Článek

GLOSA: Nový prezident Petr Pavel: Přinese velké zklamání a nudu. Naštěstí

 
GLOSA: Dobro došli. Krátce po čtvrteční 14. hodině se po složení slibu stal novým českým prezidentem Petr Pavel (61). Někteří lidé tvrdí, že mají po dekádách s Václavem Klausem (81) a Milošem Zemanem (78) konečně opět hlavu státu. Jenže velká očekávání vystřídají i nebetyčná zklamání a někdy dost velká nuda. Naštěstí.
10.03.2023 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10902 článků) , Miloš Zeman (27863 článků) , Petr Pavel (2019 článků) , Pavel Nový (536 článků) , Pavel Nový (389 článků)
Podobné články

Než umřu, chci hrát v muzikálu, říká Pavel Nový

 
Čtyřiašedesátiletý herec Pavel Nový zamířil na konkurz do nového muzikálu kapely Lucie. Přestože jeho výkon nepatřil mezi nejlepší, herec si chtěl splnit sen. Ještě nikdy totiž nehrál v muzikálu. Další články k tématu: O víkendu končí sezona cyklobusů v Krkonoších, guláš uvaří i Pavel Nový Pavel Nový hraje hokej i navzdory ochrnutí, oporou je mu Dejdar Pavel Nový se vrátil do života, bez berlí se ale neobejde Pavel Nový má basbaryton
04.03.2013 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nový (536 článků) , Pavel Nový (389 článků)

Herec Pavel Nový: Vystřelil na kamaráda!

 
Bezprostřední a velmi populární herec Pavel Nový (63) rád vzpomíná na své dětství. Už tenkrát nesnášel nudu a svým příběhem poválečného dítěte doslova šokoval. „Stříleli jsme po sobě ostrými náboji, ale naštěstí to nikoho netrefilo,“ smál se Nový, kterého jsme zastihli při křtu autobusu Kavárna Potmě, která mu svým přítmím vyvolala vzpomínky na dětská léta.
15.07.2012 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Nový (536 článků) , Pavel Nový (389 článků)

Míří Paroubek na sjezd? Rozčeřil by nudu v Brně

 
Brněnský sjezd ČSSD pokračuje druhým dnem a voleno je vedení strany. To vše bez účasti Jiřího Paroubka. Dopoledne se mezi delegáty roznesla fáma, že bývalý předseda přeci jen přijede a při té příležitosti vystoupí ze strany. Petr Dimun to ale popírá. Podle něj někdo oznámil jeho příjezd proto, aby rozvířil nudu, která na sjezdu panuje.
19.03.2011 13:40 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4615 článků)

Zaháníte jídlem nudu? Vědci vás naučí s tím bojovat

 
Jídlo nemusí nutně sloužit jenom k uspokojení hladu. V některých případech jím lidé zahánějí nudu, nebo ho používají jako rozptýlení např. při nezáživném televizním programu. Jak předejít takovémuto pokušení? Podle odborníků na výživu bychom se měli naučit poznat pocit sytosti. 
20.07.2015 10:45 |

podobné články

Proměna: Modřín z chalupy vyhnal nudu z dětského pokojíčku

 
Anitka s Viktorkou měly provizorní dětský pokoj. Staré skříně, málo místa, psací stůl úplně chyběl. Designérka Zuzana Bernasovská z pokoje vyhnala nudu a stylově jej upravila. Každá z dívek má teď svoje zázemí, a navíc usínají na postelích z milovaného modřínu z chalupy.
23.05.2016 06:20 |

podobné články

Hvězda Ordinace Kerestešová: Pořídila jsem si dítě, abych zahnala nudu

 
Většina maminek touží po miminku z různých důvodů, slovenská herečka Andrea Kerestešová (33) měla ale důvod, který šokuje. Dítětem totiž zahnala svoji neustálou nudu.
18.10.2017 10:20 |

podobné články

Zpěvačka Beyoncé nesnáší řád a nudu

 
Zpěvačka Beyoncé patří k těm šťastným bytostem, které neomezuje hmotný svět. Díky talentu a spojení s manželem Jayem Zetem nahromadila takové jmění, že si už může jen plnit sny a hrát si. To je přesně to, co ji naplňuje a činí šťastnou. Nesnáší totiž řád a nudu. Je neustále v pohybu a každodenní snění mění ve svou tvorbu.
08.08.2018 10:30 |

podobné články

McDonald’s Cup rozhýbal děti online, nyní se vrací ve své tradiční podobě s fotbalovým turnajem

