Článek

Halíkovo ovlivnění voleb: Ježíšku, ochraňuj nás před Babišem. A obdaruj nás Pavlem

 
Po bývalém premiérovi a prezidentském kandidátu Andreji Babišovi (ANO) se k Pražskému Jezulátku v tomto týdnu obrátil kněz Tomáš Halík a vznesl k němu též své prosby. „Svaté Jezulátko a všichni naši patroni, ochraňujte nás před Andrejem Babišem a před vším zlým,“ žádal a prosil Jezulátko, aby Babišovi odpustilo, že si z něj „dělá cukrátko na lákání katolických voličů“. Ježíšek by nás dle Halíka měl obdarovat i v čase povánočním – a to generálem Petrem Pavlem.
21.01.2023 08:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25722 článků) , Tomáš Halík (596 článků) , Petr Pavel (1742 článků)
Podobné články

Bůh ochraňuj tuto zemi! Vondrák se pustil do Bartoše na Prague Pride. Schytal to

 
Pořádnou bouři sklidil na Twitteru hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. "Ministr? Ministr vlády České republiky? Jako ateista říkám: “Bůh ochraňuj tuto zemi!" napsal k fotografii šéfa Pirátů Ivana Bartoše z průvodu na podporu LGBT Prague Pride. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. „Jako věřící křesťan a konzervativec říkám: Tisíckrát lepší ministr vlády v průvodu Prague Pride než prolhaný a zlodějský StBák v čele vlády. Se všemi svými nohsledy z hnutí ANO ve veřejných funkcích. Před nimi nás Bůh chraň," napsal mu Miroslav Kalousek. Negativních reakcí na hejtmanovo vyjádření bylo ještě mnohem více.
15.08.2022 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (7709 článků)

Kašpárek v rohlíku představil singl Ježíšku, panáčkuj! zabalený v trojobalu

 
Netradiční první vánoční dlouhohrající singl nazvaný Ježíšku, panáčkuj! vydala skupina Kašpárek v rohlíku. Novou desku ve stylu bejbypank v neděli 20. prosince v pražské La Fabrice přivítaly asi čtyři stovky dětí a jejich rodiče spolu s hudebníky rockových skupin, kteří jsou autory projektu.
14.12.2009 12:50 |

podobné články

Dopis Ježíšku Radkovi. Policisté hrají na city

 
Hra na city opřená o paragrafy. To tu ještě nebylo. Policejní odbory přes zaneprázdněnost způsobenou sčítáním hlasů podepsaných pod peticí za odstoupení ministra vnitra, nelení. Tentokrát se rozhodly poslat dopis "Ježíšku Radkovi“.
11.03.2011 05:20 |

podobné články

Milý Ježíšku... Co si přejí pod stromeček děti celebrit?

 
Milý Ježíšku, letos k Vánocům by se mi líbilo dostat autodráhu, vrtulník na ovládání, lego, domeček pro panenky, živé zvířátko a klidně taky Furbyho nebo glóbus! Taková jsou přání ratolestí našich celebrit. A ty Ježíška vůbec nešetří! Co na to jejich slavní rodiče?
19.12.2013 20:12 |

podobné články

Národní muzeum otevírá novou výstavu „Milý Ježíšku, přeji si…“

 
Národní muzeum zve návštěvníky na slavnostní zahájení nové výstavy „Milý Ježíšku, přeji si…“, které proběhne ve čtvrtek 24. listopadu 2016 od 17.00 hodin v Národopisném muzeu Národního muzea. Vánoční výstava prezentuje zejména hračky, které nacházely děti pod stromečkem v 19. a 20. století. Veřejná vernisáž bude zahájena tanečně-hudebním vystoupením Dětského folklorního souboru Kytice, připravena je i komentovaná prohlídka výstavy s její autorkou Monikou Tauberovou. Výstava potrvá do 31. ledna 2017.
18.11.2016 18:55 |

podobné články

Národní muzeum v předvánočním čase otevírá novou výstavu „Milý Ježíšku, přeji si…“

