Článek

Guvernér Michl získal nejpřísnější bezpečnostní prověrku

 
Guvernér ČNB Aleš Michl získal prověrku na nejvyšší stupeň utajení přísně tajné. Národní bezpečnostní úřad o tom guvernéra informoval v pátek.
12.03.2023 13:15 |

podobné články

Podobné články

Guvernér ČNB Michl získal prověrku na nejvyšší stupeň utajení Přísně tajné

 
Guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl získal prověrku na nejvyšší stupeň utajení Přísně tajné. Řízení Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) skončilo ve standardní lhůtě a konalo se podle zákona, sdělila dnes ČTK ředitelka odboru komunikace ČNB Petra Krmelová. Michlův předchůdce Jiří Rusnok v minulosti uvedl, že by chybějící nejvyšší stupeň prověrky mohl současnému guvernérovi bránit plnohodnotně vykonávat jeho funkci.
12.03.2023 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1930 článků) , Jiří Rusnok (738 článků)

Guvernér ČNB Michl stále ještě nemá nejvyšší prověrku

 
Chybějící nejvyšší stupeň bezpečnostní prověrky může guvernérovi České národní banky Aleši Michlovi bránit plnohodnotně vykonávat jeho funkci. V pořadu Otázky Václava Moravce České televize to dnes uvedli bývalý guvernér ČNB Jiří Rusnok a bývalá předsedkyně komise pro spravedlivé důchody Danuše Nerudová. Server Echo24 v sobotu  napsal , že Michl na nejvyšší prověrku čeká od loňského května, standardní lhůta pro vydání prověrky na stupeň přísně tajné uplynula tento týden.
19.02.2023 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1930 článků) , Jiří Rusnok (738 článků)

Devět měsíců uběhlo. Michl stále nemá prověrku. „To jsme nezažili,“ zaznělo

 
Guvernér České národní banky Aleš Michl stále čeká na udělení bezpečnostní prověrky na stupni „přísně tajné“, ačkoliv již uplynula standardní devítiměsíční lhůta. Podle Michlova předchůdce Jiřího Rusnoka a neúspěšné prezidentské kandidátky Danuše Nerudové to je problém, neboť Michl prý takto nemůže plnohodnotně vykonávat svou funkci, v rámci níž se musí seznamovat s utajenými informacemi. Rusnok v ČT rovněž kritizoval možný nástup vrchního hradního protokoláře Vladimíra Kruliše na post ředitele kanceláře ČNB. Kruliše do této funkce prosazuje dosluhující prezident Zeman.
21.02.2023 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Rusnok (1930 článků) , Jiří Zeman (1392 článků)

Vondrův náměstek Blažek skončí, nezíská bezpečnostní prověrku

 
Náměstek ministra obrany Rudolf Blažek (ODS) "s velkou pravděpodobností" nezíská od Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) bezpečnostní prověrku na stupeň tajné. Informuje o tom server Česká pozice. Vysoce postavený úředník prověrku potřebuje pro výkon funkce náměstka zodpovědného za armádní nákupy. Ministr obrany Alexandr Vondra (ODS) na počátku června ve Sněmovně uvedl, že pokud Blažek prověrku nezíská, na ministerstvu skončí.
21.08.2012 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Vondra (1366 článků)

Zemanův kancléř Mynář požádal o bezpečnostní prověrku

 
Kancléř prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář ve čtvrtek oznámil, že podal u Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) žádost o bezpečnostní prověrku na stupeň přísně tajné. Zároveň zdůraznil, že trvá na tom, že prověrku k výkonu své funkce nepotřebuje. Prezident před časem uvedl, že pokud by Mynář o prověrku nepožádal, ve funkci by skončil.
19.12.2013 10:27 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27867 článků) , Vratislav Mynář (1442 článků)

