Článek

Hašek a další sportovec: Sport je politika, Rusy z olympiády ven

 
„Považuji za naprosto nevhodné, aby se ruští a běloruští sportovci zúčastnili olympijských her v Paříži,“ prohlásil někdejší hokejový brankář Dominik Hašek na sociálních sítích. Obdobně promluvil v rozhovoru s moderátorem Čestmírem Strakatým i bývalý kajakář Vavřinec Hradilek.
03.05.2024 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Hašek (574 článků) , Vavřinec Hradilek (90 článků)
Podobné články

Vraťte se domů, dokud můžete, vyzývá Rusy šéf parlamentu po Pavlových výrocích

 
Předseda Státní dumy, dolní komory ruského parlamentu, Vjačeslav Volodin vyzval Rusy žijící v exilu, aby se vrátili do vlasti, dokud to ještě jde. Reagoval tak na výroky českého prezidenta Petra Pavla z rozhovoru pro rozhlasovou stanici Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RFE/RL) o potřebě přísnějšího dohledu nad Rusy žijícími na Západě. Podle Volodinovy  interpretace , citované ruskými médii, „český prezident navrhl Rusy žijící v zahraničí zavřít do koncentračních táborů“.
19.06.2023 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2894 článků) , Pavel Svoboda (478 článků) , Pavel Svoboda (477 článků) , Pavel Svoboda (478 článků) , Pavel Svoboda (478 článků) , Petra Svoboda (242 článků)

Český rozhlas: Radiožurnál Sport startuje letní kampaň „Poslouchej sport“

 
První sportovní stanice v Česku Radiožurnál Sport spouští 1. července reklamní kampaň „Poslouchej sport“. Cílem kampaně je podpořit povědomí o nové značce Radiožurnál Sport a informovat sportovní fanoušky o vysílání přímých přenosů z olympijských her v Tokiu.
02.07.2021 17:35 |

podobné články

KOMENTÁŘ: Dominik Hašek chce vzít českým občanům mravní volbu a Rusy trestat nespravedlivě

 
Legendární hokejový brankář Dominik Hašek vyzval na Twitteru k plivání na všechny české zákonodárce, neboť ti dosud ani neprojednávali zákon, který by českým občanům zakázal pracovat v Rusku. Hašek dlouhodobě také patří k největším celosvětovým kritikům startů ruských sportovců v západních soutěžích a jeho radikalismus vzbuzuje v Rusku velkou nevraživost. Ačkoli má Hašek dobré úmysly, jeho umanutost postrádá smysl pro realitu i spravedlnost.
06.07.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Hašek (574 článků)

Dobešovo Hnutí pro sport zahájilo činnost. Podpořil ho i Dominik Hašek

 
Iniciativa Hnutí pro sport, připravovaná poslancem a bývalým ministrem školství Josefem Dobešem, se v příštích týdnech dočká oficiálních stanov a naplno zahájí svou činnost. Josef Dobeš to oznámil na čtvrteční konferenci Hnutí pro sport, jež se konala ve Slaném. Konference se zúčastnil i hokejový reprezentant Dominik Hašek, který vyjádřil souhlas s myšlenkami Hnutí a přislíbil Hnutí svou podporu.
02.11.2012 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Hašek (574 článků)

Hejtmanka Vildumetzová: Kraj chce získat pořadatelství dětské zimní olympiády

 
Karlovarský kraj by se mohl stát dějištěm Her IX. zimní olympiády dětí a mládeže ČR 2020. Pokud to schválí krajští zastupitelé na svém jednání 7. září, podá kraj do konce měsíce přihlášku, na jejímž základě se může stát pořadatelem olympiády. Her by se účastnilo přes 1300 mladých sportovců z celé republiky, trenéři a další členové krajských výprav.
27.08.2017 21:05 |

podobné články

Bojkot olympiády v Číně: Čeští senátoři podpořili apel tibetského filmaře

 
Místopředsedové Senátu Jiří Růžička (STAN) a Jiří Oberfalzer (ODS) i další senátoři Přemysl Rabas (za Senátor 21) a Marek Hilšer z klubu Starostů při dnešním setkání v horní parlamentní komoře podpořili tibetského filmaře a bývalého politického vězně Dönduba Wangčhena, který vyzval k politickému bojkotu nadcházející zimní olympiády v Pekingu. Připomněli, že už loni v červnu celý Senát vyzval české politické představitele, aby se neúčastnili zimní olympiády v Číně a nelegitimizovali tak pokračující porušování lidských práv v této zemi.
24.01.2022 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Oberfalzer (79 článků) , Přemysl Rabas (44 článků) , Marek Hilšer (255 článků) , Jiří Marek (484 článků) , Jiří Marek (484 článků)