 
Národní muzeum zve návštěvníky na slavnostní zahájení nové výstavy „Milý Ježíšku, přeji si…“, které proběhne ve čtvrtek 24. listopadu 2016 od 17.00 hodin v Národopisném muzeu Národního muzea.
21.11.2016 08:40 |

podobné články

Matějka (Svobodní): Bůh ochraňuj před Andrejem Babišem tuto zemi

 
Pro podnikatele a živnostníky, kteří každý den makají na tom, aby přežili navzdory vládním opatřením, a kteří ANO volili ve víře, že bude líp, by neměla zapadnout do dalších voleb tato následující slova.
26.03.2016 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25722 článků)

Policie ČR: Obžaloba tří osob za nabídku ovlivnění činnosti soudů

 
Státní zástupce Krajského státního zastupitelství v Brně podal obžalobu na 3 osoby pro trestný čin podvodu. Případ vyšetřovaný Národní centrálou proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) se týká nabídky ovlivnění činnosti Krajského soudu v Brně – pobočka Zlín a Vrchního soudu v Olomouci.
13.02.2021 22:45 |

podobné články

Policie ČR: Obžaloba 3 osob za nabídku ovlivnění činnosti soudů

 
Státní zástupce Krajského státního zastupitelství v Brně podal obžalobu na 3 osoby pro trestný čin podvodu. Případ vyšetřovaný Národní centrálou proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování (NCOZ) se týká nabídky ovlivnění činnosti Krajského soudu v Brně – pobočka Zlín a Vrchního soudu v Olomouci.
14.02.2021 18:50 |

podobné články

Která znamení patří mezi nejnepříjemnější?

 
Lidé jsou ovlivnění především výchovou rodičů a vlivem okolností, se kterými se tento člověk v životě setkal. Přece jen jsme také ovlivněni naším slunečním znamením. Která znamení umí být opravdu nepříjemná?
03.01.2023 17:00 |

podobné články

Karlova Studánka při organizaci voleb chybovala. Hlasování ale podle soudu platí

 
Krajský soud v Ostravě ve čtvrtek rozhodl, že obecní úřad v Karlově Studánce minimálně jednou porušil zákon, když krátce před komunálními volbami škrtal voliče z voličského seznamu kvůli tomu, že jsou zde účelově hlášeni pouze kvůli snaze o ovlivnění voleb ve prospěch kandidátky, v jejímž čele stál bývalý agent StB Ludvík Zifčák. Volby v obci se ale opakovat nemusí, protože se tak prokazatelně stalo jen u jediného voliče, ostatní se u soudu nebránili. Na výsledky voleb tudíž pochybení radnice nemělo vliv.
06.11.2014 12:30 |

podobné články

Milan Štěch varuje spolustraníky, kteří by chtěli do koalice s Babišem: Podívejte se, jak dopadli majitelé Kosteleckých uzenin

 
ROZHOVOR S Andrejem Babišem (ANO) do vlády v žádném případě, říká předseda Senátu Milan Štěch (ČSSD). „Protože se v politice chová jako v byznysu, nesnese vedle sebe žádného partnera. Takže když někdo říká, že by to mohl s Andrejem Babišem umět, tak neví, o čem hovoří. Mám podezření, že lidi, kteří nekoukají na tyto doložitelné věci a chtějí s ním jít do koalice, to dělají z nějakých zištných důvodů,“ prohlásil Štěch, protože je přesvědčen, že sociální demokracii by vstup do vlády s Andrejem Babišem uškodil.
17.02.2018 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25722 článků) , Milan Štěch (775 článků)

Exmuslim, který se stal katolíkem: Halík se rouhá Bohu a má islám na prvním místě. Papež František škodí nám všem. Nesmíme dopustit, aby migranti udělali z Evropy pustinu

 
ROZHOVOR Lukáš Lhoťan patřil mezi nejznámější české muslimy, ale před lety se z něj stal křesťan. Napsal mimo jiné knihu Ježíš Kristus a islám. Kritizuje, že kardinál Vlk a Tomáš Halík otevírají dveře islamizaci a fakticky zrazují křesťanství. Halíkovo křesťanství je dle Lhoťana vlastně přípravka na islám. Papež František dle Lhoťana vlastně brání vést evangelizaci muslimů a brání katolíkům varovat před masovou imigrací muslimů do Evropy. „Jeho konání škodí nám všem,“ řekl.
13.01.2016 17:41 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (596 článků) , Ježíš Kristus (83 článků)

