Článek

Green Deal! EU vám namluvila, že chce zachránit planetu. Pravda? Tlustý šokoval odhalením

 
Ve spolku, ve kterém jedni chtějí ‚ošulit‘ jiné, ti ‚ošulovaní‘ nezůstanou. Chtějí odejít. „Teď už máme vysvětlení, proč nám chtějí vzít právo veta. Tuší, že chystají věci, ze kterých nebudeme nadšeni. A nechtějí, abychom se mohli bránit,“ prohlásil bývalý ministr financí Vlastimil Tlustý na semináři s názvem „Prognózy vývoje v Evropě a ve světě do roku 2030“, který se uskutečnil na půdě Poslanecké sněmovny. Zamýšlel se také nad tím, proč někteří čeští politici se zrušením práva veta nejenom souhlasí, ale dokonce ho vítají.
25.01.2024 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (308 článků)
Podobné články

Green Deal! EU vám namluvila, že chce zachránit planetu. Skutečnost? Tlustý šokoval odhalením

 
Ve spolku, ve kterém jedni chtějí ‚ošulit‘ jiné, ti ‚ošulovaní‘ nezůstanou. Chtějí odejít. „Teď už máme vysvětlení, proč nám chtějí vzít právo veta. Tuší, že chystají věci, ze kterých nebudeme nadšeni. A nechtějí, abychom se mohli bránit,“ prohlásil bývalý ministr financí Vlastimil Tlustý na semináři s názvem „Prognózy vývoje v Evropě a ve světě do roku 2030“, který se uskutečnil na půdě Poslanecké sněmovny. Zamýšlel se také nad tím, proč někteří čeští politici se zrušením práva veta nejenom souhlasí, ale dokonce ho vítají.
25.01.2024 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (308 článků)

Balcarová (Piráti): Zdroje z European Green Deal musíme nasměrovat napříč resorty

 
Výbor pro životní prostředí Poslanecké sněmovny včera uspořádal videokonferenci „European Green Deal – cesta k prosperitě Evropy?“. Konference konaná pod záštitou předsedkyně výboru Dany Balcarové z Pirátské strany reagovala na dějinný okamžik – takové zdroje, jaké nabízí European Green Deal, již nikdy mít nebudeme a šanci nesmíme promarnit.
09.12.2020 08:40 |

podobné články

Cílek varuje: Green Deal změní Evropu. Temná vize

 
Geolog Václav Cílek má za to, že dnes žijeme v podstatě ve válce, po které už svět nebude takový, jaký byl před ní. Jen se tato válka vede podstatně mírnějšími prostředky, než války předchozí. Na covidovou pandemii se podíval poněkud netradičně. Ze Slunce. Přesvědčte se sami. Poté se velmi kriticky podíval na evropský Green Deal. „Mám pocit, že New Green Deal má schopnost Evropu rozhodit, rozeštvat,“ varoval Cílek.
28.12.2021 17:45 |

podobné články

Realita udeřila. Green Deal je blbost? Životní zkušenost mluví jasně

 
Co když je Green Deal blbost? Psychiatr Tomáš Rektor se na konci roku zamyslel nad současnou touhou ozelenit svět. Dal dva příklady, které ukazují, že celý Green Deal může být slepou uličkou, která lidstvu možná naznačuje: tudy ne, přátelé.
31.12.2021 14:45 |

podobné články

Lidé topí v kamnech, ovzduší se zhoršuje. A vše začalo v Bruselu... Markéta Šichtařová vidí, kam to směřuje

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Green Deal je hlavním důvodem energetické krize, energetická krize je hlavním důvodem relativně většího zchudnutí Evropy než zbytku světa, zchudnutí Evropy je hlavním důvodem masívního přechodu na tuhá paliva, tuhá paliva produkují víc CO2, proti němuž Green Deal brojí. „Ano, Green Deal způsobil přesný opak toho, co zamýšlel. Tento mechanismus si můžete dosadit do jakékoliv jiné oblasti, v níž pohnutkou pro sociální inženýring je nějaký kolektivistický záměr,“ konstatuje pro ParlamentníListy.cz Markéta Šichtařová.
18.12.2022 18:25 |

podobné články

Sype se Green Deal? Zděšený „hlavoun“ EU nařizuje, co se nesmí říkat

 
Litevský eurokomisař pro životní prostředí Virginijus Sinkevičius je zděšený tím, jak se „sype“ unijní Green Deal kvůli tomu, že se od něj začínají odvracet i některé tradiční evropské strany, jež se k němu přitom ještě donedávna stavěly smířlivě. Varoval, že „některé tradiční strany by mohly mít tendenci legitimizovat útoky na Green Deal“, což je prý „nebezpečí“ nejen pro zelenou politiku, ale pro „evropský projekt jako celek“. A naznačil tak, že by se neměla říkat témata, která nedávno rozhodla u voleb v Nizozemsku. Ustoupit v zelené agendě prý nemůžeme ani o krok zpátky.
10.12.2023 20:55 |