 
Pohybová iniciativa Odpískej nudu od společnosti McDonald’s byla určená především dětem a rozhýbala jich na 3 tisíce. V rámci soutěže splnili malí a mladí sportovci 20 898 úkolů a rozhýbali tak nejen nudu, ale i svá těla, což byl její hlavní cíl. Online formát se nyní vrací do původních kolejí a děti se tak mohou opět těšit na tradiční McDonald’s Cup, největší fotbalový turnaj pro žáky prvního stupně základních škol, jehož první kola startují již tento podzim.
07.10.2021 00:05 |

podobné články

GLOSA: Babišův obytňák přišel vniveč, ve druhém kole prezidentských voleb by ho porazila i Nerudová

 
GLOSA: Pokud by se dnes konaly prezidentské volby, Andrej Babiš by poprvé nedosáhl na nejvyšší funkci v naší zemi. Vyplývá to z průzkumu, který prováděla agentura Median. Andreje Babiše ve volebním modelu předstihl Petr Pavel. Rozdíl je sice téměř neznatelný, ale ukazuje to na to, že ani intenzivní kampaň mezi lidmi Andreji Babišovi preference nezvedá. Na třetím místě by skončila ekonomka Danuše Nerudová. Pavel i všichni ostatní by v souboji s Babišem uspěli i ve druhém kole volby. 
13.10.2022 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25785 článků) , Petr Pavel (2019 článků)

GLOSA: Alibista Petr Pavel. Snaží se vyhovět všem, nakonec si ale jen uškodil

 
Prezident Petr Pavel nastoupil do úřadu s úmyslem spojovat rozhádanou společnost. Přesto se už brzy může stát, že proti sobě poštve ještě více odpůrců než doposud. První zkouška prezidentství přišla záhy po inauguraci v postoji ke sporné nižší valorizaci penzí. Řešení, které Pavel nakonec zvolil - tedy že zákon podepsal, ale zároveň vyslovil pochybnosti nad jeho ústavností - je poměrně netypický postoj a působí stylem chytré horákyně.
16.03.2023 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2019 článků)

První prázdninový týden přinese silné bouřky i tropy až 35 °C. Sledujte radar Blesku

 
Nový týden přinese hodně proměnlivé počasí a od středy i nebezpečné. Počasí u nás bude ovlivňovat frontální rozhraní, které oddělí chladnější vzduch na západě kontinentu od teplejšího nad východní Evropou. Do Česka přinese velké teplotní rozdíly – na Moravě a ve Slezsku budou teploty ve středu a ve čtvrtek kulminovat až na 35 °C, na západě to budou teploty až o 12 stupňů nižší. Od středy do pátku se budou místy tvořit silné bouřky, doprovázené nebezpečnými meteorologickými jevy tj. krupobitím, přívalovým deštěm a silným větrem. Počasí tak bude opět zátěžové pro naši kondici.
05.07.2021 05:10 |

podobné články

Počasí přinese teplotní skoky: Ve středu bude až 21 °C, na konci týdne sníh. Sledujte radar Blesku

 
Nový pracovní týden přinese velké teplotní skoky – ve středu bude kulminovat teplé jihozápadní proudění a odpolední teploty se zastaví až na 21 °C a trhat budou teplotní rekordy. Po čtvrtečním přechodu studené fronty sem naopak pronikne studený vzduch od severozápadu – teplotní propad bude až o 10 °C a na vrcholky hor se vrátí sněžení. Konec týdne přinese i mrazivá rána – v minimech budou teploty klesat až k -3 °C. Ve čtvrtek bude na většině území zesilovat vítr – jeho nárazy se budou na horách pohybovat na 70 až 90 km/h, a snižovat tak budou pocitovou teplotu. První výhledy počasí na podzimní prázdniny slibují teploty do 13 °C, převládající velkou oblačnost a občas přeháňky.
18.10.2021 05:05 |

podobné články

RISK je zisk!