Trumpův zeť Kushner trumfl Mynáře. Manžel Ivanky dostal bezpečnostní prověrku

 
Poradce a zeť amerického prezidenta Donalda Trumpa Jared Kushner po více než roce práce v Bílém domě získal trvalou bezpečnostní prověrku. Ve středu o tom informoval deník The Washington Post. Kushner měl v minulosti přístup k citlivým informacím jen díky prozatímní výjimce, podle amerických médií ale i tak na počátku roku přišel o možnost získávat tajné informace, mimo jiné i každodenní hodnotící zprávy tajných služeb určených pro hlavu státu. V Česku naopak stále ani po letech nemá bezpečnostní prověrku hradní kancléř Vratislav Mynář.
23.05.2018 22:55 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5955 článků) , Vratislav Mynář (1442 článků) , Jared Kushner (32 článků)

Nový guvernér Michl navštívil Sněmovnu. Nikdo o tom neměl vědět

 
Tak, jako se mnozí panovníci ve snaze zjistit, co se o nich říká nebo jaká panuje nálada v podhradí, převlékali do prostých šatů a vyráželi mezi dělný lid, rozhodl se i nový guvernér České národní banky Aleš Michl k návštěvě Poslanecké sněmovny v utajeném režimu. Zúčastnil se totiž jako řadový divák semináře, který se věnoval stále se zvyšující míře inflace.
01.07.2022 12:00 |

podobné články

ČNB: Guvernér Aleš Michl odhalil busty zakladatelů československé měny Rašína a Engliše

 
ČNB u příležitosti 155. narozenin prvního ministra financí Československa Aloise Rašína uspořádala ve svém Návštěvnickém centru slavnostní večer věnovaný zakladatelům československé měny. Guvernér Aleš Michl odhalil busty Aloise Rašína a Karla Engliše a zahájil výstavu s nimi spojenou.
22.10.2022 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Alois Rašín (33 článků)

ČNB: Guvernér Aleš Michl odhalil busty zakladatelů československé měny Rašína a Engliše

 
ČNB u příležitosti 155. narozenin prvního ministra financí Československa Aloise Rašína uspořádala ve svém Návštěvnickém centru slavnostní večer věnovaný zakladatelům československé měny. Guvernér Aleš Michl odhalil busty Aloise Rašína a Karla Engliše a zahájil výstavu s nimi spojenou.
23.10.2022 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Alois Rašín (33 článků)

Mynář požádá o prověrku pro přístup k tajným informacím

 
Prezidentův kancléř Vratislav Mynář má dnes požádat o bezpečnostní prověrku na stupeň přísně tajné. O jeho úmyslu v pondělí hovořil prezident Miloš Zeman. Pokud si Mynář o prověrku od Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) nezažádá, ve funkci na Pražském hradě skončí, uvedl Zeman. Mynář již dříve tvrdil, že o prověrku zažádá do konce minulého týdne, zatím tak ale neučinil.
18.12.2013 06:21 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (27867 článků) , Vratislav Mynář (1442 článků)

Náměstek Vondry po více jak roce nezískal bezpečnostní prověrku

 
Náměstek ministra obrany Rudolf Blažek doposud nezískal bezpečnostní prověrku, která je povinná pro všechny náměstky na tomto ministerstvu. Pokud jí nezískají, nemohou se seznamovat s citlivými informacemi. Blažek zodpovídá za nákupy vojenské techniky, o prověrku na stupeň „tajné“ si požádal už minulý rok v únoru. Národní bezpečnostní úřad mu ji ale dosud neudělil, zjistil server Českápozice.cz.
04.06.2012 18:00 |

podobné články

Mynář nemá bezpečnostní prověrku. Když se řeší tajné, musí za dveře

 
Hradní kancléř Vratislav Mynář stále nemá bezpečnostní prověrku na stupeň tajné nebo přísně tajné. Žádost o ni navíc pozastavil. Informuje o tom dnešní Mladá fronta Dnes. Podle ní Mynářovi nechce Národní bezpečnostní úřad prověrku udělit kvůli kancléřovým stykům s kontroverzními lidmi.
27.09.2013 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Vratislav Mynář (1442 článků)

