Článek

Habeck se rozpálil v USA před studenty. Mezitím u něho doma zle

 
V rámci své cesty po USA německý ministr hospodářství Robert Habeck promluvil ke studentům Kolumbijské univerzity v New Yorku. Neváhal použít i slovo jako „f*ck“ a šokovaným studentům sdělil, že pokud se něco nezmění, bude to s demokracií velmi nahnuté. Jenže zatímco Habeck v New Yorku nadával Američanům, doma nejen on, ale celá německá kolice dostala slovní výprask od jednoho z vládních poslanců. O slovo se přihlásila také šéfka německých odborů.
10.03.2024 09:05 |

podobné články

Podobné články

Němci čekají problém s ruským plynem. Vyhlásili první varovný stupeň a zasedne krizový štáb

 
Německo očekává problémy s dodávkami ruského plynu. Ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck dnes oznámil, že vyhlásil stupeň včasného varování, což je první ze tří varovných stupňů. Habeck uvedl, že nyní bude o energetické bezpečnosti Německa jednat krizový štáb. Berlín zhoršení zásobování očekává v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu a ruským požadavkem platit za plyn v rublech.
30.03.2022 09:30 |

podobné články

Podle německého ministra za Zelené se prodloužení životnosti jaderných elektráren nevyplatí

 
Prodloužit životnost posledních tří německých jaderných elektráren kvůli úsporám plynu by bylo špatné rozhodnutí, uvedl dnes německý ministr hospodářství za Zelené Robert Habeck během dne otevřených dveří sídla vlády. Provozem elektráren by se ušetřila nanejvýš dvě procenta spotřeby plynu, což není dostatečný důvod pro odklon od ekologického směřování německé energetiky, dodal Habeck.
22.08.2022 00:00 |

podobné články

Německo: Plyn? Když bude dobré počasí, zimu pohodlně přečkáme

 
Německý ministr hospodářství Robert Habeck uvedl, že Německo zvládne přečkat zimu i v případě dlouhodobého zastavení dodávek ruského plynu. „Pokud vše půjde dobře, úspory v Německu jsou vysoké, a pokud budeme mít trochu štěstí na počasí, budeme mít šanci zimu pohodlně přečkat," prohlásil Habeck s tím, že zásobníky plynu jsou na 90% kapacity.
21.09.2022 13:50 |

podobné články

Německý ministr pohrozil: Šetřete, jinak plyn nebude

 
Německý ministr hospodářství Robert Habeck v rozhovoru pro Deutschlandfunk varoval, že Němci nebudou mít v zimě dost plynu, pokud nezačnou plynem šetřit i domácnosti. Německá média se v této souvislosti rozepsala o tom, jak se Habeck staví k ponechání německých jaderných elektráren v provozu.
30.09.2022 17:25 |

podobné články

Německý ministr pohrozil: Šetřete, jinak plyn nebude

 
Německý ministr hospodářství Robert Habeck v rozhovoru pro Deutschlandfunk varoval, že Němci nebudou mít v zimě dost plynu, pokud nezačnou plynem šetřit i domácnosti. Německá média se v této souvislosti rozepsala o tom, jak se Habeck staví k ponechání německých jaderných elektráren v provozu.
01.10.2022 22:00 |

podobné články

5 let hrůzy čeká Německo. „Lidé zaplatí za Green Deal”

 
Německý ministr hospodářství a jeden z předsedů Zelených Robert Habeck oznámil svým spoluobčanům, že Německo čeká pět těžkých let. Pět let, během kterých bude německá ekonomika přecházet z fosilní na zelenou ekonomiku. Server Politico v této souvislosti upozornil, že Zelení nabízejí svůj tradiční recept na překlenutí těžkých časů. Habeck doporučuje napůjčovat si.
02.08.2023 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Robert Green (3 články) , Robert Green (2 články) , Robert Green (2 články)

Brát nové studenty bych nedoporučovala, tvrdí rektorka plzeňské univerzity

 
Vedení Západočeské univerzity v Plzni zatím nerozhodlo, zda bude na právnickou fakultu přijímat nové studenty. Raktorka školy Ilona Mauritzová v České televizi v neděli uvedla, že coby rektorka univerzity rozhodnutí ministra prodloužit akreditaci vnímá pozitivně, nicméně osobně by se přikláněla k tomu, aby škola nyní nové studenty nepřijímala. Rozhodnutí ministerstva vnímá jako šanci dostudovat pro nynější studenty.
12.03.2012 06:10 |

podobné články

Babiš se rozpálil do běla v Bruselu: Jourovou vzali na základě vymyšlené lži Kroupy do vazby. A tenhle redaktor teď údajně chodí kolem baráku mé starší dcery!

