Článek

Hamáček: Chceme zrušit zákaz vycestování. Neznamená to ale otevření hranic

 
Ústřední krizový štáb navrhuje, aby se od 14. dubna zrušil zákaz vycestovat ze země. Na tiskové konferenci po jednání vedení štábu to řekl ministr vnitra a šéf štábu Jan Hamáček (ČSSD). Neznamená to ale podle něj otevření hranic ani to, že si Češi vyrazí na nákup do Drážďan.
06.04.2020 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3129 článků)
Podobné články

Hamáček: Stojí vám nákup v Drážďanech za 14 dní v karanténě?

 
Plošný zákaz na vycestování z České republiky bude od 14. dubna zrušený. V úterý to sdělil na tiskové konferenci předseda Ústředního krizového štábu a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Neznamená to ale otevření státních hranic, stále platí omezení volného pohybu.
07.04.2020 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3129 článků)

Soud chyboval, když zrušil Rittigovi a dalším zákaz vycestování

 
Nejvyšší soud (NS) ve středu zkritizoval postup pražského městského soudu, který v březnu zrušil zákaz vycestování pro lobbistu Ivo Rittiga a další čtyři obviněné v kauze jízdenek pro pražský Dopravní podnik. Proti verdiktu podala stížnost pro porušení zákona ministryně spravedlnosti Helena Válková a NS jí vyhověl s tím, že Městský soud svým rozhodnutím porušil zákon. Verdikt ale nejspíš nebude mít přímý dopad na kauzu.
01.10.2014 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (434 článků)

Soud chyboval, když zrušil Rittigovi a dalším zákaz vycestování

 
Městský soud v Praze chyboval, když v březnu zrušil zákaz vycestování, uložený krátce předtím podnikateli Ivu Rittigovi a dalším čtyřem aktérům kauzy jízdenek pro pražský dopravní podnik. I předtím se však v rozhodování objevily nedostatky. Nejvyšší soud (NS) dnes dal zapravdu stížnosti pro porušení zákona, kterou podala ministryně spravedlnosti Helena Válková. Městský soud podle NS nevěnoval všem okolnostem dostatečnou pozornost a porušil zákon jak ve prospěch, tak v neprospěch obviněných. Verdikt ale nemá přímý dopad na kauzu, NS pouze konstatoval chybu, nenařídil nové projednání.
01.10.2014 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (434 článků)

Rok zavřené hranice? Zakázat vycestování z Česka po stavu nouze je protiústavní, varuje právník

 
Zákaz vycestování z České republiky, který by byl podložen zákonem o ochraně veřejného zdraví, by byl neústavní. Na dotaz ČTK to uvedl ústavní právník Marek Antoš. Vláda nyní zákaz, který platí od poloviny března, opírá o krizový zákon, i v tomto případě je ale podle Antoše konstrukce velmi sporná. Nouzový stav, za kterého lze podle krizového zákona omezit svobodu pohybu a pobytu ve vymezeném prostoru, zatím v Česku kvůli šíření nového koronaviru platí do 30. dubna.
21.04.2020 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Marek Antoš (15 článků)

Petice za otevření hranic bez následné karantény

 
My, níže podepsaní občané České republiky, prostřednictvím této petice žádáme pana ministra vnitra Jana Hamáčka a ostatní kompetentní osoby o znovu otevření vnějších hranic České republiky bez nutnosti následného pobytu ve 14 denní karanténě při vycestování delším než 24 hodin a i pro jiné důvody než nutné záležitosti jako jsou návštěva lékaře nebo péče o rodinu.
14.04.2020 21:36 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3129 článků)

Bartoš (Piráti): Naši občané musí mít možnost odjet ze země

 
Piráti posílají vládě výzvu pro zavedení výjimky na vycestování studentů. Podpoří také ústavní stížnost na zákaz vycestování z ČR.
23.04.2020 06:35 |

podobné články

Vojtěch: „Nerezignuji.“ Fiala chtěl jeho vyhazov, Babiš se diví, Hamáček raději mlčí

 
Ministr  Adam Vojtěch (za ANO) není původní profesí lékař, ale právník. Po právním zmatku a prohře u Městského soudu v Praze, který zrušil čtveřici opatření ministerstva zdravotnictví, která vláda převedla nově do krizových nařízení, čelí opět kritice a tlaku na odchod z čela resortu. V týdnu přitom již vysvětloval situaci kolem zakázky pro někdejšího velkého sponzora ANO. A schytává to i kvůli samotné čtvrteční tiskovce, kterou kritici označují za chaotickou - Vojtěch na ní sice oznámil konec zákazu omezení pohybu osob v Česku, ale až na dotaz novinářů později jen jakoby mimoděk dodal, že padá i zákaz vycestování. A nebyl si jistý ohledně dohody nad prodloužením nouzového stavu. Premiér Babiš (ANO) se však ministra zastal, vicepremiér Hamáček (ČSSD) dodal, že si ministry nekádrují a kádrovat nebudou.
24.04.2020 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1350 článků) , Adam Vojtěch (1051 článků)