Pražští radní by podle ANO měli mít bezpečnostní prověrku NBÚ

 
Pražští radní by při nástupu do funkce měli mít bezpečnostní prověrku druhého stupně - důvěrné. Bez ní by nesměli funkci vykonávat, řekla dnes novinářům Adriana Krnáčová, které vede pražskou kandidátku ANO. Jako náměstkyně ministra vnitra ji musí mít. U Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) si v květnu požádala o prověrku na stupeň tajné, uvedla. Primátor Tomáš Hudeček (TOP 09) v reakci na to uvedl, že "není možné redukovat lidskou slušnost bezpečnostní prověrkou".
17.09.2014 16:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Hudeček (675 článků)

Řecko půjde do háje. Pro prachy si přijde znovu, říká Babišův elitní poradce

 
Ekonom a poradce Andreje Babiše Aleš Michl vůbec nemá radost z toho, co se dohodlo s Řeckem. V rozhovoru pro internetovou televizi DVTV konstatoval, že zakrátko budeme řecký problém řešit znovu. Pokud chceme opravdu vyřešit situaci v této zemi, musíme dát šanci soukromým investicím. Michl se také důrazně zastal Německa, na které dnes řada lidí nadává jako na řeckého protektora. Němci jsou v tom fakt nevinně, upozorňuje Michl.
14.07.2015 07:36 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25795 článků)

Řecko jde do hnoje, říká ekonom Michl. Německo bohatlo a teď za to platí, dodává Švejnar

 
Ekonomové Jan Švejnar a Aleš Michl se spolu setkali ve středečních Dvaceti minutách Radiožurnálu Českého rozhlasu, kde se důrazně přeli o situaci v Řecku. Zatímco Jan Švejnar věří, že současná dohoda může pomoci, Michl je opravdu silně skeptický. Oba pánové se shodli na tom, že je třeba udržet EU, rozcházeli se ovšem v názoru na to, jak toho dosáhnout.
15.07.2015 17:46 |

podobné články

Osobnosti: Jan Švejnar (327 článků)

Babišův poradce Michl vystoupil v ČT: Nebudu tady říkat nějaké kecy

 
V posledních dnech se Aleš Michl vyjadřoval k situaci v Řecku. V pátečních Událostech, komentářích se ale ekonom Aleš Michl věnoval především stavu českých financí. A jeho slova rozhodně nepotěší české levicové politiky, neboť je ani trochu nešetřil.
17.07.2015 23:06 |

podobné články

Michl

 
Ekonom Aleš Michl promluvil ve čtvrtečním Interview ČT24 o čínských investicích v Česku. Zatím jich není moc a Česku zatím v podstatě nic nepřinesly, ale Michl věří, že prezident Miloš Zeman to dokázal změnit. Ještě v roce 2010 jsme měli ministra, který vyvěšoval vlajku Tibetu, odkázal na Karla Schwarzenberga, a Česko zaspalo. Do dvaceti let bude podle Michla Čína nejsilnější ekonomikou na světě. Západ by měl spolknout svou pýchu a uvědomit si to.
24.03.2016 22:06 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4070 článků) , Miloš Zeman (27867 článků)

Ekonom Michl: Čína je nejsilnější ekonomika světa. Spolkněte pýchu a přiznejte si to

 
Ekonom Aleš Michl promluvil ve čtvrtečním Interview ČT24 o čínských investicích v Česku. Zatím jich není moc a Česku zatím v podstatě nic nepřinesly, ale Michl věří, že prezident Miloš Zeman to dokázal změnit. Ještě v roce 2010 jsme měli ministra, který vyvěšoval vlajku Tibetu, odkázal na Karla Schwarzenberga, a Česko zaspalo. Do dvaceti let bude podle Michla Čína nejsilnější ekonomikou na světě. Západ by měl spolknout svou pýchu a uvědomit si to.
24.03.2016 22:11 |

podobné články

Osobnosti: Karel Schwarzenberg (4070 článků) , Miloš Zeman (27867 článků)

Češi ušetřili 200 miliard, šance nastartovat ekonomiku je velká, říká ekonom Michl

 
Člen Bankovní rady České národní banky (ČNB) Aleš Michl to s obnovou české ekonomiky nevidí tak zle, jak předpovídají některé scénáře. „Češi ušetřili 200 miliard. Česká ekonomika může zažít rekordní růst,“ říká Michl v rozhovoru pro iDNES.cz.
13.03.2021 09:40 |

podobné články