Článek

Gottův hrob navštívily už stovky fanoušků! Nosí květiny i ručně vyráběné dárečky. Prezident poslal věnec

 
Jedním z nejnavštěvovanějších míst v Praze se dnes stává hrob Mistra Karla Gotta, jenž by dnes oslavil své 81. narozeniny. Už od rána se tam sjíždějí fanoušci, aby mohli zavzpomínat na naši legendu přímo u jeho hrobu. Lidé nosí květiny, ručně vyráběné dárečky a zapalují nespočet svíček.
14.07.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6287 článků)
Podobné články

Ne všude chodí Ježíšek – kdo nosí dárky ve světě?

 
Zatímco u nás nosí dárky Ježíšek, kterého sice nikdy nikdo neviděl, ale přesto v něj miliony dětí věří, ve světě děti i dospělí dostávají dárečky od různých postav. My slavíme Vánoce na Štědrý den, kdy si rozdáváme dárky a společně s dětmi, které ještě věří na Ježíška, vyhlížíme, jestli už k nám přišel, v některých zemích se nosí dárky dříve nebo i později. Kdo nosí dárky ve světě? Napadlo vás někdy, kdo nosí dárky třeba v sousedním Rakousku nebo Polsku a kdo má tento nádherný úkol na starosti v takovém Řecku, Španělsku nebo Norsku? Itálie → Babbo Natale, který se podobá našemu Mikuláši, do Itálie přijíždí na saních, které táhnou severští sobi. V Itálii na jihu se dárky rozdávají 24. prosince večer, na severu zase 25. prosince po obědě Anglie → všemi známý Santa Claus, který nosí dárky v noci z 24. na 25. prosince Polsko → v Polsku se o dárky stará svatý Mikuláš, podle pověr mu s dárečky pomáhá andílek Aniolek nebo stařeček s holí zvaný Gwiazdka Francie → Francii má na starosti šprýmař Pere Noel, který ale dárky nedává pod stromeček, nýbrž je různě schovává Bulharsko → děda Koleda Chorvatsko → v Chorvatsku to mají rozdělené, někde totiž nosí dárky děda Bočičnjak a jinde zase Jezus, který chodí ke katolíkům Slovensko → na Slovensku stejně jako u nás se věří na Ježíška Německo → i v Německu rozdává dárky Ježíšek, ovšem pouze na jihu, na severu má tento úkol na starosti Weihnachtsmann, který má rudé vousy, zlobivé děti si bere do pytle a pomocí metly trestá nevěrné ženy Japonsko → Japonsko na Vánoce čeká příchod tradičního bůžka Hoteišó Indie → v Indii se na nikoho nevěří na žádnou nadpřirozenou bytost, dárky si zde lidé rozdávají osobně Argentina → v Argentině nosí dárky Magi, nadpřirozená bytost, která jezdí na koni... Čtěte více Příspěvek Ne všude chodí Ježíšek – kdo nosí dárky ve světě? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
13.12.2017 21:25 |

podobné články

Hrob Karla Gotta navštívil slavný zpěvák: Zachránil mi život, prozradil Mistrův kolega VIDEO

 
Před více než měsícem vdova po Karlu Gottovi (+80) oznámila, že se veřejnost může přijít poklonit památce jejího manžela na pražské Malvazinky. Od té doby navštívily jeho hrob tisíce lidí. Teď se k nim přidal i Bohuš Matuš (46), kterému před lety mnozí věštili, že jednou bude Gottův nástupce. U jeho památky zapálil velkou bílou svíci a redakci eXtra.cz svěřil, že Mistr pro něj vždy byl obrovskou inspirací a myslí na něj každý den...
31.01.2020 16:56 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6287 článků) , Bohuš Matuš (346 článků)

Modlitba za Karla Gotta: Slavný zpěvák navštívil hrob Mistra a pronesl tajemná slova

 
Před více než měsícem vdova po Karlu Gottovi (+80) oznámila, že se veřejnost může přijít poklonit památce jejího manžela na pražské Malvazinky. Od té doby navštívily jeho hrob tisíce lidí. Teď se k nim přidal i Bohuš Matuš (46), kterému před lety mnozí věštili, že jednou bude Gottův nástupce. A u hrobu legendy pronesl tajemnou modlitbu...
02.02.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6287 článků) , Bohuš Matuš (346 článků)

