Článek

Hamáčkovy tanečky: ODEJDEME Z VLÁDY!

 
Zdá se, že šéf ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček (40) je v poslední době poněkud cimprlich. Trestně stíhanému premiérovi Andreji Babišovi (64, ANO) adresoval několik požadavků, které, pokud nebudou splněny, povedou zaručeně ke konci vládní koalice. Jenže při včerejším hlasování o nedůvěře oranžoví vládu poslušně podrželi. Podívejte se na všechna ultimáta, která tvrdě a nekompromisně dali »oranžoví«, a přesto jsou pořád Babišovými věrnými souputníky.
01.07.2019 11:58 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (1261 článků)
Podobné články

Mládek (ČSSD): Nevkusné vládní tanečky kolem zapojení ČR do rozpočtové unie

 
Tanečky Nečasovy vlády kolem půjčky 3,5 miliardy euro (90 miliard Kč) Mezinárodnímu měnovému fondu začínají být nejen nevkusné, ale také ohrožující české národní zájmy.
21.01.2012 20:50 |

podobné články

Lidovecké tanečky znám už z kraje, říká hejtman Zimola. Tam taky chtěli víc, než jim náleželo

 
ROZHOVOR Lidovci předvádí své klasické tanečky, kdy žádají více funkcí, než odpovídá jejich volebnímu výsledku. ParlamentnímListům.cz to řekl poslanec ČSSD a jihočeský hejtman Jiří Zimola. Ten zároveň pochválil vyjednávací tým své strany, prý dojednal maximum. Zimola však dal šéfovi lidovců za pravdu v jedné věci: ČSSD by si za každou cenu měla ponechat Ministerstvo zdravotnictví.
17.12.2013 20:31 |

podobné články

Lidovecké tanečky znám už z kraje, říká hejtman Zimola. Tam také chtěli víc, než jim náleželo

 
ROZHOVOR Lidovci předvádí své klasické tanečky, kdy žádají více funkcí, než odpovídá jejich volebnímu výsledku. ParlamentnímListům.cz to řekl poslanec ČSSD a jihočeský hejtman Jiří Zimola. Ten zároveň pochválil vyjednávací tým své strany, prý dojednal maximum. Zimola však dal šéfovi lidovců za pravdu v jedné věci: ČSSD by si za každou cenu měla ponechat Ministerstvo zdravotnictví.
17.12.2013 22:31 |

podobné články

Kupka (ODS): Invaze kamionů nebo jen mediální tanečky – obojí je špatné

 
Dva dny po pražském rozhodnutí o zákazu vjezdu kamionů do metropole přicházejí středočeský hejtman Miloš Petera a pražský radní pro dopravu Petr Dolínek se společným dopisem adresovaným ministru dopravy Danielu Ťokovi, aby urychlil stavbu Pražského okruhu. „Buď i mezi koaličními stranami vládne totální rozvrat, nebo tu pan hejtman pořádá trapné mediální tanečky před volbami,“ říká kandidát na hejtmana za ODS Martin Kupka.
22.07.2016 08:40 |

podobné články

Zeman vmetl Sobotkovi „nechutné tanečky“. Babiš připustil konec ve vládě

 
Vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) zřejmě opustí vládu bez ohledu na prezidenta Miloše Zemana. Babiš ve čtvrtek poprvé připustil, že by se návrhu na odvolání z pera premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) mohl sám podvolit. A přenechat křeslo ve vládě jinému nominantovi hnutí ANO. Po Sobotkovi teď Babiš žádá svolání koaliční rady. Zeman odmítl, že by měl s vicepremiérem mocenský pakt, premiéra zkritizoval za „nechutné tanečky“ a odletěl na týden do Číny. Vládní krizi jsme i ve čtvrtek sledovali online.
11.05.2017 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (15841 článků) , Bohuslav Sobotka (9536 článků) , Miloš Zeman (22562 článků)

John to zabalil, ale hrozí: Odejdeme i z vlády

 
Předseda VV Radek John předal v úterý premiéru Petru Nečasovi (ODS) rezignaci na post vicepremiéra. Předseda vlády ji přijal, řekl novinářům po schůzce John. "Možná jako strana odstoupíme i z vlády a budeme ji jenom tiše podporovat nebo zůstaneme dál v důstojné pozici," uvedl John možné varianty.
17.05.2011 18:10 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2466 článků) , Petr Nečas (9291 článků)

VV: Pokud Nečas nesplní podmínky, odejdeme z vlády

 
Grémium nejmenší koaliční strany vyzvalo ministry Věcí veřejných, aby podali demisi k 1. květnu. Strana je ale připravena s koaličními partnery dál pokračovat ve spolupráci, pokud premiér Petr Nečas (ODS) splní do 26. dubna vyjmenované podmínky. VV své setrvání ve vládní koalici podmiňují například novou revizí koaliční smlouvy. VV podle všeho neřešily, co by následovalo po demisi ministrů, zda by strana nominovala do vlády znovu stejné lidi, své další členy, nebo do kabinetu vyslala nestraníky.
03.04.2012 19:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9291 článků)

