Článek

Hájíte vraha Kozáka, hanba. Konflikt matky Šimůnkové s Fialovou ženou. Jen na PL

 
Místo poučení, jak příště zabránit střílení do lidí, vláda řeší, jak vymyslet kšeft pro neziskové organizace na psychickou podporu dětí. Význačnou roli v tom má hrát Klára Šimáčková Laurenčíková, kterou premiér Fiala jmenoval zmocněnkyní pro lidská práva. Hanba vám, vzkazuje jí paní Lenka Šimůnková, které na Filozofické fakultě vrah Kozák zastřelil dceru.
26.06.2024 12:10 |

podobné články

Podobné články

Matka zastřelené dívky na fakultě pátrá. Výbušné: Byl vrah ovládán? Bývalý policista...

 
„Mám silné obavy, že někdo mohl obrovským způsobem pochybit. Není potom přece možné, aby z toho nevyplynuly žádné důsledky,“ řekla Lidovkám Lenka Šimůnková, matka zavražděné Elišky, která studovala češtinu pro neslyšící. Eliška byla jedou z obětí střeleckého šílenství na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, ke kterému došlo 21. prosince 2023. Policie stále neuvolňuje informace z vyšetřování. Nic se neví. Jen střípky a dohady. Šimůnková promluvila i s blízkým člověkem vraha. Ten věří, že Davida Kozáka někdo ovládal. Vztahy doma měl idylické, s otcem byl jedna ruka. Přesto ho zabil. Nepochopení, pocit neodčinitelné ztráty, touha po pravdě. V domácnosti Lenky Šimůnkové je stále rozvěšená vánoční výzdoba. Však Eliška měla za tři dny přijet na Vánoce. Pořád se na ni čeká. Měla přijet v půl šesté.
20.04.2024 15:30 |

podobné články

Osobnosti: David David (1933 článků)

„Kde jsou jména?“ Rodiče obětí Davida Kozáka dostali e-mail a zlobí se

 
„Jména našich dětí! Kde jsou?“ Rodiče obětí masového vraha z Filozofické fakulty UK Davida Kozáka se opět zlobí. Tentokrát na návrh památníku, který má jejich děti připomenout. Památník totiž nezahrnuje jména, jen oběti obecně vymezuje. Jak ParlamentnímListům.cz sdělili, vidí v tom rodiče jediný důvod: Zapomenout na pochybení, která ke tragédii vedla.
04.07.2024 13:50 |

podobné články

Osobnosti: David David (1933 článků)

Válka na ombudsmanství. Křeček vzal Šimůnkové všechnu agendu, ta ho chce žalovat za šikanu

 
Ombudsman Stanislav Křeček sebral své zástupkyni Monice Šimůnkové veškeré agendy, které měla v gesci. Její práci totiž prý provázejí lidské i manažerské komplikace a nelze se s ní věcně domluvit. Šimůnková se kvůli tomu podle informací České televize chce obrátit na Sněmovnu a zvažuje také žalobu na Křečka kvůli šikaně na pracovišti.
28.06.2022 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Křeček (613 článků)

VIDEO Hanba, hanba, hanba! Dnešní peklo ve slovenském parlamentu. Bod: Odvolání Roberta Fica

 
Slovenská Národní rada zažívá pořádně horké dny. Dnes například bylo jediným bodem schůze odvolání premiéra Roberta Fica. O tom, v jakém duchu se schůze nesla, informoval server ParlamentnéListy.sk.
07.07.2016 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Robert Fico (1335 článků)

Hanba, hanba, hanba! Na Václaváku jsou tisíce protestujících proti Babišovi. Burcují je neúspěšní prezidentští kandidáti, opoziční politici i herci

 
Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) je opět v nemilosti protestujících. Nejen na pražském Václavském náměstí, ale i na dalších místech republiky demonstrují lidé proti jeho vládě, která by se měla opírat o podporu komunistů. V centru Prahy se na náměstí sešlo několik tisíc lidí s píšťalkami a transparenty.
05.06.2018 19:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26372 článků)