podobné články

Zpěvák Green Day nastoupil po zuřivém výstupu na koncertu do léčebny

 
Zpěvák skupiny Green Day Billie Joe Armstrong se na posledním koncertě v Las Vegas choval jako šílenec. Nadával pořadatelům a roztřískal kytaru. O dva dny později nastoupil do léčebny, aby se zbavil závislosti na návykových látkách. Další články k tématu: Zpěváka Green Day vyhodili z letadla, měl moc spuštěné kalhoty Raz, dva, tři! Green Day rozjíždějí albovou trilogii Zpěvák Green Day si na Broadwayi zahraje drogového dealera RECENZE: Green Day pod ruským kolem zvládli zábavu i kýč
24.09.2012 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Billie Joe Armstrong (6 článků) , Joe Armstrong (25 článků) , Green Day (76 článků)

Evropský Green Deal – chystá se odboj. Akce začne ve Sněmovně. S Okamurou a dalšími

 
Přichází poslední šance, jak zastavit unijní Green Deal? Možnost ubránit se zdražování energií, omezování automobility, nebo ztrátě pracovních míst? Matěj Gregor, předseda spolku Odchod.eu, je toho názoru. A proto spustil nový projekt „No Deal“, který se snaží Čechy informovat o tom, co je čeká, když se novému plánu nepostaví. Pozítří si můžete poslechnout více i vy osobně, a to na sněmovní akci, na které kromě Gregora vystoupí Tomio Okamura, nebo Libor Vondráček.
28.09.2021 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3113 článků)

Kalousek většině lidí uškodil. Se mnou by se měli líp, říká Vlastimil Tlustý

 
Kvůli Miroslavu Kalouskovi (TOP 09) si drtivá většina občanů pohoršila. Se mnou by se měli líp, tvrdí někdejší ministr financí za ODS Vlastimil Tlustý. Na počátku tisíciletí připravil Tlustý pro ODS ekonomickou reformu a strana vyhrála volby, ale Tlustý nedostal prostor, aby mohl své plány přeměnit v realitu. Dnes Vlastimil Tlustý radí Pirátům, jak zařídit jednotnou dávku deset tisíc korun měsíčně pro každého. Bez práce.
27.01.2017 07:10 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (308 článků) , Miroslav Kalousek (7837 článků)

„Nejsme ve válce.“ Šlápl na kuří oko. Tlustý mluvil o Ukrajině a zboural internet

 
Na CNN Prima News se včera ohledně Ukrajiny střetli bývalý státníci Vlastimil Tlustý a Jiří Paroubek. Diskuse vyhrocená nebyla, ani Tlustý, ani Paroubek si nemyslí, že by vláda měla dále vyhrocovat situaci. Ale Tlustý poznamenal, že vláda, kde může, tam přileje olej do ohně. A pak má Česko stejnou inflaci jako Ukrajina. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. Tlustý byl z řad nepřátel Ruska označen za kolaboranta a příznivce Mnichova a CNN Prima News bylo vyčteno, že si ho do pořadu vůbec zvala.
27.04.2022 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4777 článků) , Vlastimil Tlustý (308 článků) , Jiří Tlustý (108 článků) , Jiří Tlustý (108 článků)

Pokud utvoří vládu Pirstán a SPOLU, přivedou zemi ke kolapsu a lidi do chudoby. Poslanec od Okamury předkládá důkazy o tom, co se děje a chystá

 
ROZHOVOR „Piráti podporují Green Deal a šílenou eko-fanatickou politiku EU, která nám extrémně zdraží elektřinu a tím i vše ostatní, zásadně omezí prodej a dostupnost automobilů a tím prodraží i dopravu. To může přivést naši zemi ke kolapsu a občany k chudobě. Ani blackout není vyloučen. Ale ke Green Dealu se více či méně hlásí i koalice SPOLU… Mimochodem Green Deal odsouhlasil v Bruselu premiér Andrej Babiš,“ říká poslanec SPD za Olomoucký kraj Pavel Jelínek.
04.10.2021 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26148 článků) , Al Green (26 článků) , Al Green (26 článků)

Smrt Green dealu? Ekonomové mají jasno, zelení aktivisté zuří

 
V souvislosti s invazí na Ukrajinu se řeší i energetická bezpečnost. A v Česku sílí názor, že evropský Green Deal, tedy dohoda o uhlíkové neutralitě do roku 2050, je mrtvá. Ovšem bojovníci se změnou klimatu se s tím nehodlají smířit. Filip Hausnecht z hnutí Budoucnost považuje za odporné, jak „se energetická lobby snaží v posledních hodinách zabít Green New Deal“. Protestuje také hnutí Duha nebo zelená politička.
25.02.2022 20:20 |

podobné články

The Blue Academy: Green Deal je projekt, který je dlouhodobě neudržitelný

 
„Green Deal je projekt, který je dlouhodobě neudržitelný, protože je neufinancovatelný a zároveň poškozuje hospodářské i sociální zájmy Evropy a jejích obyvatel. Navíc je více než sporný, zastánci Green Dealu deklarovaný, zásadní vliv člověka na klimatické změny“, říká Marek Zeman, předseda spolku The Blue Academy, z.s. „Naše planeta Země je modrá ne zelená, chraňme ji jinak,“ dodává Zeman.
04.10.2023 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Marek Zeman (166 článků)

Největší slevy a DEAL LX jsou tu!