 
Pokud i vy patříte mezi umělecké fajnšmekry, které v létě na Letné okouzlila představení La Putyka, Slapstick Sonata či Up´end´down, neměli byste si nechat ujít nový počin Risk. Nebudete ale riskovat nudu, anebo že z divadla odejdete zklamaní. V jejich případě to je sázka na jistotu, že se budete skvěle bavit a z představení si odnesete spoustu nevšedních zážitků a barvitých emocí. Létající nože i šipky, akrobacie na trampolíně i cyr wheelu, poprvé zahraniční účinkující, nové cirkusové disciplíny, projekce, živá hudba, šálek kávy v šestimetrové výši a především riziko jako hlavní téma. Přesně to můžete shlédnout v La Fabrice již 13.února.
27.02.2013 16:30 |

podobné články

RISK je zisk!

 
Pokud i vy patříte mezi umělecké fajnšmekry, které v létě na Letné okouzlila představení La Putyka, Slapstick Sonata či Up´end´down, neměli byste si nechat ujít nový počin Risk. Nebudete ale riskovat nudu, anebo že z divadla odejdete zklamaní. V jejich případě to je sázka na jistotu, že se budete skvěle bavit a z představení si odnesete spoustu nevšedních zážitků a barvitých emocí. Létající nože i šipky, akrobacie na trampolíně i cyr wheelu, poprvé zahraniční účinkující, nové cirkusové disciplíny, projekce, živá hudba, šálek kávy v šestimetrové výši a především riziko jako hlavní téma. Přesně to můžete shlédnout v La Fabrice již 13.února.
28.02.2013 12:50 |

podobné články

Totální výprask Donaldu Trumpovi. Profesor Zelený z americké univerzity ukazuje, v čem všem se nový prezident USA fatálně mýlí. Jeho vláda může být velkým zklamáním

 
ROZHOVOR Globální profesor, ekonom, vědec, konzultant zahraničních vlád a podniků Milan Zelený tvrdí, že nástup Donalda Trumpa do čela Spojených států přinese velké zklamání. Za největší selhání Trumpova myšlení považuje vnímání světové ekonomiky jako soustavy krátkodobých dohod. Budoucí prezident podle něj nerozumí evolučním trendům, neumí se spontánním změnám přizpůsobit a hlavně neví, jak využít nabízených příležitostí inovace, digitálních technologií, robotizace i nového světa znalostí a deglobalizace.
27.12.2016 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5949 článků) , Milan Zelený (58 článků)

