Článek

Hamáček nabídl pomoc hygieně. Do trasování lidí s koronavirem možná zapojí vyšetřovatele

 
Do trasování kontaktů nakažených koronavirem by se mohli zapojit příslušníci policie, pokud by bylo třeba dále posilovat kapacity hygienické služby. Na twitteru to dnes uvedl vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), dohodl se na tom s policejním prezidentem Janem Švejdarem. Pracovní skupiny ministerstva zdravotnictví nyní posuzují změnu systému trasování, jak ji v pondělí po jednání vlády naznačil premiér Andrej Babiš (ANO).
08.09.2020 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21011 článků) , Jan Hamáček (2591 článků)
Podobné články

Praha zřídí ombudsmana trasování. Dá mu hned 100 tisíc na rozjezd

 
Hlavní město poskytne finanční prostředky pro Hygienickou stanici. Ty hygiena využije k navýšení personálních kapacit pro trasování. Zřídí také pozici ombudsmana trasování, který bude řešit nesrovnalosti a stížnosti lidí. Celkem se bude jednat o 300 tisíc korun, 200 tisíc z toho bude směřováno na trasování, dalších 100 tisíc na zřízení funkce ombudsmana.
23.02.2021 23:10 |

podobné články

Hygienici zvládají, smetl Babiš návrh na zapojení policie do trasování. Sami o ni žádali, oponuje Hamáček

 
Hygienické stanice podle premiéra Andreje Babiše (ANO) zvládají trasování kontaktů lidí nakažených koronavirem. Novinářům po dnešním jednání centrálního štábu zřízeného pro dohled nad opatřeními řekl, že ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) poděkuje ministerstvu vnitra za nabídku pomoci policistů. Policie se podle něj má hlavně věnovat hlídání toho, zda lidé dodržují povinnost nosit roušky. Podle čtvrtečního vyjádření ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) by v první fázi mohla hygienikům při trasování pomáhat až stovka vyšetřovatelů.
11.09.2020 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21011 článků) , Jan Hamáček (2591 článků) , Vojtěch Adam (1199 článků) , Adam Vojtěch (932 článků)

České dráhy se zapojily do trasování v projektu Chytrá karanténa

 
Zaměstnanci Českých drah, ale i další ze Skupiny ČD prošli postupně v minulém týdnu online školením pro trasování. Bezprostředně poté se asi padesátka proškolených zaměstnanců aktivně zapojila do trasování kontaktů v rámci Chytré karantény. K dnešnímu dni již mají na kontě přes 1300 vyřízených hovorů, které uskutečnili během pouhých dvou dnů.
26.10.2020 19:45 |

podobné články

Hamáček úkoluje policii. Poznají to nakažení

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) oznámil, že se do trasování kontaktů nakažených koronavirem zapojí i policisté. Mělo by jít zhruba o stovku příslušníků, píše iDNES.cz.
11.09.2020 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2591 článků)

Hygienikům s trasováním pomůžou policisté. Hamáček zmínil i masivní nákupy roušek

 
Hygienické stanice, které kvůli vysokému přírůstku nakažených nestíhají vyhledávat všechny kontakty, dostanou personální výpomoc. Do trasování se zapojí 200 až 250 policistů, oznámil vicepremiér a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD). Podle něj se na tom dohodla ministerstva zdravotnictví a vnitra. Šéf sociální demokracie rovněž odhalil, že žádné masivní nákupy ochranných pomůcek se momentálně nechystají, Česko má zásoby dostatečné.
01.10.2020 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2591 článků)

Babiš: Hygiena trasování stíhá, policisté se mají zaměřit na roušky

 
Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) hygienici trasování kontaktů lidí nakažených koronavirem zvládají. Ministerstvo zdravotnictví proto nevyužije nabídku resortu vnitra, aby s trasováním pomáhali policisté. Babiš to řekl v pátek po jednání centrálního štábu zřízeného pro dohled nad koronavirovými opatřeními. Policie má podle premiéra dohlížet na dodržování povinnosti nošení roušek v uzavřených prostorech.
11.09.2020 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21011 článků)

