Článek

Hamáček i Švejdar přišli kvůli cestě do Moskvy o mlčenlivost. A vztahy s Ruskem „na bodě mrazu“

 
Vyšetřování plánované a následně zrušené cesty vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy pokračuje. Premiér Andrej Babiš (ANO) zbavil Hamáčka kvůli vyšetřování mlčenlivosti. Upozornil na to web iRozhlas.cz. To samé udělal i ministr vnitra u policejního prezidenta Jana Švejdara, řekla Blesk Zprávám mluvčí Policejního prezidia. I on už měl přitom podle důvěryhodného zdroje redakce vypovídat. Vztahy s Ruskou federací jsou stále na bodu mrazu, jak zmínilo tuzemské ministerstvo zahraničí, byť se zdá, že diplomatická válka utichla.
10.08.2021 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24038 článků) , Jan Hamáček (3323 článků)
Podobné články

Babiš promluvil o vztazích s Ruskem: „Jsou na bodě mrazu“. Pozvání Putina k jednacímu stolu nezavrhuje

 
České vztahy s Ruskem jsou v současnosti na bodě mrazu, nebylo by ale správné úplně přestat komunikovat. Před začátkem summitu Evropské unie to dnes prohlásil český premiér Andrej Babiš, podle něhož Česko zváží podporu návrhu na uspořádání vrcholného jednání unijních lídrů s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Návrh prosazovaný Německem a Francií bude jedním z témat dnešní pracovní večeře šéfů členských zemí evropského bloku.
24.06.2021 12:50 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3739 článků) , Andrej Babiš (24038 článků)

Policejní prezident Švejdar má koronavirus: Před povinným očkováním svých lidí varoval

 
Policejní prezident Jan Švejdar se nakazil covidem-19. Deníku N to řekla mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová při žádosti o rozhovor. Podle mluvčí je Švejdar od pátku v pracovní neschopnosti a má mírný průběh nemoci. Švejdar se v minulosti vyjadřoval s obavami k povinnému očkování policistů, na svém twitteru uvedl, že by policie mohla ztratit až 10 tisíc lidí.
14.12.2021 10:35 |

podobné články

Švejdar představí plány policie, mohl by mluvit o reformě NCOZ

 
Policejní prezident Jan Švejdar dnes na tiskové konferenci s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) představí plány do budoucna a zhodnotí své roční působení ve funkci. Švejdar by také měl podle dřívějších informací policejního prezidia mluvit o reformě Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ). Centrála vznikla před třemi lety sloučením policejních útvarů.
12.12.2019 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3323 článků)

Policejní ředitel Švejdar čelí trestnímu oznámení: Vyzradil utajované skutečnosti ohledně Vrbětic!

 
Policejní prezident Jan Švejdar čelí trestnímu oznámení. Podala ho na něj společnost Imex Group, které v roce 2014 vybouchly dva muniční sklady ve Vrběticích. Podle ní totiž policejní šéf neoprávněně získal informace o vyšetřování, které měl následně vyzradit prezidentovi republiky. Miloš Zeman sám potvrdil, že měl informace právě od policejního prezidenta. Firma připravuje i další trestní oznámení, to se bude týkat toho, že se Švejdar účastnil schůzky s Janem Hamáčkem (ČSSD).
06.05.2021 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3323 článků) , Miloš Zeman (26980 článků)

Policejní prezident Jan Švejdar končí. Je jeho odchod nucený?

 
Policejní prezident Jan Švejdar podá na začátku ledna žádost o odchod do civilu. Od policie plánuje odejít ke konci března. Oznámil to dnes na twitteru. Uvedl, že dospěl k názoru, že jeho setrvání ve funkci není žádoucí. Policejním prezidentem se Švejdar stal 1. prosince 2018. Funkční období šéfa policie je ze zákona pětileté. Nastupující ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) dnes sdělil, že bude Švejdarovo rozhodnutí respektovat a že si dosavadní Švejdarovy práce váží.
17.12.2021 07:30 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (327 článků)

