Článek

Hamás při říjnovém útoku na Izrael použil české paraglidy

 
Palestinští radikálové z hnutí Hamás, kteří 7. října zaútočili na jih Izraele, použili k překonání hranice paraglidingové vybavení české firmy Nirvana Systems. Uvedl to dnes  server  Seznam Zprávy, který o tom informovala americká organizace Sjednocení proti jadernému Íránu (UANI). Podle ní je motorový paraglide přerovské firmy vidět na záběrech, které odvysílala zahraniční média. Majitel firmy netuší, jak se stroje mohly k teroristům do Pásma Gazy dostat.
09.11.2023 12:35 |

podobné články

Podobné články

Hamas se rozmyslel a navrhl příměří, Izrael odmítl

 
Izrael v neděli odmítl návrh palestinckého hnutí Hamas na prodloužení humanitárního příměří. Ještě v sobotu však samotný Izrael navrhoval prodloužit klid zbraní, Hamas však tento návrh ignoroval a zahájil ostřelování . Sedmidenní příměří navrhl také americký ministr zahraničí John Kerry, i to však Izrael odmítl.
27.07.2014 16:10 |

podobné články

Osobnosti: John Kerry (174 článků) , John Kerry (149 článků)

To o Palestincích nevíte. Chování, zrada, údajná bída. David Bohbot hlásí z Izraele

 
Věděli to všichni. David Bohbot je nejen bezpečnostním expertem a ředitelem pražského Centra pro výzkum terorismu, ale také Izraelec, který dlouhé roky čerpal zkušenosti v tamních vojenských a bezpečnostních kruzích. Poté, co Hamás zaútočil na Izrael, byl i on povolán do armády. A jak sám říká, je na to patřičně hrdý. V exkluzivním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz popisuje, jak 7. říjen jednou pro vždy změnil celý židovský stát. „Izrael je rozhodnut změnit situaci, definitivně porazit Hamás a chce válku, která odstraní hrozbu útoků z jeho strany,“ říká David Bohbot, který přijal službu u izraelské policie a brání svůj rodný kraj. „Hamás násilně zabraňuje civilním rodinám v útěku z válečného pásma, proto bude boj v Gaze hodně těžký, s velkým množstvím obětí,“ dodává.
14.11.2023 13:25 |

podobné články

Osobnosti: David Gaz (3 články) , David David (1726 článků) , David David (1296 článků)

Hamás odmítá izraelskou podmínku pro příměří, žádost o odzbrojení

 
Palestinské radikální hnutí Hamás se odmítá zabývat izraelskou podmínkou pro příměří, jíž je odzbrojení palestinských radikálních organizací. Člen palestinské delegace, která nyní vyjednává o příměří v Egyptě, Izzat Rášik, sdělil, že Hamás o tomto izraelském požadavku nechce slyšet. Egypťané, kteří vyjednávaní zprostředkovávají, varovali před zablokováním rozhovorů, pokud obě strany neustoupí ze svých pozic. Podle amerického exprezidenta Jamese Cartera by Izrael měl uznat Hamás jako politického partnera.
07.08.2014 10:31 |

podobné články

Osobnosti: James Carter (5 článků)

Izrael chrání „železná kopule“. Iron Dome zachytí většinu raket, střela stojí skoro 2 miliony

 
Protiraketový obranný systém Iron Dome, který Izrael uvedl do provozu v roce 2011, aktuálně stojí mezi stranami izraelského konfliktu s palestinským radikálním hnutím Hamás. Systém má za úkol ochraňovat izraelská města před útokem a bez jeho přítomnosti by Tel Aviv pravděpodobně již dávno lehl popelem. Hamás se v posledních dnech snaží systém přetížit, ten doposud odrazil několik tisíc nepřátelských raket. Podle expertů se Iron Dome může pyšnit 90procentní úspěšností při odrazu nepřátelských střel. Je ale mimořádně drahý. Zatímco Hamás stojí jedna raketa pár tisíc, jedna raketa vystřelená z Iron Dome vyjde na téměř 1,7 milionu korun.
15.05.2021 09:50 |