Hamáček: Špatná zpráva, opatření nemusí stačit! Chce „sváteční provoz“ řady podniků

 
Česko zahájilo nový pracovní týden sadou nových zákazů a příkazů pro lidi, které vstoupily v platnost. Na tři týdny výrazně omezují pohyb v Česku, zapovězeno je až na výjimky, které zahrnuje třeba cesta do práce či k doktorovi, vycestování z okresu, vycházky mají lidé absolvovat jen v rámci katastru obce. A nevídat ani své rodiče a prarodiče, pokud to není nezbytně nutné. Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) však varuje, že ani tato opatření nemusí stačit. A za tři týdny můžeme být tam, kde jsme dnes. Když ne zcela zastavit některé fabriky a podniky, Hamáček proto navrhuje alespoň jejich utlumení. Sváteční provoz.
01.03.2021 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3129 článků)

Šéfka TOP 09: Babiš nemůže chápat boj za otevření hranic. Tenkrát byl v Maroku

 
Komunistický prominent Andrej Babiš nemůže chápat boj našich občanů za znovuotevření hranic, prohlásila šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová. Reagovala tak na premiérův středeční výrok v České televizi, že pro něho není otevření hranic prioritou. Neví, kam by lidé šli.
16.04.2020 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22180 článků)

Pravidla vycestování se zřejmě změní, řekl Prymula

 
V řádu týdnů se podle epidemiologa a šéfa týmu COVID-19 Romana Prymuly nejspíš rozhodne, zda a jak se zmírní pravidla pro vycestování. Diskutuje se podle něj hlavně o cestách v létě do Chorvatska a na Slovensko. Prymula to řekl v České televizi.
15.04.2020 23:35 |

podobné články

Pravidla vycestování se zřejmě změní, řekl Prymula

 
V řádu týdnů se podle epidemiologa a šéfa týmu COVID-19 Romana Prymuly nejspíš rozhodne, zda a jak se zmírní pravidla pro vycestování. Diskutuje se podle něj hlavně o cestách v létě do Chorvatska a na Slovensko. Prymula to řekl v České televizi.
20.04.2020 10:46 |

podobné články

Hamáček je proti otevření skiareálů, varuje před „handlem” s komunisty

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) je proti otevření skiareálů. Poukazuje při tom na přírůstek nakažených koronavirem či přeplněné nemocnice. Otevření skiareálů, které si dali komunisté jako podmínku k podpoře prodloužení nouzového stavu, prosazuje vicepremiér Karel Havlíček (za ANO). Ve středu to projedná vláda.
29.01.2021 12:16 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3129 článků)

Hamáček řeší problém s několika přechody s Rakouskem: Měly být otevřené, ale nebyly

 
Od úterý 26. května jsou otevřené hranice s Německem a Rakouskem. Češi však ráno měli problém se dostat přes některé přechody do Rakouska. Někteří řidiči se tak museli u hranic otočit a jet zpět. Jan Hamáček, který prosadil otevření hranic, musí situaci s tamními orgány vyřešit.
26.05.2020 16:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3129 článků)

Nejdřív byznys. Petříček naznačil, jak by se měly otevírat hranice

 
Vláda by na pondělním zasedání měla uvolnit restrikce, co se týče vycestování do zahraničí. Podle ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD) by zatím měly přednost dostat obchodní a pracovní zájmy, ale otevření sousedních hranic by se lidé mohli dočkat v polovině května.
19.04.2020 15:35 |

podobné články

„Absolutně protiústavní,“ tvrdí o jarním zavření hranic Rychetský. Obul se do Babiše i Zemana

 
Jarní uzavření hranic pro vycestování z České republiky, k němuž přistoupila vláda na začátku pandemie koronaviru, bylo podle předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského absolutně protiústavní. Řekl to dnes v rozhovoru pro Českou televizi. Kabinet Andreje Babiše (ANO) dočasně zavřel hranice od 16. března po vyhlášení prvního nouzového stavu. Zakázal tehdy nejen vstup cizinců do země, ale také výjezd českých občanů do zahraničí.
29.11.2020 22:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22180 článků) , Pavel Rychetský (157 článků)

Hamáček prozradil, kdy může dojít na otevření obchodů a zahrádek

 
Koncem dubna by mohly znovu začít otevírat provozovny služeb, obchody nebo zahrádky restaurací, které jsou nyní zavřené kvůli protiepidemickým opatřením vlády. V dnešním rozhovoru pro deník Mladá fronta Dnes (MfD) to řekl vicepremiér a šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD). Harmonogram rozvolňování má ale podle něj ještě určit ministerstvo zdravotnictví. Hamáček také potvrdil, že vláda už nebude žádat prodloužení nouzového stavu, na který se váže většina vládních opatření proti šíření nemoci covid-19. Od 12. dubna tak přestane platit omezení cest mezi okresy i zákaz nočního vycházení.
06.04.2021 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3129 článků)

Noční motýl Hana Vítová (†73): Před 30 lety se upila po sebevraždě dcery!