 
Předseda České vlády se po jednání v Bruselu vyjadřoval k odchodu Velké Británie z EU. Stávající britská premiérka je ohrožena. Části jejich poslanců se ani trochu nelíbí dohodla, kterou s EU vyjednala. Babiš doufá, že nakonec bude dohoda uzavřena. Když se chtěl s novináři rozloučit, přišel dotaz na jeho syna a Babiš se znovu rozpálil do běla.
16.11.2018 14:47 |

podobné články

„Řešte ty zasr*ný problémy.“ Německý ministr se neudržel na americké univerzitě

 
Německý ministr hospodářství a ochrany klimatu za stranu Zelených Robert Habeck je na návštěvě New Yorku. Při debatě se studenty na Kolumbijské univerzitě, patřící do tzv. břečťanové ligy, kritizoval nedostatečné kroky administrativy prezidenta Joea Bidena v oblasti ochrany klimatu. Spojené státy podle Habecka nejsou ve správném kurzu.
09.03.2024 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (1130 článků)

Německo: To zas tak nepomůže, zakázat ruskou ropu

 
EU se prý přiblížila dohodě o zákazu dovozu ruské ropy. Je tu však jeden problém, na který poukázal německý ministr hospodářství Robert Habeck. Na Ukrajině odsoudili prvního ruského vojáka za to, že zastřelil civilistu. Ruský ozbrojenec se doznal. A dostal doživotí. Mezitím v Rusku sílí hlasy po masivní mobilizaci, aby Rusko získalo živou sílu, se kterou by mohla dosáhnout výraznějších vojenských úspěchů ve „speciální vojenské operaci“.
24.05.2022 09:15 |

podobné články

Krachy ve velkém, města duchů. Nepěkná vize pro letošní Německo

 
Až 5 tisíc obchodů letos v Německu zkrachuje. Centra některých měst se promění v zóny duchů. Až tak zlé to prý bude v roce 2024. Ministr hospodářství Robert Habeck v této situaci požaduje daňové úlevy a pobídky pro firmy. I když jedním dechem přiznal, že německá státní kasa nemá na rozhazování, a i v roce 2025 se bude muset na všech úrovních v Německu šetřit. V koalici sociálního demokrata Olafa Scholze tím navíc vyvolal neshody.
04.02.2024 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Robert Scholz (5 článků) , Robert Olaf (1 článek)

Bude vám velmi, velmi zle. Ekonom varuje před těmito kroky Babiše a Sobotky

 
ROZHOVOR Ekonomický expert ODS Jan Skopeček kritizuje schodek státního rozpočtu v době ekonomického růstu. Vláda podle něho nemá žádnou koncepci. Občanům tak může být kvůli neutěšeným veřejným financím jednou velmi, velmi zle. Navíc patříme v rámci zemí OECD k těm, které mají odvody za práci vůbec nejvyšší. ODS podle něho musí přidat.
23.06.2014 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Skopeček (431 článků)

USA: Bývalý „školní střelec“ pochválil z vězení studenty za snahu hlídat prodej zbraní

 
Odsouzený střelec Jon Romano (30) pochválil studenty, kteří minulý měsíc přežili útok ve škole v Parklandu na Floridě, za jejich úsilí podpořit zákon o kontrole zbraní v Americe. Studenty nazval „odvážnými a inspirujícími“ a ředitele, který zabránil jeho střelbě na střední škole, jako „hrdinu, kterému dluží život“, uvedl server BBC News.
05.03.2018 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Jon Jon (98 článků)