Proč ženy milují květiny? Důvodů je řada

 
Jenom velmi těžko by se našla žena, která by nemilovala květiny. Jste na tom stejně? Je to zcela pochopitelné. Každá z vás jistě chce, aby váš partner navštívil květinářství v Brně, kde vybere jednu z nabízených květin. Pokud se podíváme na celkovou oblibu různých variant, tak jasně dominuje tato trojice: Lilie Růže Gerbera A jaké jsou ony hlavní důvody, proč ženy květiny tolik milují? Tady jsou ty hlavní. Jistě se v nich také poznáte a odsouhlasíte nám, že to jsou právě ony důvody, proč květiny tak ráda dostáváte. Nádherný vzhled To, co je z přírody, je vždy neodolatelně krásné. A u květin musíme jasně říci, že to platí dvojnásob. Právě nenapodobitelná krása květin je to, co na nich ženy tolik láká. Je to jak zajímavý tvar, tak se pochopitelně může jednat i o krásné barvy. Třeba u zmíněných růží to nemusí být nutně jenom červená, ale může se jednat i o barvu bílou, nebo žlutou. Krásná vůně Kromě toho, že květina skvěle vypadá, nabídne i krásou vůni. Hlavně ve chvíli, kdy se jedná o květinu čerstvou. Právě vůně je něco, co ženy tolik přitahuje. Nejenom, že si k ní mohou přivonět. Když květinu postaví doma a stůl, může dokonale provonět celý interiér. A to takovou vůní, kterou klasické spreje a osvěžovače vzduchu nikdy nenapodobí. Samozřejmé je také to, že každá květina může mít vůni zcela jinou, a to jak od té těžší, až po vůně svěží. Důkaz, že je má někdo rád Zde už nejde přímo o estetickou krásu květin. Jde o samotný čin spojený s tím, že ženě někdo květinu přímo dá. Tím je ukázáno, že si na ni nejenom vzpomněl, ale že ji má také rád. A právě toto je jeden z důvodů, proč ženy květiny také milují. Pokud je dostanou, jasně to ukazuje na to, že nejsou nikomu lhostejné. Zvláště, pokud je ten, kdo květinu... Čtěte více Příspěvek Proč ženy milují květiny? Důvodů je řada pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
16.09.2018 08:40 |

podobné články

ANIČKA: Lidé nosí květiny na falešný hrob! Vykopala jej policie!

 
Šéf vyšetřovacího týmu Anička po měsíci prozradil, že hrob, kam nosí lidé květiny a svíčky vykopala policie. Snažila se tak zjistit, jak dlouho to mohlo trvat pachateli.
28.05.2011 11:10 |

podobné články

Jak vznikají originální ručně vyráběné ozdoby na vánoční stromeček? Podívejte se na VIDEO

 
Vánoční výzdoba je stavebním kamenem každých Vánoc! Proto jsme se vydali za paní Jarmilou Vybíralovou Kopeckou, která se již patnáct let zabývá návrhem, výrobou a prodejem ručně malovaných dekoračních předmětů.
21.12.2013 17:42 |

podobné články

Chráněné dílny představily své výrobky na vánočních trzích energetiků

 
Výrobky chráněných dílen jsou rok od roku oblíbenějším dárkem pod stromeček. Své o tom ví zaměstnanci Skupiny ČEZ, kteří měli možnost v severočeském regionu nakupovat hned v šesti lokalitách od šesti regionálních chráněných dílen. Výdělek z prodeje ručně vytvořených vánočních ozdob, adventních věnců, ručně vyráběné čokolády, keramiky i šitých hraček pro nejmenší přesáhl 57 tisíc korun.
15.12.2014 14:56 |

podobné články

Mistrův hrob v záplavě květin: Karel Gott by zítra slavil narozeniny. Lidé nosí kupu dárků

 
Božský Kája by zítra oslavil 81. narozeniny. Rodina a fanoušci na něj neustále myslí a vzpomínají. Důkazem jsou i dárečky nebo jen svíčky, které chodí zapalovat na hrob Karla Gotta.
13.07.2020 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6287 článků)

Rok od ubodání Monyové: Fanoušci jí nosí na hrob květiny

 
Zítra tomu bude přesně rok, co rukou vraha zemřela nejčtenější tuzemská spisovatelka Simona Monyová (†44). Loni 3.srpna ji v domě v Brně-Obřanech ubodal dvěma noži manžel Boris Ingr (45). Rodina oběti však k 1.výročí vraždy nechce mluvit. Květiny na její hrob však přinesla, stejně jako fanoušci spisovatelky
02.08.2012 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Simona Monyová (131 článků)

