Článek

„Grafika není přežitek,“ říká výtvarník Šimon Brejcha. Galerii Hollar „vytapetoval“ svými výtvory

 
Umělecký proces tvorby bývá mnohdy složitý, spletitý a dlouho trvající. Filmaři, malíři ale i grafici by o tom mohli vyprávět. Nezřídka přitom vzniká i spousta vedlejších prací, které se třeba okamžité pozornosti nedočkají, přesto mají své kvality natolik, aby se jich jejich tvůrci definitivně nezbavili. Takové nyní v Galerii Hollar vystavuje oceňovaný výtvarník Šimon Brejcha (56).
05.02.2020 21:00 |

podobné články

Podobné články

Česká národní banka: Stříbrná mince připomene 100 let od založení spolku Hollar

 
Česká národní banka vydává pamětní stříbrnou minci u příležitosti 100 let od založení spolku Hollar. Sdružení českých umělců grafiků Hollar patří k nejstarším a nejvýznamnějším českým uměleckým sdružením. Mince v nominální hodnotě 200 korun bude v prodeji od 4. října 2017.
03.10.2017 20:40 |

podobné články

Fanoušek prezidenta Pavel Kočiš (17): Vytapetoval si Klausem!

 
Zatímco vrstevníkům Pavla Kočiše (17) visí na stěnách plakáty se zpěváky, on si vytapetoval pokoj fotkami, výstřižky z novin či kresbami prezidenta Václava Klause (71). Z jeho čtyř stěn se na něj hlava státu usmívá rovnou osmsetdevadesátkrát!
15.07.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9757 článků)

Pražští grafici slaví svá jubilea společnou výstavou: Bez umění bych nežila, říká výtvarnice Antonová (90)

 
Výstava, která nadchne různorodostí. Galerie Hollar představuje od 8. ledna díla jubilantů Sdružení českých umělců grafiků Hollar, kteří letos oslaví kulatiny. Umělci tvořící i po padesátce představují zejména grafiky s přírodními motivy, jež vznikaly za použití nejrůznějších technik. Návštěvníci si tak mohou porovnat způsob tvorby i náměty děl.
09.01.2020 08:40 |

podobné články

Marketing Českých aerolinií nově povede Tomáš Brejcha

 
Novým ředitelem marketingu Českých aerolinií se stal Tomáš Brejcha, který do společnosti přichází z cestovní kanceláře Čedok. Bude odpovědný za veškerou marketingovou komunikaci, včetně on-line prezentace ČSA.
11.08.2016 09:00 |

podobné články

Sdružení Hollar dělá čest slavnému jménu

 
Tradiční každoroční přehlídka prezentuje to nejlepší, co vzešlo z nové tvorby členů Sdružení českých umělců grafiků Hollar. Výstava ukazuje široké spektrum všech výtvarných stylů (litografie, lept, kamenotisk, suchá jehla) i tematických pojetí. Najdeme na ní jak abstrakci, tak figurativní kompozice, koláže nebo zátiší.
01.08.2014 08:55 |

podobné články

Barokní svět Václava Hollara: Grafik, který sloužil králi, ale zemřel chudý

 
Václav Hollar neboli Wenceslaus Hollar Bohemus zachytil na svých rytinách neklidné sedmnácté století s jeho módou, krajinami i tvářemi. Do díla jednoho z největších grafiků českého původu můžeme nahlédnout do konce letošního roku díky virtuální výstavě Řeč jehly a rydla  připravené Památníkem národního písemnictví.
17.11.2017 20:35 |

podobné články

Sdružení českých umělců grafiků Hollar vzniklo v Praze před 100 lety. Funguje dodnes

 
Uběhlo sto let, kdy na pražské místodržitelství přišla žádost o povolení Sdružení českých umělců grafiků Hollar. Nejednalo se tehdy o nic jednoduchého a samozřejmého, však tehdy „řádila“ 1. světová válka. Sdružení ovšem vzniklo a s krátkou vynucenou pauzou funguje úspěšně dodnes.
06.12.2017 11:00 |

podobné články

Grafik Václav Hollar měl smysl pro detail, k vidění je v paláci Kinských

 
Jako první na světě představuje Národní galerie Praha jednoho z nejznámějších grafiků 17. století Václava Hollara také jako kreslíře. Jádro výstavy Václav Hollar a umění kresby, která trvá do 23. února 2020 v paláci Kinských, tvoří nejlepší díla z její vlastní sbírky, ale většina z téměř dvou set kreseb pochází ze zahraničí, hlavně z Německa a Velké Británie, kde umělec prožil většinu života. Některé kresby do Prahy půjčila i britská královna Alžběta II.
14.12.2019 07:05 |

podobné články

Zemřel výtvarník Mirek Smíšek, podílel se i na Pánovi prstenů

 
Ve věku 88 let zemřel v neděli na Novém Zélandu výtvarník českého původu Mirek Smíšek. V úterý to oznámil bývalý velvyslanec v Austrálii Juraj Chmiel, který se s umělcem osobně znal. Hlavní Smíškovou doménou byla keramika a porcelán se solnou glazurou. Svými keramickými výtvory se mimo jiné podílel na tvorbě filmové trilogie Pán prstenů.
21.05.2013 16:10 |

podobné články

RECENZE: Ardenský les Jaroslava Hořánka je plný překvapení

 
Výstavu Ardenský les složenou z prací grafika Jaroslava Hořánka (1925–1995) připravila pražská Galerie Hollar. Expozice prezentuje převážně méně známá a dosud nevystavená díla. Díky tomu čeká na milovníka kvalitní grafické tvorby mnoho překvapení.
15.07.2014 16:05 |

podobné články

Papíroví draci, které si doma na koleni asi nevyrobíte: Podívejte se na nejlepší výtvory z drakiády!

