Článek

Gynekologové si ústenky musí šít sami

 
Mnoho návštěv u lékaře je nyní žádoucí odložit. Mezi takové, které odložit nejdou, patří například předporodní prohlídky. A gynekologové bijí na poplach: stále mají málo ochranných prostředků, které začal v posledních dnech stát konečně distribuovat.
26.03.2020 04:31 |

podobné články

Podobné články

Ambulantní gynekologové budou nově sloužit v nemocnicích

 
Gynekologové, kteří provozují ambulantní praxi, budou nově pomáhat v nemocnicích na pohotovostech, u porodů i operací. Ve středu to oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO), který zároveň podepsal spolu se zdravotními pojišťovnami a zástupci gynekologů memorandum.
16.01.2019 15:00 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (506 článků) , Adam Vojtěch (404 článků)

Maria z Brna šije roušky a rozdává je zdarma: Práce pomáhá proti panice!

 
Maria začala šít v pondělí a hned další den měla v mobilu i emailu tisíce objednávek. Zájem o ústenky je obrovský. Roušky rozdává zdarma, nejdříve šila jen pro rodinu, pak pro policisty a zdravotníky. Teď už pro celou republiku.
19.03.2020 15:30 |

podobné články

Lékař ze záchranky: Máme jednu ústenku na den, prý máme brát vitamíny

 
Praktičtí lékaři, ambulantní specialisté, ale i lékárníci zoufale shánějí na internetu ochranné prostředky či dezinfekci a prosí o pomoc veřejnost. Svou zkušenost popsal Právu lékař záchranné služby, který pro posádku „vyfasoval” čtyři ústenky a navrch doporučení, aby jedl vitamíny.
16.03.2020 14:36 |

podobné články

Zabiják koronaviru z Brna: Revoluční roušky s mědí umí zničit vir! Prodávat se budou v dubnu

 
Brněnská společnost Respilon dala milionům lidí naději, že zabiják zvaný koronavirus se dostane do defenzivy. Dosavadní nanovlákenné masky, které uměly virus zachytit, teď revolučně zdokonalila. Díky akcelerovanému oxidu mědi totiž nové ústenky dokáží celosvětového zabijáka zničit. Moderní výrobní linka v Turecku, kam Brňané dodají nanotechnologii, začne podle zástupkyně firmy Jany Zimové chrlit desetitísíce kusů ústenek denně od poloviny dubna. Jmenují se příznačně – Virus Killer (Zabiják viru).
17.03.2020 13:25 |

podobné články

Jihočeský kraj: Ochranné prostředky jsou rozdělovány rozhodně transparentně

 
Dvě dodávky zdravotnického materiálu od Ministerstva vnitra doputovaly během víkendu do Jihočeského kraje. Konkrétně se jednalo o dvaašedesát tisíc kusů respirátorů, tedy 27 tisíc z první a 35 tisíc z druhé dodávky. Dále jsme obdrželi celkem 175 tisíc ústenek. Respirátory z první dodávky našly své adresáty už o víkendu, ústenky pak byly rozděleny během úterý. Ochranné pomůcky tak během dvou dnů získalo okolo 15 tisíc jihočeských zdravotníků. Přednost dostali lékaři primární péče, stomatologové, ambulantní specialisté, lékárny, zdravotnická záchranná služba, poskytovatelé lůžkové péče a pobytová zařízení sociálních služeb.
25.03.2020 21:51 |

podobné články

Rouška jako pohled do duše: Co o nás vypoví její barva?

 
Nosit roušku prý zdaleka neznamená jen chránit své okolí. Podle vědmy Helen Stanku (42) se za vzhledem naší ústenky skrývá mnohem více. Co o nás vypoví její barva?
27.03.2020 12:15 |

podobné články

Jak správně meditovat

 
Meditace je způsob, jak zklidnit svoji mysl a dosáhnout vnitřního míru a vyšší úrovně vědomí. Meditovat se dá kdykoli a kdekoli, kde vám to bude příjemné, a dopřát si tak pocit klidu a míru bez ohledu na to, co se děje okolo. Jestliže s meditacemi začínáte, jistě se vám bude hodit několik dobrých rad, aby pro vás byly meditace přínosem. 6 kroků k meditaci Meditujte sami a v tichu, daleko od všech. Vaše mysl nesmí být absolutně ničím vyrušována. Místo, kde se chystáte meditovat, uzpůsobte svým estetickým potřebám, oživte místnost květinami, křišťály, svíčkami, předměty, které máte rádi. Důvěřujte si. Jen pokud si budete věřit a budete o sobě přesvědčení, dosáhnete skutečného blaha, které vám může meditace poskytnout. Je ale důležité, abyste na ni byli dopředu připraveni. Je to totéž, jako když se musíte rozcvičit před běháním, i před meditací je nutné nastartovat mysl. Jestli to jde, meditujte ráno. Vstaňte o půl hodiny dřív a věnujte tento čas sami sobě. Ráno jste totiž fit nejen fyzicky, ale i psychicky, což pro meditaci potřebujete. V místnosti, kde chcete meditovat, otevřete okna a běžte si dát vlažnou ranní sprchu. Uvařte si kávu či čaj, k snídani si dejte čerstvé ovoce a věnujte se chvíli sami sobě, svému vědomí. Dýchejte hluboce, každou meditační terapii začněte zklidněním svého dechu. Nejen, že se srovná váš dech, ale i vaše mysl. Tělo přestane aktivně pracovat a vy se budete moci dokonaleji soustředit. Zavřete oči a představte si místo, kde se cítíte dobře,  nebo osobu, která vás doprovází životem v těch šťastných chvílích. Meditujte pravidelně. Stanovte si pro sebe týdně alespoň dvakrát půlhodinku a věnujte ji sami sobě a svému vnitřnímu uspokojení. Po čase budete odměněni vnitřním vyrovnáním a spokojeností své mysli. Meditujte sami i s přáteli, s partnerem i s dětmi. Stačí pár meditačních sezení a začnete... Čtěte více Příspěvek Jak správně meditovat pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
01.07.2018 04:55 |

podobné články

Topka míří na další internetovou síť. Osvědčila se prý i Obamovi

 
Strana TOP 09 se rozhodla vstoupit na další sociální síť. Po Facebooku a Twitteru to je Foursquare, síť, kterou během své poslední kampaně využil i americký prezident Barack Obama.
23.09.2013 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Barack Obama (2452 článků)