Na Václava Postráneckého nezapomíná: Vdova Helena donesla na hrob květiny

 
Od smrti oblíbeného herce Václava Postráneckého (†75) uběhl už více než rok. Zanechal tady po sobě milovanou manželku Helenu (73). Vdova Helena Postránecká na svého manžela nezapomněla. O jeho pietní místo se poctivě stará a na hrob mu pravidelně nosí krásné čerstvé květiny.
31.08.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Václav Postránecký (229 článků)

Smutek měly vepsaný ve tváři: Dominika a Lucie Gottovy navštívily hrob tatínka Karla

 
V noci z pátku na sobotu byl dokončen hrob legendárního zpěváka Karla Gotta (†80). Kromě fanoušků, kteří na hřbitov na Malvazinkách neustále přichází na Mistra zavzpomínat, se dostavila i jeho prvorozená dcera Dominika Gottová (46) společně se sestrou Lucií. Dominika se kromě smrti tatínka musí vyrovnávat i s rozvodem a po dlouhých letech strávených ve Finsku si znovu zvyká na život v Česku.
23.12.2019 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6287 článků) , Dominika Gottová (543 článků)

Od ledna se budou prodávat parfémy vyráběné na památku Michaela Jacksona

 
Od 21. ledna se budou prodávat v Las Vegas parfémy vyráběné na památku Michaela Jacksona. Otec zesnulého popového zpěváka to oznámil ve čtvrtek. Původně měly být na trhu loni na jaře, ale prodej se zpozdil kvůli právnímu sporu.
06.01.2012 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1729 článků)

Navždy v jejím srdci: Dagmar Havlová položila k svátku svému choti na hrob květiny!

 
Budou tomu už tři roky, co zemřel Václav Havel, někdejší český prezident a významný politik. Ten, komu chybí nejvíce, na něj nikdy nezapomene. Vdova Dagmar Havlová mu dnes i přes nemoc dala k svátku na hrob květiny.
28.09.2014 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (5997 článků) , Dagmar Havlová (1356 článků)

Gottův (†80) hrob v den jeho výročí: Slzy, Karlovy písně a neoblomná ochranka!

 
Ve výroční den smrti Karla Gotta (†80) proudily ke Slavíkově hrobu na Malvazinkách stovky fanoušků. Kladení kytic a hlavně zapalování svíček bedlivě sledovala ochranka na koních!
02.10.2020 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6287 článků)

Jasné varování: Vdova Ivana vrací úder těm, co zapálili Gottův (†80) hrob!

 
Vdova po Karlu Gottovi (†80) Ivana (44) nechce, aby se opakovala nedávná událost a hrob jejího zesnulého manžela nedej bože znovu vzplál. A tak fanouškům, již se chystají v budoucnu na hřbitov v pražských Malvazinkách, posílá jasné instrukce, jak předejít obdobnému průšvihu.
20.01.2020 08:50 |

podobné články

Gottův (†80) hrob zahltily svíčky a vzkazy: Trapas s věncem od prezidenta a tajemná šifra!

 
Hrob Karla Gotta (†80) na pražských Malvazinkách se od čtvrtečního rána stal místem vzpomínek a smutku. Od smrti slavného zpěváka totiž uplynul právě jeden rok.
01.10.2020 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6287 článků)

Hrob Stanislava Grosse je svátečně ozdoben: Pomník hlídá dnem i nocí kačer Donald

 
Hrob expremiéra Stanislava Grosse (†45) je už svátečně ozdoben. Vánoční věnec a figurku kačera Donalda mu na hrob zřejmě dali členové jeho rodiny.
22.12.2015 16:36 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Gross (760 článků)

Odposlechy Ratha, když přebíral úplatky: Dárečky, dárečky! radoval se jako dítě

 
Redakci Blesku se podařilo exkluzivně získat záznamy policejních odposlechů! Rathův klan, tedy sám exhejtman, bývalý poslanec Kott a někdejší šéfka kladenské nemocnice Pancová si na nich domlouvají dělení kořisti.
19.07.2012 05:05 |

podobné články

Brněnská zpravodajka Nela Slováková: Příprava na party začala u kadeřníka! To jsem ale netušila, co mi pak strčí do pusy!

 
Zase jsou tady Váááánoceeee. Bože, jak já to miluju. Všude všechno hezky svítí, bliká, cinká, voní po perníčku a po svařáku, lidi se na sebe snaží být hodnější než normálně, kupujeme si dárečky, navštěvujeme rodiny a taaak. No klasika, už se těším na Štědrý den a na dárečky. Klasicky ještě nemám ani jeden a je mi úplně jasný, kdy je budu nakupovat - samozřejmě den před Štědrým dnem.
04.12.2013 08:15 |

podobné články