 
A je to tady! Léto, prázdniny a úžasné slevy a nabídky nového slevového portálu DEAL LX! A nejen to, DEAL LX si pro vás připravil Velkou letní soutěž o super ceny. I když  nováček DEAL LX přesně ví, jaké slevy nabídnout, co vás zajímá. Denně pro vás vyhledává ty nejlepší nabídky se slevou až 90 %!
19.07.2011 00:10 |

podobné články

Mark Rutte padl. Teď chce nizozemskou vládu vést „pan Green Deal“

 
62letý Nizozemec Frans Timmermans – známý jako „pan Green Deal“, pro své prosazování radikálního odklonu Evropské unie od fosilních paliv – se chce stát příštím nizozemským premiérem. Z Evropské komise odejde nejspíše v polovině srpna.
22.07.2023 08:40 |

podobné články

Soukup? Maminka o něm řekla toto, sdělil Vlastimil Tlustý. A dodal, kdo tu ve skutečnosti vládne

 
V Podtrženo, sečteno komentoval tentokrát události posledních dní bývalý ministr financí Vlastimil Tlustý. Škodolibě se smál Čižinskému a představám, že nové koště dobře mete. Také řekl, že by Topolánka „někam poslal“. Ale kandidovat ne. Došlo i na TV Barrandov a problémy jejího majitele. „Oni tam skoro nic nedávaj a to nic pořád vopakujou,“ citoval Tlustý svou matku. A na závěr, v souvislosti s udržením Heleny Válkové na postu zmocněnkyně pro lidská práva, se Vlastimil Tlustý rozpovídal, jak v Čechách vládnou reformní komunisté.
20.01.2020 12:36 |

podobné články

Osobnosti: Vlastimil Tlustý (308 článků)

Kellner byl Jaromír Jágr českého byznysu, říká Vlastimil Tlustý

 
ROZHOVOR Jak se změní Česko po smrti Petra Kellnera? Co nejbohatší Čech znamenal pro naši zemi a co ztělesňoval? Bývalý ministr financí Vlastimil Tlustý označuje Kellnera za Jágra českého podnikání, patriota, který na svou zemi nezapomínal. „Začal se správně a odvážně stavět proti zničujícímu establishmentu v ČR i EU,“ všímá si Tlustý Kellnerovy rétoriky v posledních letech. A mnohokrát odsuzovaný byznys s Čínou? „Čína je na cestě stát se světovou velmocí číslo 1. Evropa se začíná ekonomicky propadat a Čína rychle roste. S jistou nadějí vzhlížím k obratu ve Velké Británii, ale to může celkovou ekonomickou prohru Evropy s Čínou jen zmírnit,“ konstatuje Tlustý a připomíná, že třeba Němci a Francouzi se k obchodu s asijskou velmocí staví úplně jinak.
01.04.2021 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Jágr (3160 článků) , Petr Kellner (569 článků) , Vlastimil Tlustý (308 článků)

Europoslanci ODS: Navrhujeme omezit zdražení tepla a energií, které způsobí evropský Green Deal

 
Prudké zdražení nákladů na bydlení a cestování, ať už jde o elektřinu, topení nebo letní dovolenou. Ohrožení českého ocelářství nebo ztráta desetitisíců vysoce kvalifikovaných pracovních míst. Takové by mohly být dopady tzv. Green Deal, pokud by se řídil představami většiny europoslanců. Ti ve středu schválili balík svých požadavků na to, jak má přechod na bezuhlíkovou ekonomiku vypadat.
16.01.2020 10:06 |

podobné články

Europoslanci ODS: Navrhujeme omezit zdražení tepla a energií, které způsobí evropský Green Deal

 
Prudké zdražení nákladů na bydlení a cestování, ať už jde o elektřinu, topení nebo letní dovolenou. Ohrožení českého ocelářství nebo ztráta desetitisíců vysoce kvalifikovaných pracovních míst. Takové by mohly být dopady tzv. Green Deal, pokud by se řídil představami většiny europoslanců. Ti ve středu schválili balík svých požadavků na to, jak má přechod na bezuhlíkovou ekonomiku vypadat.
16.01.2020 20:25 |

podobné články