Ústecký kraj představil partnery zimní olympiády dětí a mládeže i oficiální olympijské oblečení

 
Sedmadevadesát sportovců a trenérů včetně vlajkonoše budou tvořit reprezentaci Ústeckého kraje na zimní olympiádě dětí a mládeže (ODM), která proběhne na pěti místech regionu od 17. do 22. ledna 2016. Na tiskové konferenci pořádané v sídle krajského úřadu za účasti hejtmana a současně předsedy řídícího výboru ODM Oldřicha Bubeníčka, zástupců Českého olympijského výboru (ČOV) a partnerů zimní olympiády to řekla náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová, která je mimo jiné i předsedkyní organizačního výboru olympiády.
15.12.2015 21:01 |

podobné články

Zaútočí ukrajinská armáda v době olympiády na Donbas? Analytik Roček sepsal trochu jiný scénář rozpoutání konfliktu

 
Mediální ofenzíva USA může vyvolávat iluzi silné a tvrdé pozice Washingtonu D. C., ale současný diplomatický bojkot čínské zimní olympiády skončil fiaskem. To tvrdí analytik a spisovatel František Roček. Z Pekingu se stává první město hostící letní i zimní olympijské hry. Teď už jen, jak říká, aby ukrajinská nacionalistická armáda zaútočila na Donbas, což by byla významná náplast na selhání diplomatické blokády pekingské olympiády.
04.02.2022 20:55 |

podobné články

Michal Hašek po Sobotkově rezignaci: Politika je tvrdé řemeslo. Já bych o tom mohl vyprávět...

 
Ve středu večer usedli před kamery Petr Dolínek (ČSSD), bývalý hejtmani Jihomoravského a Jihočeského kraje Michal Hašek (ČSSD) a Jiří Zimola (ČSSD) a doyen poslanců strany Zdeněk Jičínský (ČSSD). Dolínek konstatoval, že Sobotka je premiérem už tři a půl roku a podepisuje se to na něm. Hašek dodal, že politika je tvrdé řemeslo. Sám by prý o tom mohl leccos vyprávět.
14.06.2017 23:00 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Jičínský (39 článků) , Michal Hašek (2499 článků) , Zdeněk Petr (202 článků)

Národ zuří. Dominik Hašek si ale libuje: Ti klečící fotbalisté? Krása. Správné!

 
Bývalý hokejový brankář Dominik Hašek ocenil překvapení, které ve středu přinesli čeští fotbalisté ve skotském Glasgow. Ti sice nepřekvapili výsledkem, jelikož hned od šesté minuty prohrávali, nýbrž pokleknutím na podporu aktivistického hnutí Black Lives Matter. Přestože mnozí diváci přenos zápasu znechuceně vypínali i bez sledování trápení českého týmu na hřišti, Hašek si liboval. „Bylo krásné, když jsem jako sportovec mohl podpořit něco, o čem jsem byl přesvědčen, že je správné,“ započal svůj rozbor a zamyslel se, čím se podpora BLM liší od „zakázané“ podpory válečným veteránům.
18.10.2020 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Hašek (574 článků) , Matter Matter (146 článků)

Ukrajinský šéf rozvědky se rozjel: Budeme zabíjet Rusy kdekoliv na světě

 
Náčelník ukrajinské vojenské rozvědky Kyrylo Budanov šokoval svým prohlášením, že ukrajinské ozbrojené síly „zabíjely Rusy a budou zabíjet Rusy kdekoliv na světě až do úplného vítězství Ukrajiny“. Moskva v tom vidí potvrzení, že Ukrajina chystá další teroristické útoky. Mluvčí ruské diplomacie Marija Zacharová vnímá prohlášení Budanova jako důkaz toho, že USA sponzorují terorismus. Ukrajinská agentura Unian zveřejnila výčet úmrtí ruských občanů podporujících ruskou invazi.
08.05.2023 19:00 |