 
30 let uplynulo od smrti jedné z prvorepublikových hvězd, krásné herečky s melancholickým výrazem Hany Vítové (†73). Byla to právě její vrozená melancholie, která tak působila v jednom z jejích filmů Noční motýl. Život se s ní nemazlil ani ve skutečnosti.     život byl k Vítové neobyčejně krutý. Manžel ji opustil kvůli mladší ženě, se kterou navíc žil v jejich společném bytě. Její dcera Bedřiška spáchala sebevraždu. Našla ji zamčenou v koupelně, kde si podřezávala žíly. Zoufalá herečka se k dceři snažila dostat. Její prosby ale přerušilo prudké otevření dveří, dívka vyběhla z koupelny a přímo před zraky své matky skočila z okna. Zemřela po pár hodinách v nemocnici. Důvodem její sebevraždy byl údajně nenaplněný vztah k herci Miloši Kopeckému. Jak to dopadlo: herečka se stáhla do ústraní, většinu času trávila na chatě u Berouna, živila se překlady a u toho až do smrti popíjela. Bez láhve vína se už prostě neobešla. 3. března 1987 ji našla na podlaze její bytu přítelkyně, když jí nesla nákup. Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/90390/krasna-hana-vitova-jeji-dcera-pred-ni-spachala-sebevrazdu.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy život byl k Vítové neobyčejně krutý. Manžel ji opustil kvůli mladší ženě, se kterou navíc žil v jejich společném bytě. Její dcera Bedřiška spáchala sebevraždu. Našla ji zamčenou v koupelně, kde si podřezávala žíly. Zoufalá herečka se k dceři snažila dostat. Její prosby ale přerušilo prudké otevření dveří, dívka vyběhla z koupelny a přímo před zraky své matky skočila z okna. Zemřela po pár hodinách v nemocnici. Důvodem její sebevraždy byl údajně nenaplněný vztah k herci Miloši Kopeckému. Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/90390/krasna-hana-vitova-jeji-dcera-pred-ni-spachala-sebevrazdu.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy život byl k Vítové neobyčejně krutý. Manžel ji opustil kvůli mladší ženě, se kterou navíc žil v jejich společném bytě. Její dcera Bedřiška spáchala sebevraždu. Našla ji zamčenou v koupelně, kde si podřezávala žíly. Zoufalá herečka se k dceři snažila dostat. Její prosby ale přerušilo prudké otevření dveří, dívka vyběhla z koupelny a přímo před zraky své matky skočila z okna. Zemřela po pár hodinách v nemocnici. Důvodem její sebevraždy byl údajně nenaplněný vztah k herci Miloši Kopeckému. Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/90390/krasna-hana-vitova-jeji-dcera-pred-ni-spachala-sebevrazdu.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy život byl k Vítové neobyčejně krutý. Manžel ji opustil kvůli mladší ženě, se kterou navíc žil v jejich společném bytě. Její dcera Bedřiška spáchala sebevraždu. Našla ji zamčenou v koupelně, kde si podřezávala žíly. Zoufalá herečka se k dceři snažila dostat. Její prosby ale přerušilo prudké otevření dveří, dívka vyběhla z koupelny a přímo před zraky své matky skočila z okna. Zemřela po pár hodinách v nemocnici. Důvodem její sebevraždy byl údajně nenaplněný vztah k herci Miloši Kopeckému. Více na http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/90390/krasna-hana-vitova-jeji-dcera-pred-ni-spachala-sebevrazdu.html?utm_source=ahaonline.cz&utm_medium=copy
03.03.2016 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Hana Vítová (30 článků)

Velikonoce budou bez koledy, zdůraznil Hamáček. Vláda ale uvolnila cestování

 
Vláda na návrh ústředního krizového štábu schválila zrušení plošného zákazu vycestování z České republiky od 14. dubna. Češi ale mohou  vyjet ze země jen v odůvodněných případech. Hranice mají být kvůli pandemii nového koronaviru dál uzavřené, fungovat by měly nadále vybrané přechody. Po jednání stálé pracovní skupiny štábu to v pondělí novinářům řekl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Ten navíc uvedl, že tradiční koledování na Velikonoce tentokrát nebude možné.
06.04.2020 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3129 článků)

Zákaz vycestování: Wollner z ČT odhalil, co je za tím. A padlo také: KLDR, Kuba a Laos

 
Reportér České televize Marek Wollner si na svém facebookovém profilu povzdechl nad uzavřením českých hranic v důsledku koronavirové pandemie. A dočkal se reakcí v diskuzi. Není však sám, komu tato skutečnost vadí. Píše o ní i Věslav Michalik, politik za STAN.
23.04.2020 11:50 |

podobné články