Pravicový sociolog vám řekne, co ví dlouhá léta o Kellerovi, budoucnosti Okamury i ODS

 
ROZHOVOR Pravicový sociolog Petr Hampl míní, že ODS ani s novým vedením nemá budoucnost, neboť je zahleděna sama do sebe. Euroskeptici podle něho udělají nejlépe, pokud budou volit Úsvit, i když podle něho si Tomio Okamura s kandidaturou Kláry Samkové moc nepomohl. Šéf eurokandidátky ČSSD Jan Keller podle něho vždy podporoval feministické a podobné nesmysly. Hampl se hrdě hlásí k tomu, že je populista, protože horní vrstvy podle něho slovem populista či extremista označují ty, kteří chtějí hájit zájmy obyčejných lidí.
20.03.2014 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3133 článků)

Pavel Bém hodnotí volby: Nehezky se vysmál TOP 09, toto prozradil o Babišovi a řekl, kdo bude pražským primátorem

 
ROZHOVOR Podle exprimátora Pavla Béma je poraženým v těchto volbách TOP 09. Andrej Babiš podle něho očekával výrazně lepší výsledek. ODS podle něho obstála, i ČSSD. Vítězem jsou lidovci a nezávislí. Exprezident Václav Klaus má dle něho v hodnocení voleb pravdu. Prozradil i to, kdo bude dle něho novým pražským primátorem.
13.10.2014 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (11099 článků) , Andrej Babiš (26256 článků) , Pavel Bém (863 článků)

Druhý Zeman: V Evropě bude válka mezi muslimskými zeměmi typu Francie a státy, které se islámu ubrání. Migranti nejsou uprchlíci, ale turisti za sociálními dávkami. EU nemá právo žít

 
ROZHOVOR Senátor ODS Jaroslav Zeman, který v žertu říká, že prezident Miloš Zeman je jeho „strejda“, s prezidentem souhlasí v pohledu na islám a migranty. Islamizace Evropy je dle něho obrovskou hrozbou a v Evropě dle něho dojde ke konfliktu mezi zeměmi, které se stanou většinově muslimskými a zeměmi, které se islámu ubráni. EU dle něho nemá právo na existenci. Migranti dle něho nejsou uprchlíky, ale „turisty za sociálními dávkami“.
15.12.2015 17:26 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (28063 článků)

Poslanec Úsvitu: Na Ukrajině mě obklopili ostří hoši s kalašnikovy. Bez vměšování USA by na světě bylo méně válek a Putin...

 
ROZHOVOR Poslanec Úsvitu Karel Fiedler míní, že kdyby se USA ve světě nevměšovaly, mohlo by být mnohem méně konfliktů. Ukrajina by podle něho neměla vstupovat do EU, protože na Ukrajině vládnou oligarchické struktury. Rusko šlo podle něho za Putina ekonomicky nahoru. Na Ukrajině je složitá šachovnice a je těžké určit, kterému z několika hráčů se mohl hodit pád malajsijského letadla. Události na Majdanu byly podle něho rozdmýchány zvenčí.
23.07.2014 14:35 |

podobné články

Babiš vtipkoval před indickými studenty: Váš premiér řídí 77 ministrů. Já jich mám 14 a mám plné ruce práce

 
U příležitosti založení centra pro evropská studia na univerzitě Symbiosis International v indickém městě Púna promluvil český premiér Andrej Babiš při své návštěvě Indie před místními studenty. Naplněný sál seznámil se svou osobní i politickou kariérou a stručně jim představil Českou republiku. Studenty nejvíc pobavil srovnáními velikosti Česka a Indie.
19.01.2019 11:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26256 článků)

Plzeňská práva nesmějí přijímat studenty na magisterský obor

 
Plzeňská právnická fakulta má zákaz přijímat studenty do prvního ročníku klíčového magisterského programu. Rozhodlo o tom ministerstvo školství, deník Právo o verdiktu informovala tisková mluvčí Západočeské univerzity Kamila Kvapilová. Už před tím ministerstvo rozhodlo, že fakulta nesmí přijímat studenty ani na bakalářský obor.
24.05.2012 11:45 |

podobné články