Článek

Hacker, který vykradl Yahoo, skončí v žaláři. Pracoval na ruskou objednávku

 
Třiadvacetiletý Karim Baratov z Kanady si odsedí pět let v americké věznici. Právě takovým žalářem totiž americké soudnictví ocenilo jeho útok na Yahoo, při kterém z portálu získal údaje o půl miliardě uživatelů.
09.06.2018 14:05 |

podobné články

Podobné články

Nokia a Yahoo spolupracují. Chtějí posílit pozici na trhu

 
Výrobce mobilů Nokia a internetová společnost Yahoo se dohodly na spolupráci. Yahoo dodá služby elektronické pošty Ovi a Nokia na oplátku poskytne mapy a navigace
25.05.2010 12:05 |

podobné články

Nejčestnější policista: Hacker ho chtěl „podmáznout“ 384 miliony! Nedal se

 
Kauzu rekordního úplatku řešil Městský soud v Brně. Podle obžaloby hacker, který se nabourával lidem do e-mailů a na falešné faktury inkasoval peníze, nabídl policistovi za vrácení hard disku z počítače rekordní sumu: Úplatek ve výši 384 milionů korun! Policista se ale nedal zlákat vidinou obrovského jmění a vše nahlásil nadřízeným. Hacker Petr K. dostal tři roky.
21.09.2018 11:20 |

podobné články

Šéf Yahoo odstoupil. Chlubil se titulem, který neměl

 
Generální ředitel Yahoo Scott Thompson v neděli odstoupil. Důvodem je to, že nemá titul z informatiky, ačkoli to psal ve svém životopise.
13.05.2012 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Scott Thompson (2 články)

Hacker z K.T.O.: Spojili nás trampové

 
Šéf Waldovy kapely K.T.O. František Hacker (71) se s Waldemarem Matuškou znal už od roku 1969. Matuška v té době bydlel s Olinou Blechovou v bytě po rodičích v Klimentské ulici a Hacker v nedaleké Truhlářské.
15.06.2009 23:45 |

podobné články

Osobnosti: Waldemar Matuška (320 článků)

Hacker se naboural do profilu šéfa Facebooku: Psal na Zuckerbergovu zeď!

 
Hacker z Palestiny objevil v sociální síti zásadní chybu, která umožňuje lidem psát posty na zeď uživatelů, které nemají v seznamu přátel. Jenže Facebook se tvářil, že o žádnou chybu nejde, a tak aby hacker ukázal, že má pravdu, naboural se do profilu samotného šéfa sociální sítě Marka Zuckerberga.
19.08.2013 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Mark Zuckerberg (193 článků)

Hacker nahotin zveřejnil fotky političky! Jsem na ně pyšná, říká

 
Už týdny kolují po internetu intimní fotky slavných žen, které ukradl počítačový hacker, když se jim naboural do úložiště iCloud. Nyní se ukazuje, že zasaženy nejsou pouze herečky, zpěvačky a modelky. Hacker zaútočil také na političku. Ta však na rozdíl od stejně postižených kolegyň nezuří, ba právě naopak. Před volbami se to hodí...
24.09.2014 16:10 |

podobné články

Microsoft a Yahoo se dohodly na partnerství

 
Americké společnosti Microsoft a Yahoo se dohodly na partnerství v oblasti internetového vyhledávání a reklamy. Agentuře Reuters to řekl zdroj obeznámený se situací.
29.07.2009 10:50 |

podobné články

Spojení Microsoftu a Yahoo je tady. Brousí si zuby na Google

 
Americké společnosti Microsoft a Yahoo se dohodly na partnerství v oblasti internetového vyhledávání a reklamy. Sdělil to zdroj obeznámený se situací.
29.07.2009 12:35 |

podobné články

Firmy Microsoft a Yahoo se spojily proti Googlu!