„Zvedejte neznámá čísla,“ apeluje hygiena na Pražany. Napoprvé se dovolali jen polovině lidí

 
Pražští hygienici kvůli trasování lidí s covidem-19 apelují, aby lidé věnovali větší pozornost příchozím hovorům z neznámých čísel. Ve středu se napoprvé dovolali jen asi polovině lidí, které potřebovali kontaktovat, uvedli na webu. Řada lidí totiž neznámá čísla vůbec nebere a ani nevolá zpátky, což může mít v případě trasování  fatální následky.
16.10.2020 16:50 |

podobné články

Česko dostalo od WHO přes prsty: Situace s koronavirem je znepokojivá

 
Česká pobočka Světové zdravotnické organizace (WHO) je znepokojena šířením koronaviru v ČR. Konstatuje mimo jiné, že řešením situace není zastavení trasování kontaktů nakažených, ale navýšení testovacích kapacit. O trasování pouze vážných případů hovořil v pondělí premiér Andrej Babiš (ANO). Ten WHO vzkázal, že by měla mlčet.
08.09.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21011 článků)

To je humus! Inspektoři zavřeli prodejnu ve Volarech kvůli katastrofální hygieně

 
Tak v téhle prodejně nakupovali zřejmě jen silné žaludky! Inspektoři totiž v jedné z prodejen ve Volarech zjistila vážné nedostatky v hygieně. U pečiva i ovoce se zeleninou byl myší trus, v zázemí prodejny pak dokonce pobíhala živá myš!
23.08.2013 16:20 |

podobné články

Japonci zavedli toaletní papír na mobily

 
Japonci jsou pověstí svou pečlivostí a vztahem k přísné hygieně. Kde jinde by si tak mohli vzít k srdci výzkumy mikrobiologů z posledních let, kteří prokázali, že displeje chytrých telefonů jsou zaneřáděnější koprofilními (pocházejícími z výkalů) bakteriemi než prkénka veřejných toalet. Proto právě v Japonsku zavedli na veřejných toaletách papír určený nejen k lidské hygieně, ale také k dezinfekci mobilu.
02.01.2017 16:00 |

podobné články

Nemocné na hygieně často odmítli, stali se roznašeči. Opravdu drsné příběhy českých „stopařů korony“

 
Odhalit od jednoho nakaženého další a další. O to se snaží pracovníci protiepidemických oddělení z územních pracovišť krajských hygienických stanic. Při větší představivosti je lze označit za detektivy či stopaře přenosu nemoci Covid-19. Když uslyšíte pojem trasaři, jste doma. Při dalším z větších uvolnění vládních omezení se Parlamentní listy rozhodly popsat tuto skoro neviditelnou práci a některé případy roznašečů. Skoro všechny mají něco společného. Na hygieně je odmítli.
08.06.2020 18:10 |

podobné články

Chodili spolu. On měl covid, udal ji hygieně. Její rodiče zuřili. Ale proč? Prymula se zblázní

 
„Nikoho jsem hygieně neudala, nejsem bonzačka. Půjčím si psa od sousedů a fízlové mi můžou políbit prdel. Dneska se zastavím, jo? V práci řádí covid, tak mě poslali domů.“ Tak popisuje novinář Ivan Motýl, jak lidé obcházejí nařízení a zákazy na Ostravsku. Pomůže snad už jen stanné právo, v Čechách se prý covid nebere vážně, i když jde o život. A není sám, kdo má takové zkušenosti.
28.10.2020 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1746 článků)

Pomalé trasování a šíření covidu? Hygieny mají málo lidí, nepomohly ani peníze navíc