Předejděte zklamání z dovolené. Přečtěte si recenze a prožijte dovolenou snů

 
Vysněnou dovolenou, na kterou celý rok šetříte, může pokazit počasí. To člověk jen stěží ovlivní, dalším věcem v podobě špinavého pokoje, špatného jídla a nefungující klimatizace lze ale předejít. V dnešním článku vám poradíme, jak si koupit zájezd snů a užít si pár dní volna na dokonalém místě po všech stránkách. Už se nemůžete dočkat toho, až si konečně odpočinete na lehátku na pláži, dáte si drink a zaplavete v moři? Vyspíte se v pohodlném hotelovém lůžku a po ránu si zaplavete v bazénu? Celý den si budete dopřávat chutné jídlo, dostatek ovoce a vychlazené limonády. Ano, představa je to krásná, avšak dokonalou dovolenou může cokoliv pokazit. Hotelový bazén bude špinavý, jídlo nepoživatelné, moře plné řas a lehátek sotva pro třetinu hostů. Během chvilky se tak z dovolené snů, může stát pár dní hrůzy. Jak tomu předejít? Recenzemi! Fotografie i popis v katalogu mohou klamat. Uživatelské recenze nikoliv Tištěné i online katalogy nabízí vždy jen to nejlepší. Překrásné fotografie, popis plný lákadel. Avšak realita je mnohdy odlišná, a to nejen v tom, že moře je méně modré a tráva je méně zelená. Pokoje mohou být špinavé, personál nepříjemný, okolí rušné, klimatizace nefungující. A vám zbudou jen oči pro pláč. Předejít velkému zklamání z letní dovolené můžete tím, že si přečtete recenze hotelů a díky ostatním hostům zjistíte, zda hotel a služby stojí za to či nikoliv. V uživatelských recenzích si obvykle lidé neberou servítky, a tak se můžete dočíst skutečnou realitu. Čím víc hvězdiček, tím lépe. V Egyptě volte hotel minimálně s pěti To, že je hotel ohodnocen, jako čtyřhvězdičkový nezaručuje, že vás čeká luxusní dovolená. Především hotely v Egyptě vás mohou nemile překvapit. V Afrických zemích se vyplatí vybírat z hotelů, které mají pět hvězd a špatně neuděláte ani s šestihvězdičkovým komplexem. Ano, čtete správně. Nejen v Egyptě, ale i třeba v Tunisku a v Turecku se můžete setkat i s šesti hvězdami. Také ty... Čtěte více Příspěvek Předejděte zklamání z dovolené. Přečtěte si recenze a prožijte dovolenou snů pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
23.06.2018 16:25 |

podobné články

GLOSA: Facka Willa Smithe? Za hanebný postoj k Ukrajině potřebují proplesknout všichni

 
Oscaři si rok od roku kopou stále hlubší hrob. Zatímco v posledních letech dopláceli především na nudu, letos ztratili i morální kredit. Největší společenská událost roku totiž naprosto nezvládla zareagovat na současné běsnění ruské armády na Ukrajině. Místo toho, aby na hrůzy války upozornila a vyslala světu silnou zprávu, jen ustrašeně a tak nějak napůl ukázala vztyčený prostředníček v podobě pár zmínek. 
29.03.2022 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Will Smith (200 článků) , Will Smith (200 článků) , Will Smith (70 článků)

GLOSA: Zeman se dočkal zastání. Klaus vyzval Pavla k větší pokoře. Vadí jim, že pracuje a plní své sliby

 
Sotva byl Petr Pavel zvolen prezidentem, pustil se do práce. A to s tak nevídanou vervou a rychlostí, že jeho voliči jásají a jeho kritikům naopak hněvem praskají žilky. Jsme tak svědky třeba toho, že Václav Klaus volá po tom, aby Pavel ubral, a to zřejmě proto, že generál své předchůdce staví do světla neschopných tlučhubů. Nový prezident však jen ukazuje, jak to vypadá, když se nelení a skutečně maká. Teď je jen otázkou, zda mu to vydrží a dostojí všem slibům. 
02.02.2023 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10902 článků) , Petr Pavel (2019 článků) , Pavel Nový (536 článků) , Pavel Nový (389 článků)

Rozhlasový šéf, proslavený „kauzou porno“: Je velmi zvláštní, že Rusko vytáhlo cenu pro Nohavicu zrovna teď

 
Ruský prezident Vladimir Putin v neděli na slavnostní recepci u příležitosti Dne národní jednoty udělil Puškinovu medaili českému písničkáři Jaromíru Nohavicovi. To vyvovalo velké rezonance napříč společností. O tématu v pořadu DVTV Martina Veselovského v pondělí diskutoval šéfredaktor stanice Vltava Petr Fischer. „Pro mě to určité zklamání je, ale neznamená to rozloučení s jeho tvorbou jako takovou,“ uvedl s tím, že jde o osobní zklamání, se kterým se musí vyrovnat.
05.11.2018 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4921 článků) , Jaromír Nohavica (237 článků)