podobné články

Výzvy k útoku na Izrael z druhé fronty. A americký ministr varoval

 
Boje mezi ozbrojenými silami Státu Izrael (IDF) a palestinskými teroristy z hnutí Hamás zuří naplno. Jedna z raket Hamásu dopadla na mateřskou školu ve městě Sderot. Na severu Izraele se stále častěji opakují střety izraelské armády s libanonským hnutím Hizballáh. Šéf Hizballáhu Hasan Nasralláh poprvé pochválil Hamás za krvavý útok na Izrael. Americký ministr zahraničí Antony Blinken židovské vojáky vyzval, aby více dbali o životy palestinských civilistů v Gaze. Požadoval toho ještě mnohem víc…
04.11.2023 09:00 |

podobné články

Izrael přijal příměří navržené Egyptem. Radikální Hamas v rozhodnutí stále otálí

 
Vůbec poprvé během nynějšího konfliktu s palestinským radikálním hnutím Hamas dopadly na izraelské rudomořské přístavní město Ejlat rakety. Střely byly zřejmě vypáleny z Egypta a poranily několik lidí. Izrael v úterý přistoupil na příměří s palestinským hnutím Hamas, které navrhl Egypt.
15.07.2014 08:15 |

podobné články

Příměří v Gaze skončilo, nad ránem se obnovily boje; Hamás podle Izraele nevydal zadržované ženy

 
Izrael se po konci příměří vrací k bojům a hodlá splnit válečné cíle, které si už dříve stanovil, tedy likvidaci palestinského hnutí Hamás v Pásmu Gazy a osvobození tam držených rukojmí. Podle listu The Times of Israel (ToI) to dnes ráno uvedl úřad izraelského premiéra Benjamina Netanjahua. Hamás podle izraelské vlády porušil týden platící příměří tím, že nepropustil všechny ženy držené jako rukojmí a vypálil rakety na Izrael. Boje byly obnoveny dnes krátce po 6:00 SEČ, média bezprostředně poté informovala o náletech izraelských letadel a dělostřeleckých útocích.
01.12.2023 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Israel Israel (31 článků)

„Izrael páchá válečné zločiny!“ Výbušný střet. Šéf prouprchlické neziskovky a reportér ČT

 
Ředitel Organizace pro pomoc uprchlíkům Martin Rozumek je hlasitým kritikem izraelských operací v Pásmu Gazy, kde umírají tisíce palestinských civilistů. Podle něj Izrael páchá válečné zločiny. Zahraniční reportér ČT Jakub Szántó mu ale oponuje s tím, že Hamás si bere civilisty jako živé štíty a bez ztrát na životech nemá Izrael v přelidněné Gaze žádnou možnost Hamás zničit.
06.11.2023 22:10 |

podobné články

Granátomet. Izrael ukázal „vybavení“ palestinské nemocnice

 
Ozbrojenci z Hamásu oznámili, že propustí 70 žen a dětí, které drží jako rukojmí, pokud Izrael přistoupí na pětidenní příměří. Izrael stále tlačí na to, aby se ozbrojenci Hamásu vzdali svých pozic v nemocnici Al Shifa na severu Pásma Gazy, kde má podle armády Hamás své velitelské stanoviště. Vojáci ukázali fotografie z nemocnice Rantissi, dětské nemocnice specializované na léčbu rakoviny. Fotografie zbraní, které tu Hamás ukrýval. Prezident USA Joe Biden přišel s další výzvou určenou Izraeli.
14.11.2023 08:15 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1019 článků)

Hamás pohrozil ostřelováním telavivského letiště

 
Ozbrojené křídlo palestinského hnutí Hamás pohrozilo, že cílem jeho raketových útoků bude letiště Bena Guriona u Tel Avivu, a vyzvalo letecké společnosti, aby se letišti vyhýbaly. Hamás dále obvinil Izrael, že cílem jednoho z posledních izraelských náletů byl šéf ozbrojeného křídla hnutí Muhammad Dajf.
20.08.2014 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Aviva Baumann (218 článků)

Tudy Hamás pronikal do Izraele: Palestinci využívají sítě mravenčích chodeb

 
Izrael zaútočil proti palestinskému hnutí Hamás v Pásmu Gazy. Cílem útoků byla mimo jiné síť tunelů, které Hamás využívá již mnoho let.Tunely nejdříve sloužily k pašování zboží nebo zbraní. Později i přímo k vojenským akcím na půdě Izraele. Židovský stát se dlouhodobě snaží tunely eliminovat. Postavil kvůli tomu i megalomanskou podzemní hradbu.
16.05.2021 05:10 |

podobné články

Obětí útoku hnutí Hamás v Izraeli je i český občan

 
Obětí teroristického útoku radikálního hnutí Hamás na Izrael je i český občan. Serveru  Novinky.cz  dnes informaci potvrdil mluvčí ministerstva zahraničí Daniel Drake. Dvaadvacetiletý muž podle webu zahynul při útoku v kibucu Nirim.
18.10.2023 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Dan Drake (11 článků) , Daniel Daniel (1044 článků) , Daniel Daniel (1044 článků) , Daniel Daniel (1044 článků) , Daniel Daniel (1044 článků) , Daniel Daniel (1044 článků) , Daniel Daniel (1044 článků) , Daniel Daniel (1044 článků) , Daniel Daniel (314 článků)