Síť O2 o Vánocích spojila více hovorů a zaznamenala rekord v počtu MMS

 
Štědrý den bývá tradičně jedním z nejvytíženějších dnů v roce. Potvrzují to i letošní provozní statistiky ze sítě O2. Ve středu 24. prosince spojila mobilní síť O2 16,2 milionu hovorů a přenesla více než 27 milionů SMS. Rekord letos padl v počtu odeslaných MMS zpráv - síť O2 jich přenesla téměř 430 tisíc.
28.12.2014 15:41 |

podobné články

8 hříchů podle Facebooku: Podívejte se, co nesmíte umístit na sociální síť!

 
Uživatelé sociální sítě Facebook zahrnují své profily spoustou obsahu, ať už jde o fotky, videa, nebo psané statusy. Ne vše jim však sociální síť povolí. Za nevhodný a závadný obsah vám může zablokovat profil, v nejhorším případě můžete mít dokonce opletačky s policií. Sociální síť však v mnohých věcech povolila, kojení dětí je v pořádku, stejně jako tetování, piercingy a různé další tělesné modifikace. Z publikování následujících osmi věcí však můžete mít pořádný malér.
17.03.2015 18:40 |

podobné články

Facebook u soudu: Sociální síť žaluje 25 tisíc lidí. I Češi na ni mají pifku!

 
Sociální síť Facebook hromadně žaluje 25 000 uživatelů včetně zhruba stovky lidí z České republiky. Stěžují si, že sociální síť porušuje ochranu osobních údajů. Případ začal projednávat soud ve Vídni.
09.04.2015 19:35 |

podobné články

Emailovou síť Pentagonu prý narušil někdo z Ruska

 
Terčem důmyslného počítačového útoku se stala v červenci emailová síť generálního štábu v Pentagonu. Síť s neutajovanými textovými zprávami je dosud mimo provoz. Podle agentur to včera uvedli američtí představitelé. Podle stanice NBC byl útok veden někým z Ruska.
07.08.2015 06:56 |

podobné články

Fotky na Instagram už nahrajete i z počítače. Stačí jednoduchý trik

 
Sociální síť Instagram byla zamýšlena jako sociální síť na sdílení fotografií z mobilních telefonů. Ale rozšířila se natolik, že sílí potřeba některých uživatelů publikovat snímky na síť i přímo z počítače.
16.05.2017 14:10 |

podobné články

OKD má po útoku hackerů novou počítačovou síť. Těžbu obnoví po vánočních svátcích

 
Společnost OKD už má vytvořenou plně funkční oddělenou interní počítačovou síť, která zajistí, že po hackerském útoku bude moci být ve všech dolech firmy na Karvinsku obnovena těžba. Síť spustí v noci, tak aby se v pátek mohlo začít těžit uhlí. ČTK to dnes sdělil mluvčí OKD Ivo Čelechovský.
26.12.2019 08:55 |

podobné články

Záhadná vesnice v Indii: Rodí se tu plno dvojčat

 
Gynekologové a porodníci z Indie řeší bizarní případ vesnice ze státu Kérala, v níž žijí dvě tisícovky rodin. Na každou osmou tam připadají dvojčata, což odporuje biologii a všem dosud uznávaným lékařským statistikám.
11.05.2009 16:10 |

podobné články

Tři gynekologové dostali podmínku za smrt pacientky

 
Při vynětí dělohy poranil lékař tenké střevo pacientky. Ta poté zemřela.
01.12.2009 09:40 |

podobné články

Porodnice v Turnově končí provoz, lékaři odcházejí

 
Porodnice v Panochově nemocnici v Turnově ukončí k 6. březnu provoz. Tamní gynekologové v pondělí podali výpovědi a ke konci dubna by z ní měli odejít. Jejich výpovědi ovšem nesouvisí s odborářskou akcí Děkujeme, odcházíme.
01.03.2011 12:50 |

podobné články

Potrat škodí zdravotně i psychicky, varuje před zákonem kněz

 
Vláda chystá novelu zákona, podle které by na příště gynekologové nebyli povinováni informovat rodiče o tom, že jejich dcera byla na potratu. Konkrétně by mělo jít o dívky starší šestnácti let. Je to přijatelné?
06.05.2011 22:55 |

podobné články

Nemocnice nemůže zajišťovat domácí porody, tvrdí gynekolog

 
Podle předběžného opatření pražského městského soudu má žena při domácím porodu právo na odbornou asistenci ze státní nemocnice. Gynekologové nejsou z verdiktu soudu příliš nadšeni. „V současné době si nedovedu přestavit, že by nemocnice vyslala někoho z pracovníků, aby šel pomáhat někam, kde na to nemá kvalitní prostředky,“ uvedl v Událostech, komentářích ČT vedoucí Perinatologického centra ÚPMD Petra Velebil.
27.01.2012 05:30 |

podobné články