Arcibiskupství: Halíkovo vyjádření ke Klausovi není oficiálním názorem církve

 
Pražské arcibiskupství se ohradilo proti spojování výroků Tomáše Halíka s oficiálními stanovisky tuzemské katolické církve. Halík se dostal do polemiky s prezidentem Václavem Klausem, o němž prohlásil, že se blíží myšlenkovému světu fašizujících maloměšťáků. Klaus předtím nepřímo přirovnal Halíka k páteru Koniášovi.
02.03.2011 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10877 článků) , Tomáš Halík (596 článků)

Halíkův protiúder Hájkovi: Mluví jako Rudé právo. Samé lži

 
Vicekancléř prezidenta Václava Klause Petr Hájek se ostře pustil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz do Tomáše Halíka – dokonce zpochybnil Halíkovo vysvěcení na kněze. Ten to okamžitě popřel.
30.11.2011 18:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10877 článků) , Tomáš Halík (596 článků) , Petr Václav (1023 článků)

Potvrzeno: Tomáš Halík je kněz

 
Česká biskupská konference dnes na své webové stránky umístila potvrzení o kněžském svěcení kněze a filozofa Tomáše Halíka. Reagovala tak na výroky Petra Hájka, vicekancléře prezidenta republiky, který s odvoláním na "důvěryhodné zdroje" ve středu v rozhovoru pro internetové ParlamentníListy.cz Halíkovo svěcení zpochybnil.
01.12.2011 19:50 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (596 článků)

Kardinál Vlk: Hájkova slova pro ParlamentníListy.cz mě šokovala, ať se omluví

 
Na obrátkách nabírá spor mezi vicekancléřem prezidenta republiky Petrem Hájkem a profesorem Tomášem Halíkem. Poté, co první jmenovaný pro ParlamentníListy.cz zpochybnil Halíkovo kněžství, vstoupil do mediální přestřelky kardinál Miloslav Vlk. Ve svém prohlášení uvedl, že je slovy Petra Hájka šokován.
03.12.2011 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (596 článků)

Halík je miláček národa, Hájek je blbej. Do sporu vstoupil další kněz

 
Zdánlivě nevinné obvinění z úst prezidentova vicekancléře Petra Hájka, že teolog Tomáš Halík užívá hodnost kněz neoprávněně, vyvolalo spor nejen mezi oběma aktéry, ale i kulturní veřejností. Kvůli žádosti o Hájkovu omluvu vznikla dokonce i petice. Socioložka Jiřina Šiklová soudí, že důvodem zájmu o Halíkovo očištění je fakt, že jde téměř o miláčka národa. Naopak Hájka, coby "blbého" Klausova nohsleda, Češi nemusí. Farář Zbigniew Czendlik ale Halíka nehájí. Diví se, proč na obvinění vůbec reagoval.
05.12.2011 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiřina Šiklová (140 článků) , Tomáš Halík (596 článků)

Škodí Tomáši Halíkovi, a to na vysokých místech. Speciální záliba českého docenta

 
Jediný Čech získal prestižní Templetonovu cenu, jakousi nobelovku za náboženství. Profesor Tomáš Halík. Přesto, nebo možná právě proto čelí zpochybňujícím dopisům, které ParlamentníListy.cz získaly. Jejich autorem je Otakar Jelínek, který působí v Ústavu biofyziky a informatiky při 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Adresátem je například John Templeton či prezident Notre Dame Univerzity nebo kancléř Oxfordské univerzity. Jelínek si v nich nebere servítky. Zpochybňuje Halíkovo vysvěcení na kněze a jeho disidentskou minulost, naznačuje jeho možnou spolupráci s tajnou policií a dokonce tvrdí: „Nevěří ve všemohoucího Boha Stvořitele a zaujímá negativní postoj k vědě.“
12.04.2016 10:00 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (596 článků)