strana prý není proti církevním restitucím, ale má svoji vlastní alternativu, vládní verzi odmítá.
24.10.2011 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2366 článků)
Podobné články

O vyrovnání s církvemi by měli poslanci hlasovat po jménech, míní Sobotka

 
Poslanci by měli o majetkovém vyrovnání s církvemi hlasovat po jménech, aby veřejnost při rozhodování o rozsáhlém majetkovém převodu viděla osobní postoj každého z nich. Novinářům to dnes řekl předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. ČSSD podle něj takový postup ve sněmovně při závěrečném hlasování o zákoně navrhne. Vláda podle ČSSD zakrývá negativní vývoj státních financí a měla by ve špatné hospodářské situaci od návrhu na vyrovnání s církvemi ustoupit.
08.06.2012 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků)

Hanáková: Bez účasti státu by vyrovnání s církvemi probíhalo živelně

 
Vládní návrh zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi je rozumným řešením, bez nějž by mohlo přijít divoké vyrovnání soudní cestou, uvedla v úterý na Žofínském fóru ministryně kultury Alena Hanáková. Podle ní jsou církve více než 20 let po revoluci jedinou okradenou vrstvou společnosti.
17.04.2012 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Alena Hanáková (319 článků)

Nečas to podepsal kvapem a tajně jako uličník, rýpal na Primě Hašek. Kuba krčil rameny

 
Zatímco místopředseda ODS a ministr průmyslu Martin Kuba kvůli otázce vyrovnání státu s církvemi v pořadu Partie televize Prima Family krčil často rameny, a dokonce k neexistenci seznamu církevního majetku ani neuměl odvětit, místopředseda ČSSD Michal Hašek byl slovně na koni. Na konto premiéra, který v pátek podepsal s církvemi smlouvy o finančním vyrovnání, dokonce řekl, že se zachoval jako uličník.
24.02.2013 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal Hašek (2366 článků) , Martin Kuba (399 článků)

Vláda odsouhlasila návrh majetkového vyrovnání s církvemi

 
Vláda v úterý schválila návrh majetkového vyrovnání s církvemi. Návrh, který letos stát s církvemi uzavřel, počítá s tím, že stát zaplatí v průběhu 30 let 59 miliard korun. Církve zároveň dostanou zpět zhruba 56 procent svého majetku.
27.09.2011 16:15 |

podobné články

VV chtějí z návrhu vyrovnání s církvemi vypustit náhradu 59 mld.

 
Věci veřejné chtějí z vládního návrhu o majetkovém vyrovnání s církvemi zcela vyškrtnout finanční kompenzaci církvím ve výši 59 miliard korun. Na dnešní tiskové konferenci to oznámili předseda strany Radek John a předsedkyně klubu Kateřina Klasnová. Zatímco princip vyrovnání je podle Johna v pořádku, paragrafové znění obsahuje prý asi osm zásadních pochybení, která chtějí VV napravit pomocí pozměňovacích návrhů.
29.05.2012 16:10 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2466 článků) , Kateřina Klasnová (518 článků)

Sedláčková (SNK-ED): Několik otázek k majetkovému vyrovnání s církvemi

 
Cílem těchto otázek není rozporovat samotný fakt potřeby majetkového vyrovnání s církvemi. Cílem otázek je zabývat se podrobněji ekonomickými předpoklady, které byly zvoleny jako argumenty k tomu, jaký způsob řešení majetkového vyrovnání byl zvolen.
02.09.2012 13:50 |

podobné články

Komunisté se pouští do vlády. Za Šluknovsko i vyrovnání s církvemi

 
KSČM má recept na Šluknovsko i vyrovnání s církvemi. A rozhodně to není tak, jak plánuje vládní koalice. Podle komunistů totiž v první případě nehledají příčinu, ale jen násilně řeší, zatímco v případě druhém chtějí dát církvím příliš mnoho.
14.09.2011 13:50 |

podobné články

ČSSD nesouhlasí s návrhem na vyrovnání s církvemi, chce další jednání

 
Návrh na vyrovnání státu s církvemi, na němž se v pondělí shodla speciálně ustavená vládní komise, se nelíbí sociálním demokratům. Ti mají připraven jiný postup a požadují další jednání s opozicí.
31.05.2011 12:00 |

podobné články

Vláda projedná majetkové vyrovnání s církvemi

 
Ve středu má vládní kabinet rozhodnout o definitivní podobě návrhu zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
03.01.2012 07:45 |