podobné články

Hulinský: ČSSD pro revizi systémů rozdělování peněz pro český sport

 
Zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu, podle nějž vyplatilo ministerstvo vnitra v letech 2009 - 2011 část dotací na sport v rozporu s pravidly, nedokázalo zejména vyhodnotit účelnost dotací hlavně pro neziskové organizace, zaměřené na tělesnou výchovu a sport, ukazuje na nejasné rozdělování peněz pro český sport.
07.05.2013 09:05 |

podobné články

Nova od září přesune sportovní obsah na dva kanály Nova Sport

 
Televize Nova od září přesune sportovní obsah na dva sportovní kanály. K původní stanici, která se přejmenuje na Nova Sport 1, přibude 5. září Nova Sport 2. Tematická stanice Fanda, která dosud sportovní program také přenášela, má podle Novy sloužit jako „ochutnávka” pro Novu Sport, uvedli zástupci televize na setkání s novináři.
18.08.2015 14:16 |

podobné články

Matek (KDU-ČSL): Peníze z hazardu vs. sport

 
Jedním z často používaných argumentů proč financovat sport v regionech penězi z hazardu je, že sport zejména sport mládeže pomáhá jako prevence závislosti na hazardu.
13.05.2018 10:45 |

podobné články

Hnilička: Je čas uvolnit sport, situace dětí je alarmující

 
Sportovní oddíly chtějí co nejdříve obnovit svou činnost. Chtěly tak učinit za přísných epidemických opatření ve venkovních prostorách ještě dříve, než se vrátí děti do škol. O tom, jak by mohlo vypadat znovuoživování sportu, v pořadu Interview ČT24 hovořil předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička. O věci měl s odborníky jednat už ve středu, což padlo kvůli výměně ministra zdravotnictví. Nového šéfa resortu Petra Arenbergera chce přesvědčit o přehodnocení situace, má pro něj připravený plán na rozvolnění sportu. „Je čas uvolnit sport. Situace pro naše děti už je alarmující,“ upozorňuje důrazně vládní zmocněnec pro sport, že amatérský sport je na tom velmi špatně.
08.04.2021 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Milan Hnilička (102 článků)

Hašek chce narušit zápas NHL v ČR. Rusy na ledě nesnese. Už byl kvůli tomu ve Strakovce

 
Bývalý hokejový brankář Dominik Hašek se ve světle rusko-ukrajinského konfliktu na Ukrajině velmi hlasitě vyjadřuje k dění v hokejovém světě, který válka rovněž zasáhla. Kvůli zápasům NHL, které se začátkem října odehrají v Praze v O2 aréně, se vydal i na úřad vlády. Chce zabránit tomu, aby se zde objevil ruský hráč. „Pomáháme ukončit válku a děláme tím život pro nás zde v ČR bezpečnější,“ věří Hašek.
02.09.2022 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Dominik Hašek (574 článků)

Bude v kraji zimní Olympiáda dětí a mládeže?

 
O kladnou odpověď na tuto otázku dnes usilovali hejtman Pardubického kraje Martin Netolický a krajský radní pro sport René Živný, kteří se o vhodnosti pořadatelství Her VII. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky 2016 snažili přesvědčit tři zástupce Komise Olympiády dětí a mládeže. O organizaci her rovněž usiluje Ústecký kraj. Rozhodnutí padne na půdě olympioniků příští týden.
03.06.2014 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Martin Živný (7 článků)

Liberecký kraj: Poděkování, dort i bowling, takové bylo setkání medailistů z dětské zimní olympiády

 
V bowlingové herně v libereckém areálu Sport Parku se ve středu 6. dubna sešli mladí sportovci a trenéři, kteří letos v lednu fantasticky reprezentovali Liberecký kraj na VII. Hrách zimní olympiády dětí a mládeže České republiky 2016 v Ústeckém kraji. Poděkovat jim přišli také hejtman Libereckého kraje Martin Půta a radní resortu školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti Alena Losová.
09.04.2016 18:25 |

podobné články

Rusy neobsluhujeme. Polskem se šíří protest restauratérů

 
Historicky dramatické vztahy mezi Poláky a Rusy se projevují i v současném dění kolem války na Ukrajině. Aktuálně se projevuje silnou podporou Ukrajinců mezi Poláky, která nachází konkrétní vyjádření například v chování restauratérů, kteří odmítají obsluhovat Rusy.
10.09.2014 07:36 |

podobné články