 
Týden čekání na test, čtyři dny čekání na výsledek a mezitím šíření koronaviru dál kvůli pomalému trasování - i to je někdy realita českého systému Chytrá karanténa. Kritizují to jak odborníci, tak opozice a hlavně lidé, kteří mají podezření na nákazu a celá věc se jich osobně dotýká. Už i šéfka pražské hygieny přiznala, že nestíhají, posily hledají i jiné krajské hygienické stanice. Nových míst se vypsalo 134, nováčků však nastoupilo jen 84. Na některé stanice se nepřihlásil vůbec nikdo. A to jim přitom nabídli stejně peněz jako těm, co už mají čtyřletou praxi.
23.08.2020 05:35 |

podobné články

Zvedejte neznámá čísla, prosí pražská hygiena: Odmítání hovorů hatí trasování

 
Pražská hygienická stanice na svém webu zveřejnila výzvu, v níž žádá lidi o zvedání neznámých čísel. Mnozí z nich totiž hovory od čísel, která neznají, ignorují či rovnou odmítají. To přitom může mít v případě trasování špatné následky. Ve středu se například operátoři napoprvé dovolali jen polovině osob, které chtěli kontaktovat.
17.10.2020 12:05 |

podobné články

Lži a zatajování při trasování! Pražská hygiena už lidem rozdala desetitisícové pokuty

 
Při trasování někteří lidé lžou o svých kontaktech nebo o místech, která navštívili! Hygienické stanici hlavního města Prahy se to v několika případech podařilo prokázat, uvedla šéfka stanice Zdeňka Jágrová, bylo uděleno několik pokut ve výši deset tisíc, což je maximum. Pokud takový člověk navíc nakazí další lidi, už se může jednat o trestný čin šíření nakažlivé nemoci.
06.11.2020 13:15 |

podobné články

Nakažlivější mutace udeří už během vteřin, varuje Prymula. Plně nezaberou ani vakcíny

 
Kvůli rozšíření nakažlivějších mutací koronaviru už neplatí, že rizikovým kontaktem je setkání lidí bez roušky na vzdálenost méně než dva metry po dobu 15 minut a více. Lidé se mohou nakazit i za několik sekund. ČTK to v rozhovoru řekl bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Z definice rizikového kontaktu přitom vychází například trasování, kdy hygienici zjišťují, kolik měl nakažený člověk rizikových kontaktů. Na možné rizikové kontakty upozorňuje také aplikace eRouška. Podle Prymuly jsou právě trasování a eRouška opatřeními, která se úplně nezdařila a mají podstatně nižší účinnost, než se předpokládalo. Zároveň řekl, že je možné, že vakcíny proti koronaviru se budou v budoucnu upravovat a naočkované bude nutné přeočkovat.
03.02.2021 07:15 |

podobné články

Trasovat pomáhají už i operátoři Raiffeisen banky. Tisíc hovorů za pár dnů

 
Raiffeisen banka se rozhodla zapojit do pomoci se zvládáním pandemie COVID-19 a nabídla Hygieně ČR čtyřicet operátorů teplického kontaktního centra pro účely trasování osob. Telefonní bankéři, kteří obvolávají kontakty poskytnuté ze strany hygienických stanic, během pár dnů vyřídili více než tisíc hovorů.
25.09.2020 15:05 |

podobné články

Deset tisíc za lhaní hygieně. V Praze už prý létají pokuty

 
Pražská hygienická stanice udělovala pokuty v maximální výši 10 tisíc korun lidem, kteří při trasování lhali o svých kontaktech nebo místech, kde se pohybovali, oznámila její ředitelka Zdeňka Jágrová, informují Novinky.cz.
06.11.2020 07:15 |

podobné články

Nechci jít do kriminálu! Nebudu to podepisovat! Hamáček dorazil do Partie v roušce a nakládal protikorupčním neziskovkám, které si nadiktovaly zákon

 
Hosty nedělní Partie TV Prima byli ministr vnitra, předseda ČSSD Jan Hamáček a poslankyně Jana Černochová (ODS). Oba se pustili do premiéra Andreje Babiše (ANO). Hamáček vyzval občany, aby ve všech uzavřených prostorách nosili roušky. Hamáček zdůraznil, že si odmítá jít sednout do kriminálu. Došlo i na pitvání jednoho brčka z pražského klubu Techtle Mechtle, kde se nakazilo víc než sto osob. „Co tam asi dělali s tím jedním brčkem?“ zeptala se moderátorka Terezie Tománková. A Hamáček odpověděl...
26.07.2020 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21011 článků) , Jan Hamáček (2591 článků) , Jana Černochová (498 článků)