Vláda rozhodla: Zdražovat se bude, jinak odejdeme

 
Plán na zdražení potravin, kulturních akcí a knih od příštího roku je potvrzen. A to přesto, že vládní návrh důchodové reformy a změn v DPH prošel změnami. Místo původně plánovaných 20 procent se jednotná sazba podle představ vlády sjednotí v roce 2013 na 17,5 procentu. Vláda se rozhodla, že hlasování o penzijní reformě spojí s hlasováním o důvěře.
10.03.2011 18:15 |

podobné články

Bez záruk, že se nebude škrtat jen u nás, z vlády odejdeme, říká John

 
V pořadu Pressklub Luboše Xavera Veselého na Frekvenci 1 byl předseda Věcí veřejných Radek John. Zhodnotil situaci, která vládne ve vládě po zveřejnění nových nahrávek – a podle něj stále reálně hrozí odchod jeho strany z koalice.
01.04.2012 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2466 článků) , Luboš Veselý (359 článků) , Radek Veselý (30 článků)

Peake šokuje: Klidně odejdeme z vlády, Nečasi. Drž slovo

 
Karolína Peake by na jmenování Roberta Vacka ministrem dopravy měla trvat. ParlamentnímListům.cz to řekla první místopředsedkyně strany LIDEM a poslankyně Dagmar Navrátilová.
16.11.2012 11:45 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Navrátilová (97 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

Jsou to tanečky mrtvé kobyly, říká o vládě Kováčik

 
Předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik popisuje současnou pravicovou koalici jako mrtvou kobylu. Podle jeho názoru by bylo nejlepší dojít co nejrychleji k předčasným volbám, v tom se shoduje s předsedou Věcí veřejných Vítem Bártou. Místopředseda ODS Jiří Pospíšil to vidí jinak. Je pro pokračování této vlády a vyčítá TOP 09, že poněkud komplikuje situaci. I on však odmítá ustavení úřednické vlády pod taktovkou prezidenta Zemana. To je to jediné, na čem se shoduje s opozicí.
20.06.2013 22:30 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1990 článků) , Jiří Pospíšil (1990 článků) , Pavel Kováčik (259 článků) , Vít Bárta (2838 článků) , Jiří Bárta (246 článků) , Jiří Bárta (246 článků)

Komentátor Hvížďala ohromil: Dlouhé tanečky kolem vlády otvírají prostor pro Haška

 
Ačkoliv se to nyní příliš nezdá, vznik nové vlády se může ještě pořádně protáhnout. Ve své analýze k tomu dochází známý publicista Karel Hvížďala. „Jenže aby nová vláda mohla řádně pracovat, musí ji prezident jmenovat - a v tom může být ještě problém,“ uvádí Hvížďala.
24.12.2013 15:12 |

podobné články

Räikkönen: Jsem přesvědčen, že z F1 odejdeme

 
Francouzský soud dnes odmítl protest Ferrari proti pravidlům Mezinárodní automobilové federace (FIA) pro příští sezonu. Reakce týmových představitelů na sebe nenechaly dlouho čekat.
20.05.2009 14:45 |

podobné články

Snižte si platy a my odejdeme, nabízí vedení ČSA odborům

 
České aerolinie bojují o přežití. Důvodem je letošní prudký propad počtu cestujících a pokles průměrné ceny letenky. S krizí chtějí bojovat i snížením platů.
26.08.2009 13:15 |

podobné články

NATO: Z Afghánistánu odejdeme za čtyři roky, zeštíhlíme velení aliance

 
Představitelé Severoatlantické aliance se na sobotním summitu dohodli na zeštíhlení svých velitelských struktur.
20.11.2010 14:15 |

podobné články

Ještě počkáme a třeba odejdeme, varují nadále lékaři odboráři

 
Osud memoranda, které by mělo ukončit akci Děkujeme, odcházíme je nejistý. Jak zjistily ParlamentníListy.cz, názory představitelů Lékařského odborového klubu v regionech jdou od vysloveně radikálních přes rozpačité, až po ty, které chtějí v pondělí dohodnutý návrh memoranda přijmout.
15.02.2011 17:05 |

podobné články

Kája na mě čeká. Odejdeme spolu, říká o nemocném dvojčeti Jan Saudek

 
Stav komiksového kreslíře a malíře Káji Saudka (75) se ani téměř pět let po nehodě, kdy mu uvízlo maso v krku a od té doby leží v kómatu v nemocnici, nezlepšuje. Jeho bratr fotograf Jan Saudek má jasno. "Kája na mě čeká. Chce, abychom odešli spolu," řekl Novinkám.
23.02.2011 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Saudek (314 článků) , Karel Saudek (90 článků)

Odejdeme od pojišťoven a vybereme hotovost od pacientů, hrozí zubaři

 
Pokud vláda nevyřadí plomby z úhrad zdravotního pojištění, chce část zubařů, zejména těch mladších, vypovědět smlouvy s pojišťovnami a vybírat od pacientů v hotovosti. Řekl to prezident České stomatologické komory (ČSK) Pavel Chrz.
06.06.2011 13:30 |

podobné články

VV: Odejdeme z koalice!

 
Čtyři křesla ve vládě, odvolání ministrů Alexandra Vondry (ODS) a Ivana Fuksy (TOP 09) a zákaz anonymních akcií na doručitele.
08.06.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1145 článků) , Ivan Fuksa (394 článků)