Vojska se dala do pohybu. NATO přiznává, že konflikt s Ruskem je na spadnutí

 
V Evropě to nepřestává vřít a vztahy mezi Západem a Ruskem jsou na bodě mrazu. V posledních dnech se vojska přesouvala kvůli několika konfliktům. Rusové posílají další vojenskou loď na pobřeží Sýrie. Britové naopak reagují na hrozbu Ruska v Pobaltí. Ruský premiér mluví o studené válce, šéf NATO zase obviňuje Rusko, že destabilizuje bezpečnost.
17.02.2016 15:20 |

podobné články

Ruští milionáři stahují děti z elitních britských škol. Napětí mezi Moskvou a Londýnem roste

 
Vztahy mezi Velkou Británií a Ruskem jsou kvůli kauze otráveného exagenta Sergeje Skripala na bodě mrazu. Britská vláda viní z útoku Moskvu, ta to ale popírá. Případ vyvolal diplomatickou roztržku mezi Ruskem a řadou západních zemí včetně Česka. Obě strany mimo jiné vzájemně vyhostily desítky diplomatů. Boj se nyní přesunul i na pole vzdělání, Rusové nejprve vyzvali studenty univerzit, aby se vrátili domů „z nepřátelských zemí“. Nyní odhlašují i děti z prestižních britských soukromých škol, napsal deník Telegraph.
28.04.2018 08:35 |

podobné články

Babiš řekl jasně: S Ruskem se mluvit musí

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) podpořil iniciativu německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona na setkání Evropské rady s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. Dle ministerského předsedy je i přes naše vztahy s Ruskem „na bodě mrazu“ nutné nadále se zemí komunikovat. „Není možné, aby se stávalo to, co se stalo, ale musíme komunikovat,“ řekl. Za důležité označil hovořit kupříkladu o klimatických změnách, globálních otázkách či terorismu.
24.06.2021 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3739 článků) , Andrej Babiš (24038 článků) , Angela Merkelová (2814 článků) , Emmanuel Macron (566 článků)

Zavřít dveře! Hamáčkova cesta na utajeném jednání Sněmovny. Dorazili i Koudelka, Švejdar a Pavel Zeman

 
Poslanci odhlasovali, že se budou na začátku úterní sněmovní schůze zabývat okolnostmi zvažované cesty vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy. Na tajné jednání ve Sněmovně dorazili i šéf BIS Michal Koudelka, policejní prezident Jan Švejdar a nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman.
04.05.2021 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3323 článků) , Michal Zeman (17 článků)

Hamáček vítal vyhoštěné Čechy a naznačil „uklizení“ agentů z Moskvy. Co mu řekl Zeman?

 
Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD), který aktuálně vede resorty vnitra a zahraničí, v pondělí večer přivítal na pražském ruzyňském letišti pracovníky české ambasády vyhoštěné z Moskvy. Jenže kromě těch, kteří se vraceli letadlem nebo auty, zřejmě někteří „zmizeli“ jiným způsobem, naznačil v Událostech, komentářích ČT. Bylo to po dotazu, zda jsme na ambasádě přišli také o své agenty, které Česko vyhostilo Rusům. Hamáček přidal i detaily o tom, jak probíhalo jednání s ruským velvyslancem Alexandrem Zmejevským a schůzka s prezidentem Milošem Zemanem.
19.04.2021 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24038 článků) , Jan Hamáček (3323 článků)

Za mlčenlivost dostane bývalý šéf Českých drah tři milióny

 
Bývalý šéf Českých drah (ČD) Dalibor Zelený, jehož v čele této státní akciové společnosti vystřídal letos 21. února Daniel Kurucz, se pořádně napakuje. Obdrží totiž celkem tři milióny korun za to, že nebude rok pracovat pro konkurenci a zachová mlčenlivost o interních záležitostech ČD.
03.04.2014 07:30 |

podobné články

Plán omezit mlčenlivost v Polsku čeští žalobci a advokáti důrazně odmítli

 
Unie státních zástupců (USZ) a Česká advokátní komora (ČAK) odsoudily chystaný záměr polské vlády, který má prokurátorům usnadnit získávání důvěrných informací. Společné prohlášení organizace zveřejnily na webu advokátní komory. Polská vláda navrhuje prolomit profesní mlčenlivost mimo jiné advokátů, notářů, právních poradců, daňových poradců či lékařů tak, že by o zproštění mlčenlivosti nadále nerozhodoval soud, ale prokurátor.
04.10.2018 22:31 |

podobné články

Hamáček do Moskvy nepoletí, cestu pro Sputnik mu „zatrhl“ Babiš. Pekarová mu vmetla ruské tanky