„Hanba, hanba,“ vítalo pár odpůrců prezidenta Zemana v Českých Budějovicích

 
Před dnešním zahájením Země živitelky v Českých Budějovicích pouštělo několik žen na českobudějovickém výstavišti z megafonu skladbu Modlitba pro Martu, po příchodu prezidenta Miloše Zemana na pódium skandovaly „Hanba“, hudbu však vypnuly, píše ČTK.
23.08.2018 12:55 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28099 článků)

Tohle se Peszynskému a dalším nepovedlo. Chtěli nadávat Orbánovi, ale sešlo se jich velmi, velmi málo

 
REPORTÁŽ Český předseda vlády Andrej Babiš (ANO) přivítal v sídle českých premiérů – v Kramářově vile – maďarského premiéra Viktora Orbána. Spolu s Babišem chtělo Orbána „vítat “ i několik aktivistů z hnutí Pulse of Europe v čele s Tomaszem Peszynskim. „Hanba, hanba, hanba,“ volali demonstranti, když se Orbán blížil k vile.
30.11.2018 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26372 článků)

Pospíšil dočasně zprostil brněnského soudce Kozáka výkonu funkce

 
Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) dočasně zprostil místopředsedu brněnského krajského soudu Jana Kozáka výkonu soudcovské funkce. Již dříve na něj podal kárnou žalobu k Nejvyššímu správnímu soudu a současně trestní oznámení. Podle něj Kozák nerozděloval insolvenční řízení soudcům, jimž podle rozvrhu práce patřila.
15.11.2011 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kozák (27 článků) , Jiří Pospíšil (2235 článků) , Jiří Pospíšil (2235 článků)

Kočičková změnila manžela: Provdala se za Kozáka

 
Moderátorka a šansoniérka Renata Pařezová Divišová známá pod jménem Ester Kočičková (43) se minulý týden provdala za dlouholetého partnera Igora Kozáka. Svatba proběhla bez přítomnosti médií, protože si moderátorka chrání své soukromí.
14.12.2011 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Ester Kočičková (41 článků)

Vzpomínky kolegů na Květu Fialovou: Byla bezelstnou ženou bez masky!

 
Český showbyznys se ještě nevzpamatoval ze smrti herce Jana Třísky (†80) a dnes už kolegové z branže oplakávají nezapomenutelnou herečku Květu Fialovou (†88). Pro mnohé to byla krásná žena věčně ponořená v duchovním světě. Jak na Tornádo Lou pro Blesk.cz vzpomínají?
26.09.2017 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Květa Fialová (266 článků) , La Jana (4 články) , Lou Lou (64 článků) , Lou Lou (62 článků)

Homosexuálové jásají: Izrael zavede občanky, kde můžou být dva otcové či dvě matky

 
Izrael vyšel vstříc rodinám dvou homosexuálních partnerů a především jejich dětem. Identifikační průkazy a dokumenty budou nově také ve dvou dalších variantách, v nichž nebude uvedeno „jméno otce, jméno matky“, ale „jméno otce, jméno otce“ či „jméno matky, jméno matky“. Děti rodičů, kteří mají stejné pohlaví, dosud dostávaly dokumenty, v nichž byla druhá matka uvedena v kolonce jméno otce či druhý otec v kolonce jméno matky.
21.11.2014 18:00 |

podobné články

85 Kč za husu. „Už je to hanba.“ Český pád do propasti

 
Svatomartinská husa bude letos jen pro bohaté. Její chovatelé z toho ale nezbohatnou, jejich náklady se totiž zvyšují. „Letos bylo v ČR vykrmeno jen 125 tisíc hus, což je o 26 % méně než loni,“ komentuje Agrární komora ČR český pád do propasti. Na rozdíl od států, které si vybojovaly lepší podmínky, čeští zástupci v EU zklamali a na naše drůbežáře se nedostalo. A srovnání s Polskem? Tam je husa 2krát levnější, lze ji pořídit už za 85 Kč/kg. Radost z nákupů v Polsku, kterou Češi mají, dle vyjádření jedné z nakupujících kalí „hanba, jak se necháváme vysávat“.
09.11.2023 11:05 |