 
Nebude to dlouho trvat a brzy si budete pouštět draky i u nás. Ale v "anglickém Bristolu":http://www.extra.cz/tema/anglie začíná foukat o něco dříve, takže už teď se tam lidé mohli pochlubit se svými obřími 3D výtvory, které jsou všechno, jen ne nepřehlédnutelné.
02.09.2013 10:20 |

podobné články

Umělkyně pobuřuje dorty ve tvaru ve tvaru mozku, novorozence či placenty. Pracuje totiž v nemocnici

 
Americká umělkyně děsí svými sladkými výtvory, které jsou nezvykle realistické. Mladá zdravotní sestra s bakalářským titulem z umění si libuje v pocitu, že její výtvory vyvolávají kontroverzi a ne každému se nad jejími dorty sbíhají sliny. I názory lidí na její umění se rozchází. Jedni její práci obdivují, druhým přijde odpudivá.
25.04.2016 08:30 |

podobné články

Zavřený výtvarník: Zákon funguje jako plot na dobytek. Ti nahoře nás dojí

 
Výtvarník Roman Týc napsal v prosinci loňského roku otevřený dopis soudkyni Janě Miklové, která ho poslala za mříže za to, že odmítl zaplatit soudem uloženou pokutu. Výtvarník v dopise zpochybňuje současný soudní systém a poukazuje na to, že jeden z lidí, kteří ho soudili, bývá spojován s justiční mafií. Zprávu přináší server Lidovky.cz.
01.03.2012 11:00 |

podobné články

Výtvarník, kterému naložil Knížák: Ten pán má komplex

 
Výtvarník a bývalý ředitel Národní galerie Jiří Fajt reaguje na obvinění, která proti němu vznesl jeho předchůdce v čele galerie, výtvarník Milan Knížák. Ten má podle něj příliš bujnou fantazii a mimoto chorobný komplex mesiáše.
16.06.2013 09:45 |

podobné články

Výtvarník Černý si pustil pusu na špacír a zkritizoval Knížáka. Za urážku mu zaplatí 100 tisíc

 
Výtvarník David Černý zaplatí za urážku exšéfovi Národní galerie Milanu Knížákovi sto tisíc korun. Černý Knížáka v dokumentu odvysílaném Českou televizí označil nevybíravým výrazem. Soud již jednou rozhodl o finančním trestu, Černého právník ale vybojoval u Nejvyššího soudu jeho zrušení. Nyní ale podle nového rozhodnutí musí výtvarník zaplatit pokutu i náklady soudního řízení ve výši čtyřicet pět tisíc korun.
22.07.2014 13:00 |

podobné články

Osobnosti: David Černý (284 článků) , Milan Černý (59 článků)

Mladý lidovec Šimon Heller: V Číně se dějí ještě větší zvěrstva než v Tibetu. Je dobře, že někdo najde odvahu jí nepodlézat

 
ROZHOVOR „Těch kauz prezidenta Zemana bylo už přespříliš a pohár přetekl,“ míní mladý lidovec Šimon Heller. Na druhou stranu ale odmítá takové vulgární projevy, jakými podle něj bylo znázornění Miloše Zemana jako exkrementu na Staroměstském náměstí 28. října. Jak říká, je prý naprosto v pořádku, že se ministr Herman sešel s dalajlámou. „V sousedním Slovensku tu odvahu měl dokonce sám prezident,“ dává příklad Šimon Heller a prozrazuje, co si myslí o pořadu Jana Krause i o dalších umělcích, kteří varují například před údajným ohrožením našich svobod.
04.11.2016 20:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Kraus (1070 článků) , Miloš Zeman (23499 článků)

Jsme relativně levní a skromní. Jdeme také do nebezpečnějších míst, říká šéf Člověka v tísni Šimon Pánek

 
Ředitel organizace Člověk v tísni Šimon Pánek každým rokem rozděluje stamiliony mezi potřebné v Česku a v cizině. Když se podle něj řekne Člověk v tísni, je to vyhraněný názor na lidská práva v zahraničí a postoje vůči české společnosti. „Jdeme do spousty těžkých témat a nedáváme si bobříka mlčení,“ uvedl ředitel organizace Šimon Pánek v rozhovoru pro server e15.cz.
11.03.2018 11:05 |

podobné články

Umělec pro zábavu vyšlapává obří sněhové obrazy. FOTOGALERIE

 
Jmenuje se Simon Beck a pro jeho činnost snad ani není pojmenování. Simon je totiž umělec, který se baví tím, že vyšlapává zimní umělecká díla. Základem jeho umění je to, že kráčí čerstvým sněhem ve speciálních botek. Vytváří tak neuvěřitelné obrazy. A co na tom, že po hodinách a hodinách ve sněhu začne foukat vítr nebo chumelit a Simon může začít vyšlapávat znova...
05.02.2014 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Beck Beck (113 článků)

Naděje Václava Johanuse ční jako maják nad vodami

 
V českobudějovické Galerii Hrozen si lze do 30. listopadu prohlédnout práce grafika, ilustrátora, kreslíře a karikaturisty Václava Johanuse. Výstava nazvaná prostě a jednoduše Originály a grafika prezentuje výtvarníkovu aktuální tvorbu z období posledních tří let.
22.11.2018 11:10 |

podobné články