 
Americké společnosti Microsoft a Yahoo se dohodly na partnerství v oblasti internetového vyhledávání a reklamy. Partnerství by mělo oslabit dominantní postavení největšího internetového vyhledávače Google.
29.07.2009 15:35 |

podobné články

Čtvrtletní zisk Yahoo překonal odhady, přestože se snížil

 
Americká internetová společnost Yahoo přinesla v noci na středu čtvrtletní výsledky, kterými překonala očekávání investorů na Wall Street a její akcie vzrostly o více než tři procenta.
20.04.2011 10:35 |

podobné články

Indové budou žalovat Facebook, Google, Yahoo a další weby

 
Indičtí prokurátoři se poprvé v historii chystají podat žalobu na Facebook, Google, Microsoft, Yahoo a další webové stránky, které odmítly odstranit materiál urážející indické vůdce a náboženské postavy. Informuje o tom webový portál listu Washington Post.
15.01.2012 10:50 |

podobné články

Indové budou žalovat Facebook, Google, Yahoo a další weby

 
Indičtí prokurátoři se poprvé v historii chystají podat žalobu na Facebook, Google, Microsoft, Yahoo a další webové stránky, které odmítly odstranit materiál urážející indické vůdce a náboženské postavy. Informuje o tom webový portál listu Washington Post.
15.01.2012 10:50 |

podobné články

Krásná tvář Yahoo: Firmu vede Marissa Ann Mayer, odešla z Googlu

 
Americká internetová společnost Yahoo, která se zaměřuje na webové vyhledávání i zpravodajství, má nového šéfa. Pardon, šéfku! Vedení společnosti převzala krásná blondýnka Marissa Ann Mayer (37). Ta pracovala celých 13 let v internetovém gigantu Google a dotáhla to dokonce na pozici viceprezidentky firmy.
18.07.2012 17:25 |

podobné články

Sedmnáctiletý mladík se stal díky aplikaci pro iPhone boháčem, prodal ji Yahoo za 600 milionů

 
Britský mladík Nick D'Aloisio má pod čepicí. V sedmnácti letech se stal multimilionářem! Vymyslel totiž zpravodajskou aplikaci pro operační systém iPhonu, kterou od něj nyní koupil internetový gigant Yahoo za pěkný balík.
30.03.2013 21:10 |

podobné články

Internetový soubooj: YAHOO vede nad GOOGLEM

 
Internetová společnost Yahoo v září už třetí měsíc za sebou překonala ve Spojených státech konkurenta Google, co se počtu návštěvníků týče. Vyplývá to z dnešních údajů výzkumné společnosti comScore. Firma již v červenci po více než dvou letech vystřídala Google v čele žebříčku nejnavštěvovanějších webových stránek v USA.
21.10.2013 22:45 |

podobné články

Americká tajná služba špehovala data uživatelů Googlu a Yahoo!

 
Skandál kolem špionáže Američanů nekončí! Národní bezpečnostní agentura (NSA) sbírala data stovek milionů zahraničních i amerických uživatelů internetových vyhledávačů Google a Yahoo!.
30.10.2013 23:40 |

podobné články

Německý svaz novinářů odrazuje od používání Google a Yahoo

 
Německý svaz novinářů (DJV) vyzval žurnalisty, aby nevyužívali služeb vyhledávačů Google a Yahoo! Důvodem jsou zprávy o sledování datových spojení těchto internetových vyhledávačů americkou Národní bezpečnostní agenturou (NSA).
31.10.2013 15:20 |

podobné články

Firma Yahoo šmírovala emaily uživatelů, tvrdí obžaloba

 
Internetová společnost Yahoo ve Spojených státech čelí obvinění ze špehování e-mailů více než milionu svých uživatelů. Firma potom informace, které sledováním e-mailové korespondence získala, využívala k reklamním účelům. 
28.05.2015 09:31 |

podobné články

Největší kyberútok v dějinách. Hackeři ukradli Yahoo data o půlmiliardě účtů

 
Hackerům se podařilo ukrást v roce 2014 společnosti Yahoo údaje z nejméně 500 milionů uživatelských účtů. Útok společnost odhalila teprve nyní. Při největší krádeži citlivých dat v historii se hackeři dostali k jménům, telefonním číslům, heslům či datům narození.
23.09.2016 16:10 |

podobné články