podobné články

Vraha (14) matky převezli do ústavu pro dětské brutální zločince v Boleticích

 
Výchovný ústav pro dětské brutální zločince v Boleticích u Děčína v severních Čechách přijal nového svěřence. Právě toto zařízení se stalo novým „domovem“ pro vraha (14) matky Marie D. (50) v Chlumci nad Cidlinou. Z ústavní péče ho přitom rodiče vzali a adoptovali, když byl ještě kojencem.
21.03.2013 19:55 |

podobné články

Ivan Bartoš: Hanba, kterou Trump těžko smyje

 
Na odcházejícím prezidentovi USA Donaldu Trumpovi ulpěla hanba, kterou dokáže smýt už jen těžko. Takto hodnotí současnou situaci v USA předseda Pirátů Ivan Bartoš, podle něhož by v politice i v životě měla vítězit čest a pravda. Čest a pravdu by podle jeho názoru měl ctít i prezident Donald Trump.
07.01.2021 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (6323 článků) , Ivan Ivan (2970 článků)

Škatulata na Primě? Klára Doležalová promluvila o vyhazovu a nahrazení Markétou Fialovou

 
Kláru Doležalovou  (46) ve zprávách CNN Prima News nahradila po boku Karla Voříška  (56) Markéta Fialová  (49) . Změna ovšem přišla jen na přechodnou dobu, Klára totiž odletěla na dovolenou do Chorvatska a Markéta ji zaskočila. Diváci jsou ze změny nadšení a ohlasy jsou velmi příznivé . Na Voříška s Fialovou si totiž pamatují z dob, kdy spolu moderovali zprávy na Nově.
27.07.2020 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Klára Doležalová (176 článků) , Markéta Fialová (273 článků) , Karel Voříšek (445 článků) , Karel Fiala (280 článků)

Ombudsman: Matka nemohla několik dní navštívit v nemocnici tříměsíční dceru

 
Zástupkyně ombudsmana informovala ministra zdravotnictví o postupu pražského magistrátu při prošetření stížnosti matky, která nemohla takřka týden navštívit v nemocnici malou dceru po operaci. Podle Moniky Šimůnkové se magistrát s námitkami stěžovatelky nevypořádal, proto využila i svého práva v rámci sankce podrobnosti případu zveřejnit.
22.04.2022 18:05 |

podobné články

Jodové tablety proti válce? „Hlavně jídlo. Ostatní budou řešit jídlo, vy to kam zdrhnout.“

 
VIDLÁKŮV TÝDEN Doporučení dánské vlády na shánění jodových tablet pro případ jaderné války? Jiné věci je dobré mít po ruce, říká ParlamentnímListům.cz moravský zemědělec a bloger Daniel Sterzik, zvaný Vidlák. „Není od věci, aby lidé doma měli zásoby alespoň na pár dní. Aby ve chvíli, kdy ostatní budou řešit jídlo, mohli řešit, zda je kam zdrhnout,“ soudí. Mluví o odhalení stran útoku vraha Kozáka či o tom, jak to vlastně mladí mají s politikou.
19.06.2024 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Daniel (1141 článků) , Daniel Daniel (1141 článků) , Daniel Daniel (1141 článků) , Daniel Daniel (680 článků) , Daniel Daniel (1141 článků) , Daniel Daniel (1141 článků) , Daniel Daniel (1141 článků) , Daniel Daniel (1141 článků) , Daniel Daniel (411 článků)

Slováci ostře kritizují sobotní Miss! Byla to hanba a trapas!

 
Obrovské zklamání a hanba! Taková slova padají na hlavy pořadatelů Miss Česko - Slovensko 2010, která se konala v sobotu 10. dubna v jednom pražském hotelu.
12.04.2010 17:05 |

podobné články

Zákon o třetím odboji sněmovnou prošel. Bouchalo se ale do stolu

 
Nejen proslovy hanba, ale i bouchání do stolu museli strpět komunisté, když ve sněmovně plamenně hovořili proti zákonu o třetím odboji. Slovy hanba vyprovodila od sněmovního pultíku pravice poslance Miroslava Grebeníčka, do stolu pak zákonodárci bouchali při proslovu poslankyně Marty Semelové. Koalice nakonec zákon prosadila. Byl schválen v prvním čtení a nyní jde do výborů.
11.02.2011 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Grebeníček (197 článků) , Marta Semelová (292 článků)