Všichni věřili, že Hamás začíná být racionální, trochu zkorumpovaný, starý, ale... Byli jsme na ostře sledované diskusi

 
„To, že se nepodaří zabít každého jednoho ozbrojence Hamásu, je jasné. To se zkrátka nestane. Hamás není jenom v Gaze, ale i na Západním břehu Jordánu a v Libanonu,“ řekl mimo jiné bývalý reportér České televize na Blízkém východě Jakub Szántó. Byli jsme na nedávné debatě Izrael a Hamás ve válce: jaké budou následky? v Městské knihovně v Praze.
26.10.2023 09:30 |

podobné články

Peklo v Gaze: Izrael masivně útočí po zemi. Hamás má zásoby, civilisté nic

 
Pozemní ozbrojené síly Státu Izrael (IDF) s definitní platností vstoupily do Gazy. Mluvčí izraelské armády Daniel Hagari oznámil, že vojáci tam po nočním úderu dále rozšiřují operace. Podle Palestinců zůstaly v severní Gaze po nočním útoku desítky těl pod sutinami. Ale Hamás má prý k dispozici stovky tisíc galonů paliva pro vozidla i pro rakety.
28.10.2023 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (1044 článků) , Daniel Daniel (1044 článků) , Daniel Daniel (1044 článků) , Daniel Daniel (618 článků) , Daniel Daniel (1044 článků) , Daniel Daniel (1044 článků) , Daniel Daniel (1044 článků) , Daniel Daniel (1044 článků) , Daniel Daniel (314 článků)

Vymýcení Hamásu a co přijde zřejmě po něm? Arabista varuje

 
Publicista a arabista Zdeněk Müller tvrdí, že na konfliktu mezi Izraelem a teroristickým hnutím Hamás je patrné, že součástí válek je stále tvrdší komunikační válka. „Potvrzuje se, že první obětí ozbrojených střetů bývá pravda,“ říká Müller s tím, že Hamás se snaží svět přesvědčit o tom, že Izrael cíleně zabíjí palestinské civilisty. Izrael se ale podle Müllera jen brání po hrůzném útoku ze 7. října, který je pro Izraelce jako 11. září pro Američany.
06.11.2023 18:55 |

podobné články

Fatah a Hamas se dohodly na spojenectví. Sestaví spolu vládu

 
Organizace pro osvobození Palestiny (OOP) a radikální Hamas se dohodly na společné vládě, kterou sestaví do několika týdnů. V pásmu Gazy, které ovládá Hamas, vyvolala tato zpráva nadšené oslavy. Mohlo by to totiž konečně ukončit rozkol mezi Palestinci. Izrael z toho ale příliš velkou radost nemá. 
23.04.2014 18:30 |

podobné články

Hamas odmítl prodloužení příměří a obnovil raketové útoky

 
Hnutí Hamas v neděli ráno obnovilo raketové útoky na izraelskou armádu. Izrael v sobotu nabídl radikálům prodloužit dosavadní příměří až do nedělní půlnoci, ti však odmítli. Pro Hamas není totiž přijatelné žádné příměří, které nezaručuje ukončení blokády Pásma.
27.07.2014 10:10 |

podobné články

Konec příměří: Hamas znovu ostřeluje Izrael!

 
Třídenní příměří mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamas vypršelo dnes v 7:00 SELČ. Hamas obnovil z Pásma Gazy raketovou palbu, nad izraelským městem Aškelon zasahovala protiraketová obrana.
08.08.2014 08:35 |

podobné články

Třídenní příměří skončilo. Hamas vypálil na Izrael nové rakety

 
Tři dny příměří mezi palestinským hnutí Hamas a Izraelem vypršelo v pátek v sedm hodin ráno. Hamas znovuobnovil z pásma Gazy raketovou palbu. Nad izraelským městem Aškelon zasahovala protiraketová obrana.
08.08.2014 08:35 |

podobné články