 
Opoziční ODS, KDU-ČSL a TOP 09 dnes ve Sněmovně neprosadily sněmovní debatu o pondělní cestě vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy. Hamáček měl v Rusku jednat o vakcíně Sputnik V, nakonec ale nepoletí. Premiér Andrej Babiš (ANO) to Blesku potvrdil bez dalších podrobností. Cestu Hamáčkovi sám zatrhl, píše s odkazem na své zdroje server iDNES.cz. Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) přitom popřál Hamáčkovi šťastnou cestu, ale vyslovil domněnku, že Rusům stačilo zavolat a objednat letadlo. Opoziční představitelé upozorňují na to, že Hamáček chtěl do Ruska v době napětí s Ukrajinou, kdy Rusové nachystali již i tanky s „invazními pruhy“ jako před zásahem v Československu.
16.04.2021 10:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3323 článků)

Tuhého nahradí v čele policie Jan Švejdar. Dosud šéfoval policistům na Pardubicku

 
Novým policejním prezidentem bude od soboty Jan Švejdar, dosavadní ředitel pardubické krajské policie. Na tiskové konferenci to v pátek oznámil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Řídil se doporučením výběrové komise, která volila mezi Švejdarem a ředitelem ústecké krajské policie Jaromírem Knížetem. Za své hlavní priority označil nový šéf českých policistů boj proti drogové kriminalitě a zlepšení bezpečnosti na silnicích.
30.11.2018 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3323 článků) , Tomáš Vondrášek (12 článků)

Novým policejním prezidentem bude Švejdar

 
Novým policejním prezidentem bude od soboty 1. prosince dosavadní ředitel pardubické policie Jan Švejdar. Do funkce jej v pátek na základě doporučení pětičlenné výběrové komise jmenoval ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).
30.11.2018 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3323 článků)

Novým policejním prezidentem je Jan Švejdar. Odmítl, že by dostal nabídku od Babiše

 
Novým policejním prezidentem bude od soboty Jan Švejdar, dosavadní ředitel pardubické krajské policie. Na tiskové konferenci to dnes oznámil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Řídil se doporučením výběrové komise, která volila mezi Švejdarem a ředitelem ústecké krajské policie Jaromírem Knížetem. Za své hlavní priority označil nový šéf českých policistů boj proti drogové kriminalitě a zlepšení bezpečnosti na silnicích.
30.11.2018 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3323 článků)

Na teplické party byl i krajský policejní ředitel Husák. Švejdar posílá kontrolu

 
Sobotní oslavy v teplickém hotelu Prince de Ligne se účastnil také liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák. Informoval o tom v pondělí Radiožurnál. Husák se zatím nevyjádřil. Ministr Jan Hamáček (ČSSD) uvedl, že pokud Husák na oslavě byl, měl by z toho okamžitě vyvodit osobní odpovědnost. K témuž ho vyzval i policejní prezident Jan Švejdar, který uvedl, že záležitost prošetří odbor vnitřní kontroly prezídia.
29.01.2021 12:17 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3323 článků)

Vztahy mezi princi na bodě mrazu kvůli společným Vánocům: William zval Harryho s Meghan, dostal rázné NE

 
Vztahy mezi syny prince Charlese (70) jsou zřejmě stále chladnější. Princ William (36) údajně nabídl princi Harrymu (34) a jeho ženě Meghan Markle (37), že by mohli strávit Vánoce dohromady. Jeho pokus urovnat vzájemné spory však nevyšel, byl ostře odmítnut. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu budou s královnou v Sandringhamu a tečka.
16.12.2018 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Meghan Markle (799 článků) , Princ Charles (223 článků)

Hamáček: Cesta do Moskvy byla zastírací manévr

 
Ministr vnitra Jan Hamáček uvedl, že plánovaná pondělní cesta do Moskvy byla zastírací manévr. Dopředu věděl, že nikam nepoletí. Řekl to Deníku N. Na Twitteru pak dodal, že akci s vyhoštěním 18 důstojníků SVR a GRU bylo nutné provést diskrétně a avizovaná cesta do Moskvy v tom hrála roli.
18.04.2021 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3323 článků)