podobné články

Vláda bude znovu jednat o vyrovnání s církvemi, postoj VV není jasný

 
Vláda se na prvním zasedání v novém roce vrátí k návrhu zákona o vyrovnání s církvemi, stále přitom není jasný postoj ministrů nejmenší vládní strany. Politici Věcí veřejných chtějí vědět, kde stát vezme peníze na výplaty finančních kompenzací, o dalším postupu jednali v úterý v předsednictvu a sněmovním klubu bez výsledku. Informuje agentura ČTK.
04.01.2012 07:00 |

podobné články

Peake (VV): Vyrovnání s církvemi navrhujeme odložit. Důvodem je krize

 
Vláda přerušila jednání o vyrovnání státu s církvemi. Kvůli zákonu se sejdou špičky vládní koalice ve formátu K9.
04.01.2012 13:00 |

podobné články

Oliva (TOP 09): Majetkové vyrovnání s církvemi bez emocí

 
Vládní návrh zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi prošel v Poslanecké sněmovně do druhého čtení. První čtení se neslo ve znamení mnohých emotivních i zavádějících argumentací.
22.02.2012 19:45 |

podobné články

Štěpánek (ODS): Česká televize? Spíš Bakalova televize!

 
Ať si klidně někdo říká, že to jsou čísla jen za jeden měsíc. Ať si klidně někdo říká, že to jsou čísla jen z jednoho pořadu. Ať si klidně někdo říká, že ta čísla nejsou reprezentativní. Na podstatě věci to nic nemění. Ta čísla jsou prostě strašná! Jaká čísla? Osmnáct a deset.
07.02.2011 11:55 |

podobné články

Politici jsou překvapeni požadavkem církví na vydání majetku obcí

 
Politici jsou překvapeni požadavkem řádu křižovníků, který se chce u soudu domoci vydání nemovitostí v majetku obce. O případu dnes informoval deník Právo. Podle poslance za TOP 09 Stanislava Polčáka to zákon o narovnání s církvemi neumožňuje a soud by měl takovou žalobu zamítnout. Podle místopředsedkyně ČSSD Aleny Gajdůškové je to důsledkem špatně připraveného zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a koalice bude při vyjednávání s církvemi usilovat o to, aby se takových požadavků vzdaly. Řekla to ČTK.
17.02.2014 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Alena Gajdůšková (232 článků) , Stanislav Polčák (262 článků)

Vláda natruc opozici a Zemanovi podepsala smlouvy o finančním vyrovnání s církvemi

 
Premiér Petr Nečas (ODS) dnes jménem vlády podepsal smlouvy se 16 církvemi a náboženskými obcemi o finančním vyrovnání. Učinil tak navzdory silným protestům opozice a přesto, že Ústavní soud zatím nerozhodl o trojici stížností na církevní restituce. Nečas po podpisu novinářům řekl, že vláda postupovala přísně podle práva, ustanovení zákona o církevních restitucích jsou podle něj v souladu s českou ústavou.
22.02.2013 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9291 článků)

Chaloupka (VV): Žádáme vládu, nepodepisujte smlouvy s církvemi

 
Dnes Věci veřejné vyzvaly dopisem vládu České republiky, předsedu vlády a jednotlivé církve, aby nedošlo k uzavření smluv s církvemi do té doby, než bude Ústavním soudem rozhodnuto o podaných návrzích na zrušení části zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi.
20.02.2013 19:35 |

podobné články

Gajdůšková (ČSSD): Jednání s církvemi byla úspěchem i zklamáním

 
Úkolem expertní skupiny ČSSD a ANO pro jednání s církvemi, kterou jsem vedla, bylo najít společensky přijatelnou a právně čistou podobu řešení majetkového vyrovnání s církvemi.
27.03.2014 16:35 |

podobné články

S církvemi má podle Sobotky nově jednat vládní tým

 
Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) chce vytvořit vládní tým, který by pokračoval ve vyjednávání s církvemi po úterním krachu jednání expertních komisí. Jeho ustavení navrhne na příští koaliční radě. Napsal to dnes ČTK. V případě nedohody s církvemi považuje za teoreticky i legislativně možné zdanit jim finanční náhrady vyplácené za nevydaný majetek.
26.03.2014 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9536 článků)

Bárta a VV: Bojíme se, že se nenajdou peníze na vyrovnání s církvemi

 
Věci veřejné mají další podmínku při schvalování majetkového vyrovnání s církvemi. Dohodnutému plánu odškodnění prý nekývnou, pokud nebudou přesně vědět, odkud se vezmou peníze, tvrdí Vít Bárta.
12.08.2011 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2838 článků)